Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry, quizy, konkursy
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #1
Gry, quizy, konkursy
Nie ma na forum podobnego wątku, więc stwierdziłem, że może posłużyłby do dzielenia się różnymi linkami czy sugestiami dot. jakichś gier, quizów czy konkursów związanych z Manchesterem United (zobaczymy, jak się przyjmie; jeśli kiepsko, to proszę moderatorów o dołączenie do jakiegoś innego tematu, np. "Pytania i odpowiedzi").

[Obrazek: $_1.JPG?set_id=880000500F]
No to ja zacznę. Otóż chodzi o to, że jakiś czas temu w szmateksie, w którym są rzeczy z Anglii (i to nie tylko ciuchy, ale też masa książek, płyt, winyli itp.), znalazłem grę "All About Football. The Manchester United Trivia Game". Kosztowała grosze, więc stwierdziłem, że warto brać, mimo iż w środku jest wszystko oprócz... zasad gry. No i właśnie o te zasady mi chodzi. Jak myślicie, da się to odtworzyć? Poszperałem trochę po Googlach, ale jako takich wprost opisanych zasad nie znalazłem.

http://www.amazon.co.uk/All-About-Footba...B000FL882Q Tutaj znalazłem tę grę, a opis mówi tyle:
Cytat:ALLABOUTFOOTBALL: The Manchester United Football Club Trivia Game. So you think you know everything there is to know about football, well now here's your chance to prove it. You'll either dazzle your mates with your knowledge of the "beautiful game" or prove that you still have a lot to learn. With fast-paced game play, easier to learn than the offside rule and with all the ups and downs of a real league, ALLABOUTFOOTBALL is almost as much fun as the real game. With 1500 trivia questions on 5 different football related topics ALLABOUTFOOTBALL will keep you and your mates entertained during those quiet times when you're not playing or watching the game. Its game play design is unique in that it incorporates strategic decision making with a comprehensive test of football trivia knowledge. It is a two to six player/team game with an element of free-flowing strategy. It uses a die to determine the moves but contains some football elements to enable the game player to test his football knowledge while engaged in a game that is fun to play. The Football Trivia games are developed for the true football fans all over the world.
, czyli niewiele.

Tak wygląda plansza: [Obrazek: 1849493_140614160744_IMAG1036.jpg]
W grze jest 6 pionków i dwie kostki: jedna tradycyjna, druga "All About Football die", czyli kostka, która ma boki ponumerowane 1, 2, 3, 4, -1, -2; 300 kart z pytaniami, 18 kart "substitution" i plansza. Na planszy są pola oznaczone jako "Competitions", "Rules & discipline", "Home & away", "Players & managers", "All about football", które odpowiadają takim samym kategoriom na kartach pytań. Do wydaje się w miarę jasne: rzucasz kostką tradycyjną, ile wypadnie, tyle idziesz do przodu, stajesz na polu "Home & away", więc dostajesz pytanie z karty z tej właśnie kategorii.

Tylko tak: co dalej? Odpowiesz dobrze, rzucasz dalej, odpowiesz źle, rzuca kto inny? I co z tą kostką specjalną? I na jakiej zasadzie używa się kart "substitution"?

Oprócz tego, jest jeszcze na planszy 7 pól oznaczonych jako "Penalty Shoot-out". To jest w ogóle enigma, o co chodzi.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pomysły lub może miał do czynienia z tą grą i coś pamięta albo zna kogoś, kto takową posiada, będę wdzięczny za sugestie. Smile

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2015 11:32 przez Tomassen.)
11-08-2015 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #2
RE: Gry, quizy, konkursy
Wrócę do Krk, to z Mat.ką rozgryziemy albo, kij, ustalimy nowe Smile

Gdzie jest Groszek?
12-08-2015 08:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #3
RE: Gry, quizy, konkursy
To zawsze jest jakieś rozwiązanie. Niemniej jednak ciekaw byłem, czy ktoś mógłby pomóc. Sad

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
12-08-2015 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości