Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ander Herrera
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #1
Ander Herrera
21. ANDER HERRERA

Data urodzenia: 14 sierpnia 1989
Miejsce urodzenia: Bilbao, Hiszpania
Narodowość: Hiszpan
Pozycja: pomocnik
Wzrost: 182 cm

Poprzedni klub: Athletic Bilbao
Debiut w MU: 16 sierpnia 2014 v Swansea (H)



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2017 16:43 przez Intel.)
26-06-2014 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #2
RE: Ander Herrera
Więc van Gaal w Hiszpanii odnalazł swoją wymarzoną ósemkę. Nie będzie nią Kroos, nie będzie nią Rooney (ekhm), będzie nią Herrera. Moim zdaniem? Bardzo dobrze!

Silnik Athletic Bilbao, razem z Adurizem, Susaetą i Muniainem rozmontowali wielu rywali dzięki czemu Baskowie zanotowali naprawdę udany sezon.

Co prawda w klubie Ander grywa najczęściej jako ten najbardziej wysunięty pomocnik - nie jest jednak typowo bezużyteczną na tyłach dziesiątką, a ciężka harówka w defensywie nie jest mu obca, zwłaszcza godne uwagi jest to jak błyskawicznie potrafi zaatakować rywala, niemal z tygrysią zawziętością. Uważam, że w MU spokojnie poradzi sobie jako pomocnik nieco cofnięty, zostawiając więcej swobody swojemu rodakowi - Macie. Smile

Herrera w ubiegłym sezonie La Liga był chłopakiem na piątkę; zebrał po 5 asyst i goli. Nie są to może wybitne statystyki jak na ustawionego wyżej pomocnika, ale warto pamiętać, że Bilbao to nie Barcelona i nie ma w swoich szeregach trzech wybitnych napastników, ani nie kreuje po 50 okazji w jednej połowie. Skoro Bilbao zdobyło w tejże kampanii 66 goli, a Bask miał lwi udział przy 10 z nich - nie wygląda to tragicznie.

Zresztą, 5 bramek w lidze to tylko jedna mniej niż łącznie strzelili Carrick, Valencia, Cleverley i Young. W starciu z zerowym dorobkiem Fellainiego, Kagawy, Fletchera i Giggsa też jest OK.

5 asyst w La Lidze? Zestawmy to z ostatnimi podaniami naszych pomocników:

Fletcher, Nani, Carrick i Cleverley - 0,
Welbeck, Young i Fellaini - po 1,
Januzaj, Kagawa i Valencia - po 3,
Mata - 4

Zresztą, dość cyferek. Gość jest świetny, wystarczy go obejrzeć kilka razy w akcji. Będzie pasował do United. Świetny ruch van Gaala!

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
26-06-2014 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #3
RE: Ander Herrera
Gdy rok temu było zamieszanie z Herrerą byłem bardzo zawiedziony, że ostatecznie nic z tego transferu nie wyszło. Najbardziej żałowałem oczywiście samego Andera. Fantastycznie, że nie zrezygnowaliśmy z niego i wróciliśmy do pomysłu Baska na OT. Już wtedy miałem wrażenie, że jest typem zawodnika jakiego potrzebujemy. Gość, który ma wystarczająco energii, by w sposób rzetelny czyścić tyły i posyłać piłki wyżej. Widać po jego meczach, że potrafi to realizować świetnie a jednocześnie dołożyć od czasu do czasu coś od siebie w postaci soczystego strzału z dystansu. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego chłopaka.
26-06-2014 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #4
RE: Ander Herrera
Świetnie, że udało się w końcu klepnąć ten transfer i mniejsza już o cenę! Jaram się strasznie! pomyśleć, że to pierwszy naprawdę wartościowy transfer do środka od czasu Hargo... O Anderze powiedziane zostało tu już chyba wszystko, dokładnie kogoś takiego najbardziej brakowało w tej drużynie. Mocno liczę, że będzie się rozwijał pod skrzydłami van Gaala. Przyszłość zaczyna się wreszcie rysować bardziej optymistycznie.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
26-06-2014 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #5
RE: Ander Herrera
Ja tak jak już pisałem, nic nadzwyczajnego w chłopaku nie dostrzegłem do tej pory. Ale też bardzo dużo go nie oglądałem. Może miałem pecha Wink

Najważniejsze, że jest człowiek do środka i o takiej charakterystyce, jaką potrzebujemy, tyle Wink Teraz tylko czekać na kolejnych grajków i małe wietrzenie.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
26-06-2014 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #6
RE: Ander Herrera
7 lat czekałem na ten dzień. W końcu normalny transfer do środka pomocy. Wspaniale. Smile
26-06-2014 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #7
RE: Ander Herrera
Najpierw napisałem długą analizę, że hejtuję transfer Herrery z powodu ceny, porównywałem to do innych środkowych pomocników i tak dalej.
A potem sobie przypomniałem ceny jakie płaciliśmy za innych środkowych: Veron 40mln, Anderson 30mln, Fellaini 30mln Big Grin Big Grin Big Grin .

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
27-06-2014 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #8
RE: Ander Herrera
Drogi Andermajnie, malutkie sprostowanie. 30 milionów było. Ale za Naniego I Andersona.
27-06-2014 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #9
RE: Ander Herrera
Transfermarkt mówi, że 30 za samego Andersona, a w przypadku transferów za granicą wolę przyjąć jedną stronę jako pewnik.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
27-06-2014 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #10
RE: Ander Herrera
A ja wolę przyjąć zdrowy rozsądek i większość źródeł, które twierdziły, że za obu zapłaciliśmy około 35 mln funtów. Ale to kwestia podejścia.
27-06-2014 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #11
RE: Ander Herrera




Kiedy ostatnio nowy zawodnik przychodził do tej drużyny z takim entuzjazmem, i nie mógł doczekać się gry? ja nie pamiętam. Patrząc i słuchając tego chłopaka mam wrażenie, że przebiera nogami ze zniecierpliwienia. Jestem też pod wrażeniem jego angielskiego, szczególnie że grał w Bilbao gdzie nie dopuszcza się obcokrajowców. Nagle trafia do United i wszystko to musi być dla niego fajną przygodą.

Co do treningów o których wspomniał Ander, może to rzecz bardzo prosta i oczywista, ale cieszy to, że chłopaki dużo trenują z piłką przy nodze nawet na wczesnym etapie przygotowań gdzie pewnie skupiają się na budowaniu kondycji.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
17-07-2014 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #12
RE: Ander Herrera
Wiecie, że Herrera w zeszłym sezonie tylko 1 mecz zagrał w środku pola? 90% czasu jako ofensywny pomocnik i kilka na skrzydłach.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
25-08-2014 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #13
RE: Ander Herrera
To było już mówione wiele razy Under Wink
Herrera grał wyżej, bo tak go ustawił trener Bilbao. Sam jednak podkreśla, że najlepiej czuje się jako "8" i grając na takiej pozycji zachwycił całe Old Trafford. W jego przypadku jest trochę jak z Fabregasem. Cesc w Barcelona grał bardzo wysoko, jedynie sporadycznie występował jako środkowy pomocnik. Nie przeszkodziło mu to jednak w powrocie do swojej nominalnej pozycji.



Mój Blog: Pod presją czasu
25-08-2014 06:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #14
RE: Ander Herrera
Bardzo fajne spotkanie Hiszpana. Utwierdziło mnie jednak po części w przekonaniu, że on musi grać choćby ciut wyżej, żeby czuć się bardziej komfortowo na boisku. Jeśli gra w dwójce pomocników ustawionych liniowo i dość głęboko, to mam wrażenie, że trochę go to krępuję. Wystarczy jednak, że będzie ustawiony, tak jak z QPR kilkanaście metrów wyżej, że będzie mógł więcej pograć z klepki, częściej pobiec pod pole karne rywala i od razu wygląda to dużo lepiej. Bardzo jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w następnych spotkaniach, jakim ustawieniem będziemy grali i jak w tym wszystkim będzie się odnajdował Ander.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
15-09-2014 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #15
RE: Ander Herrera
Ja uważam, że przesuwanie go wyżej nie ma sensu. Wg mnie pozycja między defensywnym a ofensywnym pomocnikiem jest dla niego najlepsza. Pewnie inaczej by to wyglądało gdyby przed sobą miał dwójkę lub trójkę graczy a nie jednego Matę, ale może sytuacja formacyjna u nas jeszcze ulegnie zmianie Wink
15-09-2014 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości