Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekkoatletyka
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #31
Re: Lekkoatletyka
Ja bym się wypowiedział, ale już napisałem o tym samym wieki temu w pierwszym poście tego tematu.

Za to jestem bardzo ciekawy kiedy i czy w ogóle znajdzie się ktoś kto da radę legendarnemu rekordowi świata chyba najlepszego biegacza krótkodystansowego swoich czasów - 43,18 - Michaela Johnsona.


Fan United od 1992 roku
13-08-2011 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #32
Re: Lekkoatletyka
22-letni tyczkarz Paweł Wojciechowski pobił wynikiem 5,91 23-letni rekord Mirosława Chmary. To jak dotychczas najlepszy w tym sezonie wynik na świecie Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
15-08-2011 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #33
Re: Lekkoatletyka
Cytat:To chory, idiotyczny przepis. To stres, napięcie, falstart może zdarzyć się każdemu. To zabija sport
Marian Woronin o dyskwalifikacji Usaina Bolta. Nic dodać, nic ująć.

A tak przy okazji - bardzo, ale to bardzo brakuje obecnie megagwiazd w lekkiej atletyce. Straszny marazm, co odbija się czkawką dla popularności królowej sportu.


Fan United od 1992 roku
28-08-2011 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #34
Re: Lekkoatletyka
Zgadzam się całkowicie. Poza tym, akurat w tym przypadku IAAF strzeliło sobie tym przepisem w stopę, bo największa gwiazda ich sportu odpadła przez jakąś głupią i zupełnie niepotrzebną zmianę w regulaminie.

Bardziej zbulwersowany jednak niż dyskwalifikacją Bolta poprzez wprowadzenie jakiegoś nowego przepisu jestem dyskwalifikacją z tego samego powodu Dwaine'a Chambersa (który do finału awansowałby zapewne bez większych problemów, a dla którego to jest prawdopodobnie ostatnia impreza tego rodzaju w karierze), który ledwo drgnął, nie ruszając nawet do przodu. Tutaj wrzucam wideo do samego zdarzenia.

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/iVVl3BF-XVM[/flash]

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
28-08-2011 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #35
Re: Lekkoatletyka
Od kiedy przepisy są takie, że pojedynczy falstart dyskwalifikuje?? Czegoś tu nie rozumiem?? Od kiedy tak jest?
28-08-2011 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #36
Re: Lekkoatletyka
Dawno nie śledziłem lekkiej atletyki, więc mocno zdziwił mnie ten przepis.

Pamiętajcie, że reguły są takie same dla wszystkich, a Bolt mógł sobie pozwolić na poluzowanie startu, bo i tak wszystkich zjadłby na śniadanie. Zaryzykował - sam sobie winien.

Chociaż przepis rzeczywiście durny o_O

Gdzie jest Groszek?
28-08-2011 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #37
Re: Lekkoatletyka
Przepis istnieje bodajże od początku poprzedniego sezonu.


Fan United od 1992 roku
29-08-2011 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #38
Re: Lekkoatletyka
Dzisiaj nasi tyczkarze pocisnęli aż miło. Szkoda tylko, że Michalski wypadł poza podium, bo brakło naprawdę niewiele.
Tym bardziej, że ów Kubańczyk wyśrubował rekord swojego kraju o 15cm, więc też życiowa forma naszła go akurat na MŚ.

Dziś będzie świetny dzień zapewne - tyczkarki, dysk mężczyzn i 800m mężczyzn. Nie chcę zapeszać, więc nie powiem, że Mazurka Dąbrowskiego będzie można słyszeć razy... Wink

Gdzie jest Groszek?
29-08-2011 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rav10 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 582
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #39
Re: Lekkoatletyka
http://www.youtube.com/watch?v=Bd5XMgbGF...r_embedded

Jakim cudem się dostał?
30-08-2011 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #40
Re: Lekkoatletyka
Musi z urzędu przysługiwać miejsce. Przypomniał mi tego gościa, co się na IO o mało nie utopił na basenie :mrgreen:


Fan United od 1992 roku
31-08-2011 07:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #41
Re: Lekkoatletyka
Albo tę kobitkę też na IO, też na 100m, co przybiegła w bodaj 19s?

Gdzie jest Groszek?
31-08-2011 09:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #42
Re: Lekkoatletyka
Brakło jednej setnej a mistrzostwa kończylibyśmy z jeszcze jednym medalem...
Kto by pomyślał, że nasi sprinterzy dadzą radę tylu renomowanym przeciwnikom!

Gdzie jest Groszek?
04-09-2011 19:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #43
Re: Lekkoatletyka
Kris1908 napisał(a):Kto by pomyślał, że nasi sprinterzy dadzą radę tylu renomowanym przeciwnikom!

Nie, żebym się czepiał, ale słowo "tylu" jest nadużyciem, bo:
- Wielka Brytania i USA zgubili pałeczkę (wiem, dobre zmiany są bardzo ważne i są częścią sztafety, ale gdyby nie ich pomyłki, niechybnie zostalibyśmy wyprzedzeni),
- sztafeta Trynidadu osiągnęła słaby czas tylko dlatego, że gubiący pałeczkę Amerykanie wytrącili ich z rytmu biegu na ostatniej zmianie.

Wobec tego, jedynym faktycznie renomowanym przeciwnikiem, którego pokonaliśmy bez pomocy szczęścia byli Włosi. Reszta rywali sama się wyeliminowała i nie jest to zasługa naszych sprinterów, choć oczywiście jestem dumny z ich postawy i nie zamierzam umniejszać ich sukcesu.

E: Podkreśliłem przecież, że zmiany to część sztafety (bardzo ważna), ale fakt, że rywale popełnili błąd, był dla nas dość szczęśliwy.

A awans do finału, poza własnymi umiejętnościami, zawdzięczamy też ustrzeżeniu się od mocnych rywali (wskutek czego byliśmy poważnymi kandydatami do awansu) w pseudopółfinale. Ale sukces tak czy siak olbrzymi, bo to mimo wszystko czwarte miejsce na świecie dla kraju, który od dekady (i Marcina Urbasia biegnącego poniżej 20 sekund na 200 m) nie dorobił się sprintera klasy światowej.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
04-09-2011 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sirius Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 424
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 3
Post: #44
Re: Lekkoatletyka
Trzeba przyznać, że nie wykorzystaliśmy bardzo miłego prezentu od losu- Amerykanin się potknął, Brytyjczycy zgubili pałeczkę. Gdyby nie to pozycja byłaby gorsza, ale te elementy też należą do rywalizacji, więc nie można zarzucać naszym, że 4 pozycja to tylko kwestia szczęścia.
04-09-2011 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #45
Re: Lekkoatletyka
Prawda jest tak, że w sztafecie nie wystarczy zapieprzać do przodu. Tu się też trzeba nauczyć współpracować, więc zgubienie pałeczki to nie jest pech, tylko po prostu błąd.
Nasi ten element poza ostatnim razem (który też nie był tragiczny) wykonywali perfekcyjnie i temu (poza wolą walki) zawdzięczają świetny wynik.
Nie zapominajmy, że ogromnym sukcesem był w ogóle dla nas awans do finału, bo co jak co, ale sprintu to my nie mieliśmy dawno.

Gdzie jest Groszek?
04-09-2011 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości