Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motoryzacja
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #16
Re: Motoryzacja
Cytat:http://moto.onet.pl/1507422,2217,artykul.html

Warto przeczytać! Uff dobrze, że mam już prawko, bo raz, że zdawałem, te łatwiejsze testy teoretyczne(w porównaniu do tego co ma być), a dwa że, zasada pierwszych 7 miesięcy też mnie ominie Smile

E:
Cytat:Prawa jazdy wydawane będą na 15 lat, a nie jak dotychczas bezterminowo. Aby je przedłużyć, trzeba będzie przejść szczegółowe badania lekarskie. Kierowcy, którzy ukończą 56. rok życia, taką procedurę mają przechodzić nie co 15, ale co 5 lat.

Taa, szczegółowe badania lekarskie. Rozróżnianie kolorów, słuch, wzrok, i dotykanie nosa palcem, z jednym zamkniętym okiem. Tak wyglądały moje szczegółowe badania :lol: . 50 zł mnie to kosztowało Wink

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
16-09-2008 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #17
Re: Motoryzacja
matys -- a dziwisz się? Załóżmy, że na drugą wizytę idzie facet (66 lat), to takie badania są jak najbardziej dobreTongue przecierz, gdyby na takich badaciach, sprawdzali refleks w sytuacjach ekstremalnych, czy cośpodobnego, to średnia wieku kierowców, spadłaby chyba do 30-tu lat (mówię, na oko, bo nei wiem, jaka jest teraz Tongue)

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
16-09-2008 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #18
Re: Motoryzacja
matys napisał(a):Taa, szczegółowe badania lekarskie. Rozróżnianie kolorów, słuch, wzrok, i dotykanie nosa palcem, z jednym zamkniętym okiem. Tak wyglądały moje szczegółowe badania :lol: . 50 zł mnie to kosztowało Wink

A jak to jest z tą wadą wzroku? Jak jest się krótkowidzem to nie dają prawka? Big Grin

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
16-09-2008 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #19
Re: Motoryzacja
muszeq napisał(a):A jak to jest z tą wadą wzroku? Jak jest się krótkowidzem to nie dają prawka? Big Grin
Dostajesz prawko na pięć lat, po czym znowu 'na szczegółowe badania lekarskie'. Btw witaj w klubie krótkowidzów.
maju napisał(a):matys -- a dziwisz się?
Ehhh :roll: . Gdzie się dziwie? Nie odróżniasz ironii, od zdziwienia :lol:

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
16-09-2008 18:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #20
Re: Motoryzacja
Odnośnie badań lekarskich - zależy na kogo się trafi. Ja np. miałem dość szczegółowe badania robione - wzrok, słuch, jakieś testy na daltonizm, dodatkowo ciśnienie i ankieta na temat przebytych chorób - czy nie jestem chory na padaczkę, uzależniony od alkoholu i te sprawy :shock:
Natomiast w przychodni może kilkaset metrów obok badania wyglądają na zasadzie: "widzi Pan? - tak widzę" 50zł i wydanie papierów, że ze zdrowiem wszystko ok. (nie przesadzam). Także różnie z tymi badaniami jest.
Niemniej jednak badania, ale naprawdę szczegółowe przydałaby się starszym kierowcom, tylko żeby nie ograniczały się one do zapłaty za wizytę. :roll:

Jakieś okresy próbne dla świeżych? Po co to komu? Jak będzie miał spowodować wypadek, to i tak spowoduje, nie prędkość jest przecież najczęstszą przyczyną wypadków.

A dróg jak nie było, tak nie ma. W końcu lepiej postawić znak z ograniczeniem prędkości i mieć to w du*** (no i obowiązkowo fotoradar do tego). Ech temat działający niesamowicie na nerwy.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
16-09-2008 19:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #21
Re: Motoryzacja
Tragiczny wypadek - 9 osób jechało golfem, 5 nie żyje


Głupota ludzka po prostu nie zna granic. W dziewięć osób w aucie i jeszcze we mgle próbować wyprzedzać...
Już gdy jedzie 5-ciu dorosłych mężczyzn- nawet w dobrym aucie z ESP to widać sporą różnicę w prowadzeniu samochodu, a co dopiero tak jechać.

edit: inne źródła podają, że jechało tylko siedem osób, ale i tak na jedno wychodzi.


Fan United od 1992 roku
27-09-2008 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #22
Re: Motoryzacja
Golf, 9 (lub 7, tak i tak za dużo) osób w aucie, powrót z dyskoteki, do tego mógł dojść alkohol, brawura, chęć popisania się przed znajomymi...
Często tak się to kończy, jak w powyższym przypadku. Niestety, ale za głupotę się płaci... Jedynym szczęściem w tym przykrym zdarzeniu jest to, że nie zrobili krzywdy żadnemu innemu niewinnemu użytkownikowi drogi, który mógł się wtedy znaleźć w tym miejscu.

A jaka jest Wasza opinia na temat drzew przy drodze? W internecie toczy się dyskusja, jedni są za, inni uważają, że nic to nie zmieni póki kierowcy nie zaczną jeździć przepisowo. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
27-09-2008 12:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #23
Re: Motoryzacja
nmz napisał(a):A jaka jest Wasza opinia na temat drzew przy drodze?

Śmierć. Stawiane chyba, aby dać trochę cienia na pewno swoją rolę spełniają. Na pewno słońce nie oślepia jadąc taką drogą.
Ale bez jaj- jeśli tylko wypadniemy z drogi to mamy na przeszkodzie drzewo. A wystarczy przecież wybuch opony...
Jeżdżę po Polsce i widzę, że coraz więcej drzew jest w końcu wycinanych. Jeśli zamiast nich byłoby puste pole lub barierka to czy każde takie spotkanie musiałoby być śmiertelne? Nie sądzę.


Fan United od 1992 roku
27-09-2008 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #24
Re: Motoryzacja
Ja mam oczywiście zdanie zgodne z Twoim, jednak zadziwiły mnie wyniki ankiety na Interii właśnie na ten temat. Chociaż wiadomo, jak to na każdym takim portalu znajdują się osoby nie mające pojęcia na temat ankiety, głosujące dla żartu itp. ( http://tinyurl.com/4fvssv )

Osobiście nie widzę większego celu w tych drzewach, drogi mamy jakie mamy, kierowców także.
Sam wczoraj z trasy wróciłem i na krajowej siódemce na prostej drodze straciłem przyczepność podczas wyprzedzania, naprawdę niewiele potrzeba do nieszczęścia...

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
27-09-2008 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #25
Re: Motoryzacja
Takiego oto Kenwooda sobie dzisiaj sprawiłem. Musze tylko kości przerobić bo te z Fiesty nie pasują, ale jutro kuzyn ma się tym zająć i od wtorku w końcu będę miał muzyczkę w aucie Smile Jakość dźwięku wyjebana, teraz tylko jakieś głośniki władować do tyłu i gitara.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
14-12-2008 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #26
Re: Motoryzacja
Dobry wybór. Zresztą kiedyś ci polecałem coś podobnego tylko z deczka słabsza wersje Wink

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
14-12-2008 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #27
Re: Motoryzacja
6 pkt i 2 stówy w plecy jestem :cry: . Stały suki z przenośnym fotoradarem, nie zauważyłem i po ptokach. Na 40 miałem 78km/h. Kurwa no nie wiem, kto im 40km/h jeździ? Droga bez najmniejszej dziurki, szeroka jak skurwysyn, 3 auta z palcem w dupie mogłyby jechać obok siebie, a tu ograniczenie do 40km/h. Udało mi się na szczęście zbić kwotę mandatu, z 300 zł, na 200. Argumentacja, że idą święta i że studiuje, okazała się wystarczająca. Mam nadzieje, że im te 2 stówy wyjdą bokiem.

E: Punkty wygasają po jakim czasie? Po roku?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
17-12-2008 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #28
Re: Motoryzacja
matys napisał(a):E: Punkty wygasają po jakim czasie? Po roku?
tak


Fan United od 1992 roku
17-12-2008 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #29
Re: Motoryzacja
Jak tam zmotoryzowani? Zima zaczęła się już Wam dawać we znaki, czy jeszcze nie? Wink

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
25-12-2008 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #30
Re: Motoryzacja
Zima fajny okres, bo mniejszy ruch na drogach, nie licząc okresu świątecznego.


Fan United od 1992 roku
26-12-2008 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości