Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 0-0 Manchester City (25.10.2015)
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #1
PL: Manchester United 0-0 Manchester City (25.10.2015)
[Obrazek: 1zn0jye.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 2uhmtjq.png]


Manchester United vs Manchester City
Barclays Premier League
25.10.2015; 15:05
Old Trafford, Manchester


Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2015 15:30 przez Intel.)
22-10-2015 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #2
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
Najchętniej widziałbym taki skład, choć z góry mówię, że wiem, że będzie inaczej

................DDG
Valencia....Jones....Smalling....Darmian

................Basti....Morgan
Mata.............Herrera..........Lingard
..................Martial

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
23-10-2015 11:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #3
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
michal85 napisał(a):................DDG
Valencia....Jones....Smalling....Darmian

................Basti....Morgan
Mata.............Herrera..........Lingard
..................Martial

To jest na tą chwilę najsilniejszy skład United. No może dałoby się podyskutować czy Darmiana nie zostawić na PO, a Blinda nie wrzucić na LO, ale to szczegół. Niestety wciskając Rooneya van Gaal sam osłabia swoją drużynę.

Co do samego meczu, mam wrażenie, że van Gaal przygotowywał się do niego od początku tygodnia, a CSKA było jakby przeszkodą na drodze do derbów. Forma w takim meczu podobno nie ma znaczenia, ale porównanie obu ekip w tym sezonie wskazuje na City. Strzelają więcej bramek, wypracowują sobie więcej szans wymieniając mniej podań itd. Szkoda, że przed derbami chłopaki polecieli aż do Moskwy, ale przynajmniej mieliśmy jakąś szczątkową rotację w drużynie, noi sama gra można powiedzieć, że była dość asekuracyjna. Spodziewam się, że Mata i Darmian wrócą do wyjściowego składu. Reszta jest właściwie do przewidzenia tzn. Rooney na szpicy Martial na lewym skrzydle, Schmidfield, noi obrona Smalling, Jones. Na dyszce chciałbym zobaczyć Herrerę, który grałby bliżej środka, noi liczę, że Rooney też trochę pobiega.

Co do City, to brak Auguero i prawdopodobnie Silvy będzie dla nich odczuwalny, ale nowi niebiescy Sterling i De Bruyne wezmą na siebie większy ciężar gry i będą na pewno bardzo niebezpieczni. W ogóle jakość składu City jest porażająca. Zdecydowanie najlepsza jakościowo ekipa w premier league i nawet takie straty mogą maksymalnie zniwelować. Wygląda na to, że po dwóch porażkach Niebiescy już się odkuli i wrócili na właściwie tory. Trzeba zagrać z nimi tak, jak z Evertonem, na dużej koncentracji i determinacji noi przyspieszać grę w odpowiednich momentach.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2015 14:55 przez Silvan.)
23-10-2015 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #4
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
A Young nie może zagrać na lewej? Jednak wolę gdy Martial jest w środku a Rooney zajmuje miejsce na 10-tce niż na szpicy.
I wtedy niestety kosztem Herrery ale widziałbym Schneiderlina ze Schweinim w środku a przed nimi Roo, na skrzydłach Young z Matą i w ataku Martial.
23-10-2015 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #5
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
Young kontuzjowany. Nie zagrał z CSKA, więc tym bardziej Luj nie wystawi go na City.

Skład podany przez Michała wydaje się optymalny na tę chwilę. Blinda ze swoją szybkością, zwrotnością nie chcę widzieć na lewej obronie, a na pewno nie w tym meczu.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
23-10-2015 18:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #6
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
Szkoda. Mecz wprawdzie nudny, w niczym nie przypominał derbowych spotkań. Tempo ślamazarne, City nastawione na remis. My w pierwszej części równie niemrawo, w drugiej zrobiliśmy więcej i w moim mniemaniu na tę jedną bramkę zasłużyliśmy. Szkoda przede wszystkim tej sytuacji Lingarda. Zaiste to zabawne, że wchodzi chłopak, dla którego jest to trzeci mecz w karierze w PL i robi przez chwilę więcej zamieszania niż cały gwiazdozbiór na boisku. Powtórzę się. Jeese powinien zagrać w miejsce Rooney'a. El capitano wprawdzie nie był dzisiaj w dramatycznej dyspozycji, coś tam powalczył, ale z Martialem na szpicy jesteśmy po prostu dużo groźniejsi, bardziej nieprzewidywalni.

Obrona na wysokim poziomie, przede wszystkim para stoperów. Antek też nie odstawał i o dziwo Rojo. W drugiej linii najbardziej podobał mi się ponownie Morgan.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
25-10-2015 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #7
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
Po pierwszej połowie 0 strzałów... Z tym durniem na ławce trenerskiej United daleko nie zajedzie. Poszczególne mecze będą wygrywali piłkarze sami, bo to zbyt mocni zawodnicy.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
25-10-2015 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #8
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
Nie czułem, aby zespół za wszelką cenę chciał wygrać. Boli. Rywal rozkłada przed nami nogi, a my zamiast wejść w niego twardo i ostro robimy cały czas to samo. Boli. Ciągły brak jakiegokolwiek ryzyka. Wymowna była sytuacja bodajże z 36 min., zespół po odzyskaniu futbolówki tuż przed swoim polem karnym, gdy nadarzyła się świetna okazja na szybki atak czołga się z piłką ślamazarnie. Boli. Kapitan. Boli.

Brakowało mi dłuższego rozgrywania, wymian piłki pomiędzy środkowymi pomocnikami w celu zapoczątkowania czegoś dobrego w przodzie. Martial + Valencia = pomysł United na stworzenie zagrożenia.

Ogromy plus właśnie dla Anthony'ego. Fenomenalny chłopak. Kiwka, szybkość + stworzenie jedynej tak naprawdę czystej sytuacji do zdobycia bramki. Chciałbym go widzieć w ataku Rolleyes
25-10-2015 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #9
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
Taki mecz zdarza się raz w sezonie. Mecz w którym każdy odbiór piłki, każda walka o nią powoduje wrzawę na stadionie, każde dobre zagranie powoduje ogłuszający doping, a u mnie ciarki na plecach. Może to i były szachy, ale ja się na tym meczu nie nudziłem Smile

Nie chcę skupiać się na indywidualnych ocenach. Chce tylko napisać kilka słów o naszej grze. Kontrolowaliśmy mecz, kompletnie zdominowaliśmy posiadanie piłki. Na nic nie pozwoliliśmy City w ofensywie. Do tego stworzyliśmy sobie ze dwie dobre sytuacje. Wydawałoby się, że z liderem tabeli, z drużyną, która w ostatnich dwóch meczach w lidze strzeliła 11 bramek to jest dobry rezultat. Ja natomiast patrząc na De Geę, Smallinga z Jonesem, Morgana z Bastianem, Matę i Martiala (szczególnie tego ostatniego) nie mogę oprzeć się wrażeniu, że potencjał tego zespołu jest marnowany. Gramy zbyt defensywnie, atakujemy zbyt małą ilością zawodników - tak naprawdę tylko Rooney jest z przodu, w polu karnym. Wygląda to jak gra Chelsea tylko z lepszymi wykonawcami. Piłkę przejmuje Jones, jest szansa na kontre, a tu wszyscy zamiast ruszyć na bramkę City to cofają się i ustawiają na swoich pozycjach - akcja zostaje zatrzymana, piłka wraca do naszych obrońców. Nie bez powodu Rooney jest poza grą, nie wraca się głębiej po piłkę - gdyby jeszcze on się wracał to z przodu nie zostałby już nikt.

Taktyka Luja póki co pozwala nam mieć nadzieję nawet na mistrzostwo. Natomiast ja uważam, że gdyby ten zespół prowadził ktoś kto potrafiłby, CHCIAŁBY wykorzystać potencjał ofensywny takich zawodników jak Martial, Mata, Herrera to ten zespół mógłby grać taką piłkę jaką wymagają od United kibice i zapewne bylibyśmy teraz wyżej w tabeli, z lepszym dorobkiem punktowym.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
25-10-2015 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #10
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
Brakowało mi wczoraj Younga. Około 55-60 min byłaby to idealna zmiana, Young za Rooneya, przy czym, Ash na lewe skrzydło, a Martial na szpicę. Podanie na dobieg za podmęcznych obrońców City mogło zmienić ten mecz. Całą drugą połowę, miałem wrażenie, że gdyby van Gaal przesunął Martiala na szpicę, to w końcu byśmy ich ukłuli. Może to efekt uważnej gry obronnej z obu stron, ale wyglądało to trochę tak, jakby obie ekipy grały bez napastnika. Rooney niestety w moim odczuciu tylko biegał i nieźle się rozpychał, fakt, że tej sportowej walki było z jego strony trochę więcej niż zwykle, ale na tym koniec, bo w ofensywie nadal wielka kupa. Skuteczność podań poniżej 55% i dużo strat, tradycyjne problemy z przyjęciem piłki... no klasyczny Rooney. Z drugiej strony barykady Bony też szału nie zrobił i nie zastąpił godnie Aguero, ale wracał i przynajmniej nie najgorzej utrzymywał się przy piłce, coś tam też rozgrywał.

Żeby nie było, że (znowu) tylko Rooney, to musze powiedzieć, że jestem trochę zawiedziony postawą naszych hiszpanów odpowiedzialnych za grę do przodu. Mata nigdy nie wszedł w ten mecz, całą pierwszą połowę był zupełnie niewidoczny, po przerwie zaliczył parę podań, kiedy już przejęliśmy inicjatywę, ale kiedy City się otrząsnęło to znowu zniknął. Herrera wkleił się mocno w Schmidfield, a kiedy już ruszał do przodu, to wokół niego było zbyt mało ruchu, a za wiele błękitnych koszulek i nie miał za bardzo jak odcisnąć piętna na tym meczu, grał właściwie jako środkowy. O ile jeszcze Ander realizował założenia techniczne, to Maty już to nie nie usprawiedliwia, chyba trochę zgubił się w tym meczu, sądzę, że był to najgorszy występ Juana w tym sezonie, zmiana była nieunikniona. Fajnie zagrali zawodnicy odpowiedzialni za defensywę i tu upatrywałbym pozytywów, cała defensywa trzymała City w ryzach, ani Sterling, ani de Bruyne ani Bony nic nie pograli i to jest bardzo dobry prognostyk na dalszą część sezonu, pozostaje życzyć wszystkim zdrówka. Ogólnie mecz nie najgorszy, ale szkoda, że nie udało się wycisnąć z niego czegoś więcej.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
26-10-2015 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #11
RE: PL: Manchester United 0-0 Manchester City (25.10.2015)
Czytałem gdzieś chwytliwy nagłówek o tym remisie "City nie chciało wygrać, United nie potrafili". I mam ambiwalentne odczucia co do tego zdania. Bo z jednej strony City z takimi gwiazdami powinno przynajmniej stworzyć kilka groźnych sytuacji. A tu ani Bony ani De Bruyne czy Sterling nie potrafili zrobić nic po czym powiedziałbym "wow". Wielkie brawa dla bloku defensywnego. Nawet Rojo, który w ostatnim meczu wyglądał tak sobie o ile nie powiedzieć słabo zagrał naprawdę fajnie. Tylko mam pewne problemy jak ocenić to co było wyżej. Posiadaliśmy sporo czasu piłkę, ale ilość strat i niedokładności pozostawia duży niesmak. Także poziom zaangażowania był taki.. nijaki? Atak to nadal nieporadny Roo, chociaż pod koniec zaliczył dwie dobre akcje w obronie (tak, wiem, że to nie jest zadanie napastnika, ale jak się nie ma co się lubi.. Wink ). Martial jak zawsze najbardziej żywy. Jakby też nie patrzeć poprzeczka Lingaarda czy okazja Herrery mogły dać nam wymarzone 3 punkty. Pytanie tylko czy takiej gry oczekujemy w tak prestiżowym meczu. Moim zdaniem, nie.
26-10-2015 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #12
RE: PL: Manchester United 0-0 Manchester City (25.10.2015)
allfanmu napisał(a):Pytanie tylko czy takiej gry oczekujemy w tak prestiżowym meczu. Moim zdaniem, nie.


To zależy jak na to patrzeć. Liverpool kompletnie nie potrafił nic zrobić w meczu z nami. City w sumie też było mało poradne. Dużą rolę w tym ma Lui, który tak ustawia zespół, że nasza gra polega na trzymaniu piłki i szukaniu swoich okazji. Nie idzie na wymiany ciosów i brak takiej gry w obu meczach derbowych to raczej zasługa niż wina Ludwiczka. No bo chyba jednak lepiej grać bezpiecznie i konsekwentnie trzymać się planu niż iść na wariacką, trudną do przewidzenia przebitkę i grać mecz od jednego pola karnego do drugiego. To by nie pasowało Luiemu na bank. I raczej nie obchodzi go to, że tracą na tym emocje Smile
26-10-2015 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości