Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 0-0 Newcastle United (22.08.2015)
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #1
PL: Manchester United 0-0 Newcastle United (22.08.2015)
[Obrazek: 1zn0jye.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: xl9slt.png]

Manchester United vs Newcastle United
Barclays Premier League
22.08.2015; 13:45
Old Trafford, Manchester

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2015 15:40 przez Intel.)
20-08-2015 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
Już jutro kolejny mecz United - jak mi tego brakowało! Smile

Jako, że jest to początek sezonu, nie spodziewam się wielu roszad ze strony van Gaala. Przypuszczam, że jedyną zmianą jakiej można oczekiwać to będzie wyjście Bastiana w pierwszym składzie zamiast Carrick'a. Choć nie będzie wielce zdziwiony, jeśli Niemiec znów zacznie na ławce.

Tylko trzy punkty - nie widzę innej opcji. Mecz z NU to idealna okazja dla Rooney'a na przełamanie się. On lubi temu zespołowi strzelać bramki.



Mój Blog: Pod presją czasu
21-08-2015 08:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #3
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
Podobno van Gaal zapowiedział szansę na wytęp Bastiana od pierwszej minuty, jak znam życie to w parze z Morganem i tu ciekawostka, bo do tej pory Schneiderlin grał w każdym meczu po 90 min, więc może najwyższa pora wprowadzić jakąś rotację i dać teraz szansę Herrerze od początku? Jest to pierwszy moment van Gaala w United, kiedy musi grać ważne mecze co ok 3 dni, więc trzeba coś pozmieniać, żeby kogoś nie zajeździć, tym bardziej, że dopiero wchodzimy w sezon. Chciałbym przekonać się jak wyglądałby środek Basti - Ander, bo wydaje mi się, że świetnie by się uzupełniali, ale powinni zagrać ze sobą parę spotkań, bo może nie od razu będzie chemia. Na razie Schweinsteiger stara się przystosować do United, ale jakby miał obok kogoś ruchliwego jak Herrera, kto łączyłby pomoc z obroną i zmniejszył dystans pomiędzy tymi formacjami to mogłoby wyjść na dobre także dla Niemca. To oczywiście tak trochę życzeniowo, bo jakoś wątpię, że van Gaal zdecyduje się na odryglowanie środka... Szkoda, że Fellaini nadal ma bana, bo widziałbym go robiącego dym na 10tce przeciwko "Nowemu Zamkowi". Przy okazji jakby zagrał Ander, to Fellaini pomógłby mu trochę bronić na środku, no ale jest jak jest. Na 10 pewnie znowu zobaczymy Januzaja i w sumie czemu nie, niech się chłopak ogrywa. Przeczuwam, że Rooney może się odblokować w tym meczu, nie spodziewam się po nim niczego wielkiego, ale może coś wreszcie ukłuje, bo po tym jak wylano na niego morze krytyki i sam zabrał głos widać było po nim pewną frustrację, a jak pisałem gdzieś wcześniej wkurwiony Rooney = zmotywowany Rooney, czas najwyższy żeby zaczął strzelać.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2015 12:34 przez Silvan.)
21-08-2015 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #4
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
Wątpię, żeby Schneiderlinowi dano odpocząć. Mam wrażenie, że facet jest nie do zajechania. Oczywiście może to się zmienić, ale z nim naprawdę czuję się dużo pewniej jeżeli chodzi o defensywę, bo sam Bastian, hmm, może to tylko moje odczucia, ale Schweini w defensywie jest nieco wycofany, wtedy jakby gdzieś znikał, nie daje tyle drużynie w obronie. A jakby do tego dołożyć Herrerę. No nie wiem, chociaż Smalling może nadal by wszystko czyścił. Pomysł dobry, przy założeniu, że gramy spotkanie na luzie. A do tego trzeba jeszcze grać przynajmniej nieźle w ofensywie.
21-08-2015 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #5
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
(21-08-2015 08:15)Foster napisał(a):  Mecz z NU to idealna okazja dla Rooney'a na przełamanie się. On lubi temu zespołowi strzelać bramki.
Wiesz, Aston Villi też podobno lubi strzelać Wink

(21-08-2015 12:50)allfanmu napisał(a):  Oczywiście może to się zmienić, ale z nim naprawdę czuję się dużo pewniej jeżeli chodzi o defensywę,
O, to to to. Też tak mam. Morgan to będzie nasz taki robot, kozak nie do zdarcia. Strasznie wielkie nadzieję w nim pokładam, jaram się jak świnia błotem ! Wierzę.

A co do meczu. 3 punkty - wiadomo. Zwłaszcza, że rywal coś nie powala na kolana. W meczu ze Swansea wróciły demony Newcastle za kadencji Carvera. Rozumiem, była czerwona kartka jeszcze w pierwszej części, ale ludzie drodzy, tam nie było żadnych chęci, nawet próby pozorowania pressingu, zbliżenia się do przeciwnika z piłką. No wypisz wymaluj Carver - najlepszy manager Premier League - show.

Dwie sprawy. Ander jeśli już zagra to prędzej na kierownicy, niż w środku, przynajmniej na chwilę obecną szanse na optymalniejszy wg większości wariant nie ma szans w najbliższej przyszłości. Basti do 11 a Adnan niech w niej zostanie.
21-08-2015 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #6
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
Carrick i Mata zasługują na odpoczynek. Zarówno ze względu na formę jak i potrzebę rotacji.

Romero
Darmian-Smoła-Ślepy-Shaw
Morgan-Świniak
Januzaj-Under-Depay
Groszek

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
21-08-2015 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #7
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
Chicharito spodziewam się od pierwszej minuty z Brugge, z Newcastle raczej nie ma szans. Aczkolwiek zmiana we wtorkowym spotkaniu Rooneya daje nadzieje ( praktycznie zerową, ale jednak ) na meksykanina od pierwszej minuty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2015 19:03 przez Kwas.)
21-08-2015 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #8
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
Nie wiem, skąd te zachwyty nad Morganem. Owszem wydolnościowo jest bestią, dobry w odbiorze, łata wszystko. Ale jak się nie ogarnie na czas, to przez te jego idiotyczne straty stracimy sporo bramek w tym sezonie, jeśli nie punktów. Ja mega komfortowo w chwili obecnej z Morganem w składzie się nie czuję.

Nie przeczę, widać, że to będzie człowiek, który może gwałcić lada moment, ale na chwilę obecną strasznie mnie irytują te straty. Gdzie, jak gdzie, ale w środku pola trzeba być mega odpowiedzialnym.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
21-08-2015 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #9
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
Tu chodzi bardziej o to kim będzie dla nas w przyszłości, oby już tej najbliższej. Na razie wygląda to jak wygląda, w rozegraniu słabiej niż się spodziewaliśmy i to jest fakt niepodważalny. Natomiast możliwość oglądania w środku pola gościa, który idzie po odbiór przy każdej możliwej okazji jest czymś, na co czekałem od lat. Wślizg, wygarnięcie spod nóg rywala, 1v1, przebitki stykowe sytuacje - Morgan to wygrywa i Morgan to ma. Nie wszystko idzie po jego myśli, ale może to kwestia czegoś zupełnie innego w jego życiu ? Wychodzi z peryferiów futbolu, oczywiście nic nie uwłaczając Soton, na sam szczyt, do globalnego giganta, ogrom klubu, presja i te sprawy. Francuz musi przywyknąć do tej sytuacji.
21-08-2015 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #10
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
(21-08-2015 17:35)RedLucas napisał(a):  Nie wiem, skąd te zachwyty nad Morganem. Owszem wydolnościowo jest bestią, dobry w odbiorze, łata wszystko. Ale jak się nie ogarnie na czas, to przez te jego idiotyczne straty stracimy sporo bramek w tym sezonie, jeśli nie punktów. Ja mega komfortowo w chwili obecnej z Morganem w składzie się nie czuję.

Nie przeczę, widać, że to będzie człowiek, który może gwałcić lada moment, ale na chwilę obecną strasznie mnie irytują te straty. Gdzie, jak gdzie, ale w środku pola trzeba być mega odpowiedzialnym.

To wynika z tego, że cały środek jest źle zestawiony. Od dychy, to najmniejszy problem, ale Carras i Morgan nie pasują do siebie i taki duet nie ma racji bytu.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
21-08-2015 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #11
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
(21-08-2015 22:33)Under napisał(a):  
(21-08-2015 17:35)RedLucas napisał(a):  Nie wiem, skąd te zachwyty nad Morganem. Owszem wydolnościowo jest bestią, dobry w odbiorze, łata wszystko. Ale jak się nie ogarnie na czas, to przez te jego idiotyczne straty stracimy sporo bramek w tym sezonie, jeśli nie punktów. Ja mega komfortowo w chwili obecnej z Morganem w składzie się nie czuję.

Nie przeczę, widać, że to będzie człowiek, który może gwałcić lada moment, ale na chwilę obecną strasznie mnie irytują te straty. Gdzie, jak gdzie, ale w środku pola trzeba być mega odpowiedzialnym.

To wynika z tego, że cały środek jest źle zestawiony. Od dychy, to najmniejszy problem, ale Carras i Morgan nie pasują do siebie i taki duet nie ma racji bytu.


I przez to Morgan notuje głupie straty? Wink Bądźmy poważni, gdyby zestawienie było lepsze, to na pewno mogłoby mu być łatwiej nie uniknąć, bo by miał bardziej dogodne opcje do podania, ale nawet bez tego, można tych strat unikać.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2015 08:38 przez RedLucas.)
22-08-2015 08:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #12
RE: PL: Manchester United - Newcastle United (22.08.2015)
Szczerze, to nie wiem jak ocenić ten mecz. Niby brakowało szczęścia, bo przez niemal cały mecz prowadziliśmy grę, jednak nasza gra jest bardzo zachowawcza. Brakuje polotu, szybkości a przede wszystkim podjęcia ryzyka. LvG ustawia zespół bardzo defensywie, więc nie ułatwia zawodnikom granie efektywnej i efektownej piłki. Różnice między środkiem złożonym z jednego defensywnego pomocnika, a z dwóch widzieliśmy dzisiaj w pierwszych 20 minutach, w których graliśmy kapitalnie. To był jeden z najlepszych fragmentów gry, jakie widziałem w wykonaniu United - szybka, kombinacyjna gra, a do tego wysoki pressing, którego często tak bardzo nam brakuje. Goście nie byli w stanie wyjść ze swojej połowy, naciskaliśmy non stop. Akcja goniła akcja, a co najważniejsze były sytuacje po których powinniśmy strzelić bramkę.

W drugiej połowie brakowało nam szybkości, zdecydowania, a przede wszystkim prób podjęcia ryzyka. Gra środkiem Carrick - Schneiderlin, nie przyniesie nam nic dobrego, tym bardziej jeśli na skrzydle mamy zawodnika, który nie jest demonem szybkości. Mata na prawym skrzydle gra bardzo fajnie, jednak brakuje mu wsparcia. Januzaj choć zaliczył progres, to moim zdaniem nie do końca odnajduje się na pozycji nr 10. Wszystko to wygląda jeszcze dramatyczniej w sytuacji, gdy na pozycji napastnika gra Rooney, który jest ociężały i przegrywa każdy pojedynek biegowych z obrońcami.

Co cieszy i należy to wyraźnie podkreśli, to dobra gra w defensywie. Co prawda boczni obrońcy dzisiaj zagrali gorzej niż ostatnio i kilka błędów popełnili to kolejny raz, nie pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele. Poprzeczka Mitrovica, to tak naprawdę jedyna akcja w której NU poważnie nam zagroziło. Jasne, była jeszcze akcja 3 vs 1 pod koniec spotkania, ale ona wynikała z tego, że w tej akcji, raz, jeden jedyny raz zaatakowaliśmy niemal całym zespołem.

Jeśli chodzi o poszczególnych zawodników... Romero kolejny raz spisał się bez zarzutu. Pewnie wyłapał dwa dośrodkowania, dobrze grał nogami, a przy główce Mitrovica nie miał najmniejszych szans. Raz zachował sie co najmniej dziwnie, atakując Obertana w polu karnym, ale wydaje mi się, że Sergio na koniec odpuścił, bo usłyszał gwizdek sędziego.

Obrona. Smalling i Blind bez zarzutu. Nie zagrali może bezbłędnie, ale każdy z nich zaliczył kilka ważnych interwencji w defensywie. Chris znów niszczył w walce o górne piłki. Szkoda, że na koniec nie udało mu się strzelić bramki. Blind póki co na pozycji stopera spisuje się bardzo pewnie i w zasadzie nie można mu nic zarzucić. Natomiast rozczarowała mnie dzisiaj gra bocznych obrońców. Darmian, podobnie jak z Brugią w krótkim odstępie czasu, zanotował dwa głupie faule, które skończyły się szybko zarobioną żółtą kartką. No i przede wszystkim nie upilnował Mitrovica, który o mały włos nie strzelił nam bramki. Shaw w pierwszej połowie, dwukrotnie odpuścił krycie co mogło się dla nas źle skończyć. W drugiej połowie w defensywie prezentował się już bez zarzutu. Rozczarowała mnie mocno postawa ofensywna bocznych obrońców. Przy takiej przewadze, obaj powinni grać bardziej odważnie i częściej oraz efektywniej wspierać pomocników. Darmian dostał dwie fajne piłki w pole karne od Maty, jednak w obu przypadkach zaspał i nie wykorzystał dobrej okazji. Z kolei, Luke tylko raz dobrze pokazał się w ofensywie, gdzie zszedł do środka zagrał klepkę z Morganem i oddał strzał na bramkę. Moim zdaniem dzisiaj bardzo nam brakowało dobrej, ofensywnej gry bocznych obrońców.

Pomoc. Bardzo fajnie Schneiderlin, który dzisiaj ustrzegł się głupich strata. Morgan świetnie spisuje się w defensywie, raz po raz efektownie zatrzymując ataki rywali. Mam nadzieje, że z czasem Francuz dołoży troszkę więcej gry ofensywnej. Bastian do czasu drobnego urazu grał naprawdę bardzo fajnie. Dużo widział, fajnie uruchamiał ofensywnych zawodników, ciągle był pod piłką. Do tego bardzo fajnie grał pressingiem. To był najlepszy mecz Niemca w barwach United.
Jeśli chodzi o ofensywne trio, to najlepiej zagrał Mata, który cały czas był pod grą. Szkoda, że często nie miał z kim zagrać bo widać było że był dzisiaj dobrze dysponowany. Kilka bardzo fajnych piłek (kolejny taki mecz). Powinien był przynajmniej raz ukłuć. Depay nie zaprezentował się dzisiaj szczególnie dobrze, aczkolwiek cały czas próbował. Szkoda, że zawsze czegoś brakło, bo kilkukrotnie zrobił z bocznego obrońcy gości miazgę. Podobnie jak Mata powinien strzelić przynajmniej jedną bramkę. Januzaj zagrał przyzwoicie, aczkolwiek zepsuł dwie dobre kontry - przy pierwszej źle podał do Depaya (fakt, ten też sobie źle przyjął), a przy drugiej zamiast iść w pełnym biegu to zwolnił i dał się ustawić obronie. Widać progres i większa pewnością w grze, ale jeśli chce grać regularnie to musi pokazać coś więcej.

Rooney... w pierwszej połowie wyglądał jeszcze znośnie. Oddał z dwa strzały i od czasu do czasu coś klepnął. Szkoda, że sędzia gwizdnął spalonego, bo może ta bramka obudziłaby Anglika. W drugiej połowie dramat... przegrywał każdy pojedynek biegowy, nie potrafił minąć rywala, nie pokazywał się do gry. Wszedł Hernandez i pokazał, jak powinien grać osamotniony napastnik. Ciągle w ruchu, szukał piłki, pokazywał się do gry. Szkoda tej zmarnowanej okazji, łatwo nie miał ale takie sytuacje, szczególnie w takim spotkaniu musi wykorzystywać.

Sędzie też nie ułatwiał nam zadania. Nie odgwizdał dwóch, ewidentnych fauli na skraju pola karnego NU. W pierwszej połowie faulowany był Depay, a drugiej Mata. To byłby kolejne dwie świetnie okazje, po których mogło coś wpaść.

Ogólnie rzecz biorąc nie ma tragedii, aczkolwiek nie ma się też zbytnio czym podniecać. Musimy zacząć grać szybszej i odważniej, ale to już leży w gestii van Gaala. Środek Carrick - Schneiderlin miałby rację bytu, gdyby na skrzydłach grało dwóch zawodników o charakterystyce Depaya. W naszej sytuacji, w środku musim być Bastian lub Ander by wspomóc ofensywnych zawodników. W innym przypadku ciężko będzie nam wygrywać takie mecze jak ten, gdzieś niemal przez 90 minut prowadziliśmy grę.



Mój Blog: Pod presją czasu
22-08-2015 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #13
RE: PL: Manchester United 0-0 Newcastle United (22.08.2015)
Każdy liczył na coś innego, nie ma co się rozpisywać jak to powinniśmy to wygrać, szkoda punktów bla, bla, bla... Wkurwiony jestem strasznie, pomimo niezłego meczu.

Złe ustawienie piłkarzy podczas fazy ataku.

1) Akcje z boku na wysokości połowy połowy boiska ciągnie piłkarz X, a w środku, przed, pod polem karnym nikt się nie pokazuje, każdy schowany.

2) A jeśli już do tego dochodzi to nikt tego nie widzi, poza Carrickiem który dał bardzo dobrą zmianę. Kilka piłek po ziemi mijających całą formację Newcastle, w martwą strefę - trzeba nam tego więcej, a nie tylko do najbliższego. Problem cały czas istnieje i mało co się w tej kwestii zmieniło

3) Za mała ilość zawodników w polu karnym. Wiem że to może trochę przeczyć dwóm pierwszym punktom, ale ileż było dzisiaj sytuacji, gdy zawodnik X wrzuca, puszcza piłkę po ziemi a tam ( w polu karnym ), albo nie ma nikogo, albo wszyscy wlepiają się w obronę przeciwnika - znowu złe rozmieszczenie. Boczni obrońcy mieli przez to spore kłopoty z odpowiednim zaadresowaniem futbolówki, co było aż nadto widoczne podczas ich ataków.

Obawiałem się o wiele słabszego spotkania Memphisa w porównaniu do meczu z Brugge i niestety te obawy nie były bezpodstawne. Psuł wiele piłek to fakt, ale patrzę na sytuację Depaya z trochę szerszej perspektywy. Mamy na pokładzie gościa, który potrafi sam wygrywać spotkania, magika, nie widzianego u nas od czasów Rona. I jeśli kogoś irytują jego dryblingi, kiwki po których traci piłki, a tacy się na pewno się znajdą chciałbym, zauważyć jak zaczynał u nas wspomniany portugalczyk (bo jak wiadomo, porównania między nimi są, chociaż co do wieku w momencie przyjścia do United troszkę się różnią ). Cris irytował, ale tylko i wyłącznie sztuczkami robionymi pod publiczkę, sztuką dla sztuki. Natomiast Memphis wchodzi w drybling tylko i wyłącznie z myślą o korzyściach dla zespołu, aby stworzyć sytuację sobie, bądź kolegom. Nie zawsze wychodzi, przystosuje się w pełni do gry w Anglii i będzie lepiej.
22-08-2015 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #14
RE: PL: Manchester United 0-0 Newcastle United (22.08.2015)
Cytat:I jeśli kogoś irytują jego dryblingi, kiwki po których traci piłki, a tacy się na pewno się znajdą chciałbym, zauważyć jak zaczynał u nas wspomniany portugalczyk (bo jak wiadomo, porównania między nimi są, chociaż co do wieku w momencie przyjścia do United troszkę się różnią ). Cris irytował, ale tylko i wyłącznie sztuczkami robionymi pod publiczkę, sztuką dla sztuki. Natomiast Memphis wchodzi w drybling tylko i wyłącznie z myślą o korzyściach dla zespołu, aby stworzyć sytuację sobie, bądź kolegom. Nie zawsze wychodzi, przystosuje się w pełni do gry w Anglii i będzie lepiej.
Możesz tu mieć na myśli mnie, bo trochę objechałem Memphisa na czacie, więc wyjaśniam. Nie mam pretensji o dryblingi, zwłaszcza, że te były udane. Zirytowała mnie faza decyzji po kiwce. Depay mijał jednego, drugiego i za każdym razem nie wiedział co zrobić z piłką i podejmował same złe decyzje. Oczywiście wnioski są takie, że BPL jest 3 półki trudniejsza niż Ere, a Memphis nauczy się tu grać.

Co do gry, to nie mieliśmy zupełnie pomysłu na grę, bo schematy rozegrania akcji były tylko dwa:
a) podaj do Depaya, on coś wymyśli
b) wrzuta

Gdy tylko wyłamywaliśy się z tego schematu, gra wyglądała znacznie lepiej. Był neiuznany gol Rooney'a, spalone wyjście Memphisa, dobre podanie Bastiana do Depay'a bodajże, gry szukał Mata, ale za każdym razem gdy Juan ciekawie rozgrywał na prawej stronie myślałem ile więcej opcji miałby na środku...
Zestawianie środka dwoma z trójki Morgan/Carras/Bastian gwarantuje nam jedynie dziurę między formacjami i problem z połączeniem między formacjami. Tutaj świetny byłby Ander na "10" albo obok Morgana, ale wracamy do początku zeszłego sezonu, gdzie Ander rozgrywał podobną ilość minut co każdy z nas.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
22-08-2015 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #15
RE: PL: Manchester United 0-0 Newcastle United (22.08.2015)
Akurat nie piłem do ciebie, ponieważ nie przeglądam aż tak dokładnie czatu, tylko wziąłem wariant krytyki Memphisa pod uwagę Wink

(22-08-2015 20:01)Under napisał(a):  Depay mijał jednego, drugiego i za każdym razem nie wiedział co zrobić z piłką i podejmował same złe decyzje.
Dużą winą obarczyłbym za to także kolegów z zespołu. Po prostu brak ruchu, statyczność zrobiły swoje. Powtarzam się, ale taka prawda. Mamy z tym spory problem.

Tak swoją drogą popatrzmy co może zmienić w grze drużyny wejście "prawdziwej" 9. Chicharito może nie zaliczył wielu kontaktów z piłką, a zrobił to czego oczekujemy od Rooneya. Dał ruchliwość w polu karnym, wyjście na pozycję. Tak naskakiwano na Chiche, że potrafi tylko dostawić nogę, a właśnie teraz w przypadku indolencji Roo możemy zobaczyć jak ważną robotę w 16 przeciwnika robił/robi meksykanin. Rywale non stop pod presją, rozciąganie stoperów. Najgorzej kiedy napastnik w ogóle nie dochodzi do sytuacji. A Javier podczas dzisiejszego meczu znalazł się przed szansą jakiej Rooney jeszcze w tych rozgrywkach nie miał...
22-08-2015 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości