Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United w sezonie 2015/2016
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #59
RE: United w sezonie 2015/2016
Jako, że nic nie zapowiada nam kolejnego transferu, myślę że już czas na podsumowanie letniego okienka transferowego.

Pierwsza połowa, że tak to ujmę, była dla nas bardzo udana. Udało nam się pozyskać bardzo fajnych zawodników, na pozycje na których mieliśmy braki. Co więcej, udało nam się to zrobić nie wydajać przy tym ogromnej sumy na transfery. Po kolei:
1) Darmian - zaliczył bardzo udany start, zobaczymy co będzie dalej. W defensywie prezentuje się naprawdę dobrze, a w ofensywie po złapaniu wspólnego języka z Matą powinno być tylko lepiej.
2) Schneiderlin - to był absolutnie niezbędny zakup i niezmiernie cieszę się z tego, że Francuz trafił na Old Trafford. Mimo, że Morgan nie jest jeszcze w najwyższej formie to już widać, jak wiele daje on temu zespołowi, a całą pewnością będzie jeszcze lepiej.
3) Schweinsteiger - póki co przeplata dobre mecze ze słabszymi, ale widać w nim ogromną klasę i jakość. Przy odpowiednim wykorzystaniu będziemy mieli z Niemca wiele pożytku
4) Depay - widać ogromny potencjał i wielką determinację, ale czasem brakuje nieco opanowania. Często brakuje też wsparcia kolegów, przez co musi dużo dryblować. Mimo początkowych problemów widać w nim pewną lekkość i swobodę. Jestem pewny, że z czasem będzie lepiej, bo papiery na granie Memphis ma niesamowite.

Jeśli chodzi o sprzedaż zawodników to również nie można mieć o nic pretensje. Di Maria sam chciał odejść, więc nie było sensu trzymać go na siłę, van Persie był już wypalony, a Nani już dawno był skreślony. Rafaela niestety skreśliły kontuzje... Henriquez, Cleverley i reszta która odeszła i tak nie odgrywała już żadnej roli, więc należy się cieszyć, że odeszli.

Gorzej niestety wyglądają ostatnie dni/godziny okienka. O ile transfer Evansa, czy pozbycie się Lindegaarda i wypożyczenia Blacketta to były dobre decyzje, o tyle wypożyczenia Januzaja czy sprzedaż Chicharito już tak nie do końca. Choć w przypadku Javiera już od dawna wydawało się, że jego przyszłość jest poza Old Trafford to początek sezonu oraz brak transferu napastnika wskazywały, że Groszek może zostać. Stało się jednak inaczej, czy był to dobry ruch czy nie, okaże się w trakcie i na koniec sezonu. Widocznie van Gaal chciał napastnika innego typu, dlatego pozwolił Meksykaninowi odejść.

O ile odejście Chicharito można pojąć, bo przyszedł Martial (o nim później), o tyle ciężko zrozumieć trochę decyzję o wypożyczeniu Januzaja. Jak pisałem w temacie o zawodniku, dla Adnana to wypożyczenie jest dobre, trafia do fajnego klubu, który gra ofensywną piłkę i gdzie stawia się na młodzież - to idealne warunki dla Belga by się odbudować po zeszłym sezonie. Jednak przy będącej daleko od idealnej sytuacji kadrowej wypożyczenie to wygląda trochę dziwnie.

Sprawa z DDG. O ile zostanie ona rozwiązana na plus, tzn. David będzie grał w pierwszym składzie przynajmniej w obecnym sezonie to należy klub chwalić. Od początku do końca stawiali twarde warunki Realowi i nie pozwolili na tanią sprzedaż. Nawet gdyby ten transfer doszedł do skutku to i tak byłby to dobry deal - 20 mln funtów + naprawdę dobry bramkarz, to naprawdę niezła oferta za bramkarza z rocznym kontraktem, który był już jedną nogą, a na pewno głową w Madrycie.

Martial... cóż, nie mogą zbyt wiele o nim powiedzieć. Widziałem w akcji ledwie parę razy, ale chłopak jest określanym mianem wielkiego talentu, który zdawał się już powoli potwierdzać. W meczach z Valencią w el. do LM był ponoć bardzo dobry, więc pozostaje mieć nadzieję, że presją związana z ceną go nie przytłoczy. A pro po ceny... 36 mln funtów to bardzo dużo pieniędzy, nie mówiąc już o tym, że może to wzrosnąć do ponad 60 mln funtów (3 x 5 mln za króla strzelców, 5 mln za "Złotego Chłopca" i 10 mln za Złotą Piłkę). Za Rooney'a swego czasu też zapłaciliśmy kosmiczne pieniądze i do pewnego momentu nikt tego nie żałował. Mam nadzieję, że w przypadku Francuza również nie będziemy żałować wydania tak dużych pieniędzy.

Ogólnie rzecz biorą okienko w naszym wykonaniu można uznać na plus. Gdyby jeszcze trafił do nas jakiś Laporte/Stones + ktoś ofensywny, to wtedy byłoby idealnie. Tak jest dobrze, choć nie idealnie.

Mam nadzieję, że przyszłe lato będzie bardziej spokojne -> stoper + skrzydłowy + bramkarz/napastnik w zależności jak się sytuacja rozwinie i kadra kompletna. Do tego powrót Januzaja, miejmy nadzieję wystrzał Pereiry i byłoby super.

<ONE CLUB> <MANCHESTER UNITED> <ONE LOVE>


Mój Blog: Pod presją czasu
01-09-2015 20:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
United w sezonie 2015/2016 - Foster - 11-05-2015, 08:01
RE: United w sezonie 2015/2016 - Lisu - 13-07-2015, 10:14
RE: United w sezonie 2015/2016 - Kwas - 31-07-2015, 12:52
RE: United w sezonie 2015/2016 - Kwas - 31-07-2015, 14:46
RE: United w sezonie 2015/2016 - Kwas - 28-08-2015, 14:13
RE: United w sezonie 2015/2016 - Foster - 01-09-2015 20:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości