Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premier League 2017/18
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #7
RE: Premier League 2017/18
A ja wychodzę naprzeciw wszechobecnemu płaczu! Meczu z Bristol nie oglądałem, więc nie oceniam. W każdym razie, Carabao, czy chuj wie, jak to się pisze, mam w głębokim poważaniu i dla mnie możemy tam odpadać w pierwszej rundzie, tym bardziej, że nie dajemy tam grać młodym.

Leicester oraz Burnley już oglądałem i dla mnie nie zmienia to ogólnej oceny, że idziemy w dobrym kierunku i cały czas jesteśmy na tym kursie, co byliśmy jeszcze z miesiąc temu, czy ileś, kiedy wszyscy się zachwycali. Teraz mnóstwo osób już pisze, że znów wszystko się zjebało, znów gramy gówno, znów wracamy do jakiś czasów Moyesa, czy chuj wie gdzie.

Nie, nie wracamy tam. Te dwa mecze to klasyczny wypadek przy pracy, zbieg mnóstwa losowych okoliczności, które miały miejsce akurat w tych dwóch meczach. O jakich okolicznościach mówię? Defour strzela okno z wolnego co kolejkę? Normalne jest, że po wolnym w polu karnym mamy jakiś niekontrolowany ping pong, piłka odbija się od fiuta, czy od jakiś innych dziwnych części ciała i wpada pod nogi rywala, który ma metr do bramki? Często zdarza się, że w doliczonym czasie gry grajek doznaje kontuzji i ostatnia piłka meczu idzie własnie w jego strefę i przez tę kontuzję nie jest w stanie jej wybić, choć dla zdrowego byłoby to banalne? Co mecz na pustą trafia się w słupek? Co mecz sędzia nie dyktuje ewidentnego karnego?

Ofc, to pewne uproszczenie. Szczególnie tłumacząc drugiego gola Leicester. Bo poza tym o czym napisałem trzeba wytknąć błąd Mou, że postąpił tak, a nie inaczej. Bo tę sytuację dało się rozwiązać na milion innych, lepszych sposobów.
1) Zdjąć Smołę
2) Dać Smołe na szpicę
3) Przydzielić mu mało istotną strefę do krycia, czy niskiego zawodnika
I tak dalej, i tak dalej.

Niemniej nie jest to sytuacja częsta, nie są to gole tracone przez złe ustawienie, przez świetną grę rywala, przez źle dobraną taktykę itd. Ja bym to zamknął w jednym słowie - PECH. Może trochę na wyrost, bo można się do czego przyczepić, niemniej mam nadzieje, że z grubsza wiecie, co mam na myśli.

A sama nasza gra? Mecz z Leicester mógł i powinien się skończyć 4/5:1. Mieliśmy 1000000% sytuacje. Chyba to świadczy o dobrej grze jeśli tworzy się tyle, tak dobrych sytuacji?

Z Burnley. Ok, późno zaczęliśmy tak naprawdę zapierdalać. Tak naprawdę od drugiej połowy. Ale też nie wynika to wyłącznie z tego, że nasi sobie olewali to. Zlatan był bardzo solidnie zaciągniętym ręcznym w naszej grze w tym meczu. Obecnie Szwed do dno i wodorosty, a szczególnie nie widzę jego osoby na pozycji nr 10. Dla mnie mimo tak dużych przeciwności losu decydowały niuanse, aby wygrać. A gdyby te zwycięstwa były, to zupełnie inna była gadka wszem i wobec.

Dla mnie w piłce nożnej trzeba umieć rozdzielać samo przygotowanie do meczu, formę zawodników, strategię wybraną na mecz, zestawienie, a również masę różnych czynników totalnie losowych, nie wynikających nawet z umiejętności, czy taktyki naszej, czy rywala.

Kończąc, ja jestem tak samo spokojny po tych meczach, jak i przed nimi. Dla mnie gra wygląda dobrze. Nie zajebiście, ale dobrze i na pewno dużo lepiej to jest poukładane, niż kiedykolwiek od odejścia Ferga. Jest w końcu pewna stabilizacja, jest pewność, że nawet, jak z ogórkiem stracimy dwie przypadkowe bramki, to sami stworzymy mnóstwo sytuacji, stłamsimy przeciwnika i może nie wygramy, ale będziemy tego blisko. Przypomnę, że za poprzednich menago był nawet z tym problem, żeby tłamsić ogórki na OT, gdy przegrywamy, lub remisujemy.

Tyle ode mnie, może ktoś się podłączy Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
27-12-2017 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Premier League 2017/18 - Intel - 27-09-2017, 22:05
RE: Premier League 2017/18 - robaldo - 06-11-2017, 09:43
RE: Premier League 2017/18 - robaldo - 06-11-2017, 21:32
RE: Premier League 2017/18 - Kwas - 26-12-2017, 19:11
RE: Premier League 2017/18 - RedLucas - 27-12-2017 16:19
RE: Premier League 2017/18 - Kwas - 27-12-2017, 22:48
RE: Premier League 2017/18 - robaldo - 27-12-2017, 17:33
RE: Premier League 2017/18 - Kosma - 27-12-2017, 19:09
RE: Premier League 2017/18 - robaldo - 28-12-2017, 00:10
RE: Premier League 2017/18 - Kosma - 28-12-2017, 00:32
RE: Premier League 2017/18 - RedLucas - 28-12-2017, 10:54
RE: Premier League 2017/18 - Kwas - 28-12-2017, 20:41
RE: Premier League 2017/18 - matys - 09-05-2018, 21:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości