Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #55
RE: United w sezonie 2014/2015
W Daily Mail pojawił się wywiad z Moyesem, z którego jasno wynika jak rzeczywiście było ze zwolnieniem Szkota. Fakt ten, a także doniesienia o tym jakoby Rio dowiedział się o swoim odejściu na korytarzu bardzo źle świadczą o tym jak w tej chwili zarządzane jest United. Osobiście jestem bardzo zniesmaczony tym faktem. To, że Moyes nie podołał to jedna sprawa, ale nie można tak traktować człowieka, który jeszcze kilkanaście miesięcy temu został obdarzony tak wielkim kredytem zaufania (6-letni kontrakt). David potwierdził też, że klub starał się pozyskać Ronaldo, Bale i Fabregasa, a także innych świetnych zawodników. Choć bezpośrednio nikogo nie obwinił, z jego wypowiedzi można wywnioskować, że Ed bądź któryś z jego współpracowników nawalił i to nie raz. To co mnie utwierdziło w przekonaniu, że Moyes jest za słaby na United, to jego wypowiedź o tym, że starał się robić wszystko tak jak w Evertonie, gdzie przecież odnosił sukcesy. To jest zupełnie inna półka, Everton to był i jest tylko średni klub, który co najwyżej może walczyć o puchary, a United to zespołu który rok w rok walczy o mistrza Anglii.
Po przeczytaniu tego wywiadu zadałem sobie pytanie, czy zatrudnienie odpowiedniego trenera wystarczy by wrócić do czołówki? Może należałoby także zatrudnić odpowiedniego człowieka w miejsca Gilla? Być może Ed podobnie jak David jest za słaby na swoją pozycję? Być może negocjacje kontraktowe ze sponsorami to jego działka i tam najlepiej się czuje?

Wracając do obecnej sytuacji:
Kwas napisał(a):Taktyka. Słychac tu i ówdzie, jak to gramy 3-5-2, bo nie mamy odpowiedniej klasy w ludziach do grania formacją 4-3-3, czy 4-2-3-1. Ale to samo można powiedziec odwracając kota ogonem.
Właśnie zastanawiające jest dla mnie podejście LVG. Niby 4-3-3 (4-2-3-1) grać nie możemy bo nie mamy odpowiednich zawodników, a gramy 3-5-2 do którego również nie mamy odpowiednich zawodników. Co więcej, w mojej opinii z obecną kadrą łatwiej byłoby nam grać 4-2-3-1 i posadzić Rooneya lub van Persiego. Może nie mamy ludzi do grania typowej piłki przez skrzydła, ale mamy zawodników którzy mogą pełnić role fałszywych skrzydłowych. Szkoda, że Holender nie chciał spróbować gry ofensywną trójką Mata - Kagawa - Januzaj. Uważam, że to mogłoby być bardzo dobre zestawienie.
Żeby nie było, nie skreślam ustawienia 3-5-2 po jednym nieudanym spotkaniu. Jednak od początku jestem sceptycznie nastawiony do tej formacji i uważam, że na chwilę obecną łatwiej byłoby nam w innym ustawieniu.

<ONE CLUB> <MANCHESTER UNITED> <ONE LOVE>


Mój Blog: Pod presją czasu
17-08-2014 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
United w sezonie 2014/2015 - Intel - 19-05-2014, 21:58
RE: United w sezonie 2014/2015 - Foster - 17-08-2014 14:36
RE: United w sezonie 2014/2015 - mgc - 02-09-2014, 11:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości