Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Manchester United 2-1 VFL Wolfsburg (30.09.2015)
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #1
CL: Manchester United 2-1 VFL Wolfsburg (30.09.2015)
[Obrazek: n1uihh.png][Obrazek: 2iafuas.png][Obrazek: rbbs0i.jpg]

Manchester United vs VFL Wolfsburg
Champions League
30.09.2015, 20:45
Old Trafford, Manchester



Mój Blog: Pod presją czasu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2015 21:05 przez Intel.)
26-09-2015 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #2
RE: CL: Manchester United - VFL Wolfsburg (30.09.2015, 20:45)
Ja tak zapytam: czy w jakiejś telewizji można mecz obejrzeć czy tylko przez streama?

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
28-09-2015 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #3
RE: CL: Manchester United - VFL Wolfsburg (30.09.2015, 20:45)
NC+ ma chyba wyłączność na wszystkie mecze. Ale że dałeś dupy z salką TV...

Gdzie jest Groszek?
28-09-2015 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #4
RE: CL: Manchester United - VFL Wolfsburg (30.09.2015, 20:45)
Spoko, spoko, pytałem, bo mi się daty pojebały (sprawdzałem program na dziś, a że było późno, to nie widziałem w tym nic dziwnego).

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
29-09-2015 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #5
RE: CL: Manchester United - VFL Wolfsburg (30.09.2015, 20:45)
Całkiem przyzwoity mecz United. Miałem obawy o to, czy uda się zwiększyć częstotliwość stwarzania szans, jeśli przyjdzie gonić wynik i w tym aspekcie byłem pozytywnie zaskoczony, niestety nasz dotychczasowy atut, czyli skuteczność zaczęła trochę szwankować.

Najpierw minusy: Najważniejszy wniosek, to że mamy początek października, a drużyna wskutek braku rotacji i natłoku spotkań wydaje się być zmęczona. Ten przestój w 2giej połowie ewidentnie był skutkiem zmęczenia materiału. Mieliśmy też w składzie kilka słabych ogniw. Schneiderlin zaliczył jedno z gorszych spotkań w barwach United, miał problemy z dokładnością podań, a kiedy zszedł Schweinsteiger zupełnie nie wiedział co się dzieje, do tego w drugiej połowie miał farta, że sędzia nie pokazał mu 2giej żółtej kartki za faul taktyczny, chociaż miał do tego prawo i być może powinien. Krytyka Rooneya to już coś normalnego, ale krytyka za wystawianie go w takiej formie należy się też van Gaalowi. Fajnie że wybił piłkę z linii, ale w ofensywie to największy hamulec tego zespołu i przy zawodnikach takich jak Mata, Martial czy nawet kopiący się w czoło Depay wygląda dość żałośnie, to chyba najgorszy Rooney jakiego mieliśmy okazję oglądać w United. Płynnie przechodzimy do Memphisa, który staje się powoli drugim Nanim. Przeskok z Eradivisie do Premier League to dla niego problem i nie wiem czy uparte wystawianie go w podstawie do skutku, to najlepsze rozwiązanie. Do spółki z Rooneyem mieli szansę ustawić mecz, a zamiast tego zafundowali nam nerwową końcówkę.

Na plus na pewno Mata, który tym razem był widoczny praktycznie przez cały mecz (poza okresem 2giej połowy, kiedy znikał nam cały zespół...), biegał walczył nie raz zabierał się za rozgrywanie nawet przed własnym polem karnym. To obecnie jeden z najważniejszych zawodników tej drużyny. Fajnie poczarował przy drugiej bramce z tym backheel passem do Smallinga Smile Kolejny zawodnik, który mi zaimponował to Martial, który tym razem często schodził na prawo i robił tam miazgę, powinien skończyć mecz z asystą, ale Rooney... Kapitalny zawodnik, dalej zachodzę w głowę jak to się stało, że wyciągnęliśmy z kapelusza taki talent?! Nie boi się pojedynków 1 na 1, czai się na prostopadłe piłki (szkoda, że dostał raptem jedną od Bastiego), albo zejdzie do boku i fajnie dogra. Jaram się nim coraz bardziej. Widać progres Darmiana. Natomiast Schweinsteiger kapitalnie spina nam całą grę, jego zejście było uzasadnione, będziemy go cholernie potrzebować w niedzielę, szkoda, że po jego zejściu straciliśmy środek pola.

Ostatecznie i przy odrobinie szczęścia udało się dowieźć korzystny wynik do końca, co bardzo cieszy. Styl oczywiście nie najlepszy, szczególnie w 2giej połowie, ale akurat pod tym kątem United Fergusona, też wymęczał zwycięstwa na tym etapie LM, więc jestem usatysfakcjonowany.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2015 10:31 przez Silvan.)
01-10-2015 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #6
RE: CL: Manchester United - VFL Wolfsburg (30.09.2015, 20:45)
Gra Rooneya to był dramat... Myślę od wczoraj i nie mogę zrozumieć jak gościu, który zapierdalał w każdym meczu, pokazywał pełne zaangażowanie, walczył za dwóch, w meczu z niemiecką drużyną nie pokazał nic... Strasznie źle oglądało się jego gra w tym spotkaniu. Przynajmniej mi.

Martial w pierwszej połowie robił takie rzeczy, że strach pomyśleć co będzie jak okrzepnie w Klubie i nabierze doświadczenia w PL. W drugiej połowie troszkę się "ukrył", ale to cała drużyna miała zastanawiający przestój.
Co do gry Memphisa... Szarpał, próbował widać, że chce strzelać tylko cały czas mu czegoś brakuje. Momentami grał Robbena tak, że szło się wkurwić. Wydaje mi się, że jak odpali i dodatkowo zgra się z Martialem to będzie koniec świata. Big Grin

Brawa znów należą się Smallingowi, który kieruje tą naszą defensywą. Ratuje nam 3 pkt. Wydawało się kiedyś, że nie będzie w stanie osiągnąć poziomu Vidicia czy Rio. Moim zdaniem przy obecnej formie i braku kontuzji może być tylko lepiej i lepiej.

Podsumowując: Ważne 3 punkty, które uspokajają zarówno nastroje piłkarzy jak i kibiców. Szkoda tylko, że druga połowa to była nerwówka, bo przy odrobinie szczęścia Vfl mógł wyrównać, a nawet wygrać.

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
01-10-2015 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #7
RE: CL: Manchester United - VFL Wolfsburg (30.09.2015, 20:45)
Dziwię się, że nikt nawet nie wspomniał o Valencii. Część ochrzciła go już rasowym prawym obrońcą, a on po raz kolejny pokazuje, że jest co najwyżej dobrze broniącym skrzydłowym. Jak trzeba zagrać na pozycji obrońcy to popełnia masę błędów.

Obejrzałem 40 minut pierwszej połowy i ostatnie 20 minut drugiej. Pierwsza część bardzo mi się podobała, bo po stracie bramki graliśmy dalej swoje i tworzyliśmy sporo sytuacji. Rooney miał setkę (takie coś TRZEBA wykorzystywać), strzał Maty wybity z linii. Potem w drugiej połowie rzeczywiście wyglądało to słabiutko. Rozumiem, że chcieliśmy dowieźć wynik, ale żebyśmy nie potrafili się utrzymać chociaż przez chwilę przy piłce?

Na koniec jeszcze to co miałem napisać po meczu z Sunderlandem. Wyniki to jedno, może to mi trochę wypacza ocene, ale coraz bardzie zaczyna mi się podobać nasza gra. To znaczy dalej irytuje mnie to klepanie, ale nasza gra stała się bardziej różnorodna. Próbujemy skrzydłami, próbujemy środkiem, na ścianę do Martiala, na dobieg do Martiala, Martial, Depay i Mata potrafią też dryblingiem zrobić różnicę. Nie idzie w ten sposób to długie podania z głębi od Blinda, przerzuty Rooneya. Coraz lepiej to wygląda. Myślę, że zespół nie tylko załapał o co chodzi w tej taktyce, ale również w nią uwierzył i stąd mamy dobre wyniki Smile

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
03-10-2015 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #8
RE: CL: Manchester United - VFL Wolfsburg (30.09.2015, 20:45)
Ruuuuuuuuuud napisał(a):Dziwię się, że nikt nawet nie wspomniał o Valencii. Część ochrzciła go już rasowym prawym obrońcą, a on po raz kolejny pokazuje, że jest co najwyżej dobrze broniącym skrzydłowym. Jak trzeba zagrać na pozycji obrońcy to popełnia masę błędów.

Upewnię się tylko, nie chodzi o straconą bramkę?

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
03-10-2015 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #9
RE: CL: Manchester United - VFL Wolfsburg (30.09.2015, 20:45)
O meczu napisaliście wsio raczej. Ja dodam właśnie tak ogólnie o naszej grze, bo mam podobne odczucia, co Ruud. Też sądzę, że w chwili obecnej zyskujemy w końcu jakąś stabilizację, że nasza gra jest jakoś ugruntowana, że każdy, albo większość wie za co jest odpowiedzialna na boisku.

Przyznam, że pierwszy raz od odejścia SAFa przed meczem czuję się spokojny, może nawet pewny, że nie będzie blamażu. Że możemy przegrać, ale nie będzie tak, że zagramy totalne gówno i nawet nie nawiążemy walki z rywalem. Być może, a nawet na pewno jest to po części zbudowane dobrymi wynikami, ale te też nie biorą się znikąd i koło się zamyka Wink Nie fapuje póki co nad LVG, czekam na dalszy rozwój tego sezonu. Ale pierwszy raz jestem dobrej myśli i za LVG przemawia coś więcej, niż tylko to, co osiągnął do tej pory.

Mam też takie złudzenie, że teraz gdy zawodnicy już poznali na perfect te sztywne ramy, to LVG zaczyna i nadal będzie trochę popuszczać pasa. Już teraz wydaje mi się, że zawodnicy mają trochę więcej wolnej przestrzeni na kreatywność i element zaskoczenia, a nie wszystko schematami. Czekam na kolejne mecze Smile

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
03-10-2015 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości