Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2014/2015
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #121
RE: United w sezonie 2014/2015
Cytat: Mam nadzieję, że LVG zwróci uwagę na ten problem, ponieważ bierność naszych napastników utrudnia grę pozostałym zawodnikom.
Jeszcze jedna sprawa. Nie może być tak, że w momencie gdy Herrera wychodzi do przodu, nikt nie zostanie by zaasekurować jego pozycji. Oglądając ostatnie spotkanie, momentami miałem wrażenie, że oglądam meczu na podwórku - wszyscy na hura do przodu, byle strzelić bramkę. Nie może tak być! Nie mam tutaj pretensji do Herrery, który gra naprawdę dobrze. Takie wyjścia są bardzo dobre i dają dużo dobrego, jednak nie może być tak, że nikt nie zostaje by zaasekurować defensywę.
A kto ma go asekurowac? Blind sam mialby asekurowac cale boisko? Problemem jest to, ze mamy absolutnie niezbalansowany sklad. Nic sie nie trzyma kupy. Bo kto mialby zostac z tylu, Di Maria, Falcao?

Co do De Gei to brak konkurenta pewnie robi swoje, ale statystyki, ze wpuszcza gola co druga interwencje nie oddaja obrazu De Gei, bo przeciez obrona jest katastrofalna. Z Leicester nie mial najmniejszych szans nic obronic.

Uwazam, ze na lawke powinien powedrowac RvP. Na srodku obrony niech gra Rojo, na lewej sprobowac tego Shawa skoro utopilismy w nim tyle kasy.
Brakuje mi bardzo jakiegos wywazonego pomocnika, laczacego destrukcje z ofensywa. Moze renesans Fellainiego?

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2014 19:01 przez Under.)
23-09-2014 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #122
RE: United w sezonie 2014/2015
Cytat:A kto ma go asekurowac? Blind sam mialby asekurowac cale boisko? Problemem jest to, ze mamy absolutnie niezbalansowany sklad. Nic sie nie trzyma kupy. Bo kto mialby zostac z tylu, Di Maria, Falcao?
Przepraszam, ale co ma Falcao do pomocników? Oczywiście że Di Maria może zaasekurować w momencie gdy Herrera wychodzi do przodu. Angel radzi sobie w defensywie całkiem nieźle i w momencie gdy wychodzi Ander, to on może zostać i na odwrót. To jest kwestia ustawienia tego przez managera i odpowiedniej dyscypliny.

W mojej opinii dla United w dalszym ciągu problem stanowi fakt, że gramy na dwóch napastników. Gdyby wyciągnąć jednego z nich, to nie byłoby problemu z grą defensywną, a na pewno już nie tak wielki problem, bowiem w składzie byłby jeszcze jeden człowiek od zadań defensywnych.

Nie skreślam jednak tego ustawienia, bowiem po odpowiednim czasie, gdy chłopaki się do niego przystosują może to wyglądać znacznie lepiej. Nie możemy zapomnieć że był to dopiero drugi mecz w diamencie, także z czasem z całą pewnością będzie lepiej. Jeśli tylko obrońcy się zgrają i będą grali regularnie (przynajmniej 3 z nich) to wszystko zacznie wyglądać inaczej.

Ja natomiast sugerowałbym próbę zagrania następującym ustawieniem

DDG
Rafael - Smalling - Rojo - Shaw
Carrick
Herrera - Blind - Di Maria
Rooney - Falcao

Dzięki temu mamy jednego defensywnego zawodnik więcej. Carrick de facto pełnił by rolę takiego 5 obrońcy, grałby bardzo głęboko, asekurował niepewną defensywę, a do tego rozpoczynał ataki z głębi pola - czyli to co potrafi najlepiej. Herrera i Di Maria mogliby wtedy całkowicie skupić się na ofensywie, a Blind wspomagałby zarówno defensywę jak i atak.



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2014 12:25 przez Foster.)
24-09-2014 12:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #123
RE: United w sezonie 2014/2015
Foster napisał(a):W mojej opinii dla United w dalszym ciągu problem stanowi fakt, że gramy na dwóch napastników.

Gdybyśmy grali na 2 napastników, to jeszcze byłoby pół biedy...

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
24-09-2014 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #124
RE: United w sezonie 2014/2015
Granie trójką to już dla mnie w ogóle paranoja... jak pokazała grafikach średnich pozycji po ostatnim spotkaniu, wychodzi to fatalnie. Mam nadzieję, że był to jednorazowy wyskok, bowiem taka gra nie przyniesie nam nic dobrego i z pewnością nie pozwoli nam na osiągnięciu naszych celów.



Mój Blog: Pod presją czasu
24-09-2014 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #125
RE: United w sezonie 2014/2015
Cytat:DDG
Rafael - Smalling - Rojo - Shaw
Carrick
Herrera - Blind - Di Maria
Rooney - Falcao

Optymalene ustawienie ofensywy na ta chwile. I mamy chyba najdrozsza lawke rezerwowych w lidze. Polityka transferowa taka przemyslana wow.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
24-09-2014 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #126
RE: United w sezonie 2014/2015
A to źle że mamy dobrych zawodników na ławce rezerwowych? Zawsze wydawało mi się, że posiadanie szerokiej kadry na odpowiednim poziomie to bardzo sytuacja, ale widać chyba się coś zmieniło...

Evans wylatuje na co najmniej miesiąc, Jones kontuzjowany, Smalling ledwo wrócił i znów doznał urazu. To jest chore...czy naprawdę dla klubu z tak ogromnym budżetem, nowoczesną bazą treningową i najnowocześniejszym centrum medyczny, to taki problem?! Ja rozumiem, że kontuzje się zdarzają, ale u nas rok w rok jest ten sam problem, przez co straciliśmy już wiele punktów. A może to wina zawodników? Może po prostu należy sprzedać tych, co łamliwych a nich miejsce kupić kogoś o lepszym zdrowiu? Prawdę powiedziawszy zaczynam tracić cierpliwość...



Mój Blog: Pod presją czasu
25-09-2014 12:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #127
RE: United w sezonie 2014/2015
Muszę przyznać, że kolejne doniesienia o kontuzjach już mnie nawet nie dziwią. Chyba wszyscy nowi zawodnicy robili sobie zdjęcia na tle ośrodka zdrowotnego, otwierano go z wielką pompą, a sfinansowano za jeszcze większą kasę. Zmieniają się sztaby szkoleniowe, zmieniają się metody i pewnie również obciążenia treningowe, a zawodnicy United nadal łamią się na potęgę. Może ten ośrodek zbudowano, nie po to by przeciwdziałać kontuzjom i wykrywać mikrourazy, tylko właśnie dlatego, że United tradycyjnie już w dowolnym momencie sezonu mają przynajmniej ze 4-5 kontuzji i jakoś tych zawodników trzeba stawiać na nogi? Big Grin sam już nie wiem... Jeszcze Smalling umarł na treningu i nie dość, że musimy wrzucić Rojo na środek obrony to nie ma dla niego nominalnego środkowego obrońcy do pary. Ciekawe, czy obok niego zagra Blind czy może Fletcher?

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
25-09-2014 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #128
RE: United w sezonie 2014/2015
Zawsze są problemy zdrowotne u tych samych zawodników więc to chyba po części ich genetyka o tym przesądza...
25-09-2014 13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #129
RE: United w sezonie 2014/2015
Akurat Rojo na środku powinien sobie radzić lepiej niż na lewej stronie. Przynajmniej w teorii
25-09-2014 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #130
RE: United w sezonie 2014/2015
(25-09-2014 12:32)Foster napisał(a):  A to źle że mamy dobrych zawodników na ławce rezerwowych? Zawsze wydawało mi się, że posiadanie szerokiej kadry na odpowiednim poziomie to bardzo sytuacja, ale widać chyba się coś zmieniło...

Evans wylatuje na co najmniej miesiąc, Jones kontuzjowany, Smalling ledwo wrócił i znów doznał urazu. To jest chore...czy naprawdę dla klubu z tak ogromnym budżetem, nowoczesną bazą treningową i najnowocześniejszym centrum medyczny, to taki problem?! Ja rozumiem, że kontuzje się zdarzają, ale u nas rok w rok jest ten sam problem, przez co straciliśmy już wiele punktów. A może to wina zawodników? Może po prostu należy sprzedać tych, co łamliwych a nich miejsce kupić kogoś o lepszym zdrowiu? Prawdę powiedziawszy zaczynam tracić cierpliwość...

Dobrych zmiennikow tak. Posiadanie rezerwowych za 60 milionow funtow gdy w obronie musi biegac Blackett jest troche dziwne.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
25-09-2014 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #131
RE: United w sezonie 2014/2015
Undermine napisał(a):Polityka transferowa taka przemyslana wow.
Undermine napisał(a):Posiadanie rezerwowych za 60 milionow funtow gdy w obronie musi biegac Blackett jest troche dziwne.

Jak Ty się lubisz na czymś uwiesić... Czy ktoś tu pisał, że polityka transferowa jest jakoś świetnie przemyślana? Bo ja mam wrażenie, że wręcz przeciwnie i niewystarczające wzmocnienie obrony uważane jest powszechnie na tym forum za największy błąd minionego okienka, zauważyli to chyba wszyscy. Przewijało się to w co drugim poście na początku sezonu, a nawet przed jego startem. To na serio robi się już nudne.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
26-09-2014 09:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #132
RE: United w sezonie 2014/2015
Wy się jakoś uczepiacie każdego postu Undera. Foster nawet nie załapał o co chodzi, teraz Ty roztrząsasz temat. Under napisał raz, wyśmiał i tyle, to wy ciągnięcie temat w nieskończoność.

Silvan napisał(a):Czy ktoś tu pisał, że polityka transferowa jest jakoś świetnie przemyślana?

A czy on napisał, że wy tak napisaliście? Big Grin

Przepraszam, że robię z siebie takiego adwokata, ale to jest mega irytujące. Tak samo jak nasze transfery w lecie. Teraz dopiero sie okazało, że mamy za mało środkowych obrońców, żeby grać 3-5-2. Tylko, że o tym wiedzieli już przed sezonem wszyscy na tym forum. Naprawdę, gdyby nie to, że van Gaal ma o wiele większą markę i przy Moyesie to jest mistrzem elokwencji to miałby juz małe piekiełko w prasie. Oczywiście ja go nie zwalniam, ale te ostatnie wyniki to są w dużej mierze jego zasługą. Z West Hamem gramy u siebie, ale z młodziakami w obronie...kto wie czy damy radę tym ustawieniem z 3 napastnikami. Liczę, że Holender w końcu się opanuje.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
26-09-2014 10:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #133
RE: United w sezonie 2014/2015
Ruuuuuuuuuud napisał(a):Wy się jakoś uczepiacie każdego postu Undera. Foster nawet nie załapał o co chodzi, teraz Ty roztrząsasz temat.

Po prostu jego wymądrzanie się i styl wypowiedzi często bywają irytujące. Nie sądzę, że musisz brać sobie do serca to, że ktoś zwraca mu uwagę i być jego adwokatem, on raczej i tak zlewa uwagi na swój temat i stylu nie zmieni, tak jak ja nie zmienię tego, że mnie to irytuje.

Ruuuuuuuuuud napisał(a):Naprawdę, gdyby nie to, że van Gaal ma o wiele większą markę i przy Moyesie to jest mistrzem elokwencji to miałby juz małe piekiełko w prasie.

Holender ma jakąś taryfę ulgową wiadomo z jakiego powodu, ale jeżeli United nie zgarnie 3 pkt przeciwko WHU, to grunt zacznie mu się palić pod nogami bez względu na elokwencję, markę, CV czy doświadczenie.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
26-09-2014 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #134
RE: United w sezonie 2014/2015
Jest nadzieja, że coś się zmieni w kwestii kontuzji. Zgodnie z tym podaje Daily Mail, van Gaal odsunął od składu człowieka odpowiedzialnego za przygotowanie fizyczne pierwszego zespołu. Tony Strudwick, który dotychczas odpowiadał za przygotowanie fizycznie będzie teraz odpowiadał tylko za rozgrzewkę zawodników. Jego obowiązki przejmie Jos van Dijk, długoletni współpracownik LVG. Warto zaznaczyć, że Strudwick w klubie jest od 7 lat, czyli od 2007 roku. Przez ten okres mieliśmy ogromne problemu z kontuzjami i kto wie, czy LVG nie uderzył właśnie tam, gdzie już wcześniej powinien to zrobić Ferguson.
Do tego Holender zapowiedział, że dla zawodników z problemami zdrowotnymi będzie stosował podobne metody jak do Robbena, który mając łatkę kruchego u LVG nie miał ani jednej kontuzji. Mam nadzieję, że z Evansem i Jonesem przede wszystkim, a także i całą resztą uda się zrobić porządek.

@Rud
Dobrze wiem o co chodziło Underowi w jego poprzedniej wypowiedzi. Jednak owe 60 mln to jest wytwór Moyesa, a chciałem zauważyć to trener podejmuje decyzje kogo kupić, a kogo nie. Dzięki temu teraz mamy jakościowych zmienników, to że drogich to już zupełnie inny temat.



Mój Blog: Pod presją czasu
27-09-2014 11:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #135
RE: United w sezonie 2014/2015
Umyka Ci najważniejsze Wink Nie chodzi o to, że mamy drogich zawodników na ławce (to nawet dobrze, bo w większości za ceną idzie w tym przypadku również jakość), ale o to, że nie ma równowagi w tej kadrze. Mnóstwo ofensywnych zawodników, a defensywnych? Jak na lekarstwo. Śmialiśmy się z Bitnera, a teraz? Jakiego zmiennika mamy na lewą obronę? Jest jakiś podstawowy środkowy obrońca u nas? Nie ma, bo żaden się nie wyróżnia, wszyscy grają równie słabo. A na ławce 60 mln.

Undermine napisał(a):Posiadanie rezerwowych za 60 milionow funtow gdy w obronie musi biegac Blackett jest troche dziwne.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
27-09-2014 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości