Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Manchester United 1-1 Bayern Monachium (1.04.2014)
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #32
RE: CL: Manchester United 1-1 Bayern Monachium (1.04.2014)
Również jestem zdania, że celny strzał Welbecka zostałby wybroniony przez Neuera gdyby nie użyto gwizdka.

Z kolei widać było wielką różnicę między organizacją gry w obu drużynach. Obaj menadżerowie pracuję ze swoim klubami tyle samo czasu, obaj dostali 'w spadku' mistrzowskie składy. Bayern dobrze rozgrywał swoje akcje, wyciągał United na własną połowę po czym atakował, przyzwoicie wyglądało wykorzystywanie skrzydeł w akcjach ofensywnych. Ciężko to powiedziec o United, które momentami w głupi sposób traciło piłkę przy wyprowadzaniu już na własnej połowie, a składnych akcji ciężko jest policzyć nawet na palcach u jednej ręki.

Do czego zmierzam. Wczoraj United udowodniło, że nie samymi umiejętnościami piłkarskimi można osiagnąć dobry wynik. Bayern jest piłkarsko lepszy (dużo lepszy) natomiast wreszcie widziałem to na co czekałem długi okres czasu w tym sezonie - niesamowitą determinację i wolę walki. Carrick wreszcie świetny. Głównie w odbiorze. Rooney z Welbeckiem bardzo dobrze stosowali pressing, Stoperzy również duży plus. Jones ustawiony na prawej obronie świetnie wspomagał Ferdinanda, a Buttner nie przestraszył się pojedynków z bardziej utytułowanym rodakiem.
Dobrze funkcjonowało też w drugiej połowie ustawienie z sześcioma obrońcami (doliczając Valencię i Carricka). To z kolei plus dla Moyesa, który po kilku miesiącach wreszcie znalazł jakiś pomysł na grę. Który notabene okazał się skuteczny.

Minusy. Przede wszystkim FAILlaini. Mnóstwo głupich strat, dno z przodu, odpuszczenie Bastiana przy bramce. Ciężko powiedzieć cokolwiek pozytywnego na temat Belga. Szkoda, że wciąż prezentuje swoją równą formę...
Drugi minus to Giggs, który krótko mówiąc, nie poradził sobie w tym meczu. Kto wie czy nie lepszym rozwiązaniem byłby Kagawa od pierwszych minut, ale tu można tylko gdybać.

Przed meczem, gdy pytano mnie o wynik, odpowiadałem: "wierzę w 1:1, nic innego nie pozostało mi jak wierzyć", czym mnie wyśmiano. Z kolei po końcowym gwizdku poczułem lekki niedosyt. Bo owszem, wynik ten, który chciałem, ale z perspektywy meczu, a właściwie dwumeczu, wynik mógł być lepszy. Szkoda tej straconej bramki, bo to jednak my w dwumeczu musimy gonić wynik na Alianz Arena.

I wreszcie jestem dumny z United w tym sezonie. Może nie z gry, ze stylu, ale z determinacji i wyniku.

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
02-04-2014 09:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: CL: Manchester United 1-1 Bayern Monachium (1.04.2014) - Lisu - 02-04-2014 09:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości