Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2015/2016
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #46
RE: United w sezonie 2015/2016
Ja tam do dzisiaj myślę co by było gdyby Ravel Morrison nie urodził się pojebem Big Grin
16-08-2015 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #47
RE: United w sezonie 2015/2016
Rownie dobrze mozna sobie pogdybac na temat braku przyjscia Hazarda do nas czy Moury gdyz pewien trener nie chcial zbyt duzo wydawac by zlamac zasade dla van Persiego. Podsumowujac: BEZ SENSU.
16-08-2015 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #48
RE: United w sezonie 2015/2016
Hubson napisał(a):Podsumowujac: BEZ SENSU.
Bez sensu są takie komentarze...

Wyraźnie zaznaczyłem, że to tylko takie moje rozmyślanie z kategorii co by było. Jasne, takie pisanie można ciągnąć w nieskończoność, ale po prostu jakoś tak mnie naszło, bo mowa akurat o takich dwóch zawodnikach, którzy w chwili obecnej bardzo by się nam przydali.

michal85 napisał(a):A przybycie Sancheza oznaczałoby pożegnanie się z Matą. Lui na 10tce nie stawia na taki typ zawodnika.
Szczerze, to ja już nie wiem na jaki typ zawodnika LvG stawia, a na jakiego niego... Jego filozofię ciężko jest zrozumieć. Skoro potrafi ustawiać Januzaja za napastnikiem, to tak samo mógłby tam wystawiać Juana.

Swoją drogą strasznie mnie mierzi fobia grania stoperem prawo i lewo nożnym. Czy to naprawdę aż tak wiele zmienia, że Holender się tak kurczowo tego trzyma? Raz, że jest to trochę dziwne, a dwa mocno komplikuje nam życie, bo lewonożnych stoperów nie ma wielu, tym bardziej na odpowiednim poziomie.



Mój Blog: Pod presją czasu
16-08-2015 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #49
RE: United w sezonie 2015/2016
Foster napisał(a):Szczerze, to ja już nie wiem na jaki typ zawodnika LvG stawia, a na jakiego niego... Jego filozofię ciężko jest zrozumieć. Skoro potrafi ustawiać Januzaja za napastnikiem, to tak samo mógłby tam wystawiać Juana.

Januzaj to napastnikCool

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
16-08-2015 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #50
RE: United w sezonie 2015/2016
Cytat: Mam tu na myśli Sancheza i Benatię. Ta dwójka była mocno łączona z transferem na Old Trafford, jednak brak Ligi Mistrzów spowodował, że trafili oni do innych zespołów. Patrząc na grę tych zawodników bardzo mocno żałuje, że nie trafili oni do United. Alexis byłby dla nas obecnie jak znalazł na prawe skrzydło, a Benatia razem z Smallingiem mogliby stworzyć kapitalną parę stoperów.
Ja zastanawiam się co by było gdyby pewien Szkot nie uparł się na to, że Park Ji Sung z Rafaelem to środkowi pomocnicy a do tego pewien dyrektor był w stanie wypełniać swoje obowiązki i sprowadził Fabregasa.

Romero
Darmian - Smalling - Rojo - Shaw
Pogba - Bastian - Fabregas
Mata - Rooney - Depay

Wink

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
17-08-2015 01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #51
RE: United w sezonie 2015/2016
Daj spokój już. Tylko niektórzy mogą sobie snuć domysły w taki sposób, żeby tego nie uznać za bezsensowne. Skład jest taki jaki jest, mógł być lepszy ale nie jest tragiczny, wręcz wypadało by powiedzieć, że bardzo dobry. Martwi tylko fakt, że z tej "gotowej" drużyny jaką zostawił Ferguson odeszła już ponad połowa zawodników a wydano sporo milionów i nie przy wszystkich zawodnikach można powiedzieć, że cena się zgadzała. Jednak na ten moment stan kadrowy jest na tyle dobry, że trzeba oczekiwać by van Gaal zaczął to składać i ewentualnie po sezonie uzupełnić braki w kadrze, które mogą wyskoczyć w trakcie sezonu. Na razie jednak mamy sytuację, że do środka pola doszło 2 nowych graczy, więc pierwsze mecze widać wyraźnie, że nie są grane na styl a na punkty.
17-08-2015 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #52
RE: United w sezonie 2015/2016
Przerzucam tutaj dyskusję z tematu meczowego, bo to chyba lepsze miejsce.

RedLucas napisał(a):Najważniejsze powiedział jednak Hubson, zespół buduje się od deffa (...) W chwili obecnej bezsprzecznie dominujemy mecze z rywalami tego pokroju i teraz pozostaje tylko, albo i aż. Nadać naszemu offowi więcej polotu

Tylko czy nie jest tak, że coś kosztem czegoś? Mamy dwa rygle w środku, więc w obrona z Blindem jest dobrze zabezpieczona, ale odbija się to na jakości gry ofensywnej, bo Schneiderlin zwyczajnie ma inne ważne atuty.

Ożywienie ofensywy będzie bardzo trudne, biorąc pod uwagę, że planem jest pozostawić dwóch DMów, a ograniczenie roli Rooneya w tych warunkach i z tym trenerem jest chyba niemożliwe. Zostaje więc wersja "hard" - mało prawdopodobna: W ostatnich dniach okienka kupić jakiegoś totalnego cracka, na atak lub skrzydło i dzięki temu przemeblować formację ofensywną, w wyniku czego Rooney zejdzie na 10tkę, względnie miejsce straci Mata.

Druga opcja, gramy tym co mamy, ale kosztem solidnego zabezpieczenia obrony, ustawiamy przed / obok środkowego pomocnika Herrerę, który może nie ma takich warunków jak inni ŚP , ale nie jest wcale jakiś ułomny defensywnie. Czy naprawdę Herrera tak bardzo zmniejszyłby skuteczność gry w obronie, że należałoby się obawiać o tyły?

Mam chwilami wrażenie, że cofamy się w rozwoju... Luj w minionym sezonie też długo wzbraniał się, przed tym by zaufać Herrerze, ostatecznie nie bał się zabezpieczyć obrony jednym mało mobilnym Carrickiem, któremu pomagał trochę Ander i to w jakich meczach?! (tyle że wtedy na 10tce biegał Fellaini, który też przydawał się czasami bliżej środka). Jakoś rok temu Luj wystawiał Herrerę przeciwko Liverpoolowi na wyjeździe, City, czy Chelsea, więc teraz daje nam do zrozumienia, że pozwalał mu pograć z braku laku?... Oczywiście jeden Ander nie jest lekiem na całe zło, ale wierzę, że mógłby trochę rozruszać ofensywę i przyspieszyć akcje zespołu, podejść bliżej i ukłuć również potrafi, o tym że z nim jakoś Mata wskakuje na wyższy poziom już nawet nie wspomnę.

#FreeAnder

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
24-08-2015 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #53
RE: United w sezonie 2015/2016
Szczerze? Ja też trochę nie widzę perspektyw na rozchulanie ofensywy, bo jakby nie patrzeć, to jeśli w takim zestawieniu jest jeden napastnik, to siłą rzeczy on i jego ruchliwość ma ważne, żeby nie powiedzieć kluczowe znaczenie. Cholernie jestem ciekawy, jak to będzie wyglądać z Groszkiem. Bo w tej chwili już nawet nie chodzi o to, czy Groszek będzie strzelał, czy dobrze przyjmie sobie piłkę, czy dużo będzie wnosił do gry za pomocą piłki, że tak powiem Wink Chodzi o to, że swoim ruchem po pierwsze będzie tworzył opcje kolegom, a po drugie będzie robić wolne przestrzenie dla innych. Każdy wie, jak to wygląda teraz.

Mówisz, że mamy rygiel w środku. Jasne, masz rację. Ale po pierwsze, ta mała pomoc pomaga deffowi się dotrzeć i sobie zaufać. Ja podobnie, jak Ty nie sądzę, żeby nasz deff miał niesamowicie stracić przez zamianę Herrery z Carrickiem. Hiszpan jest mega mobilny, przez chwilę w którymś meczu zeszłego sezonu grał nawet na 6 i wyglądał nieźle. Chłop naprawdę nie jest zielony w odbiorze. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w tym aspekcie jest na poziomie Bastiana albo trochę wyżej.

Na chwilę obecną moim wymarzonym zestawieniem jest Herrera-Morgan. Obaj mega mobilni, dobrzy w odbiorze. Ander dużo ma do zaoferowania w offie, para idealna jak dla mnie. Do tego wrzucić Chichę na szpicę, Mate na dychę... Ahh, ciekawe, czy choć jeden mecz w tym sezonie zobaczymy w takim zestawieniu.

W ogóle ilość opcji, jakie mamy w środku pola IMO jest mega. Równie świetnie na papierze wygląda para Bastian-Morgan, czy Carrick-Herrera. Celowo nie wymieniam pary Carrick-Bastian, bo nie jestem pewny, co do tego zestawienia. Bardzo powolne, niby kreatywne... No kto wie, coś takiego na pewno też bym chciał ujrzeć.

Mamy naprawdę dobry BALANS i trzeba zacząć tym miksować i zobaczyć, co będzie działało, bo pewny jestem, że z tych zawodników da się złożyć piekni grającą ofensywę i szczelnego deffa. Tak, jak mówię, cieszy mnie porządek z tyłu i czekam na efektowną grę z przodu, ku której też widzieliśmy już przesłanki.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
24-08-2015 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #54
RE: United w sezonie 2015/2016
Rozkład jazdy do końca roku:
(nie wiadomo jeszcze jak z FA Cup)

30 Aug Barclays Premier League Swansea City A
12 Sep Barclays Premier League Liverpool H
15 Sep UEFA Champions League PSV Eindhoven A
20 Sep Barclays Premier League Southampton A
23 Sep Capital One Cup Ipswich Town H
26 Sep Barclays Premier League Sunderland H
30 Sep UEFA Champions League Wolfsburg H

04 Oct Barclays Premier League Arsenal A
17 Oct Barclays Premier League Everton A

21 Oct UEFA Champions League CSKA Moscow A
25 Oct Barclays Premier League Manchester City H
TBC Capital One Cup League Cup fourth round
31 Oct Barclays Premier League Crystal Palace A

03 Nov UEFA Champions League CSKA Moscow H
07 Nov Barclays Premier League West Brom H
21 Nov Barclays Premier League Watford A

25 Nov UEFA Champions League PSV Eindhoven H
28 Nov Barclays Premier League Leicester City A

TBC Capital One Cup League Cup fifth round
05 Dec Barclays Premier League West Ham H
08 Dec UEFA Champions League Wolfsburg A
12 Dec Barclays Premier League Bournemouth A
19 Dec Barclays Premier League Norwich City H
26 Dec Barclays Premier League Stoke City A
28 Dec Barclays Premier League Chelsea H

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2015 22:44 przez Silvan.)
27-08-2015 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #55
RE: United w sezonie 2015/2016
FA Cup był chyba zawsze na początku stycznia, nie?

Gdzie jest Groszek?
27-08-2015 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #56
RE: United w sezonie 2015/2016
Rotacja, rotacja, rotacja... mam nadzieję, że LvG potrafi ją stosować. Mamy wystarczająco dużo zawodników na poziomie, by móc sobie na to pozwolić. Wierzę, że Holender temu podała, ponieważ bez tego będzie nam cholernie ciężko osiągnąć cokolwiek. Nie oczekuje, że będzie w tym mistrzem jak swego czasu Sir Alex Ferguson, ale po to nasza kadra liczy 28 zawodników, by z niej korzystać.



Mój Blog: Pod presją czasu
27-08-2015 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #57
RE: United w sezonie 2015/2016
Kosma napisał(a):FA Cup był chyba zawsze na początku stycznia, nie?

Tak mi się wydawało, ale nie byłem pewien.

Zobaczymy jak będzie z tą rotacją, na razie van Gaal nie musiał stosować rotacji, ale trener z takim doświadczeniem na pewno wie jak rotować składem. W tym sezonie zwiększył liczbę graczy, skład jest w miarę zbalansowany, praktycznie na każdą pozycję mamy po 2 zbliżonych poziomem zawodników, więc nie powinno być źle. Jak zwykle boję się tylko plagi kontuzji, a właściwie bardziej momentu, w którym uderzy, bo samo jej wystąpienie to już tradycja w tym klubie.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
28-08-2015 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #58
RE: United w sezonie 2015/2016
Dobrą rzeczą jest to, iż cały blok obronny, łącznie z bramkarzem ma możliwość zgrywania się, nabrania regularności. Panowie, już pięć spotkań pod rząd wychodziliśmy takim samym zestawem defensywnym, rzecz niespotykana w tym klubie i szalenie ważna biorąc pod uwagę nowości jakie mamy w tyłach. Optowałem za drobnymi korektami z tyłu na mecz z Brugge, a nie powinienem, przynajmniej na razie. Stabilność daje efekty, a wiadomo jak w tej formacji jest to istotne.

I wraca sprawa Herrery. Nie wydaje mi się, aby van Gaal całkowicie wykluczył Andera jako cm'a, mimo udanego przejścia na 10 w ostatnim spotkaniu. Manager wspominał, że woli tam prędzej wystawiać napastnika ( Januzaja ), ale nabąkiwał też o roli Fellsa na 10, co powoduje straszny tłok... W każdym razie fantastyczną sprawą jest to iż mamy wielu wszechstronnych graczy, mogących spełniać różne zadania. Niekiedy, błędnie, na siłę wystawiani, ale van Gaal ma to czego chciał. Piłkarzy potrafiących zaadaptować się na różnorakich pozycjach.
28-08-2015 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #59
RE: United w sezonie 2015/2016
Jako, że nic nie zapowiada nam kolejnego transferu, myślę że już czas na podsumowanie letniego okienka transferowego.

Pierwsza połowa, że tak to ujmę, była dla nas bardzo udana. Udało nam się pozyskać bardzo fajnych zawodników, na pozycje na których mieliśmy braki. Co więcej, udało nam się to zrobić nie wydajać przy tym ogromnej sumy na transfery. Po kolei:
1) Darmian - zaliczył bardzo udany start, zobaczymy co będzie dalej. W defensywie prezentuje się naprawdę dobrze, a w ofensywie po złapaniu wspólnego języka z Matą powinno być tylko lepiej.
2) Schneiderlin - to był absolutnie niezbędny zakup i niezmiernie cieszę się z tego, że Francuz trafił na Old Trafford. Mimo, że Morgan nie jest jeszcze w najwyższej formie to już widać, jak wiele daje on temu zespołowi, a całą pewnością będzie jeszcze lepiej.
3) Schweinsteiger - póki co przeplata dobre mecze ze słabszymi, ale widać w nim ogromną klasę i jakość. Przy odpowiednim wykorzystaniu będziemy mieli z Niemca wiele pożytku
4) Depay - widać ogromny potencjał i wielką determinację, ale czasem brakuje nieco opanowania. Często brakuje też wsparcia kolegów, przez co musi dużo dryblować. Mimo początkowych problemów widać w nim pewną lekkość i swobodę. Jestem pewny, że z czasem będzie lepiej, bo papiery na granie Memphis ma niesamowite.

Jeśli chodzi o sprzedaż zawodników to również nie można mieć o nic pretensje. Di Maria sam chciał odejść, więc nie było sensu trzymać go na siłę, van Persie był już wypalony, a Nani już dawno był skreślony. Rafaela niestety skreśliły kontuzje... Henriquez, Cleverley i reszta która odeszła i tak nie odgrywała już żadnej roli, więc należy się cieszyć, że odeszli.

Gorzej niestety wyglądają ostatnie dni/godziny okienka. O ile transfer Evansa, czy pozbycie się Lindegaarda i wypożyczenia Blacketta to były dobre decyzje, o tyle wypożyczenia Januzaja czy sprzedaż Chicharito już tak nie do końca. Choć w przypadku Javiera już od dawna wydawało się, że jego przyszłość jest poza Old Trafford to początek sezonu oraz brak transferu napastnika wskazywały, że Groszek może zostać. Stało się jednak inaczej, czy był to dobry ruch czy nie, okaże się w trakcie i na koniec sezonu. Widocznie van Gaal chciał napastnika innego typu, dlatego pozwolił Meksykaninowi odejść.

O ile odejście Chicharito można pojąć, bo przyszedł Martial (o nim później), o tyle ciężko zrozumieć trochę decyzję o wypożyczeniu Januzaja. Jak pisałem w temacie o zawodniku, dla Adnana to wypożyczenie jest dobre, trafia do fajnego klubu, który gra ofensywną piłkę i gdzie stawia się na młodzież - to idealne warunki dla Belga by się odbudować po zeszłym sezonie. Jednak przy będącej daleko od idealnej sytuacji kadrowej wypożyczenie to wygląda trochę dziwnie.

Sprawa z DDG. O ile zostanie ona rozwiązana na plus, tzn. David będzie grał w pierwszym składzie przynajmniej w obecnym sezonie to należy klub chwalić. Od początku do końca stawiali twarde warunki Realowi i nie pozwolili na tanią sprzedaż. Nawet gdyby ten transfer doszedł do skutku to i tak byłby to dobry deal - 20 mln funtów + naprawdę dobry bramkarz, to naprawdę niezła oferta za bramkarza z rocznym kontraktem, który był już jedną nogą, a na pewno głową w Madrycie.

Martial... cóż, nie mogą zbyt wiele o nim powiedzieć. Widziałem w akcji ledwie parę razy, ale chłopak jest określanym mianem wielkiego talentu, który zdawał się już powoli potwierdzać. W meczach z Valencią w el. do LM był ponoć bardzo dobry, więc pozostaje mieć nadzieję, że presją związana z ceną go nie przytłoczy. A pro po ceny... 36 mln funtów to bardzo dużo pieniędzy, nie mówiąc już o tym, że może to wzrosnąć do ponad 60 mln funtów (3 x 5 mln za króla strzelców, 5 mln za "Złotego Chłopca" i 10 mln za Złotą Piłkę). Za Rooney'a swego czasu też zapłaciliśmy kosmiczne pieniądze i do pewnego momentu nikt tego nie żałował. Mam nadzieję, że w przypadku Francuza również nie będziemy żałować wydania tak dużych pieniędzy.

Ogólnie rzecz biorą okienko w naszym wykonaniu można uznać na plus. Gdyby jeszcze trafił do nas jakiś Laporte/Stones + ktoś ofensywny, to wtedy byłoby idealnie. Tak jest dobrze, choć nie idealnie.

Mam nadzieję, że przyszłe lato będzie bardziej spokojne -> stoper + skrzydłowy + bramkarz/napastnik w zależności jak się sytuacja rozwinie i kadra kompletna. Do tego powrót Januzaja, miejmy nadzieję wystrzał Pereiry i byłoby super.



Mój Blog: Pod presją czasu
01-09-2015 20:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #60
RE: United w sezonie 2015/2016
Właściwie zgadzam się z Fosterem pod względem sportowym okienko United nawet udane. Pozbyto się wielu zawodników, z których znaczna większość powinna i tak odejść. Cztery bardzo dobre transfery: Darmian, Depay, Schneiderlin, Schweinsteiger, jeden ryzykowny transfer młodego napastnika noi De Gea ostatecznie pozostał w klubie, przy czym liczę na jego szybki powrót między słupki. Właściwie to klub wsparł pomysły i wymagania van Gaala, sprowadził zawodników jakich wytypował, nie udało się jedynie z Pedro. Nie znaczy to, że van Gaal będzie potrafił coś z tego zbudować, na razie udowodnił tylko, że potrafi niszczyć i ewentualnie robić solidne fundamenty. Teraz ten zespół musi pokazać kły.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
02-09-2015 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości