Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
Kamill Offline
Member
***

Liczba postów: 219
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 2
Post: #69
RE: United w sezonie 2014/2015
Nie jestem pewien czy to postuję w dobrym temacie, no ale nie widzę lepszego.

Dziwne zakończenie okienka transferowego. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Raczej liczyłem, że United dokupi jeszcze jednego pomocnika, może środkowego obrońcę, a okazało się, że skończymy z Falcao. Piłkarz który nie jest nam raczej potrzebny, chociaż wiadomo, że skoro jest taka okazja to nie można z niej nie skorzystać. Smuci fakt, że ofiarą tego dealu został Welbeck, do tego zanosi się na jego transfer do rywala w walce o LM(chociaż wychodzi na to, że to Welbeck mocno naciskał na transfer do Arsenalu zamiast wypożyczenia do Tottenhamu). Trzeba jednak sobie jasno powiedzieć, że United nie będzie już tym United które znaliśmy. O ile kibice Czerwonych Diabłów mogli się chlubić tym, że nie są jak City, albo Chelsea, to w obecnej sytuacji nie mamy innego wyjścia i musimy działać tak jak oni. Nie zanosi się, żeby w akademii rosło nam nowe Pokolenie 92. Rewolucja kadrowa musiała mieć miejsce, wydaję mi się, że powinna zostać zaczęta już rok temu, po odejściu Fergusona. Szkot wycisnął z nich maksimum, a nawet więcej, ale już wtedy na papierze wyglądaliśmy słabiej niż reszta. Dlatego odejścia starej gwardii i piłkarzy których tak lubiliśmy tak bardzo bolą w tym momencie. Jeśli United znowu nie zagra w LM to finansowo mocno straci. Trudniej też będzie pozyskać dobrych piłkarzy. A chyba jednak nie chcemy skończyć jak Liverpool który przez ponad 20 lat nie wygrał ligi? Moim zdaniem w takim dołku United mogłoby się znaleźć. I oczywiście w przeszłości też mieliśmy już takie chude lata, ale w obecnych czasach trudniej byłoby nam konkurować z klubami napędzanymi petrodolarami.

Co do samego okienka to mam mieszane uczucia. Shawn i Herrera byli już załatwieni przez Moyesa. Później długie nic, co rozumiem, bo Van Gaal dość późno dołączył do zespołu, chciał poznać drużynę na tournee i dopiero później podjąć decyzję co dalej. Trochę dziwi mnie fakt, że dopiero na samym końcu zaczęliśmy pozbywać się piłkarzy wg niego niepotrzebnych. Transfer Falcao też jest dziwny, szczególnie, że tydzień temu Holender narzekał, że ma bogactwo w ataku, ale straszne braki z tyłu... Nie wiem, może nasze główne cele były po za zasięgiem, tak jak to miało miejsce w przypadku Benatii który wolał Bayern i Ligę Mistrzów. Blind chyba też był naszą opcją zapasową, bo w innym wypadku powinniśmy byli zakupić go wcześniej, sam zawodnik był mocno zainteresowany takim transferem. Ale i tak mimo wszystko to nie wygląda tak źle, nie wiem czy Van Gaal będzie zmieniał ustawienie, raczej w to wątpię, ale jeśli wszyscy będą zdrowi to mamy skład na czołówkę ligi.

Form Is Temporary, Class Is Permanent
02-09-2014 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
United w sezonie 2014/2015 - Intel - 19-05-2014, 21:58
RE: United w sezonie 2014/2015 - Kamill - 02-09-2014 00:14
RE: United w sezonie 2014/2015 - mgc - 02-09-2014, 11:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości