Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Everton 1-1 Manchester United (04.12.2016)
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #16
RE: PL: Everton 1-1 Manchester United (04.12.2016)
RedLucas napisał(a):Ja nie umniejszam zasług Conte. Bo na pewno miał dużo trudniejsze zadanie, niż np Pep, a na chwilę obecną nad nim góruje. Moim zdaniem jedynie Mou zastał jeszcze trudniejszą sytuację i to dość znacząco.

RedLucas napisał(a):Nie można porównywać tego, co zastał Mou, a tego, co zastał Conte. My w 3 lata tak naprawdę wymieniliśmy CAŁĄ kadrę

Redziu kochany, pamiętam dokładnie jak Mourinho chełpił się w wywiadach przedsezonowych, że jego największym atutem jest adaptacje do składu i warunków jakie zastaje w danym miejscu, to po pierwsze. Po drugie w opinii nie tylko kibiców, ale i ekspertów na jego korzyść miało działać doświadczenie w Premier League, co miało dać United przewagę i skutkować zbieraniem punktów w pierwszych miesiącach kiedy drużyny takiego Guardioli i Conte miały je tracić. Rzeczywistość ukazała jakimi fachowcami są obecni szkoleniowcy Chelsea i City i jak bardzo Mourinho nie potrafi się ogarnąć, a spotkania bezpośrednie jeszcze to podkreśliły. To, że to nie jest już ten samo Mourinho co kiedyś, obrazuje on sam i jego przeszłość, historia szybkich efektów, wywierania piętna na stylu i mentalności zawodników, docieraniu do nich i podnoszenie ich poziomu, do tego w szybkim tempie. Ok Zlatan się odnajduje, Miki, którego adaptację Mourinho sam zahamował walczy chyba bardziej na przekór Mourinho, niż dzięki niemu, Pogba za to jest zagubiony i w moim odczuciu zajechany fizycznie, a mecz z Evertonem był jego najgorszym występem w United.

Nie zgadzam się też, z argumentacją, że w United Mourinho zastał jakąś spaloną ziemię i pod tym kątem taki Conte i Pep mieli łatwiej, łatwo wysunąć kontrargument, że obaj mieli zerowe doświadczenie w Premier League i nadal uczą się grać na Wyspach, co wyrównuje szansę, nawet jeśli przyjąć Twoje założenie, z którym jednak się nie zgadzam. Skład nie jest słaby, czy jakiś zagubiony zmianami, albo niezgrany. Sytuacja jaką Jose zastał w klubie nie jest jakimś znaczącym argumentem łagodzącym to, że już w grudniu, czy właściwie jeszcze w listopadzie przegrał ligę, tym bardziej że miał pełne wsparcie klubu, który przebił nawet dla niego transferowy rekord świata. Od przyjścia innych wspomnianych szkoleniowców ich zespoły też przeszły bardzo duże zmiany głównie właśnie taktyczne, ale też osobowe. Poza tym nie tylko Conte i Pep biją na razie pomysły i decyzje Mourinho na głowę, co obrazuje tabela ligowa, przytaczam ich po prostu dla przykładu, bo do kogo innego można Jose porównać? Czy też może The Special One jest taki Special, że porównywać go z kimkolwiek się nie godzi?...

Nie sądzę też, że przywracanie stylu jest jakąś ogromną zasługą. Ta drużyna potrafiła grać kapitalne mecze za van Gaala, ale była ofensywnie stłamszona skutkiem czego nie mogła grać efektywnie seriami, Mou zwyczajnie trochę im zluzował, postawił mocniej na ofensywę, ale z tyłu nawet bez konieczności grania ciągle Blindem na ŚO wygląda to trochę gorzej niż za van Gaala i jeszcze to seryjne tracenie punktów w końcówkach spotkań... Podtrzymuję to wszystko co napisałem w pierwszym poście, czy chcę zwolnienia Mou już teraz? nie jestem w 100% pewny, wystawiłem mu laurkę za to co zrobił do tej pory, a czym jestem cholernie zawiedziony i wierzę, że mam do tego wszelkie podstawy. Wszystkiego już nie odwróci, ale niech do cholery próbuje i robi to z głową, za to mu płacą. Przepraszam, ale dla mnie Mourinho jest najemnym generałem, którego czar na mnie po prostu nie działa, więc oceniam go na chłodno, a w wielu kwestiach jakie opisałem wcześniej czuję się zażenowany jego pierwszymi miesiącami w United i spodziewam się raczej kontynuacji tego co było do tej pory niż znaczącego kroku do przodu, obym się mylił.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2016 15:53 przez Silvan.)
06-12-2016 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #17
RE: PL: Everton 1-1 Manchester United (04.12.2016)
Silvan napisał(a):Redziu kochany, pamiętam dokładnie jak Mourinho chełpił się w wywiadach przedsezonowych, że jego największym atutem jest adaptacje do składu i warunków jakie zastaje w danym miejscu, to po pierwsze

To co mówi Mou, a jaka jest prawda, to dwie różne kwestie. Wie, to każdy.

Silvan napisał(a):Po drugie w opinii nie tylko kibiców, ale i ekspertów na jego korzyść miało działać doświadczenie w Premier League, co miało dać United przewagę i skutkować zbieraniem punktów w pierwszych miesiącach kiedy drużyny takiego Guardioli i Conte miały je tracić.

Razem z Michałem cały czas mówicie o tej "przewadze", że Mou zna Wyspy i to jeden z Waszych koronnych argumentów. W piłkę, albo umie się grać, albo nie umie. Problem z przystosowaniem do gry w Anglii mogą mieć piłkarze. Ale macie jakiś dobry przykład menago, który rozpierdalał w innej lidze, przyszedł do PL i przepadł z kretesem? Nie wiem, może nie pamiętam. Chętnie usłyszę o takim.

Silvan napisał(a):Skład nie jest słaby, czy jakiś zagubiony zmianami, albo niezgrany.

BANG! Niezgrany. Do tego dążyłem mówiąc o całej kadrze wymienionej. W City, Chelsea są to zmiany kosmetyczne w porównaniu do nas. Niemniej nie wierzę, że nie ma tam również dozy zagubienia. W ciągu tych 4 lat jedni krócej, inni dłużej spotkali się z 3 szkołami trenerskimi. Dla mnie to cyrk.

W jakimś tam stopniu bronię Mou. Bo ja wraz z ogłoszeniem go, pogodziłem się z grą na 1:0, murarką, deff, deff i jeszcze raz deff. Dlatego dla mnie stylowo zaskoczenie na plus. Na wyniki czekam. Nie może coś takiego trwać w nieskończoność, ale pierw gra, potem wyniki. Tak nakazuje logika. Także ja czekam. Dla mnie grudzień to miesiąc prawdy. Jeśli dalej będzie gówno z wynikami, a jeszcze nie daj Boże cofniemy się w stylu, to dołączę do Was Wink I wtedy to naprawdę nie wiem, co by trzeba z nim zrobić. Jeśli zwalniać, to tylko mając w zastępstwie kogoś z podobną filozofią.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
06-12-2016 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #18
RE: PL: Everton 1-1 Manchester United (04.12.2016)
Cytat:Ale macie jakiś dobry przykład menago, który rozpierdalał w innej lidze, przyszedł do PL i przepadł z kretesem? Nie wiem, może nie pamiętam. Chętnie usłyszę o takim.

Andre Villas-Boas? Juande Ramos? Może być? Coś wygrałem?

Żeby nie było, że to moja jedyna aktywność to naprawdę nie wiem co myśleć o tym. Skład jest dużo mocniejszy od tego van Gaala a wyniki nawet nieco gorsze. Czy gra gorsza to już kwestia uznania. Na pewno jest nieco odważniej, ale nadal żaden zawodnik sam nam jeszcze meczu nie wygrał kiedy szło nam gorzej. Oceniając oczekiwania to ja również jestem nieco zawiedziony, bo te rezultaty są już frustrujące i mimo, że gra zapowiada wiosnę, to Mou uczy się strasznie wolno i adaptacje do potrzebnych korekt są tragicznie wolne. Ostatecznie dochodzi do przyzwoitych wniosków (odsunięcie Rooneya, teraz liczę na Fellainiego) natomiast to nie jest ten Mourinho, który potrafił zaskakiwać i przede wszystkim przewyższał taktycznie swoich rywali z ławki. A bez tego można mieć wrażenie, że niewiele z trenera, który dwukrotnie wygrywał LM zostało.
06-12-2016 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #19
RE: PL: Everton 1-1 Manchester United (04.12.2016)
allfanmu napisał(a):Andre Villas-Boas? Juande Ramos? Może być? Coś wygrałem?

Obu raczej zweryfikowała duża piłka patrząc na ich dalsze kariery. A że było to PL, to akurat może być przypadek.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
07-12-2016 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości