Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 2-0 Crystal Palace (20.04.2016)
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #1
PL: Manchester United 2-0 Crystal Palace (20.04.2016)
[Obrazek: 53nupx.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: pnu5e3k]

Manchester United vs Crystal Palace
Premier League
20.04.2016, 21:00
Old Trafford, Manchester

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2016 06:05 przez Ruuuuuuuuuud.)
19-04-2016 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #2
RE: PL: Manchester United 2-0 Crystal Palace (20.04.2016)
Kolejne naprawdę dobre zawody, szczególnie w drugiej połowie, w której Palace w ogóle nie istniało i nie wiem, czy w ogóle piłki powąchali. Co najbardziej cieszy głód goli i wysokiego zwycięstwa. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów, nie dogrywaliśmy meczu, tylko chcieliśmy kolejnych bramek, show. Okazji ku temu było dużo, niestety nieudolność pod bramką rywali niemal równie duża.

Co do grajków, to już jakiś czas temu, po jakimś krótkim epizodzie Maty w głębi pola zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie powinien grać głębiej. Dla mnie osobiście to wczorajszy mvp i chętnie więcej bym go tam pooglądał. W tej sferze boiska znika jego największy mankament, czyli brak szybkości, przyspieszenia, a uwydatniają się jego największe zalety, jak świetny pass, gra na małej przestrzeni, dobry balans ciałem. Z drugiej strony wydaje mi się, że Mata w dwójce w środku nie miałby racji bytu, bo dziura byłaby ogromna. Jednak w trójce, to IMO najlepsza pozycja dla Hiszpana i mógłby tam grać.

Dalej ciągnąc ten temat zacząłem się zastanawiać nad ustawieniem tego zespołu. Od zawsze narzekamy, że nie mamy klasycznej dychy w zespole. Roo to Roo, Mata tam też nie gwałcił, o Felli wspominać nie będę. Jak dla mnie przy tej kadrze nie ma lepszego ustawienia dla nas, niż 433 z Dmem. Na DMie może grać Morgan, Carrick i jakby dokupić stopera, to również Blind. Wyżej mogą grać Roo, Mata, Bastian, Herrera. W środku mamy akurat bogactwo ludzi z naprawdę dobrym passem. Do tego na mus trzebaby mieć cholernie szybkie skrzydła i snajpera. Bo na pewno minusem tego środka byłaby statyczność. Ale takie połączenie, jak szybka trójka z przodu (Martial, Rash, Depay) i ten środek mocny w deffie, z dobrym passem, to mogłaby być mieszanka wybuchowa.

Nie mam pojęcia czemu dotarło do mnie to dopiero dziś, podczas pisania tego posta, ale IMO to byłoby świetne rozwiązanie, które narobiło mi apetytu na dobre granie Smile W takim zestawieniu trzebaby uzupełnić tą trójkę z przodu, bo poza nimi jest tak naprawdę tylko Lingard i Januzaj.

Trochę popłynąłem Big Grin Co do meczu jeszcze, to wsio grało tak naprawdę i takie United chciałbym oglądać zawsze.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
21-04-2016 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #3
RE: PL: Manchester United 2-0 Crystal Palace (20.04.2016)
Jeden z lepszych meczy w sezonie w naszym wykonaniu, Rooneyowi zdarzają sie irytujące momenty jednak jego gre po kontuzji oceniam naprawdę dobrze. Jeśli będziemy grać na tym poziomie do końca sezonu może uda nam się wyżebrać top4. Z Rashfordem Lingardem i Martialem, Valencią który gra jak taran ta gra z przodu jest naprawdę szybka, dodając Roo i Mate którzy ładnie ich wykorzystują.

Czemu dajesz Depaya nad Lingardem. Ja rozumiem, można uznać, że potencjał Memphisa jest większy ale ja się zastanawiam czy gość go kiedykolwiek wykorzysta, dostał multum okazji w tym sezonie. A w tej drużynie da się wejść i od pierwszego meczu grać dobrze( Martial, Lingard, Rashford, CBJ, Fosu można więcej). Natomiast Depay jest cały czas rozczarowujący. Nie uwieżę, że LVG go blokuje. To w końcu Luis wskrzesił najlepszego Depaya w Brazylii.
21-04-2016 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #4
RE: PL: Manchester United 2-0 Crystal Palace (20.04.2016)
Każdy przypadek jest inny. Jednak faktem jest, że wielu grajków swoje pierwsze sezony na Wyspach mieli tragiczne. A w drugim jak za dotknięciem magicznej różdżki grali o niebo lepiej. Nie mówię, że w przyszłym sezonie Depay będzie gwałcił, lecz potencjał ma (co do tego nie ma wątpliwości), więc ja wierzę, że odpali.

Niemniej ofc w chwili obecnej Linagrd daje zespołowi dużo więcej.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
21-04-2016 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #5
RE: PL: Manchester United 2-0 Crystal Palace (20.04.2016)
BTW, wczorajszy mecz, ogólnie generalnie większość naszych dobrych meczów w tym sezonie była gdy na boku grał Shaw/ Valencia/ Fosu generalnie ktoś szybki i zdyscyplinowany. LVG bardzo bazuje na tej pozycji, szkoda że ją niewystarczająco wzmocnił w przerwie między sezonami.

Będę się do końca sezonu zastanawiał co by było gdyby Shaw nie doznał kontuzji. Zdrowy Antek też by się przydał na przestrzeni sezonu.
21-04-2016 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości