Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 0-0 Manchester City (25.10.2015)
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #9
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05)
Taki mecz zdarza się raz w sezonie. Mecz w którym każdy odbiór piłki, każda walka o nią powoduje wrzawę na stadionie, każde dobre zagranie powoduje ogłuszający doping, a u mnie ciarki na plecach. Może to i były szachy, ale ja się na tym meczu nie nudziłem Smile

Nie chcę skupiać się na indywidualnych ocenach. Chce tylko napisać kilka słów o naszej grze. Kontrolowaliśmy mecz, kompletnie zdominowaliśmy posiadanie piłki. Na nic nie pozwoliliśmy City w ofensywie. Do tego stworzyliśmy sobie ze dwie dobre sytuacje. Wydawałoby się, że z liderem tabeli, z drużyną, która w ostatnich dwóch meczach w lidze strzeliła 11 bramek to jest dobry rezultat. Ja natomiast patrząc na De Geę, Smallinga z Jonesem, Morgana z Bastianem, Matę i Martiala (szczególnie tego ostatniego) nie mogę oprzeć się wrażeniu, że potencjał tego zespołu jest marnowany. Gramy zbyt defensywnie, atakujemy zbyt małą ilością zawodników - tak naprawdę tylko Rooney jest z przodu, w polu karnym. Wygląda to jak gra Chelsea tylko z lepszymi wykonawcami. Piłkę przejmuje Jones, jest szansa na kontre, a tu wszyscy zamiast ruszyć na bramkę City to cofają się i ustawiają na swoich pozycjach - akcja zostaje zatrzymana, piłka wraca do naszych obrońców. Nie bez powodu Rooney jest poza grą, nie wraca się głębiej po piłkę - gdyby jeszcze on się wracał to z przodu nie zostałby już nikt.

Taktyka Luja póki co pozwala nam mieć nadzieję nawet na mistrzostwo. Natomiast ja uważam, że gdyby ten zespół prowadził ktoś kto potrafiłby, CHCIAŁBY wykorzystać potencjał ofensywny takich zawodników jak Martial, Mata, Herrera to ten zespół mógłby grać taką piłkę jaką wymagają od United kibice i zapewne bylibyśmy teraz wyżej w tabeli, z lepszym dorobkiem punktowym.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
25-10-2015 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.10.2015, 15:05) - Ruuuuuuuuuud - 25-10-2015 22:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości