Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legendy klubu z Old Trafford
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #76
Re: Legendy klubu z Old Trafford
A czemu nie? Przecież Roy nie był gościem co mówiłby "kuźwa" zamiast "kurwa". Gość się nie pierdoliWink.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
01-09-2009 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #77
Re: Legendy klubu z Old Trafford
Dokładnie, bes sęsu. Jak tłumaczyć to tak jak leci, a nie tak jak nasi zagraniczne filmy.

E: Albo nie tłumacz, chyba, że ktoś chce.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
01-09-2009 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #78
Re: Legendy klubu z Old Trafford
http://www.youtube.com/watch?v=KbIohLTzuvU
Tak mi się przypomniało. Ja mogę zrobić tłumaczenie, ale raczej nie na dniach, bo w sobotę bodajże mam egzamin z KPC.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
01-09-2009 20:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #79
Re: Legendy klubu z Old Trafford
Tylko tłumaczyć na potrzeby redcafe, to chyba szkoda zachodu, bo z tego co tak widzę, to większość zna angielski, to pewnie jako tako ogarniają. Jak Ci się chce, to można by z tego co fajnego na redloga sklecić.

E: Apropo przekleństw: Motyla noga :lol:

E2: "Wyobrażam sobie jego mine" :lol:

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
01-09-2009 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #80
Re: Legendy klubu z Old Trafford
No właśnie na redloga chciałem to tłumaczyć.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
01-09-2009 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #81
Re: Legendy klubu z Old Trafford
pan_opticum napisał(a):A czemu nie? Przecież Roy nie był gościem co mówiłby "kuźwa" zamiast "kurwa". Gość się nie pierdoliWink.

tylko, że niektórych bluzg nawet nie da się przetłumaczyć na polski. NP. "fucking wanker" pierwsze wiadomo, drugie najbliżej mu do naszego onanisty.

pan_opticum napisał(a):Tak mi się przypomniało. Ja mogę zrobić tłumaczenie, ale raczej nie na dniach, bo w sobotę bodajże mam egzamin z KPC.

tłumaczenie już w drodze, punkt 4 na etapie tłumaczenia Wink
02-09-2009 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #82
Re: Legendy klubu z Old Trafford
Tomek91 napisał(a):tylko, że niektórych bluzg nawet nie da się przetłumaczyć na polski. NP. "fucking wanker" pierwsze wiadomo, drugie najbliżej mu do naszego onanisty.

Przecież nikt nie każe się kurczowo trzymać tłumaczeń ze słownika Wink Wanker przetłumaczyłbym jako frajer, ewentualnie ciota czy dupek Wink

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
02-09-2009 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #83
Re: Legendy klubu z Old Trafford
A czy przekleństwa trzeba koniecznie tłumaczyć dosłownie? Język Polski w tym akurat przypadku posiada jeden z najbogatszych słowozbiorów na świecie Wink Zawsze można znaleźć jakieś tłumaczenie pasujące do kontekstu.

Poza tym zawsze mi się wydawało, że "wanker" tłumaczy się po prostu na palant/kretyn/idiota. To, że ma korzenie odwołujące się do czego innego (w tym wypadku do masturbacji) ma akurat małe znaczenie przy tłumaczeniu przekleństw. Czyste "fuck!" zwykle tłumaczysz (też zależnie od kontekstu) na "kurwa" a dosłownie oba słowa znaczą całkiem co innego.

Panowie, nie zaśmiecajcie tematu takimi postami, kontynuujcie we wzajemnej adoracji// matyś

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
02-09-2009 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #84
Re: Legendy klubu z Old Trafford
1) Ten, który wywalił Keane'a z Mistrzostw Świata

Keane tymczasowo rezygnuje z gry w reprezentacji po kłótni pełnej wyzwisk z selekcjonerem Irlandii- Mickiem McCarthym na oczach całego zespołu w Saipanie. Keane wyraził swoją frustrację odnośnie przygotowań do Mundialu 2002 na łamach "Irish Times" mówiąc im:
"Widzieliście boisko treningowe, nigdy nie wybrzydzałem. Boisko, przygotowania do podróży, przedzieranie się przez te cholerne lotnisko, kiedy wylatywaliśmy. Nigdy nie powiedziałbym to wina tego, to wina tamtego, ale co za dużo to niezdrowo".

Wywiad ten doprowadził do zaciekłej kłótni, podczas której Keane powiedział do McCarthy'ego: "Mick jesteś kłamcą, jesteś jebanym chujem. Nie oceniam Cię ani jako gracza, ani jako selekcjonera, a tym bardziej ani jako człowieka. Jesteś jebanym chujem i możesz sobie wsadzić w dupę te Mistrzostwa Świata. Jedynym powodem, dla którego w ogóle mam z Tobą jakiekolwiek relacje jest fakt, że jakimś cudem jesteś selekcjonerem mojej reprezentacji. Możesz sobie to wsadzić w dupę".

2) ten, który doprowadził do tego, że Keane opuścił United

Keane odchodzi z United po skrytykowaniu 7 kolegów z drużyny za pośrednictwem MUTV. Najwięcej miał do zarzucenia najdroższemu wydatkowi Fergusona- Rio Ferdinandowi. "Tylko dlatego, że zarabiasz 120 tysięcy funtów tygodniowo i grasz dobrze przez 20 minut przeciwko Tottenhamowi nie myśl sobie, że jesteś super-gwiazdą" powiedział Keane. "Młodsi gracze zawiedli się na tych z większym doświadczeniem. Po prostu nie mają takich zdolności przywódczych jak należy. W zespole brakuje charakteru. Wychodzi na to, że będąc w tym klubie trzeba grać słabo, by zostać wynagrodzonym. Może to jest to co powinienem zrobić, kiedy wrócę do gry- grać słabo". Nic dziwnego, że nagranie nie pojawiło się w programie "Plays the Pundit" na polecenie Fergusona.

3) ten z zerwanymi więzadłami

Po tym jak Keane wrócił do gry po poważnej kontuzji kolana, której nabawił się podczas próby sfaulowania Alfa Inge Halaanda we wrześniu 1997 Irlandczyk po tłumieniu w sobie przez 3 lata żądzy zemsty dopiął swego podczas derbów Manchesteru. "Czekałem wystarczająco długo, uderzyłem go cholernie mocno. Piłka gdzieś tam była (tak sądzę). A masz ty pizdo". Przypomina w swojej autobiografii z 2002. "I nigdy więcej nie szydź ze mnie oskarżając o symulowanie kontuzji. A, i powiedz swojemu kumplowi Davidowi Wetherall'owi, że dla niego też coś mam. Nie czekałem aż Pan Elleray pokaże mi czerwoną kartkę, odwróciłem się i poszedłem do szatni".

4) ten o kanapkach z krewetkami

Keane poruszył kwestię dopingu ze strony kibiców, kiedy zauważył marną atmosferę towarzyszącą potyczce z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów w 2000 roku." Czasem zastanawiam się, czy oni rozumieją sens piłki nożnej" wypalił. "Prowadzimy 1-0, wtedy następuje jedno, czy dwa niecelne podania, a oni już chcą za to wieszać graczy. Coś tu nie gra. Koniec końców kibice powinni wspierać drużynę. Na wyjazdach nasi fani są wspaniali, nazwałbym ich gorliwymi. Ale na Old Trafford mają po kilka napoi i pewnie kanapki z krewetkami i nie mają pojęcia co się dzieje na murawie. Sądzę, że niektórzy przychodzący na Old Trafford nie potrafią poprawnie wymówić słowa "football", nigdy tego nie pojmę".

5) ten z podpadnięciem "Wielkiemu Jackowi"

Nawet jako nastolatek Keane nie bał się stawiać czoła autorytetom. W dzień poprzedzający towarzyskie spotkanie z reprezentacją USA w Bostonie w 1991 kadrowicze irlandzcy dostali wolną noc. Następnego ranka wyjazd planowany był na 7.30, drużyna była zmuszona czekać aż do 8 na Keane'a. Wściekły Jack Charlton grzmiał: "19 laty, pierwszy wyjazd, masz pojęcie ile musieliśmy na Ciebie czekać?". Keane odparł bez skrupułów: "Nie kazałem wam na mnie czekać, czyż nie?".

6) ten z listem

W 2000 zarząd United wysłał list do fanów, w którym obarczał nowy kontrakt Keane'a opiewający na 52,000 funtów tygodniowo za wzrost cen biletów. Roy, nic dziwnego, zadowolony nie był: "Nie jestem z tych co łatwo się obrażają, ale to był głupi błąd, pogarsza to nasze stosunki z fanami i nigdy nie powinno mieć miejsca" grzmiał. "Wciąż czekam na przeprosiny, ale pewnie będę czekał na nie bardzo długo. Zarząd próbował wyjaśnić o co im chodziło, to byłą część poważnego projektu, który zakładał regularne informowanie fanów między innymi o tym, że klub chcę przebudować i wzmocnić zespół, co miało być powodem wzrostu cen Jednak nikt nie powinien zostać wytykany, to nie było w porządku. Czułem, że wszystko zostało zrzucone na mnie".

7) ten, w którym piłkarze to "kawałki mięsa"

W 2002 przenosiny Jaapa Stama za 16,5 miliona funtów do Lazio zaniepokoiły Keane'a. "Jego transfer do Lazio obrazuje jak mało do powiedzenia mają piłkarze. Kontrakty nie znaczą nic" wściekał się. "Przekonał się, że dla klubów piłkarz to jedynie drogi kawałek mięsa. Srogie realia utrzymują się i kiedy klub zdecyduje się sprzedać Cię nie możesz wiele zrobić, kiedy koła poszły w ruch".

8) ten, który udowadnia, że Roy przepowiada los.

Tuż przed meczem o wszystko albo nic z Arsenalem w 2002 roku Roy pyta niektórych kolegów o aspirację i ostrzega- jak się okazało wykrakał- przed zakończeniem sezonu bez żadnego trofeum. "Jest wiele przykrywek i czasem piłkarze muszą przyjąć wszystko na siebie" przyznał. "Nie wydaję mi się, żeby takie coś miało miejsce w tym klubie. Przynajmniej to powinniśmy zrobić. Nie należy tego jednak wymagać od piłkarzy, powinni być dumni z tego, że grają i dawać z siebie 100%. Nie prosimy o cuda. Prosimy ich o to co do nich należy. Jednak, kiedy gracze tego nie robią jest to cholernie frustrujące. Będzie ciężko zdobyć mistrzostwo i jeśli skończymy sezon z pustymi rękoma to sygnał że coś jest nie tak".

9) ten, w którym Keane wini młodych

Kiedy w 2004 szanse United na tytuł malały Keane zjechał kilku młodszych graczy, oskarżył ich o brak zaangażowania. "Mamy jednego, czy dwóch młodszych graczy, którzy wnoszą naprawdę niewiele do gry" wypalił. "Muszą o tym pamiętać i się nie obijać. Muszą pamiętać jakim szczęściarzem jest każdy z nas, że może grać dla United i pokazać to na boisku".

10) ten z irlandzkimi blazerami.

W 2001 Keane groził rezygnacją z gry w reprezentacji jeśli włodarze irlandzkiej kadry nie przestaną traktować piłkarzy jak zwykłych mieszczan. Tuż po wspaniałym występie i rozbiciu Cypru 4-0 Keane grzmiał pod adresem FAI: "W miejscu, gdzie trenowaliśmy w zeszły poniedziałek, w Clonshaugh było fatalnie od dłuższego czasu" Muszę też skrytykować sposób w jaki rozplanowano nasze miejsca w samolocie. Włodarze siedzą w pierwszej klasie, a my nie. Dla mnie jest tu coś nie tak, nie przez to, że jestem graczem Manchesteru United. Drużyna musi być najważniejsza, ale nie sądzę, żeby w tym wypadku właśnie tak było".


mam nadzieję, że nie jest bardzo źle. Prosiłbym, aby pod tym postem nie pojawiało się od groma wypowiedzi typu: "a tu mogłeś napisać tak, a tam napisać tak". Wink
03-09-2009 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #85
Re: Legendy klubu z Old Trafford
Dobra robota Tomek , respect +100 wzrasta Big Grin

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
03-09-2009 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #86
Re: Legendy klubu z Old Trafford
Dlaczego pokochałem United, a nie inny klub? - Dlatego.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
16-10-2009 19:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #87
Re: Legendy klubu z Old Trafford
4 lata temu zmarł George Best. Kim był? Wszyscy wiemy - jednym z najlepszych piłkarzy w historii (o ile nie najlepszym, jak sam rzekł "gdybym urodził się brzydki, świat nie usłyszałby o Pele"), nieszablonowym człowiekiem i legendą Manchesteru United. Nie musimy zapalać świeczek, ale poświęcenie mu chwili pamięci - czemu nie?

Pele good, Maradona better, George Best

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
25-11-2009 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #88
Re: Legendy klubu z Old Trafford
Osobiście polecam książkę George Besta pt. "Strzał w przerwie". W Strzale w przerwie zebrał ulubione wspomnienia, historie i anegdoty, a także doświadczenia, zdobywane na boisku i poza nim przez ponad czterdzieści lat. Kapitalna książka, co na pewno może potwierdzić mata.

George - pamiętamy!

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
25-11-2009 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #89
Re: Legendy klubu z Old Trafford
Bezsprzecznie największy - George Best

PS: paolo dziękuje i Ty już wiesz za co :oops:

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
25-11-2009 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #90
Re: Legendy klubu z Old Trafford
Eric mówi o tym co znaczą seagullsy. Smile

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
04-12-2009 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości