Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakiej muzyki słuchacie?
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #691
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
Sirius napisał(a):A jak wrażenia po Deep Purple? Moim zdaniem bardzo dobra płyta. Jest kilka genialnych kawałków, których można słuchać non stop, ale są też i słabsze (albo raczej przeciętne utwory), jednak mimo wszystko całość wypada na zdecydowany plus. Jak na razie dla mnie płyta roku, ale czekam jeszcze na nowe Black Sabbath.

Jutro się przyjrzę w całości tej pozycji to się wypowiem Smile Podobnie było z Bananas, kilka utworów naprawdę rewelacyjnych, a kilka dupnych. Ale polecam również album Steve Morse Band - Out Standing in Their Field. Miodzio Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
20-05-2013 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #692
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
Deep Purple - Now What?!

Ogólnie oceniłbym tę płytę jako bardzo stonowaną i raczej spokojną. Na początku trochę myślałem, że panowie grają na jedno kopyto, ale potem doszedłem do wniosku, że głupotą byłoby zmieniać tak charakterystyczny i wypracowany styl. Fajna płyta, podoba mi się bardzo, najbardziej chyba zapadły mi w pamięć "Apres vous" i "Vincent Price", w którym czuć delikatny powiew starej dobrej "Perfect Strangers".

Mark Tremonti - All I Was

Jak ktoś lubi pierdolnięcie w stylu Alter Bridge i Creed (bo Tremonti to gitarzysta obu) tak jak ja, to polecam, aczkolwiek jakoś innowacyjna ta płyta to nie jest. W swoim stylu. Jestem bardzo mile zaskoczony barwą głosu Marka, chyba bardziej mi pasuje od Mylesa, bo Kennedy na dłuższą metę jednak trochę drażni.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
23-05-2013 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #693
RE: Jakiej muzyki słuchacie?


15-07-2013 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #694
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
Twój post powinien wyglądać mniej więcej tak:


UWAGA! DRASTYCZNE!

Ukryty tekst:





Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2013 13:06 przez sebos_krk.)
15-07-2013 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #695
RE: Jakiej muzyki słuchacie?




No dobra, teraz wjeżdzam z czymś dobrym dla odmiany Wink
15-07-2013 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #696
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
A co sądzicie Państwo o nowej płycie Black Sabbath? Muszę przyznać, że tak dobrego krążka po trójce z Birmingham + Brad Wilk się nie spodziewałem. Jak dla mnie to wydawnictwo co najmniej na poziomie wydanej przed 30 laty eksperymentalnego, bo z Gillanem, "Born Again", a przecież w tym czasie wyszedł choćby wcale niezły "Dehumanizer" z Dio. Żałuję jedynie, że na produkcji łapy położył Rubin, który tradycyjnie doprowadził do nadmiernego przesterowania brzmienia. Sama płyta jest jednak naprawdę równa i udana, mi osobiście trudno póki co wybrać najlepszy utwór, jedynie wiem, że nie zostanie nim mocny pierwszy singiel, "God is Dead?". Bardziej zaskoczony jestem jednak sukcesem komercyjnym - wysokie miejsca na LP3 i listach sprzedaży u nas, za granicą wygląda to jeszcze lepiej, widać, że na dobrą muzyką popyt jest zawsze; szkoda, że ostatnimi czasy nie ma jej szczególnie wiele.

Chociaż przyznam, że dokonałem ostatnio paru zupełnie świeżych, muzycznych "odkryć". Mam na myśli szwedzki Opeth, wiodący zespół metalu progresywnego, dowodzący, że death metal niejedno ma imię, i - przede wszystkim! - polski Riverside, który w tym roku wydał nową, świetną płytę, pt. "Shrine of New Generation Slaves". Do tego, jak zwykle, trochę staroci, tym razem jazzrockowych - The Mahavishnu Orchestra lub bardziej klasyczny Miles Davis.













Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
15-07-2013 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #697
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
Powiedzmy, że tu wrzucę Wink Może już widzieliście, ale ja się dopiero teraz natknąłem i całkiem przyjemnie. W ogóle ponoć gość chce wydać całą płytę poświęconą United.




"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
07-08-2013 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #698
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
UWAGA! DRASTYCZNE!

Ukryty tekst:




Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
12-09-2013 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #699
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
Następnym razem dostaniesz negatywa!

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
12-09-2013 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #700
RE: Jakiej muzyki słuchacie?




Pozamiatali...
12-09-2013 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #701
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
Intel napisał(a):polski Riverside, który w tym roku wydał nową, świetną płytę, pt. "Shrine of New Generation Slaves"

Słyszałem panów niegdyś, ale doszedłem do wniosku, że nie jest to muzyka, którą chciałbym słuchać na swojej playliście, co innego live - i miałem okazję na festiwalu w Cieszanowie, bardzo dobry koncert! Naprawdę świetny, bardzo podobała mi się ich swoboda na scenie i kontakt z publicznością, teksty w stylu "To jest kawałek, w którym można pośpiewać, więc ok. 6. minuty spodziewajcie się wokalu". Ale wg mnie grali trochę za wcześnie. Po nich był Kult i Illusion, gdyby było na odwrót (Kult, Illusion i na koniec Riverside), bardziej można by się było chyba wciągnąć w atmosferę i klimat tej muzyki, odpłynąć ^^ Co nie zmienia faktu, że bardzo mile ich wspominam z CRF.

A tę płytę pewnie w niedalekiej przyszłości przesłucham Smile

Właśnie po CRF mam trochę muzyki nowej do ogarnięcia, nadrabiam zaległości! Kult, KNŻ i Illusion. Oprócz tego z nieznanych mi wcześniej zespołów lub znanych z nazwy Kabanos i The Toobes (panowie z Białorusi wygrali w tamtym roku przegląd młodych kapel, rozpierdoliwszy scenę i w tym roku zrobili na dużej scenie jeszcze większy rozpierdol! Chyba najlepszy koncert całego festiwalu - z tych, na których byłem. W ogóle ciekawa formacja sceniczna, bo na wokalu gra perkusista!) no i trzeba będzie zdobyć też nowy Black Sabbath, bo jeszcze nie słyszałem. A, czekam też na płytę moich znajomych, Brown, w końcu, zapowiada się ciekawie.




















Jeśli chodzi o Brown, powyższe utwory to już nowy materiał, a coś starszego to polecam "Nasza wspólna droga", "Zmysłowości", "Po lesie", "Gdy zamknę oczy" i "CNMU". Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2013 10:17 przez Tomassen.)
13-09-2013 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #702
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
Na pewnym forum United, z którego nie można udostępniać materiałów (Tongue) ktoś wrzucił, że to, co następuje, jest fajne. I rzeczywiście.
Zespół: Man Man, płyta: On Oni Pond.

A w niej między innymi:









Gdzie jest Groszek?
07-10-2013 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #703
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
Tomassen napisał(a):Słyszałem panów niegdyś, ale doszedłem do wniosku, że nie jest to muzyka, którą chciałbym słuchać na swojej playliście, co innego live - i miałem okazję na festiwalu w Cieszanowie, bardzo dobry koncert! Naprawdę świetny, bardzo podobała mi się ich swoboda na scenie i kontakt z publicznością, teksty w stylu "To jest kawałek, w którym można pośpiewać, więc ok. 6. minuty spodziewajcie się wokalu". Ale wg mnie grali trochę za wcześnie. Po nich był Kult i Illusion, gdyby było na odwrót (Kult, Illusion i na koniec Riverside), bardziej można by się było chyba wciągnąć w atmosferę i klimat tej muzyki, odpłynąć ^^ Co nie zmienia faktu, że bardzo mile ich wspominam z CRF.

Właśnie wróciłem z Riverside (grali w Bielsku, sami) - znakomity koncert, poza naprawdę wysokim poziomem technicznym trochę luzu, improwizacji, humoru i 2 nadprogramowe bisy. Smile Polecam więc tę kapelę tym bardziej, IMO dla fanów ambitniejszego rocka/metalu wręcz pozycja obowiązkowa, jeżeli chodzi o polskie zespoły.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2013 23:20 przez Intel.)
07-10-2013 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #704
RE: Jakiej muzyki słuchacie?





Django mnie może jako film nie zachwycił, ale gra aktorska i przede wszystkim soundtrack to jest kosmos :o Cały oczywiście na dysku, a to jedna z tych perełek Smile

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2014 13:27 przez Ruuuuuuuuuud.)
12-11-2013 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #705
RE: Jakiej muzyki słuchacie?
Widzę, że edytowanie postów mija się z celem, więc dodaje jeden pod drugim Wink





"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
06-01-2014 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości