Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Burnley 0-0 Manchester United (30.08.2014)
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #16
RE: PL: Burnley - Manchester United (30.08.2014; 13:45)
Undermine napisał(a):I kogo widzisz w parze z Fletcherem? Di Marię czy Matę? A może 2 "10" i 2 "9"?
Na wcześniejszym zestawieniu trochę źle to przedstawiłem, ale można zagrać z Fletcherem jako tym najbliższej obrońców, a przed nim trójka Di Maria - Rooney - Mata, gdzie każdy z nich w zależności od potrzeby cofałby się i pomagał czy to w rozegraniu czy to w defensywie. Przeczuwam jednak, że wyjdziemy środkiem Fletcher - Rooney, a miejsca Anglika w ataku zajmie Di Maria.

Wiem, że nie ma co na to liczyć, ale chciałbym by w meczu z Burnley dostał szansę i błysnął któryś z młodych pomocników, tak jak to tydzień temu uczynił to Gaudino z Bayernu. Nic by mnie bardzo nie ucieszyło, niż przebojowe wejście do składu młodego wychowanka.



Mój Blog: Pod presją czasu
29-08-2014 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #17
RE: PL: Burnley - Manchester United (30.08.2014; 13:45)
Mnie też. Problem w tym, że taki Gaudino ma obok siebie świetnych partnerów. Jest w drużynie, która jest poukładana, w której są liderzy. U nas jest pod tym względem fatalnie. Taki młodzian musiałby z miejsca podołać dużej presji. Ok, niektórzy są na tyle silni mentalnie, że podołają, ale inni mogą mieć potem problem z pozbieraniem się i odzyskaniem pewności siebie.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
29-08-2014 11:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #18
RE: PL: Burnley - Manchester United (30.08.2014; 13:45)
Foster napisał(a):Nic by mnie bardzo nie ucieszyło, niż przebojowe wejście do składu młodego wychowanka.

Z tym że nie wszyscy trenerzy mają jaja by wprowadzać młodego na boisko a dwa niekoniecznie są w akademii tak dobrzy gracze
29-08-2014 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #19
RE: PL: Burnley - Manchester United (30.08.2014; 13:45)
Rojo nadal bez papierów. Di Maria z prawdopodobnym debiutem. Nadal nie czuję się bardzo komfortowo z przeczuciami na ten mecz, ale im dalej żenady z MK Dons, tym powoli mi przechodzi. Dobrze, że gramy pierwsi w kolejce, bo pewnie obawy by powróciły po obejrzeniu innych drużyn i zestawieniu z nimi nas. A tak to liczę na przebłysk kogokolwiek. Najbardziej prawdopodobny przebłysk Angela, bo niby kogo innego? No i jestem też ciekawy gdzie holenderski szkoleniowiec zmieści Argentyńczyka. Czy zmieni pod niego ustawienie? Z przedmeczowych wypowiedzi nie wygląda na to. Strasznie też cieszę się, że do składu wrócił Herrera.

Pewnie zagramy czymś takim:
De Gea - Blackett, Evans, Jones - Young, Di Maria, Mata, Herrera, Valencia - Rooney, van Persie

Nie wiem czy Louis kupił sobie nowego Robbena i będzie próbował grać tak jak w reprezentacji. Nie wydaje mi się. Dlaczego? Bo to by znaczyło, że posadzi kogoś z duetu holendersko-angielskiego czego moim zdaniem boi się panicznie.
29-08-2014 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #20
RE: PL: Burnley - Manchester United (30.08.2014; 13:45)
Cytat:Di Maria, Mata, Herrera
Ale przestrzał...

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
29-08-2014 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #21
RE: PL: Burnley - Manchester United (30.08.2014; 13:45)
allfanmu napisał(a):Strasznie też cieszę się, że do składu wrócił Herrera.

Yyy, coś mnie ominęło?

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
29-08-2014 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #22
RE: PL: Burnley - Manchester United (30.08.2014; 13:45)
Jego kontuzja i absencja w meczu z Sunderlandem.
29-08-2014 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #23
RE: PL: Burnley - Manchester United (30.08.2014; 13:45)
Dobra. Nie wiem skąd mi się wziął Herrera. Poważnie. Oczywiście mój błąd. Big Grin
29-08-2014 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #24
RE: PL: Burnley - Manchester United (30.08.2014; 13:45)
Trenuje od poniedziałku przecież, ale chyba jeszcze indywidualnie. Smile
29-08-2014 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #25
RE: PL: Burnley 0-0 Manchester United (30.08.2014)
Patrząc na wyjściowy skład spodziewałem się problemów, jednak sądziłem, że mając w przodzie takich zawodników jak Rooney, van Persie, Mata czy Di Maria będzie grać ofensywnie i będziemy strzelać. Niestety, brak balansu w środku pola skutecznie utrudniał nam grę. Do tego doszła także fatalna dyspozycja naszego ofensywnego trio.

W pierwszej połowie wyglądaliśmy fatalnie. Nie byliśmy w stanie dłużej utrzymać się przy piłce, graliśmy trochę jak typowi drewniacy, długa piłka na napastników i czekanie co się wydarzy. Do tego popełnialiśmy proste błędy przy wyprowadzeniu piłek vide Evans. W drugiej połowie defensywa spisała się zdecydowanie lepiej. Obrońcy grali bliżej siebie, byli bardziej zdecydowani i nie dopuszczali gospodarzy do sytuacji. Lepiej też wyglądaliśmy w środku pola, szczególnie po wejściu Andersona. Co prawda Brazylijczyk grał słabo, jednak dwóch głębiej grających pomocników dało trochę więcej swobody w przodzie i na skrzydłach.

Co prawda w pierwszej połowie mieliśmy troszkę szczęście, jednak ciężko nie czuć się oszukanym po tym spotkaniu. De facto United należy się dwa rzuty karne. Pierwszy po faulu na Youngu (to już nie była gra ciałem, obrońca odepchnął naszego zawodnika ręką), a drugi po zagraniu ręką w polu karnym. Do tego Marney powinien skończyć z czerwoną kartką (nie dostał żółtej za celowe wybicie piłki po gwizdku). Ogólnie Foy po raz kolejny bardzo słabo prowadził spotkanie.

Co do poszczególnych zawodników. W dalszym ciągu najbardziej zawodzą ci pod których stosujemy ustawienie 3-5-2. Trio Mata Rooney van Persie wygląda fatalnie i statycznie. Niestety sprawdza się o czym mówiłem już na samym początku - jeśli chcemy grać tym ustawieniem to potrzebujemy tak zawodnika o charakterystyce Robbena, który swoim ciągłym ruchem będzie rozrywał defensywę rywala. Rooney i van Persie dalej nie potrafią współpracować. Co gorsza obaj w pojedynkę wyglądają fatalnie. Rooney w pierwszej połowie robił za statystę, Anglik ma problem z grą z klepki, jest wolny i ociężały. Dziwię się, że to Robin zszedł a nie Wayne. Robin również wyglądał źle, jednak w przeciwieństwie do Rooneya dochodził do jakiś sytuacji.
Jeśli chodzi o obrońców to Blackett ma spore problemy z wyprowadzaniem piłki, nie gra źle jednak mam nadzieję, że po przerwie na reprezentację jego miejsce Rojo bądź Smalling. Jones na ogół spisywał się dobrze, choć trafiło mu się kilka złych decyzji. Evans poza fatalnym podaniem do napastnika grał naprawdę dobrze. W II połowie wygrał wszystkie pojedynki z rywalami (czy to na ziemi czy w powietrzu), a w pierwszej połowie przegrał tylko jeden taki pojedynek. Evans z każdą minutą na boisku wygląda coraz pewniej, jemu potrzeba gry.
Fatalnie po raz kolejny jako wahadłowy zaprezentował się Valencia. Na 12 wrzutek nie miał ani jednej celnej, zero! Nic więc dziwnego, że nie tworzymy zagrożenia pod bramką rywali. W defensywie też nie wyglądał najlepiej. Young początek miał fatalny, później miał momenty przebłysków. Przeprowadził z dwie fajne akcje, jednak to za mało by mówić choćby o przyzwoitej grze.
Na koniec nasz nowy nabytek. Widać gołym okiem, że Di Maria oferuje niesamowitą jakość. Jeśli tylko będzie miał z kim grać to będziemy mieli z niego mnóstwo pożytku. Do tego jest zawodnikiem, który jednym zagraniem może zmienić oblicze całego spotkania.

Cóż, w chwili obecnej wygląda to słabo, jednak nie ma się co dziwić, że tak jest skoro:
a) największe gwiazdy grają fatalnie (Rooney, Mata, van Persie)
b) w składzie grają słabi zawodnicy (Young, Valencia)
c) pół składu leczy kontuzje.
Jestem pewien, że po przerwie na mecze międzypaństwowe będzie to wyglądało trochę lepiej. Wróci Shaw, Rafael, Herrera, dojdzie Rojo, Blind i może ktoś jeszcze. Może też do zdrowia wrócą już Carrick i Lingard.



Mój Blog: Pod presją czasu
30-08-2014 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
tomalq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 6
Post: #26
RE: PL: Burnley 0-0 Manchester United (30.08.2014)
Young i Valencia - tragicznie a szczególnie Valencia. Zero dryblingu i ciągle jeden zwód aby minąć obrońcę (czy on jest aż tak głupi?), nie wiem co oni jeszcze robią w MU. Stanowczo wolałbym grać tam Januzajem i Welbzem (przynajmniej młodzi by się ogrywali a na 100% lepiej wyglądałaby ofensywa.)
Roo - nie wiem co z tym zawodnikiem się dzieje, nie potrafi utrzymać się przy piłce, zwalniał - widać, ze jeszcze nie wszedł w rytm ligowy (podobnie RvP).
Mata - podobnie do Roo, cień dawnego zawodnika Sad
Fletcher - słaby, powolny, bez polotu.

Kolejny raz było widać, że nie radzimy sobie z wysokim pressingiem przeciwnika. Nasi zwodnicy się gubią, podejmują głupie decyzje (np. grając 3-5-2 raczej nie stosuje się długiej piłki bo po co w takim razie zagęszczać środek pola), nie potrafimy utrzymać się przy piłce, nasze utrzymywanie się przy piłce w głównej mierze polegało na rozgrywaniu piłki między obroną a bramkarzem.

Plusy:
- udany debiut di Marii - widać, że chłopak nie boi się piłki.
- 0 z tyłu Smile
30-08-2014 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #27
RE: PL: Burnley 0-0 Manchester United (30.08.2014)
Naprawdę cieszymy się z zera z tyłu w meczu z Burnley? Eh.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
30-08-2014 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #28
RE: PL: Burnley 0-0 Manchester United (30.08.2014)
LvG mawia, że trzeba czasu. Ja myślę, że to głównie Holender potrzebuje czasu, żeby zrozumieć, że trójkąt Roo-Mata-RvP nie wypali i nie ma sensu podporządkowywać im całej strategii.

Ale zacznijmy od tyłów. Faktycznie Evans był słabiutki - chłopak jest strasznie wolny, w formie zbliżonej do M.Keanea i powinniśmy trzymać go póki co z daleka od pierwszej 11stki. Od Valencii czy Younga wiele więcej nie można wymagać - coś tam powalczyli, coś piłek odebrali i to wszystko. Przy 433 nie mieli by prawa grać.

Najjaśniejszym punktem był oczywiście Di Maria, pozostałe nasze gwiazdeczki to przyjechali dzisiaj do Burnley sobie poczłapać. Brak słów. Od dawna nie mogę znieść widoku Rooneya, ale z meczu na mecz tracę również cierpliwość do Maty.

Czego chcę w następnym meczu? Wiem czego nie chce - naszego gwieździstego trójkątu.

Aha i jeszcze jedno. Czy 352 polega na tym, żeby dać piłkę do wahadlowego, zrobić mu miejsce, żeby grał na dwóch rywali i uciekać w okolice pola karnego? Mnie to przypominało zeszłoroczne wyczyny.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2014 08:59 przez michal85.)
31-08-2014 08:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #29
RE: PL: Burnley 0-0 Manchester United (30.08.2014)
michal85 napisał(a):Aha i jeszcze jedno. Czy 352 polega na tym, żeby dać piłkę do wahadlowego, zrobić mu miejsce, żeby grał na dwóch rywali i uciekać w okolice pola karnego? Mnie to przypominało zeszłoroczne wyczyny.

O to, to i nie wiem po co było udawać w trakcie okresu przygotowawczego, że chcemy i umiemy grać w piłkę.

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
31-08-2014 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #30
RE: PL: Burnley 0-0 Manchester United (30.08.2014)
Poraz kolejny się przekonujemy ze zamiast wielka salsę ładować w ofensywę trzeba było naprawiać obronę i środek pola , vidic odszedł ,zostali niższej polki stoperzy , daj bóg by rojo się sprawdził jeden blond to tez mało gdy na ławce fletach i ando
W 352 3 obrońców gdzie smalling jest katastrofalny w grze piłka jones to destrojer ale ma problemy z trzymaniem pozycji krycia a evans potrzebuje kogoś by nim dyrygował bo najlepsze mecze grał jak miał vidicia lub rio obok siebie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2014 10:24 przez samcro.)
31-08-2014 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości