Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Chelsea 2-1 Manchester United (26.04.2008)
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #1
PL: Chelsea 2-1 Manchester United (26.04.2008)
26 kwietnia o godzinie 13.45 na Stamford Bridge zmierzą się Chelsea i Manchester United. Obie drużyny rywalizują obecnie o tytuł mistrza Anglii. W ostatniej kolejce The Blues pokonali na Goodison Park miejscowy Everton 1-0. Czerwone Diabły rzutem na taśmę zremisowały na Ewood Park z Blackburn 1-1 po bramce w końcowych fragmentach Carlosa Teveza. Drużyny te spotkały się już w tym sezonie i na Old Trafford Manchester United zwyciężył 2-0. Spotkanie zapowiada się ekscytująco, bowiem prowadzący Manchester United ma tylko 3 punkty przewagi nad The Blues i po ewentualnym zwycięstwie Chelsea, zespoły zrównałyby się punktami. Wtedy do końca rozgrywek pozostałyby dwie kolejki i walka o mistrzostwo zapowiadałaby się niezwykle interesująco. Jednak Czerwone Diabły muszą się skupić na wywiezieniu choćby 1 punktu ze Stamford Bridge.

Spotkanie to będzie wywoływać sporo emocji, biorąc pod uwagę, iż może to być bezpośredni pojedynek o zdobycie tytułu mistrza Anglii.

Czy Czerwone Diabły wygrają to spotkanie i praktycznie zapewnią sobie mistrzostwo? Czy może to The Blues wyjdą zwycięsko z tego pojedynku i powalczą o mistrzostwo? Trudno powiedzieć, bo sam trener Chelsea Avram Grant stwierdził ostatnio, że nie wie czy drużyna będzie walczyć o tytuł. A wy co sądzicie o tym spotkaniu? Zapraszam do dyskusji.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
19-04-2008 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
Kluczem do wygranej, będzie zdobycie przewagi w środku pola, tam Chelsea ma swoich najlepszych grajków, Essien w ostatnich meczach bryluje i obsługuje napastników niesamowicie celnymi prostopadłymi podaniami, których Ci nie potrafią wykorzystać. Głownie obawiam się Essiena i Lamparda oraz Joe Cole'a. Napastników Chelsea ( jeśli nie zagra DD ) to Rio i Nemanja nakryją czapkami. Suma sumarum, trzeba opanować środek pola. Taka gra jak dzisiaj na SB nie da nam nawet 1 pkt. Myślę, że możemy zobaczyć na SB MU w ustawieniu 4-5-1

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
20-04-2008 00:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #3
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
Zgadzam się z Kulą. Środek pola będzie najważniejszy. Jeśli zagramy w "centrum" taki piach jak dziś, to trzeba będzie poczekać ze świętowaniem mistrzostwa...
Ogólnie rzecz biorąc - mecz na którym teraz skupia się cała uwaga Anglii. Może być decydujący w walce o Mistrza. Jeśli przegramy, nadal zachowamy lidera, a to zasługa bilansu. Ale później już nie będzie można się potknąć i wciąż będziemy pod presją. Dlatego najlepiej skupić się całą siłą na tym meczu i uzyskać pozytywny wynik. Peace Smile

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
20-04-2008 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #4
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
W tym spotkaniu Chelsea będzie miała troszkę łatwiej, bo:
1) przede wszystkim gramy na ich stadionie;
2) oni w LM grają we wtorek a my w środę, także mają więcej czasu na odpoczynek;
3) my w LM gramy w Hiszpanii a oni za to, "aż" w Anglii na Anfield Road

No ale jeżeli chcemy pokazać że tytuł nam się należy to te przeciwności powinny spaść na dalszy plan. Kluczem jest faktycznie opanowanie środka pola, więc ustawienie 4-5-1 wydaje się najodpowiedniejsze, bo to Chelsea będzie musiała atakować, a my będziemy wyprowadzać zabójcze kontry Big Grin Trzeba będzie podobnie zagrać jak w meczu z Roma na wyjeździe. Za pewne dojdą jakieś zmiany co do meczu z Barceloną. Remis to jest minimum które musimy osiągnąć. Wierzę w Diabły :twisted:

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
20-04-2008 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czaplak Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
Ja się obawiam tylko jednej rzeczy, że zawodników United po prostu zje presja i pierwszą połowę zagrają jak sparaliżowani, bez koncepcji, pomysłu na grę...
Tak było z Arsenalem w 1połowie, hasali sobie nieźle kanonierzy, podobnie może być z Barca, trzeba zagrać uważnie i spokojnie w pomocy, to będzie klucz do sukcesu, a na SB nie zdziwię się jak zagramy 4-5-1 bo jeden z napastników odpocznie na rewanżowy mecz z Barca.
Skład ciężko podać.
20-04-2008 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pablo Offline
Member
***

Liczba postów: 76
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
Mam pytanie. Jeśli CFC wygra na SB to czy przeskoczy nas w tabeli? Czy musi wygrać przynajmniej 3-0 żeby wskoczyć na pierwszą lokatę?

If you're going to San Francisco be sure to wear some flowers in your hair ...
20-04-2008 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
Musiało by wygrać 19-0 żeby nas przeskoczyło. Mamy o wiele lepszy bilans bramkowy.
20-04-2008 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #8
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
pablo napisał(a):Mam pytanie. Jeśli CFC wygra na SB to czy przeskoczy nas w tabeli? Czy musi wygrać przynajmniej 3-0 żeby wskoczyć na pierwszą lokatę?
Chelsea musi wygrać więcej niż 3:0, popatrzmy na tabelę:
1. Manchester United 35 81 73:19
2. Chelsea Londyn 35 78 60:24

Różnica bramek jest na naszą korzyść i to jest nasz dodatkowy atut ;]

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
20-04-2008 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Oskar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 420
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
Nawet jak The Blues wygrają to będziemy mieli 1 miejsce.

Loserpool, not a Liverpool.
"Przyłóż termometr, 100 stopni na kark, byle by na gramofonie w końcu wcisnąć start"
20-04-2008 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pablo Offline
Member
***

Liczba postów: 76
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
Myślałem, ze najpierw pod uwagę brane są bezpośrednie spotkania ; )

If you're going to San Francisco be sure to wear some flowers in your hair ...
20-04-2008 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #11
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
pablo napisał(a):Myślałem, ze najpierw pod uwagę brane są bezpośrednie spotkania ; )
Najpierw brany jest bilans bramkowy, więc na tą chwile mamy właściwie nie 3, a 4 punkty przewagi.
Czaplak napisał(a):Ja się obawiam tylko jednej rzeczy, że zawodników United po prostu zje presja i pierwszą połowę zagrają jak sparaliżowani, bez koncepcji, pomysłu na grę...
Tak było z Arsenalem w 1 połowie, hasali sobie nieźle kanonierzy, podobnie może być z Barca
Przy tak wyrównanych zespołach każdy wynik jest realny. Co niby dziwnego w tym, że arsenal miał przewagę? Tak samo jak my, tak oni mogli wygrać i nikt by sie nie dziwił.
Co do Barcy to też się obawiam, bo wiem że United nie zawsze wytrzymują presję i w ostatnich latach właściwie wszystkie najważniejsze mecze w LM przegrywaliśmy. Ale teraz wreszcie mamy skład, który może osiągnąć sukces. Trzeba to wykorzystać.


Fan United od 1992 roku
20-04-2008 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
lmp2 Offline
Member
***

Liczba postów: 134
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
sebos_krk napisał(a):Najpierw brany jest bilans bramkowy, więc na tą chwile mamy właściwie nie 3, a 4 punkty przewagi.
Może nie 4 punkty tylko 3,5...

Teraz najważniejsze aby być mocno skoncentrowanym, jeżeli zdominujemy środek pola to wygramy wszystko.
Nie wiecie w ogóle czy Owen będzie dostępny na Barcelone?
Bo Scholes nie wykazuję się ostatnio, zresztą tak samo Giggs.
Czy doświadczenie zespołu właśnie teraz musiało paść...

"Broni Van Der Saaaaaaaaaaaaaaaaaaaar, Czerwone Diabły po raz trzeci. Van Der Sar Bohaterem!!!"

Dariusz Szpakowski po obronie karnego przez Edwina Van Der Sara...
21-04-2008 07:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #13
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
lmp2 napisał(a):Nie wiecie w ogóle czy Owen będzie dostępny na Barcelone?
Bo Scholes nie wykazuję się ostatnio, zresztą tak samo Giggs.
Czy doświadczenie zespołu właśnie teraz musiało paść...
W temacie o meczu z Barcą pisałem newsa z oficjalnej strony, że będzie dostępny Hargreaves. Myślę, że o ile Giggs niekoniecznie to Paul jest nam potrzebny w tym meczu.


Fan United od 1992 roku
21-04-2008 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czaplak Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
sebos_krk napisał(a):Co niby dziwnego w tym, że arsenal miał przewagę?

Grali tym samym składem non stop, byli zmęczeni po meczach z Liverpoolem, byli w wyraźnym dołku, ale to wysoki poziom.
21-04-2008 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
miszcz26 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45)
Myślę że na mecz z The Blues SAF powinien ustawić diabełki jak na finały NBA:
po pierwsze Defence
po drugie Defence
po trzecie Defence
po czwarte środek pola
A Tevez, Ronaldo albo Rooney zrobią swoje i będzie 1:0 - nie spodziewam się pięknego spotkania, spodziewam sie szachów i przebłysku geniuszu oczywiście po właściwej czerwonej stronie!
Co do zawodników to widziałbym i Giggsa i Scholesa od pierwszej minuty a na drugą połowę Nani i Anderson na zastępstwo.
21-04-2008 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości