Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FAZA PUCHAROWA
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #1
FAZA PUCHAROWA
Po fazie grupowej następują ćwierćfinały. Oto pary:
1. Niemcy - Portugalia
2. Turcja - Chorwacja
3. Holandia - Rosja
4. Hiszpania - Włochy

W półfinałach spotkają się zwycięzcy par 1 i 2 oraz 3 i 4.

A już dziś odbędzie się pierwszy ćwierćfinał Niemcy - Portugalia.
Faworytem są Portugalczycy, którzy mają więcej gwiazd w zespole, są lepiej wyszkoleni technicznie i co ważne w ostatnim meczu grali rezerwowym składem (w przeciwieństwie do Niemców), więc będą na dzisiejszy pojedynek wypoczęci. Co do Niemiec, to bardzo ważna będzie dyspozycja Michaela Ballacka, który jest jedynym graczem klasy światowej naszych zachodnich sąsiadów. Gdy Ballack gra dobrze, całe Niemcy grają dobrze i odwrotnie. Pewną korzyścią dla Niemiec mogą być rzuty karne. Jak wiadomo Jens Lehmann jest specjalistą w bronieniu jedenastek i już dostał karteczki od Andreasa Kopke z instrukcjami, jak strzelają Portugalczycy. Podobna sytuacja miała miejsce na ostatnich Mistrzostwach Świata, kiedy to Lehmann w spotkaniu z Argentyną obronił dwa rzuty karne i w konsekwencji Niemcy wygrały 4-2.
Jedno jest pewne, mecz będzie wyrównany i na pewno zobaczymy dużo walki i przeżyjemy sporo emocji.
Zapraszam do dyskusji.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
19-06-2008 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #2
Re: FAZA PUCHAROWA
1) Chcę żeby Niemcy odpadli - jestem za Portugalią
2) Turcja - Chorwacja -> wiadomo, że jestem za naszymi słowiańskimi braćmi!
3) Holandia - Rosja -> tutaj mam mieszane uczucia, bo jednak Rosja to też Słowianie Big Grin, ale Oranje zasłużyli przynajmniej na półfinał a o finale nie wspominając ;-)
4) Hiszpania - Włochy -> niech wygra lepszy, ale wolałbym Hiszpanię bo wtedy byłby meczyk (o ile Holandia wygra) Holandia vs. Hiszpania więc imo bardzo ciekawy. A nie chcę powtórki z Włochami Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
19-06-2008 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: FAZA PUCHAROWA
1) Chcę aby wygrali Niemcy. Podczas MŚ w 2006 roku też im kibicowałem.
2) Chorwacja, grają ładnie i ofensywnie.
3) Fajnie by było jakby Rosja wygrała. Holandia gra pięknie, ale często w obronie mają sporo problemów.
4) Hiszpania, dosyć mam tej mozolnej gry Włochów. Ile może patrzeć jak Toni ściąga wszystkie piłki na głowę :?
19-06-2008 12:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Carlito Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: FAZA PUCHAROWA
1) Zdecydowanie wolę Portugalczyków. Grają futbol miły dla oka, i mają w drużynie wielu wirtuozów, którzy sprawiają, że piłka nożna jest jeszcze piękniejsza Wink
2)Wolę Chorwatów niż Turków Big Grin
3) Tutaj nie ma innej możliwości, niż awans Holendrów. Są chyba jedną z najlepiej radzących sobie reprezentacji, jeśli chodzi o ofensywę. Marco Van Basten ma w czym wybierać jeśli chodzi o zawodników, którzy mają być odpowiedzialni za strzelanie bramek Smile
4) Podobnie jak przedmówca, przejadł mi się widok powolnej, mało ciekawej gry Włochów. Zdecydowanie wolę Hiszpanów.
19-06-2008 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Duras Offline
Member
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: FAZA PUCHAROWA
1) Oczywiście, że Portugalia musi wygrać z Niemcami, a powód jasny, że Niemcy nas skrzywdzili i Portugalia jest o klasę lepsza od naszych zachodnich sąsiadów.
2) Chorwacja powinna wygrać ten mecz, lecz Turcja to zespół nieobliczalny i może dojść do sensacji, gdy każdy postawi na Chorwację, a tu Turkowie zwyciężą.
3) Holandia zasługuje na dalszą grę, zdecydowanie byli najlepiej spisującym się zespołem na Euro08
4) Wolałbym Hiszpanię widzieć w półfinale. Włochy grają na razie słaby futbol i dlatego nie zasługują na dalszą grę. Przede wszystkim nie lubię ich za te nurkowanie w polu karnym lub przed nim oraz liczne symulacje.

Manchester United | Champions 1908, 1911, 1952, 1956, 1957, 1965, 1967, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007, 2008, 2009 & Kings of Europe 1968, 1999, 2008
19-06-2008 16:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: FAZA PUCHAROWA
1. Oczywiście tutaj nie mam żadnego problemu z wytypowaniem mojego faworyta. Portugalia musi pokonać Niemców, jest kilka powodów dla których właśnie chcę aby tak się stało. Po pierwsze ich lubię, po drugie grają ładny futbol, podoba mi się ich gra, a ten trzeci najważniejszy powód to: moja nienawiść do reprezentacji Niemiec ( nie tylko że z nami wygrali, ogólnie nie lubię żadnego piłkarza z tejże repry, no może jest kilka wyjątków ale to b. mało ).

2. Tutaj zapowiada się bardzo ciekawy i zacięty mecz, wskazywałbym na Turcję chociażby dlatego że Chorwaci z nami wygrali oraz dlatego że Turcja gra z jajami, do ostatniej minuty meczu walczą do upadłego co udowodnili w meczu z Czechami.

3. Holandia ma teoretycznie łatwego przeciwnika ale to tylko teoretycznie. Oranje świetnie grali do tej pory i mam nadzieję że zajdą co najmniej do półfinału tych mistrzostw. Rosja ma chociaż w swoim sqadzie kilka piłkarzy z na prawdę dobrymi umiejętnościami, więc mogą sprawić wszystkim niespodziankę ( myślę że sam ich awans do ćwierćfinału to jest już coś Wink ).

4. Stawiam na Italię że względu że bardzo ich lubię i właśnie im najbardziej kibicuje od początku turnieju ( poza Polską ). To może być najlepszy mecz ćwierćfinałowy ale cz tak będzie to się jeszcze okaże.
19-06-2008 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Carlito Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: FAZA PUCHAROWA
No i ciekaw jestem, czy Portugalczycy zdołają się zrewanżować, za porażkę w meczu o 3. miejsce na Mistrzostwach Świata (3:1 dla Niemców).

Mam nadzieję, że im się uda Wink
19-06-2008 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: FAZA PUCHAROWA
1. Portugalia, bo: 2 Diabły - Ronaldo i Nani, ładny dla oka ofensywny futbol, gra do końca (bramki w doliczonym czasie), trochę niechęć do Niemców. Poza tym lubię portugalskich zawodników, czego nie powiem o niemieckich (z wyjątkami).

2. Tu bardzo ciężko wybrać, ale jednak postawiłbym na Turcję. Nie żebym nie lubił Chorwacji, ale Turcy przypadli mi do gustu w meczu z Czechami. O to chodzi w futbolu. Joga Bonito Smile

Resztę dodam potem, bo zaraz meczyk Wink

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
19-06-2008 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #9
Re: FAZA PUCHAROWA
Ja tylko powiem, że kibicowałem Portugalii i będę kibicował Holendrom, chociaż Rosjanie również grają pięknie i dlatego też to będzie bardzo ciekawy mecz. A w pozostałych to w sumie mi to lotto Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
19-06-2008 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Oskar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 420
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: FAZA PUCHAROWA
Niestety Portugalia odpadła i pozostaje mi kibicować Turcji i Holandii Sad Najbardziej w meczu wkurzyli mnie komentatorzy, zwłaszcza ten kretyn Kołtoń. Co Niemcy by nie zrobili to "Oh, ah jak pięknie, jak ślicznie", a Portugalia przy piłce to już :"O jak fatalnie, o jak zawodzą", w łeb dałbym jednemu i drugiemu to nauczyliby się jak komentować :evil:

Loserpool, not a Liverpool.
"Przyłóż termometr, 100 stopni na kark, byle by na gramofonie w końcu wcisnąć start"
19-06-2008 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Duras Offline
Member
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: FAZA PUCHAROWA
No i niestety szkoda tej przegranej, ale cóż życie toczy się dalej i trzeba z tym żyć. Przeżywałem ten mecz w końcówce jak karne w finale LM. Piękne było te dośrodkowanie Naniego, ale cóż Portugalia przegrała i Niemcy znów wielkim fartem dalej w grze :evil:

Manchester United | Champions 1908, 1911, 1952, 1956, 1957, 1965, 1967, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007, 2008, 2009 & Kings of Europe 1968, 1999, 2008
19-06-2008 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Carlito Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: FAZA PUCHAROWA
No i Niemcy w półfinale. Szkoda. Liczyłem, że Portugalczycy w pełni zrewanżują się za porażkę w MŚ. A tu kiszka. Znów Schweinsteiger dał znać o sobie (bramka i asysta). No i ten gol Ballacka. Był faul czy nie było ?
20-06-2008 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Oskar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 420
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: FAZA PUCHAROWA
Cytat:Był faul czy nie było ?
Był.

Loserpool, not a Liverpool.
"Przyłóż termometr, 100 stopni na kark, byle by na gramofonie w końcu wcisnąć start"
20-06-2008 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Duras Offline
Member
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: FAZA PUCHAROWA
Komentator: "Według tego jak Howard Webb podyktował rzut karny dla Austrii w meczu z Polską to Michael Ballack faulował kolegę z zespołu Paulo Fereirre" - jakoś tak, ale liczy się sens. Moim zdaniem było ewidentne popchniecie w celu zdobycia bramki. Szkoda Portugalii, ale mogli wygrać gdyby nie pomyśleli zapewne, że są już praktycznie mistrzami Europy :/ Trochę zbyt wyluzowani zaczęli. Teraz gdy Chorwacja wygra spotkanie z Turcją to Niemcy znów natkną się na podopiecznych Slavena Bilića. I tego meczu już na 100% Niemcy nie wygrają :!:

Manchester United | Champions 1908, 1911, 1952, 1956, 1957, 1965, 1967, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007, 2008, 2009 & Kings of Europe 1968, 1999, 2008
20-06-2008 11:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: FAZA PUCHAROWA
Szkoda Portugalii, grała ładną dla oka piłke. Nani poza asystą niczym szczególnym nie zachwycił, Ronaldo też bez fajerwerków. szwaby zagrały zdecydowanie lepiej niż z Austrią, ale wg mnie nie zasłużyli wczoraj na wygraną.
Mam nadzieję, że niemcy odpadną w półfinale bo nie zniósł bym chyba juz kolejny raz ich uśmiechniętych mord :evil:

Oskar napisał(a):ten kretyn Kołtoń

Romek to totalna porażka, wcześniej nic do niego nie miałem, ale to co wyprawiał wczoraj to przegięcie.

Carlitoss napisał(a):Był faul czy nie było ?

zdecydowanie był Wink

Pele good, Maradona better, George Best
20-06-2008 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości