Ankieta: Kto zostanie królem strzelców?
Ankieta jest zamknięta.
Euzebiusz Smolarek (Polska) 3.85% 2 3.85%
Cristiano Ronaldo (Portugalia) 28.85% 15 28.85%
Lukas Podolski (Niemcy) 7.69% 4 7.69%
David Villa (Hiszpania) 7.69% 4 7.69%
Adrian Mutu (Rumunia) 0% 0 0%
Aleksandr Kierżakow (Rosja) 0% 0 0%
Mladen Petric (Chorwacja) 1.92% 1 1.92%
Hakan Sukur (Turcja) 0% 0 0%
Thierry Henry (Francja) 1.92% 1 1.92%
Fernando Torres (Hiszpania) 19.23% 10 19.23%
Ruud van Nistelrooy (Holandia) 3.85% 2 3.85%
Miroslav Klose (Niemcy) 5.77% 3 5.77%
Luca Toni (Włochy) 17.31% 9 17.31%
Inny (proszę podać w poście) 1.92% 1 1.92%
Razem 52 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto zostanie królem strzelców?
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #1
Kto zostanie królem strzelców?
Mistrzostwa Europy to nie tylko walka drużynowa. Czołowi napastnicy europejskich drużyn walczą o tytuł najlepszego strzelca turnieju. Dzięki takiemu osiągnięciu snajperzy zdobywają renomę w Europie, choć istnym paradoksem może być fakt, iż 4 ostatnich królów strzelców EURO nie było (nie są) wielkimi gwiazdami europejskich rozgrywek. Poniżej przedstawię listę najskuteczniejszych piłkarzy w dotychczasowych turniejach EURO.
1960 - Valentin Ivanov (ZSRR), Drazen Jerković (Jugosławia) - 2 gole
1964 - Jesus Maria Pereda (Hiszpania), Ferenc Bene (Węgry), Dezso Novak (Węgry) - 2 gole
1968 - Dragan Dzajić (Serbia) - 2 gole
1972 - Gerd Muller (RFN) - 4 gole
1976 - Dieter Muller (RFN) - 4 gole
1980 - Klaus Allofs (RFN) - 3 gole
1984 - Michel Platini (Francja) - 8 goli
1988 - Marco van Basten (Holandia) - 5 goli
1992 - Thomas Brolin (Szwecja), Dennis Bergkamp (Holandia), Karlheinz Riedle (Niemcy), Henrik Larsen (Dania) - 3 gole
1996 - Alan Shearer (Anglia) - 5 goli
2000 - Patrick Kluivert (Holandia), Savo Milosević (Jugosławia) - 6 goli
2004 - Milan Baros (Czechy) - 5 goli
2008 - ?

W temacie tym dyskutujemy o tym, kto według nas zdobędzie najwięcej goli na EURO 2008 i dlaczego. Proszę również głosować w ankiecie, dzięki czemu zobaczymy, kto jest faworytem według forum. Żeby faworyt był bardziej wyraźny głosujemy na dwóch najlepszych strzelców według nas.
Warto również wspomnieć o tym, że dwaj czołowi strzelcy eliminacji - Eduardo da Silva i David Healy nie zagrają na EURO. Pierwszy z powodu bardzo poważnej kontuzji, a drugi dlatego, że Irlandia Północna nie zdołała zakwalifikować się do turnieju.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
04-05-2008 12:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #2
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Ja zagłosowałem na Lucę Toniego i Cristiano Ronaldo. Myślę, że reprezentacja Włoch zajdzie daleko, dzięki czemu Włoch będzie miał więcej okazji do strzelenia bramek. Poza tym znajduje się on w nieziemskiej formie w Bayernie i jeśli tylko utrzyma swoją formę do finałów Mistrzostw Europy to powinien być w czołówce najlepszych strzelców. Cristiano Ronaldo dostał ode mnie głos, ponieważ już pokazuje jakim bramkostrzelnym jest zawodnikiem. Najlepszy strzelec Premier Leaue, Champions League i czołówka eliminacji do EURO. Te osiągnięcia świetnie pokazują, że Ronaldo ma szansę powalczyć o miano najlepszego strzelca.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
04-05-2008 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Oskar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 420
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Również myślę, że Toni i CR będą najlepszymi strzelcami mistrzostw. Włochowi z Bayernu wystarczy jedna akcja by zdobyć bramkę, a Ronaldo będzie w gazie po ostatnim wspaniałym sezonie. Niestety Ruud jest raczej bez formy i według mnie nie będzie w stanie zostać królem strzelców mistrzostw. Co do Torresa to uważam, że nie będzie to jego turniej, jest za wcześnie, a on jeszcze nie jest zawodnikiem, który w pojedynkę dla reprezentacji wygrywa mecze - prędzej więcej bramek będzie miał Huntelaar.

Loserpool, not a Liverpool.
"Przyłóż termometr, 100 stopni na kark, byle by na gramofonie w końcu wcisnąć start"
04-05-2008 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
DzId@ Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Ja zagłosowałem Na C.Ronaldo i Fernando Torresa, ten 2 ma wielkie szanse zostać królem strzelców co pokazał podczas 1 sezonu, pobytu na Anfield widzieliśmy że jak był w formie był w stanie strzelać po 3 gole na mecz !!!, natomiast CR7 to poprostu klasa sama w sobie, zawodnik bardzo bramkostrzelny, który cały czas szuka drogi do bramki przeciwnika
04-05-2008 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
jankes_1986 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Królem strzelców zostanie Ebi Smolarek lub Cristiano Ronaldo. Nie ma czego tu więcej komentować a Ebiego nie wymieniłem dla żartów, Polska z Grupy wyjdzie z pierwszego miejsca i dojdzie do półfinałów, bedzie czarnym koniem tych mistrzostw, wiem co mówie zobaczycie :mrgreen: Big Grin
04-05-2008 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Ja zagłosowałem na Klose i CRonaldo, ten pierwszy raz już udowodnił, że na wielkich imprezach potrafi strzelać bramki, a Ronaldo to chyba każdy wie Wink
Gdyby można było wybrać 3-go zawodnika zaznaczyłbym Toniego

jankes_1986 napisał(a):Królem strzelców zostanie Ebi Smolarek


Pele good, Maradona better, George Best
05-05-2008 09:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #7
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Ja postawiłem na Toniego i Torresa. Włoch gra w Bayernie naprawdę dobrze-przewodzi w klasyfikacji strzelców w budeslidze, a na dodatek gra w silnej reprezentacji która jest często wymieniana w gronie faworytów. Co do Hiszpana- to w tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony w nowym otoczeniu. Ma świetne warunki i potrafi bardzo precyzyjnie uderzyć. Ronaldo ma również ogromne szanse, ale jakoś nie widzę go jako króla strzelców...

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
05-05-2008 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pawlak Offline
Member
***

Liczba postów: 249
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Kto zostanie królem strzelców?
jankes_1986 napisał(a):Królem strzelców zostanie Ebi Smolarek lub Cristiano Ronaldo. Nie ma czego tu więcej komentować a Ebiego nie wymieniłem dla żartów, Polska z Grupy wyjdzie z pierwszego miejsca i dojdzie do półfinałów, bedzie czarnym koniem tych mistrzostw, wiem co mówie zobaczycie :mrgreen: Big Grin

1986 to chyba nie rok Twojego urodzenia?

Ja skłaniałbym się za jakimś szkopem, pewnie Klose. Torres tylko w wypadku dobrej gry całej drużyny, a wiadomo jak to z nimi jest na dużych imprezach.
05-05-2008 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Torres i Luca- do nich powędrowały moje głosy. Mają bardzo dobrą formę strzelecką i powinni być w czołówce tego "rankingu".
05-05-2008 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #10
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Ja postawiłem na Toniego i Ronaldo. Jeśli Portugalczyk utrzyma swoją obecną formę, to na Euro będzie wiózł rywali jak gnój po polu. Toni też bardzo dobrze gra i strzela dużo bramek, poza tym jego drużyna jest silna.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
05-05-2008 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Toni. na niego oddalem glos.

mysle, ze Ronaldo nei bd krolem, ba! zabraknie mu okolo 2 goli do korony.. czemu? no coz... w MU taktyka moze nie tyle jest ustawiona na Ronaldo, tylko po prostu ten zawodnik jest w gazie i lubi wchodzic w pole karne, wie gdzie sie ustawic, pilka go szuka, a przy charakterystyce naszych napastnikow, ktorzy lubia sie cofnac do tylu rozegrac pilke nie trudno Crisowi zamienic sie z nimi pozycjami...

natomiast Portugalia ma taktyke ulozona na jedynego napastnika, ktorym jest Gomes i to czesciej mu pilke Ronaldo bedzie dogrywac niz sam strzelac...

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
23-05-2008 18:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
marta:) Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Zagłosowałam na Cristiano Ronaldo i na Fernando Torresa. Myślę, że to co pokazuje w tym sezonie Cristiano to jest coś wspaniałego i jeśli utrzyma swoją wysoką formę to na pewno strzeli mnóstwo goli i Portugalia zajdzie daleko. A co do Torresa to uważam, że skoro strzela tak mnóstwo goli dla Liverpoolu to na Euro też może sobie poszczelać. Big Grin
26-05-2008 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rudii Offline
Member
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Ciężko wytypować jednego zawodnika. Ja mam kilku faworytów:
-Ronaldo (myślę, że Portugalia zajdzie daleko na turnieju, a Scolari ustawi zespół pod niego)
-van Nistelrooy (O nim mało się mówi, jeśli van Basten postanowi na niego stawić to myślę, że ma duże szanse)
-Benzema (To samo co Ruud)

To są moi trzej osobiści faworyci. Oczywiście są jeszcze: Villa, Torres, Gomez, Toni, Gekas, Henry, ale jeśli ta trójka, którą wymieniłem powyżej będzie występować od pierwszych minut na boisku to ma największe szanse Smile
27-05-2008 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
misteriusz Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Oczywiście Cristiano Ronaldo jest moim faworytem i nikogo tu nie trzeba przekonywać czy wyjaśniać dlaczego.
Drugim głosem obdarzyłem Klose w końcu niemiecka machina jest jednym z faworytów a Klose to snajper który ma instynkt rasowego napastnika a z Podolskim w ataku może być ciekawie
30-05-2008 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rudii Offline
Member
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Kto zostanie królem strzelców?
Cytat:Drugim głosem obdarzyłem Klose w końcu niemiecka machina jest jednym z faworytów a Klose to snajper który ma instynkt rasowego napastnika a z Podolskim w ataku może być ciekawie

Nie wiem czy wiesz, ale Niemcy już nie grają tzw polskim atakiem. Pare snajperów będą prawdopodbnie tworzyć Klose i Gomez. Co do napastnika Miroslava nie jestem do końca przekonany. Dlaczego? Wystarczy popatrzeć na jego dorobek strzelecki jaki uzyskał tej wiosny w Bundeslidze
02-06-2008 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości