Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motoryzacja
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #121
RE: Motoryzacja
Materiał faktycznie jest słaby, widać że mieli auto z kamerą na godzinę i cokolwiek chcieli uwiecznić. Raczej szło o zaznaczenie problemu. Z taksiarzem to wyszły typowe megalomańskie zapędy Pana Dworaka z głupią gadką, bo tam prawy faktycznie jest w żałosnym stanie.
Dla mnie nie ma żadnego problemu jak jest pusto na drodze, ktoś jedzie lewym, bo jest nowa nawierzchnia. Albo nim jedzie, bo mu się podoba. Ok, niech jedzie, ale z szacunkiem, jeśli widzimy, że z tyłu ktoś się zbliża to zjeżdżamy na prawy. Ten z tyłu powinien przejechać bez naciskania na hamulec, a zwykle to jest tak, że nie dość, że musi zwolnić to jeszcze z 5 sekund minie, zanim kierowca z przodu ogarnie co to lusterko wsteczne. Koniec końców sam wyprzedzi prawym.
Także ja podtrzymuje swoje zdanie, wielu nie ma pojęcia jak jechać i utrudnia życie innym kierowcom, a poza t. zabudowanym również stwarza zagrożenie na drodze, bo prędkości są większe, czas na reakcję krótszy.

Zasadniczo, żeby nie było. Ja nie z tych co wszystko robią przepisowo, na prawo i lewą pieją o bezpieczeństwie. Nie o to chodzi. Razi mnie brak świadomości kierowców, że robią coś źle. Nie przejmują się tym i są nieprzewidywalni dla innych użytkowników dróg.
Wzorcowym przykładem jest tu z dziesięć odcinków o wyprzedzaniu i omijaniu na przejściu dla pieszych. 9 na 10 kierowców nie miało zielonego pojęcia co to wyprzedzanie. Było przekonanych, że nie da się wyprzedzać jadąc jezdnią o dwóch czy więcej pasach ruchu. Wielu tłumaczyło się tak samo: "Ale przecież nie zmieniałem pasa ruchu, nie wjeżdżałem na przeciwległy pas ruchu, to jak ja mogłem wyprzedzać?".

Ot typowy kierowca, który nie co się wokół niego dzieje. Myśli, że jeśli będzie jechał wolno tworząc sznurek za sobą to będzie bezpieczny, a jednocześnie w czasie tej samej żółwiej wyprawy przeleci przez przejazd kolejowy nawet nie myśląc o tym, że wartałoby się obejrzeć na boki.


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2013 17:10 przez sebos_krk.)
23-01-2013 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #122
RE: Motoryzacja
Adis na jakim sprzęcie nagrywasz? Fajna jakość, bez drgań, podoba mi się. Może i ja bym się wyposażył. Fajnie też dowiedzieć się, że kolejny forumowicz mieszka w Krakowie. Pozdrawiam wszystkich mieszkających w tym mieście Smile
23-01-2013 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #123
RE: Motoryzacja
sebos_krk napisał(a):Także ja podtrzymuje swoje zdanie, wielu nie ma pojęcia jak jechać i utrudnia życie innym kierowcom
Ja także wcale nie zamierzam niczego negować, bo problem faktycznie istnieje i dobrze, że niektórzy o nim próbują mówić. Jedynie nie podobał mi się przytoczony materiał.
sebos_krk napisał(a):Razi mnie brak świadomości kierowców, że robią coś źle. Nie przejmują się tym i są nieprzewidywalni dla innych użytkowników dróg. Wzorcowym przykładem jest tu z dziesięć odcinków o wyprzedzaniu i omijaniu na przejściu dla pieszych. 9 na 10 kierowców nie miało zielonego pojęcia co to wyprzedzanie.
Też widziałem te odcinki, większość po prostu była przekonana, że jechała za szybko. Inna sprawa, że na pytanie "Czy zna Pan powód kontroli?" też nie warto odpowiadać, bo co się do czegokolwiek przyznawać. Tongue

Jeszcze odnośnie wyprzedzania przed przejściem, przykład będzie także z Krakowa. Pełna historia dla zainteresowanych pod linkiem. Dla tych, którym nie chce się czytać streszczę. Redakcja działu motoryzacyjnego Interii testowała na ulicach Krakowa Mercedesa C63 AMG, zostali zatrzymani przez radiowóz, który wlepił im mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, dziennikarze przyjęli go. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że to przejście było z działającą sygnalizacją świetlną... Tyle w kwestii znajomości przepisów, zarówno ze strony policjantów, jak i dziennikarzy motoryzacyjnych.

kaka napisał(a):Adis na jakim sprzęcie nagrywasz? Fajna jakość, bez drgań, podoba mi się. Może i ja bym się wyposażył.
Ostatecznie zdecydowałem się na Mio 358. W oryginale jakość jest nawet lepsza, kodek Quicktime'a jest dość ciężki do obrabiania, pliki zajmują duże ilości miejsca, a z wiadomych względów na YT musiałem trochę zmniejszyć rozmiar. Jakbyś był zainteresowany to sprzęt polecam, jedyne czego tak naprawdę mi w nim brakuje (albo nie potrafiłem znaleźć, nie czytałem jeszcze instrukcji Tongue ) to możliwości zabezpieczenia z poziomu rejestratora konkretnego nagrania przed nadpisaniem, chodzi tutaj o właśnie takie sytuacje, gdy nagrało się coś ciekawego. Sprzęt ma czujnik wstrząsów, gdy je wykryje to automatycznie zapisuje nagranie do folderu 'emergency' chronionego przed nadpisaniem, także trafiają tam nagrania po najechaniu na dziury w drodze (możliwość walki o odszkodowanie z zarządcą), kolizjach (tfu, tfu) czy nawet gdy jakiś pasażer mocniej uderzy drzwiami.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2013 19:57 przez Adis.)
23-01-2013 19:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #124
RE: Motoryzacja
[Obrazek: 2u904l2.png]
Wykres przedstawiający przebieg w zależności od roczniku auta, na podstawie średniej wyciągniętej z ogłoszeń moto allegro. Świetny materiał dla osób wierzących w 10-letniego diesla z przebiegiem 150tys. Jak łatwo zauważyć po 4 latach Passaty zaczynają jeździć na wstecznym. Angel

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
18-02-2013 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #125
RE: Motoryzacja



Piękne motorki mieliśmy przed wojną.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2013 20:07 przez samcro.)
11-04-2013 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #126
RE: Motoryzacja
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Meto...kawicznego

Hehe dobre. Swoją drogą brak umiejętności stosowania metody zamka błyskawicznego świadczy tylko o zacofaniu polskich kierowców. Już słynny stał się program w telewizji, gdzie konsul niemiec musiał tłumaczyć polakom jak powinno się zachować na drodze. Inna sprawa, że mogliby po prostu to uregulować prawnie i po postawieniu odpowiedniego znaku byłby obowiązek jazdy na suwak.
Ja jednak nie narzekam, bo jeżdżąc po Polsce jest dużo miejsc, gdzie przez remonty spotykam taką oto sytuację, że prawy pas sobie stoi ze trzy kilometry, przenosząc korek na kolejne dwa skrzyżowania, blokując wyjazd ludziom z podporządkowanych, a za to lewy czeka na mnie puściutki. Jak inni obywatele są tacy uprzejmi to miło. Chociaż jeden nie musi stać godzinę. Kochajmy się.


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2013 21:07 przez sebos_krk.)
13-09-2013 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #127
RE: Motoryzacja
Gdzie jak gdzie, ale w Krakowie to kierowcy jeżdżą na zamek, nie wiem czy wpływ na to mają gęsto ustawione znaki
[Obrazek: jazdanasuwakvss84.jpg]
przy wszelkiego rodzaju remontach, czy to po prostu wyższy wpływ Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa ( Big Grin ) ale rzadko się zdarza, by ktoś nie chciał wpuścić.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
14-09-2013 11:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #128
RE: Motoryzacja
jednak za wcześnie pochwaliłem...



takie zwężenia to się bez zatrzymania powinno łykać Sad

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
19-09-2013 17:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #129
RE: Motoryzacja
Big Grin




Fan United od 1992 roku
03-09-2014 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości