Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #1
United w sezonie 2014/2015
Jak w poprzednich latach, temat ten będzie miejscem rozmów o wszystkich sprawach dotyczących kolejnego sezonu w historii klubu. O transferach dyskutujemy tam, zaś tu snuć można wizje przyszłości United pod sterami Louisa van Gaala.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2014 22:00 przez Intel.)
19-05-2014 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #2
RE: United w sezonie 2014/2015
Kluczowe pytania które stawiam sobie przed rozpoczęciem sezonu(oprócz transferów) to jak Van Gaal pogodzi na boisku Rooney'a, i RVP. Wiadomo, że Louis może faworyzować Robina, w końcu to kapitan jego kadry i rodak a po drugiej stronie jest kapryśny Roo. Z drugiej strony ciężko, ciężko mi uwierzyć w Rooney'a na ławce. To może 4-3-3 i Rooney na środku pomocy, czy nowy trener będzie potrafił tak to zorganizować, aby nie tracić potencjału i walorów Roo?

Myślę, że ta kwestia jest kluczowa dla całego przyszłego sezonu. Nie wierzę w transfer żadnego z nich, jest to bardzo mało prawdopodobne.

Druga kwestia, to rola Januzaja. Po cichu liczę, że odegra on bardzo ważną rolę w przyszłym sezonie. Nawet jeśli w klubie zostanie ktoś z trójki Nani/Valencia/Young to i tak Januzaj powinien być na uprzywilejowanej pozycji względem tych trzech sierot i grać, grać, jak najwięcej grać.

Mały znak zapytania stawiam przy Lingardzie. Znam jednego kibica Brighton, który naszego zawodnika zachwalał. Problem tylko(ale to nie tylko kłopot Lingarda, a całej angielskiej piłki), to fakt, że nie jest to już młodziutki chłopak. Jeśli ma być zawodnikiem United - to teraz jest moment, żeby pokazał czy stać go na bycie chociaż uzupełnieniem składu. Wierzę, że dostanie jak najwięcej szans w okresie przygotowawczym, żeby móc się choć trochę przekonać o jego wartości.

Ciekawi mnie też co z Zahą. W Cardiff raczej niczym nie zachwycił, ale głupio byłoby sprzedawać go po niedługim czasie, skoro włożyliśmy w niego takie pieniądze. Niestety okazuje się, że błysk w Championship nie znaczy wiele w kontekście gry w BPL(co udowodniło wielu przed Zahą i pewnie udowodni wielu po nim).

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
19-05-2014 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #3
RE: United w sezonie 2014/2015
Niewątpliwie sporo ciekawego przed nami. Osobiście liczę na zmiany, zmiany przede wszystkim w sposobie gry. Fajnie, że Van Gaal jest u sterów, bo co jak co, ale pomysłów Holender ma sporo. Można więc liczyć, że jak plan A nie wypali, to w zanadrzu bedzie czekał plan B, a pewnie i C.

Chciałbym widzieć United grające szybko, atakujące i broniące z determinacją.

Co do Lingarda i problemu Anglików. U nich problemem jest to, że jakiś nastolatek zagra 2-3 dobre mecze i robi się z niego drugiego Ronaldo. Oczekiwania są wtedy olbrzymie.

Już rozmawiałem z Tobą na temat rozwoju zawodników i widzę, że nadal nie możesz zrozumieć, że każdy rozwija się inaczej. Przede wszystkim jest to uwarunkowane cechami fizycznymi. To że Steven Gerrard zadebiutował w wieku 18stu lat nie oznacza, że jest większym talentem niż Paul Scholes, który przygodę z poważną piłką zaczął mając na karku 20 wiosen.

Lingard zawsze należał do najmniejszych zawodników. Na tle rówieśników jego sylwetka nie prezentowała się zbyt okazale. Tacy słabi fizycznie zawodnicy przeważnie potrzebują więcej czasu, aby wejść do poważnej piłki. Nie bez przyczyny Sir Alex Ferguson stwierdził, że Anglik będzie prawdopodobnie gotowy w wieku 22lat.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 08:01 przez michal85.)
20-05-2014 08:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4
RE: United w sezonie 2014/2015
Czytając nagłówki brytyjskich gazet z cytatem van Gaal'a "Let's make history!" można się trochę podjarać. Ja staram się stąpać po ziemi i oczekuję twardej walki o top 4, co będzie bardzo trudne. W ligowych zmaganiach raczej nie będziemy mieć argumentów by zagrozić City albo Chelsea, zatem by wrócić do LM trzeba wyrzucić z czwórki Arsenal, albo Liverpool. Dokonać tego w okresie przebudowy będzie trudnym zdaniem nawet dla trenera z taką renomą jak van Gaal.

Każdy zadaje sobie pytanie jakim systemem będzie grało United van Gaal'a i co dalej z Rooneyem, ale nie sądzę, że nawet nasz nowy trener ma już na to odpowiedz. Wiele zależy od tego ilu zawodników z jego listy uda się klubowi pozyskać. Do mundialu zostało jeszcze parę tygodni i jest to tzw. "money time" dla Eda Woodwarda. Na pewno dostał do jednej ręki listę nazwisk od holendra, do drugiej ręki klucz do sejfu od Glazerów i ma działać jak najszybciej. Myślę, że właśnie dlatego dogadywano van Gaal'a tak długo, by określił się jak widzi zespół przynajmniej personalnie i nakreślił plan transferowy, a wszystko w czasie przygotować kadry do MŚ. Kiedy już plan był gotowy, właściciele mu to klepnęli i działamy! oby teraz konkretnie!

Oczywiście w nowym sezonie oczekuję, że LvG zacznie wprowadzać do składu zdolnych młodzieżowców, nowej krwi nie może stanowić jedynie armia zaciężna. Myślę, jednak że do tego będzie potrzebował trochę czasu. Musi najpierw zadomowić się w klubie, obserwować ich na treningach i meczach przygotowawczych, pozwolić trenować regularnie z pierwszym zespołem. Jestem o to spokojny bo van Gaal słynie z pracy z młodzieżą, ale ze względu na specyfikę wprowadzania nowych zawodników będzie się to odbywało stopniowo, dlatego trzeba zrobić przynajmniej 3-4 transfery.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 11:41 przez Silvan.)
20-05-2014 10:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #5
RE: United w sezonie 2014/2015
Jesse Lingard w wieku 18 lat był w wieku kostnym 14-15 latka. On dalej jest mlodziutki kazdy rozwija sie inaczej, nie kazdy jest Pogba i wyglada jak 23 latek w wieku 18 lat dzieki czemu moze wejsc do pilki na najwyzszy poziom. Nie wierzę w twoje opowiesci o twojej karierze gdy nie potrafisz wyedykowac tak prostych rzeczy Wink

Welbz u LVG powinien miec bardzo duza role, on takich graczy uwielbia i potrafi wyciagnac z nich 100% cos jak Muller ale Danny wydaje sie bardziej wszechstronny i kreatywny co daje mu plus.

Roo straci jesli nie pokaże pewnych cech ktorych do teraz nie pokazywal.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 13:29 przez Cepilek.)
20-05-2014 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #6
RE: United w sezonie 2014/2015
(20-05-2014 13:13)Cepilek napisał(a):  Jesse Lingard w wieku 18 lat był w wieku kostnym 14-15 latka. On dalej jest mlodziutki kazdy rozwija sie inaczej, nie kazdy jest Pogba i wyglada jak 23 latek w wieku 18 lat dzieki czemu moze wejsc do pilki na najwyzszy poziom. Nie wierzę w twoje opowiesci o twojej karierze gdy nie potrafisz wyedykowac tak prostych rzeczy Wink

Moja kariera? Raczej juniorska przygoda z piłką Tongue . Nie mówię, że piłkarz musi w wieku 18 lat wchodzić do seniorów, bo zgoda - nie każdy jest już na tyle rozwinięty fizycznie. Ale wiek 21 jest optymalny. Lingard rozwija się dobrze, teraz zaliczył udane wypożyczenie. Pora na kolejny krok. Pytanie tylko czy nie lepiej go jednak wypożyczyć choćby na pół roku. Bez LM mamy mniej meczów i szkoda by było, żeby się chłopak marnował na trybunach.

Cytat: Welbz u LVG powinien miec bardzo duza role, on takich graczy uwielbia i potrafi wyciagnac z nich 100% cos jak Muller ale Danny wydaje sie bardziej wszechstronny i kreatywny co daje mu plus.
Welbeck bardziej wszechstronny od Mullera?? O rany, chłopaku, naprawdę... nie wiem co powiedzieć na takie stwierdzenie.

Cytat: Oczywiście w nowym sezonie oczekuję, że LvG zacznie wprowadzać do składu zdolnych młodzieżowców, nowej krwi nie może stanowić jedynie armia zaciężna. Myślę, jednak że do tego będzie potrzebował trochę czasu. Musi najpierw zadomowić się w klubie, obserwować ich na treningach i meczach przygotowawczych, pozwolić trenować regularnie z pierwszym zespołem. Jestem o to spokojny bo van Gaal słynie z pracy z młodzieżą, ale ze względu na specyfikę wprowadzania nowych zawodników będzie się to odbywało stopniowo, dlatego trzeba zrobić przynajmniej 3-4 transfery.
Ale których? Ja widzę 2 kandydatów poza Januzajem. Janko i Lingard. Na obu pozycjach mamy wakat, Janko może stać się zmiennikiem Rafaela na mniej ważne mecze(szkoda tylko, że nie ma on za sobą jakiegoś sensownego przetarcia z seniorską piłką).

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
20-05-2014 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #7
RE: United w sezonie 2014/2015
Przed Janko jeszcze długa droga. Z obrońców przed nim są Keane oraz Varela.

Inni? Wilson, Rothwell i przede wszystkim Pearson.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 18:19 przez michal85.)
20-05-2014 18:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #8
RE: United w sezonie 2014/2015
Varela to dla mnie enigma, którą ciężko jakoś ocenić. Mam nadzieję, że nie podzieli losu Manucho i innych dziwnych transferów na OT.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
20-05-2014 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #9
RE: United w sezonie 2014/2015
Varela to dziwny transfer? Wicemistrz świata u20? Really?!

Varela to naturalny prawy obrońca. Janko natomiast grywa raz na obronie, raz na skrzydle (ostatnimi czasy dużo częściej). I co najważniejsze - wielu było takich, którzy dzięki świetnym warunkom fizycznym wyglądali świetnie w drużynach młodzieżowych. W seniorskiej piłce ta przewaga zdecydowanie się zmniejszała i okazywało się, że tacy grajkowie nie mieli nic więcej do zaoferowania.

Ile razy widziałeś w akcji Varelę i Janko?

Ja jeszcze słówko o Valencii. Kiedyś pisałem, że ktoś ogarnięty może znajdzie dla niego inną pozycję (prawy obrońca?). I wychodzi na to, że LvG jest w tym specjalistą. Przestawił Schweiniego na CMa, a ponoć również Reizigera oraz Bogarde na bocznych obrońców. Może z Ekwadorczykiem też mu wyjdzie?

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 19:50 przez michal85.)
20-05-2014 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #10
RE: United w sezonie 2014/2015
Michał zwraca uwagę na bardzo ważną rzecz. Niektórzy z młodych zawodników imponują w rezerwach, ponieważ są bardzo dobrze zbudowani i to daje im przewagę nad tymi, którzy fizycznie rozwijają się wolniej. Na najwyższym szczeblu warunki fizyczne nie dają takiej przewagi jak w juniorach i później nagle się okazuje, że zawodnik jest co najwyżej przeciętny. Fizyczność jest stosunkowo łatwo nadrobić, braku umiejętności nie nadrobisz.

Mnie osobiście Varela bardzo się podoba. Widać chłopak z pasją, podoba mi się jak zasuwa od linii do linii. Nie powiem, wiążę z nim spore nadzieje. W przyszłym sezonie może warto by było rozważyć wypożyczenie w jego przypadku. Choćby na pół roku. W pierwszej części sezonu póki będziemy grać w CoC i FA CUP mógłby dostać szansę, a drugą część sezonu spędzić na wypożyczeniu. Chociaż nie wiem czy jest fizycznie na to gotowy.

Natomiast co do Valenci, to nie wierzę w jego "transfer" na prawą obronę. Większość zagrywek z przesunięciem Ekwadorczyka do obrony kończyła się źle dla całego zespołu. Antek fajnie wygląda jako defensywny skrzydłowy, który ma wspierać obrońcę ale w mojej opinii na obrońcę się nie nadaje (no chyba, że w ustawieniu 3-5-2).



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 18:57 przez Foster.)
20-05-2014 18:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #11
RE: United w sezonie 2014/2015
Welbz jest bardziej wszechstronny, potrafi zagrać na poziomie na wielu pozycjach i nie trzyma się tak stywno schematów, nie czyni to z niego piłkarza lepszego.

To że ty widzisz tylko Janko i Lingarda bo się nie interesujesz to nie znaczy że reszta jest słaba bo o piłkarzy o charakterystyce Pearsona czy Rothwella gotowych do gry w pierwszej drużynie dałbyś się pociąć. Wilsona nie wspomnieć trochę siara Tongue

Jak rozmawiamy o prawej obronie, mam przeczucie że LVG może sprowadzic jakiegoś solidnego zawodnika gdy będzie okazja, Rafa przy całym szacunku do jego umiejętności zagrał jeden pełny sezon.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 19:46 przez Cepilek.)
20-05-2014 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #12
RE: United w sezonie 2014/2015
michal85 napisał(a):Ja jeszcze słówko o Valencii. Kiedyś pisałem, że ktoś ogarnięty może znajdzie dla niego inną pozycję

Oby znaleźli tą inną pozycję dla niego, ale najważniejsze by w innym klubieBig Grin
20-05-2014 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #13
RE: United w sezonie 2014/2015
Cytat:Wilsona nie wspomnieć trochę siara
A po co wspominać Wilsona skoro w kadrze są RVP, Roo, Groszek i Welbz? Przy założeniu, że żaden z nich nie odejdzie, Wilson powinien się ogrywać gdzieś i łapać minuty.
Cytat: Welbz jest bardziej wszechstronny, potrafi zagrać na poziomie na wielu pozycjach i nie trzyma się tak stywno schematów, nie czyni to z niego piłkarza lepszego.
Nie no, to jest bzdura, Muller zagra i na skrzydle i na "10" i w ataku. A nawet w drugiej linii na środku pomocy mu się zdarzało. Z całym szacunkiem, ale teraz palnąłeś taką głupotę, że w zasadzie brak słów żeby to opisać.

Cytat:Michał zwraca uwagę na bardzo ważną rzecz. Niektórzy z młodych zawodników imponują w rezerwach, ponieważ są bardzo dobrze zbudowani i to daje im przewagę nad tymi, którzy fizycznie rozwijają się wolniej. Na najwyższym szczeblu warunki fizyczne nie dają takiej przewagi jak w juniorach i później nagle się okazuje, że zawodnik jest co najwyżej przeciętny. Fizyczność jest stosunkowo łatwo nadrobić, braku umiejętności nie nadrobisz.
Duży problem polskiej piłki juniorskiej. Teraz się to trochę zmienia, ale parę lat temu...

Cytat: Ja jeszcze słówko o Valencii. Kiedyś pisałem, że ktoś ogarnięty może znajdzie dla niego inną pozycję (prawy obrońca?). I wychodzi na to, że LvG jest w tym specjalistą. Przestawił Schweiniego na CMa, a ponoć również Reizigera oraz Bogarde na bocznych obrońców. Może z Ekwadorczykiem też mu wyjdzie?
Ile można Ci pisać, że Valencia nie ma żadnych predyspozycji na bocznego obrońcę? To, że szybko biega nie wystarczy jeśli nie dołoży się do tego gry w piłkę. Wyobrażasz sobie, że Valencia musi szybko pozbyć się piłki mając ją akurat na lewej nodze?

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
20-05-2014 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #14
RE: United w sezonie 2014/2015
Siła,szybkość i odbiór to te ŻADNE predyspozycje?

Znowu się powtórzę - zagrał tam kilka fajnych meczów. Oczywiście, nie jest to opcja na spotkania, gdzie trzeba się głównie bronić, ale wtedy kiedy dominujemy rywali jak najbardziej. Szczególnie jeśli będzie przygotowywany do tej roli.

Cytat:Wyobrażasz sobie, że Valencia musi szybko pozbyć się piłki mając ją akurat na lewej nodze?
To na prawej obronie takie sytuacje są częściej na porzadku dziennym niż na środku pomocy?

Zresztą, smieszne jest to, że z jednej strony chwalisz Janko, który jest w identycznej sytuacji - tzn podobne wady i zalety Big Grin
Ja nie twierdzę, że na pewno coś z tego będzie. Wcale by mnie to jednak nie zdziwiło.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 20:37 przez michal85.)
20-05-2014 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #15
RE: United w sezonie 2014/2015
Undermine napisał(a):
Cytat:Michał zwraca uwagę na bardzo ważną rzecz. Niektórzy z młodych zawodników imponują w rezerwach, ponieważ są bardzo dobrze zbudowani i to daje im przewagę nad tymi, którzy fizycznie rozwijają się wolniej. Na najwyższym szczeblu warunki fizyczne nie dają takiej przewagi jak w juniorach i później nagle się okazuje, że zawodnik jest co najwyżej przeciętny. Fizyczność jest stosunkowo łatwo nadrobić, braku umiejętności nie nadrobisz.
Duży problem polskiej piłki juniorskiej. Teraz się to trochę zmienia, ale parę lat temu...

Tez miałem o tym pisać Wink Swojego czasu gnietliśmy w młodzieżowych właśnie dzięki temu, że nasi zapieprzali na siłowni zamiast na boisku, a w seniorskiej piłce, kiedy tacy Hiszpanie mieli już technikę i dopiero nabierali mięśni, nasi ginęli Wink

Tak poza tym to mega się jaram tym sezonem i LVG. Co najbardziej mnie jara w przyjściu tego gościa? Tak szczerze, to jego starcie z Rooneyem. No kurwa, nie mogę się doczekać Big Grin

O takich rzeczach, jak masa pomysłów, współpraca z młodzieżą, czy ładna ofensywna piłka pisać nie będę, bo to już było wiele razy mielone. Dla mnie osobiście jego kluczowym atrybutem jest jego charakter. Bo to co podkreślałem już wiele razy, IMO to jest rzecz najważniejsza w chwili obecnej dla tego zespołu. Aby przyszedł facet, który nałoży żelazną dyscyplinę i nikt się nie waży nawet coś mu kwiknąć i takiego gościa mamy.

Więcej na temat ustawienia etc będzie można popisać dopiero po jakiś transferach. Bo w chwili obecnej nie mam zielonego pojęcia, jaki pomysł na ten zespół ma LVG. Tu jest tyle kłopotów i sprzeczności, że głowa mała Big Grin

Co do Valencii o którym piszecie, to ja podzielam zdanie Fostera. IMO z niego można zrobić naprawdę dobrego prawego obrońcę. Nie mówię, że wolę to, niż go sprzedać. Bo nadal jestem do tej drugiej opcji. Ale jeśli zostanie to IMO naprawdę można go tam nauczyć grać. Zjebał parę bramek w tym sezonie. Ale po pierwsze wszyscy grali gówno, po drugie, nie zapominajmy, że za Fergusona, kiedy tam grał to był przynajmniej solidny. W tym sezonie też miał momenty, że wyglądał tam dobrze i moim zdaniem, jeśli dobry menago zwróci mu uwagę na kilka kluczowych kwestii, to moglibyśmy z niego mieć tu pożytek.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
20-05-2014 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości