Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Manchester United 1-0 CSKA Moskwa (03.11.2015)
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #1
CL: Manchester United 1-0 CSKA Moskwa (03.11.2015)
[Obrazek: 53nupx.png][Obrazek: 2iafuas.png][Obrazek: iz5bv8.png]


Manchester United vs CSKA Moskwa
UEFA Champions League
03.11.2015, 20:45
Old Trafford, Manchester

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2015 17:30 przez Intel.)
01-11-2015 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #2
RE: CL: Manchester United - CSKA Moskwa (03.11.2015)
Ufff. Nie było łatwo. Zacząłem już mieć wątpliwości, czy uda się ruskim wbić bramkę. Młodzież dzisiaj cały mecz atakowała i się nie udało, ale na całe szczęście seniorzy byli odrobinę skuteczniejsi.

W pierwszej części brakło tylko i wyłącznie wykończenie, bo stworzyliśmy kilka sytuacji, z których powinniśmy wbić przynajmniej jedną bramkę. Obrona grała bardzo pewnie, nie pozwalała przeciwnikom na wiele. W ofensywie najbardziej aktywny był po raz kolejny Lingard, ale Anglik w decydujących momentach zawodził.Imponujące jest jednak to, że chłopak nie załamał się tylko raz po raz próbował. A w drugiej połowie prezentował się już na tyle lepiej, że w moim mniemaniu śmiało można zaliczyć wychowanka United do najlepszych zawodników meczu. Cały czas w ruchu, dobrze współpracujący z Rojo. Na chwilę obecną nasz JEDYNY ofensywny zawodnik, który coś próbuje, który stara się grać nieschematycznie. Mata od kilku tygodni podaje tylko do tyłu, Herrera powoli równa do rodaka, a Depay kopie się w czoło. Lingard powinien mieć na chwilę obecną pewne miejsce w 11stce.

Prawdą jest jednak to, że dopisał nam w końcówce wielki fart.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2015 23:37 przez michal85.)
03-11-2015 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #3
RE: CL: Manchester United - CSKA Moskwa (03.11.2015)
michal85 napisał(a):Na chwilę obecną nasz JEDYNY ofensywny zawodnik, który coś próbuje, który stara się grać nieschematycznie.

Spokojnie, jeszcze LVG nie zdążył go wrzucić w swój reżim. Max parę tygodni i będzie po gościu. Martial też powolutku równa w dół, nie muszę chyba mówić czemu Big Grin

Samego meczu nie miałem okazji oglądać, więc czekam na opinie innych Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
03-11-2015 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #4
RE: CL: Manchester United - CSKA Moskwa (03.11.2015)
Piękny mecz, przypomniały mi się czasy Fergusonowskie. Widać było w naszych zawodnikach determinację, wyszli od pierwszej minuty nastawieni na atak i szybką grę. W końcu było trochę zagrożenia pod bramką rywali: dośrodkowań, czystych sytuacji, prostopadłych piłek. Całkiem miło się to oglądało.

To takie pierwsze wrażenie. Bo jak się nad tym zastanowić to wychodzą na jaw dwie rzeczy, które psują mi nastrój. Pierwsza jest taka, że tak naprawdę to nie MY zmusiliśmy CSKA do defensywnej gry. To był po prostu ich plan na to spotkanie, postawić autobus przed polem karnym. Druga sprawa, to fakt, że przez 80 minut biliśmy głową w mur. CSKA prawie nie wychodziło z własnej połowy, a naszym jedynym pomysłem była piłka do skrzydła i wrzutka (przypomina się Fulham na OT). Potrzeba więcej gry kombinacyjnej, żeby na tych skrzydłach robić miejsce. Oczywiście zdarzały się piłki od Carricka do Rooneya, czy zagrania górą od naszych środkowych pomocników, ale było tego zdecydowanie za mało. Do tego zagubiony Mata, który swoimi zejściami do środka ani nie pomagał w grze przez środek, ani w grze skrzydłem.

Jeśli chodzi o indywidualne oceny:

Lingard - uwielbiam chłopaka, dla mnie chyba MOTM. Każda zagrana do niego piłka to był natychmiastowy rajd skrzydłem. Każdy widział te niedokładne zagrania w pierwszej połowie, ale ważne, że chłopak się nie przejmował, próbował do skutku - skończył z asystą.

Rojo - przed meczem wrzucałem jego statystyki defensywne, które ma wyśmienite. Ten mecz znowu bardzo dobry, robił przewagę z przodu, w końcu pomagał tak jak trzeba skrzydłowemu w ofensywie, a do tego miał dwie świetne sytuacje do strzelenia bramki.

Carrick-Bastian - bardzo, bardzo dobry mecz dwójki środkowych. W szczególności podobał mi się Carrick, który ciągle szukał penetrujących podań, a strzelona bramka zaczęła się właśnie od jego GENIALNEGO zagrania.

Cytat:But coupled with pace around him, Rooney did seem to benefit from Carrick's return to the starting line-up. United have won 80 per cent of the games that the 34-year-old has started this season but only 33 per cent of the matches that he's missed. Carrick's willingness to play forward passes helps.

Carrick passed to Rooney six times in the first half, finding no other team-mate more often, with the captain receiving the ball from the midfielder twice as many times as he did from anyone else. Balls were fizzed in to Rooney's feet and it had the effect of speeding up attacks and adding cohesion.

Rooney - kilka kiksów mu się zdarzyło, zmarnował patelnie, ale widać progres. Zagrał na...powiedzmy przyzwoitym poziomie, a do tego strzelił bramkę.

Minusy meczu:

Depay - no, bez komentarza

Martial - rozczarowujący występ Francuza na szpicy. Ciągle na spalonym i tak naprawdę nic konkretnego nie wnosił do gry.


Na koniec jeszcze słowo o zachowaniu trybun. Czuć było zniecierpliwienie wśród kibiców. Każde zagranie do tyłu, w szczególności te przekombinowane rożne, były kwitowane pomrukiem niezadowolenia. To mnie akurat nie dziwi, podobne zachowanie można było zaobserwować podczas kadencji Moyesa. Natomiast to co działo się podczas zmiany Martiala to mnie mocno zaskoczyło, nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek wcześniej spotkał się z takim zachowaniem na OT. Dziwne, naprawdę dziwne, szczególnie, że Martial na tę zmianę sobie zapracował. Te wejścia Fellainiego z ławki może robią się trochę śmieszne, ale przecież wcale nie trzeba wrzucać wszystkich napastników na boisko (tak jak to robił Moyes), żeby grać lepiej, ofensywniej.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
04-11-2015 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #5
RE: CL: Manchester United - CSKA Moskwa (03.11.2015)
Dobrze było widzieć, że United dla odmiany autentyczne próbuje wygrać mecz. Nie zabrakło ambicji ani woli walki. Akcje były rozgrywane w niezłym tempie i wszyscy starali się przenosić piłkę do przodu. Zdecydowanie zabrakło dokładności, Rojo jakoś często dochodził do dobrych sytuacji strzeleckich, a Blind tworzył okazje co pokazuje że próbowaliśmy dokręcać ruskom śrubę. Ciągle brakowało wykończenia, Martial rozbijał się na obrońcach i jakoś gubił piłkę, Rooney zmaścił patelnię wystawioną przez Matę, Lingard oddał parę strzałów, ale nic nie chciało wpaść. Ostatecznie udało się zwyciężyć, przy niemałym farcie. Daleko mi jednak do choćby umiarkowanego optymizmu. Nie jest to niestety żadne przełamanie... ani Rooneya, ani drużyny. Luj nakazał nieco śmielsze ataki, a wszyscy byli świadomi, że ten mecz trzeba wygrać, a i tak ledwo udało się ten cel osiągnąć. Gra ofensywna, a może nawet cały pomysł na tą drużynę wymaga od van Gaala głębszego przemyślenia i konkretnych zmian, to nie może dalej tak wyglądać. Ta drużyna ma potenciał, z którego prawie w ogóle nie korzysta.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
04-11-2015 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #6
RE: CL: Manchester United - CSKA Moskwa (03.11.2015)
A czy to nie jest zabawne? Tyle czytamy (chociażby tutaj) jak to nasza akademia produkuje co najwyżej przeciętnych grajków , a dajemy szansę wcale nie wyróżniającemu się zawodnikowi w młodzieżówce (w u18 był zmiennikiem, w rezerwach solidnym grajkiem pierwszej 11stki) i kolejny raz chłopak wygląda lepiej niż ci sprowadzeni za miliony ? Może jednak warto najpierw dać szansę tym swoim ? Smile

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2015 13:24 przez michal85.)
04-11-2015 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości