Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #70
RE: United w sezonie 2014/2015
Na wstępie chciałbym napisać: WOODWARD WYPIERDALAJ. Dziękuję, a teraz do meritum.

Okienko transferowe w wykonaniu United oceniam bardzo negatywnie. Zacznę od transferów "z klubu". Na plus na pewno to, że klub opuścili Rio, Vida i Pat. Każdy z nich zostaje legendą klubu i zasługuje na dożywotni szacunek ale ich czas się skończył. Powodzenia w innych klubach panowie. Podobnie słuszną decyzją było puszczenie Machedy. Ciekaw jestem co by było, gdyby chłopaka nie rzucano tak na wypożyczenia po Europie, zobaczymy co pokaże w Cardiff. Ja miałem do niego słabość i kibicuję Kiko. Dobrze, że pozbyliśmy się Bebe.

A teraz rozpoczynamy krytykę. Wypożyczenie Henriqueza do Chorwacji uważam za głupie. Lepiej byłoby mu znaleźć klub w Championship, jeśli wiążemy z nim jakiekolwiek nadzieje. Dalej Kagawa, cena za niego jest wręcz skandaliczna i powinien on kosztować więcej. Znacznie więcej, na moje oko tak dwukrotnie więcej. A tak Kagawa kosztował tyle co rok temu Tom Huddlestone. Jest różnica co?
Zupełnie nie jestem też w stanie zrozumieć jaki był sens sprzedaży Buttnera. Obecnie na wahadle przyprawia o ból głowy Young. Alternatywa to Rojo i Blind, tyle że ich miejsce jest w środku, odpowiednio obrony i pomocy. Buttner byłby fajnym zmiennikiem Shawa. Lewy obrońca o bardzo ofensywnych inklinacjach, to nie brzmi jak opis wahadłowego? No brzmi. Wielki karniak dla Woodwarda, że nie udało się nigdzie umieścić całkowicie niepotrzebnych graczy jak Anderson. Wypożyczenie Naniego w rozliczeniu za Rojo za to na plus, bo może tam odpali w tym Sportingu. Fellainiego także można było sprzedać, to jednak jest gość który był rok temu gwiazdą Premier League i członkiem 11 roku. Naprawdę nie udało się go sprzedac? Brawo Edek.

Zdażyłem już skomplementować Blinda i Rojo. Świetne transfery, za w miarę rozsądne ceny(bo ciągle uważam, że powinni być nieco tańsi).
Dużo krytyki zdążyłem spisać z powodu transferu Shawa. Uważam, że płacenie za nastolatka 30 milionów funtów to zbrodnia na rynku transferowym. Gość jest wart 1/3 tej ceny. To jest jakiś ewenement i Andy Caroll w jednym. Ma-sa-kra! Może i ma potencjał ale przepłacony.

Co do Herrery to cóż, jeśli LvG naprawdę go chciał to trzeba było przepłacić i aktywować klauzulę. Dla mnie dziwny transfer, bo chłopak cały sezon grał na "10" i do środka wolałbym żeby powalczono o Vidala(no ale nie udało się, życie).

Di Maria, Di Maria. Mam z nim problem. To jest oczywiście world class i geniusz(śmieszy mnie jak Michałek rok temu pisał, że to taki jednonożny Valencia Big Grin i nie warto go brać Big Grin ). Ale czy potrzebny? To taki lepszy i bardziej dynamiczny Mata. W tej sytuacji należałoby odejść z gry dwoma napastnikami i albo zrobić z Roo środkowego pomocnika, albo sprzedać RvP? Nie wiem, wiem że jesteśmy niewolnikami krótkoterminowej polityki SAFa.


Blind 15
Rojo 18
Fellaini 30
Herrera 32
Shaw 33
Mata 40
Di Maria 60
Falcao ?

Jesteśmy 200 milionów na minusie po ostatnim oknie. Nie o takie United walczyłem, ale to niestety pochodna kilku ostatnich lat...

Skrobię sobie jaką formacją możemy grać i przychodzi mi do głowy tylko coś takiego:
[Obrazek: 020914021337.png]

Nie jest to idealne, ale chyba optymalne. Fellaini może się przydać. Może biegać bezładnie i kasować co groźniejszych zawodników ofensywnych a do tego zapewniać przewagę powietrzną. Potem i tak ma oddać piłkę do najbliższego. Mata i Di Maria zrobią grę. Herrera niestety na ławce, bo co za dużo w ofensywie to i świnia nie zeżre.

Jak wyżej:
Falcao/RvP-Roo/Wilson
Di Maria/Januzaj
Fellaini/nikt Mata/Herrera
Blind/Carrick
Shaw/Buttner-Rojo/Smalling-Jones/Evans-Rafael/nikt
De Gea/Linde

Krótko mówiąc powinniśmy zostawić Buttnera a do tego kupić solidnych zmienników do środka pola i na prawą obronę. Nie wiem jak M. Keane na prawej obronie się spisuje? A do środka, Ravel by się przydał, hehehehe.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2014 02:27 przez Under.)
02-09-2014 01:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
United w sezonie 2014/2015 - Intel - 19-05-2014, 21:58
RE: United w sezonie 2014/2015 - Under - 02-09-2014 01:53
RE: United w sezonie 2014/2015 - mgc - 02-09-2014, 11:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości