Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #106
RE: United w sezonie 2014/2015
W następnych meczach juz sanchez grał na poziomie world Class. Oglądałem wszystkie mecze.
03-09-2014 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #107
RE: United w sezonie 2014/2015
Tylko, że w meczu z Leicester nie grał jako napastnik, ale to tylko szczegół. I żeby nie było, nie odmawiam mu klasy, bo Sanchez to bardzo dobry zawodnik, ale to nie jest napastnik i nigdy nie będzie. Tyle w tym temacie, bo nie o Kanonierach mamy rozmawiać lecz o United.

LVG ciąle nie traci pewności siebie i wierzy w sukces w United. I bardzo dobrze, mam nadzieję, że trener swoją pewnością będzie zarażał poszczególnych zawodników, bo po ostatnim sezonie z pewnością im jej brakuje. Cieszy także pełne zaufanie zarządu:
Cytat:Mój start w Bayernie był równie zły jak tutaj. Ogromna różnica polega jednak na tym, że w Monachium po tym czasie zostałem już wezwany do Uliego Hoenessa, który zażądał ode mnie wyjaśnień. A co zrobili w United? Kupili mi kolejnych zawodników. Wspierają mnie i okazują mi zaufanie. Czuję ich zaufanie i wiarę w moje umiejętności. To nie tylko kwestia wiary w moją piłkarską filozofię, ale w moją osobę.



Mój Blog: Pod presją czasu
03-09-2014 09:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #108
RE: United w sezonie 2014/2015
Nie sądziłem, że to jeszcze kiedyś powiem, ale od naszego obecnego systemu wolałbym już klasyczne 4-4-2. Po tym, co dzisiaj pokazał Di Maria, nie wyobrażam sobie kisić go w środku pola. Do tego dodając przymus grania co najmniej dwoma napastnikami (co niestety wyklucza granie 4-2-3-1), których przynajmniej jeśli chodzi o nazwiska mamy wybitnych, to w tej sytuacji ustawienie 4-4-2, może nie w każdym, ale w większości meczów jawi mi się jako optymalne.

De Gea
Rafael --- Jones --- Evans --- Shaw
Di Maria --- Whoever --- Whoever ---Januzaj
Falcao --- Rooney

Nie ma tam miejsca dla Maty, ale każdemu nie dogodzę Tongue Hiszpan może sobie wskoczyć ewentualnie za Rooneya, dla mnie nie ma problemu Big Grin

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2014 22:27 przez robaldo.)
03-09-2014 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #109
RE: United w sezonie 2014/2015
Dzieją się rzeczy niepojęte. W sześciu meczach o stawkę z rywalami sporo słabszymi od nas mamy jedno zwycięstwo, półamatorzy w pucharze wbijają nam cztery gole, a beniaminek ligi- pięć. To się zdarzyło naprawdę czy mi się śni?


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2014 22:02 przez sebos_krk.)
21-09-2014 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #110
RE: United w sezonie 2014/2015
Są kace alkoholowe, są kace jointowe, są kace moralne...
Może całe United jak i my jesteśmy na Moysowym kacu?
21-09-2014 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #111
RE: United w sezonie 2014/2015
Poziom prezentowany przez obrońców jest wręcz tragiczny. Szkolne błędy dzisiaj, podobnie było w COC i tak to się kończy. Hokejowe wyniki.

Tylko sami jesteśmy sobie winni. A raczej van Gaal. Pomijam fakt, że do środka obrony nie ściągnęliśmy żadnego klasowego zawodnika. Cóż, może po prostu w tym okienku się nie dało...
Bardziej natomiast boli to, że van Gaal, podobnie jak wszyscy, zdaje sobie pewnie sprawę z tego, że linia obrony to nasza najsłabsza formacja. I co robi Holender? Rzuca wszystkich ofensywnych zawodników, w żaden sposób nie próbując zabezpieczyć tyłów. Na ławce siedzi Fletcher, a w podstawie biega 3 napastników, Di Maria i Herrera. Jak widać nawet z beniaminkami nie dajemy sobie rady w defensywie. Taka gra nie przejdzie w Premier League. To wygląda trochę tak jak za Moyesa w meczach w których mieliśmy gonić wynik. Rzucić wszystko co mamy do przodu i gra na hurra.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2014 10:39 przez Ruuuuuuuuuud.)
21-09-2014 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #112
RE: United w sezonie 2014/2015
Rooney, Falcao, RvP, Mata, Herrera, Di Maria, Januzaj... tylu ofensywnych pilkarzy, a nie ma jednego co by umiał bronić.

Wolalbym zeby nie bylo tu Falcao, Herrery i Maty a byl jeden klasowy stoper i jeden klasowy box-to-box.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
22-09-2014 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #113
RE: United w sezonie 2014/2015
Co prawda nie oglądałem wczorajszego spotkania, ale może dajmy zawodnikom, a przede wszystkim trenerowi czas o który prosił (3 miesiące) na zbudowanie drużyny? Nie da się wszystko zrobić od zaraz. My de facto budujemy nowy zespół, prawie że od podstaw. Odeszło kilku doświadczonych zawodników w defensywie, więc nie dziwi mnie fakt, że tracimy tyle bramek. Młodzi i ci ciut starsi, muszą przyzwyczaić do ciężaru jaki na nich spoczywa, obyć się z nim i dostosować. Nowi zawodnicy też potrzebują czasu. Raz, że muszą przyzwyczaić się do tempa i fizyczności Premier League, a dwa przyswoić sobie taktykę trenera.



Mój Blog: Pod presją czasu
22-09-2014 10:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #114
RE: United w sezonie 2014/2015
Jestem bardzo rozczarowany postawą gry United jak do tej pory. Oglądając mecz z Leicester miałem chwilami wrażenie, że patrzę na jakąś karykaturę drużyny z Hiszpanii bazującą na grze ofensywnej gdzie stawia się na jedną gwiazdę będącą motorem napędowym i zgraję napastników - zestawienie na wskroś ofensywne, a w defensywie jedna wielka kupa. Dla kontrastu zupełnie inaczej prezentował się nasz rywal, Leicester zagrał "typowo po angielsku" twardo, nieustępliwie, zespołowo i było w tych ich zrywach coś z dawnego United Fergusona, które na zawsze przeminęło i już nie wróci.

Na razie trzeba stwierdzić, że sprawdzają się przedsezonowe prognozy Rodgersa o tym, że holender będzie zaskoczony poziomem rywalizacji w lidze. Żeby nie było, rozumiem sytuację z kontuzjami, przebudową zespołu itd. widzę i doceniam to, że Louis coś próbuje, szybko powrócił do gry 4ką w obronie, kupił Blinda żeby dać niepewnej obronie jakąś asekurację, słowem reaguje. Wiadomo, że rewolucja nie przyniesie od razu efektów, ale sądzę, że wszyscy mamy prawo być zawiedzeni tym, że van Gaal nie jest w stanie wycisnąć z tej z tej drużyny chociaż tyle, by w trakcie procesu zazębiania się gry zbierać ligowe punkty. Zwłaszcza patrząc na drużyny z jakimi przyszło nam grać do tej pory dorobek punktowy powinien być trochę pokaźniejszy i w tym kontekście na prawdę liczyłem z jego strony na więcej. Może i przemeblował tyły, ale z przodu nadal z uporem stawia na "gwiazdozbiór trójkąta" i mam wrażenie, ze zaczyna mu to wychodzić bokiem. Jak przychodzi przełknąć taką pigułę jak mecz z Leicester to trudno zachować spokój. Osobiście sądziłem, że drużyna budowana przez LvG nawet w fazie, że tak to ujmę "spajania" będzie przynajmniej grała mądrze, ale ten mecz to było frajerstwo do potęgi. Długa droga przed tym zespołem.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2014 11:53 przez Silvan.)
22-09-2014 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #115
RE: United w sezonie 2014/2015
Nie istnieje możliwość zmieszczenia razem Herrery, Maty Di Marii, Rooney'a, Falcao i RvP. A trzymanie takich graczy na lawce to strzal w stope.
Przypomina się galaktyczny Real. W ataku gwiazdy ktorych nijak nie mozna pomiescic a w obronei Woodgate.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
22-09-2014 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #116
RE: United w sezonie 2014/2015
Undermine napisał(a):Przypomina się galaktyczny Real. W ataku gwiazdy ktorych nijak nie mozna pomiescic a w obronei Woodgate.
galaktyczny Real to miał Hierro, Salgado, Roberto Carlosa w obronieWink My mamy Rojo Wink
no ale to szczegół, trochę nie ma równowagi w ekipie, teraz z przodu tyle gwiazd i Januzaj może dużo nie pograć się obawiam a szkoda by było, a nawet jak parę minut złapał to na innych pozycjach niż powinien
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2014 17:18 przez samcro.)
22-09-2014 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #117
RE: United w sezonie 2014/2015
Mnie natomiast ciekawi jedna rzecz.

Jak to jest możliwe, że spośród wszystkich napastników, którzy zagrali dla nas w tym sezonie w PL najwięcej (średnio) odbiorów ma ten, który grał najmniej (Welbz)?

Odbiory na mecz:
Welbeck 1.0
Roo 0.6
RvP 0.3
Falcao 0

Dla porównania - Welbz w AFC 2.5

Problemem jest nie tylko linia obrony (choć co oczywiste poprawę trzeba zacząć od nich), ale gra w obronie CAŁEJ drużyny począwszy od napastników, którym się chyba wydaje, że są tylko od strzelania (choć i to na razie wychodzi średnio).

A najsmutniejsze jest to, że kiedyś na Old Trafford aż roiło się od mocnych charakterów, a obecnie nie mamy w drużynie ani jednego lidera z prawdziwego zdarzenia.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2014 22:46 przez michal85.)
22-09-2014 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #118
RE: United w sezonie 2014/2015
A mnie cieszy fakt że w końcu ktoś zauważył w końcu słabą postawę De Gei o której mówię od dłuższego czasu, chłopak zanotował regres, world class interwencje które od niego wymagaliśmy kupując go za tą cenę notuje raz na parę meczy, jego gra nogami nie wygląda tak świetnie jak powinna(wiele piłek ląduje poza boiskiem), po trzech latach w klubie mając taką obronę młodą przy sobie powinien nimi kierować. Ogólnie sprawia wrażenie że ma problemy z koncentracją, skupieniem, umiejętności czysto piłkarskich nie neguję. Wczoraj przeczytałem że w poprzednim sezonie wpuszczał gola co drugą interwencje co też nie jest wynikiem godnym bramkarza nawet tego 7 zespołu PL.

Gdyby był pewnym Duńczykiem kibice by go nie oszczędzali.
23-09-2014 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #119
RE: United w sezonie 2014/2015
Jest dużo prawdy w tym co pisze Michał. Nie od dziś wiadomo, że grę defensywną zaczyna się właśnie od napastników. To oni są pierwszymi obrońcami zespołu i powinni wywierać presję na rywalu. U nas tego nie ma. Cała trójka, Falcao, Rooney i van Persie stoi z przodu i czeka na piłkę, poza tym nie robią nic. O ile jeszcze Radamel pokazuje się do gry i walczy o pozycje, o tyle pozostała dwójka po prostu czeka na piłkę podaną do nogi. Mam nadzieję, że LVG zwróci uwagę na ten problem, ponieważ bierność naszych napastników utrudnia grę pozostałym zawodnikom.
Jeszcze jedna sprawa. Nie może być tak, że w momencie gdy Herrera wychodzi do przodu, nikt nie zostanie by zaasekurować jego pozycji. Oglądając ostatnie spotkanie, momentami miałem wrażenie, że oglądam meczu na podwórku - wszyscy na hura do przodu, byle strzelić bramkę. Nie może tak być! Nie mam tutaj pretensji do Herrery, który gra naprawdę dobrze. Takie wyjścia są bardzo dobre i dają dużo dobrego, jednak nie może być tak, że nikt nie zostaje by zaasekurować defensywę.



Mój Blog: Pod presją czasu
23-09-2014 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #120
RE: United w sezonie 2014/2015
Jeszcze jedno, dla mnie pomysł by RvP był tym napastnikiem schodzącym do skrzydła jest słaby, na papierze to z naszych napastników do tego najlepiej się nadaje, w realu ma już trzy dychy i się zwyczajnie męczy i nie ma dynamiki. W naszej kadrze jest tylko jeden napastnik który mógłby to robić bez kompleksów ale traciłby to co najlepsze, niestety jest jeszcze za młody a nazwiska obok niego za duże.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2014 13:41 przez Cepilek.)
23-09-2014 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości