Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie drużyny w europejskich pucharach
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Polskie drużyny w europejskich pucharach
90minut.pl napisał(a):Już we wtorek 1 lipca trzy polskie drużyny poznają swoich rywali w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów oraz I rundzie wstępnej Pucharu UEFA.
Tutaj więcej

Jak wiemy ostatni sezon w europejskich pucharach był tragiczny, gorzej być już nie może :? Polska ma już tylko 3 miejsca wolne do grania w rozgrywkach UEFA Champions League oraz UEFA Cup. W tym sezonie będą nas reprezentowali mistrz polski - Wisła Kraków, wice - Legia Warszawa oraz Lech Poznań. W intertoto "grała" Cracovia, oczywiście beznadziejnie wypadli.
To ostatnia szansa aby wykorzystać sporo punktów z sezonu 2003/04.

Oto ranking UEFA

Zapraszam do dyskusji.
30-06-2008 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #2
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Lech w UEFA dzięki uprzejmości Drzymały, który zrezygnował z gry w Pucharze, z powodu wrocławskich fochów. A teraz nie ma ani fuzji ani Pucharu. Jakoś średnio wierzę w udany start klubu, który nie wywalczył tego sam, a jedynie "trafiło mu się".

Będę trzymał kciuki za Legię.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
30-06-2008 13:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #3
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Wisła - wg mnie nie awansuja nawet do III rudny eliminacji, z takim składem jakim dysponują, to nie ma szans. Tymbardziej że sprzedali Dudke, jeszcze odejdzie Kokoszka. A wzmocnienia? Powrót Kosowskiego... no to rzeczywiście wzmocnienie :/

Lech - z tego co słyszałem to troszkę się wzmocnili, jednak w ostatnim sezonie to jakoś super nie grali....uważam że do fazy gurpowej UEFA nie awansują.

Legia - jeśli udało by im się zatrzymać Rogera jeszcze na rok to było by idealnie. Choć juz w jego miejsce kupili Iwańskiego. Troszkę zakupów zrobili. Legia to wg mnie nasza największa nadzieja w europejskich puchara, przy odrobinie szczęścia awansują do fazy grupowej UEFA



Mój Blog: Pod presją czasu
30-06-2008 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Foster26 napisał(a):Powrót Kosowskiego... no to rzeczywiście wzmocnienie :/

Polemizowałbym, jeśli jest w formie to gra dobrze i nawet mógłby się przydać. Ja liczę, że Wisła awansuje do III rundy el do CL. Później będzie co ma być.

Lech Poznań, wg największa niewiadoma, kupili Roberta Lewandowskiego, może zabłyśnie. Ma 20 lat i całkiem spore umiejętności. Mankamentem Lecha może być bramkarz. Kotorowski miewa lepsze i złe momenty.

Legia, sporo transferów. Zaciąg z ligi Hiszpańskiej ma pomóc Legii w odzyskaniu tytułu oraz w awansie do fazy grupowej PU. Mnie jakoś ten Iwański nie przekonuje. Grał w kadrze, ale też ma niewyparzony pyszczek Smile
30-06-2008 14:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #5
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Miko napisał(a):Polemizowałbym, jeśli jest w formie to gra dobrze i nawet mógłby się przydać.
Grając w II czy teraz już w III lidze hiszpańskiej na pewno odbudował formę.

Każda drużyna może nas zaskoczyć, ale wątpię, żeby wszystkie naraz. Jeśli wybije się choć 1 to bd zadowolony. Mimo wyprzedaży w Wiśle to w nich rozpatrywałbym największą nadzieję w UEFA, bo na LM nie ma co liczyć. Wszystko zależy co bd się trafiało naszym klubom, w sensie o rywali, z którymi przyjdzie się im zmierzyć.

Legia i Lech powinny uznać za sukces, jeśli w ogóle dostaną się do fazy grupowej Pucharu UEFA.
30-06-2008 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Nie będę sobie robił wielkich nadziei. Szkoda nerwów. Ale kibicuję wszystkim drużynom, niezależnie czy to Wisła czy Legia. Reprezentują Polskę i to się tutaj liczy. Poza tym punktują nam również do rankingu FIFA, a więc miło byłoby w końcu zobaczyć polską ekipę w europejskich pucharach. Wink

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
30-06-2008 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Jestem Legionistą całym sercem, ale byłbym debilem nie trzymając kciuków za Wisłę. Daj Boże, że zagra w tym sezonie w LM, zajmie 3. miejsce w grupie, a potem przejdzie 1/16 PU, a odpadnie w 1/8. To jest mnóstwo pkt w rankingu. 2,3 takie sezony, a będziemy pukać do tego, aby mistrz Polski grał bezpośrednio w LM...

analizując.:
Wisła - z zasady, kiedy to Wisła ma szansę na LM, zamiast się wzmacniać osłabia się. Dudka - out, Kokoszka - out. Sprowadzony Singlar nie wiadomo skąd... Mądrze poukładana taktycznie przez Skorżę Wisła może zajść daleko. Ale czy starczy potencjału, doświadczenia? Jestem optymistą, ale grupa PU to max.

Legia - zaciąg z Hiszpani, tylko pozorny. Do tej pory wszystko z Hiszpanii było niemal odrzucane. SPrawdził się tylko Arruabarenna, a teraz ma być sprowadzony 27-letni prawy obrońca Osasuny. Z tego co czytałem około 300 spotkań w Primera Division i 2 gole. Nie są to tylko transfery na ilość, ale i na jakość. Trzeciak i Urban mądrze główkują. Liczę na Legię, bo Urban pokazał, że potrafi przygotować zespół na początek sezonu. Później tylko pod górkę, ale to początek sezonu będzie decydujący w walce o grupę.

Lech - sprowadzony Lewandowski i to jest najgłośniejszy transfer. Śmiać mi się chce. Kiedy Bartek Grzelak był królem strzelców II ligi został sprowadzony do Legii. Facet do dziś szuka formy, a bliżej mu do transferu do Cracovii. Ogólnie dużo wydanych pieniędzy, ale najmądrzejsze było kupno Arboledy. III runda el. PU. Nic więcej.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
30-06-2008 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #8
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
maju1309 napisał(a):Daj Boże, że zagra w tym sezonie w LM, zajmie 3. miejsce w grupie, a potem przejdzie 1/16 PU, a odpadnie w 1/8. To jest mnóstwo pkt w rankingu. 2,3 takie sezony, a będziemy pukać do tego, aby mistrz Polski grał bezpośrednio w LM...
Po tym nasze zespoły pokazują w ostatnim czasie na arenie międzynarodowej to ja się cieszę, że są jeszcze w tym kraju tacy optymiści. Na tą chwilę żadna polska ekipa nie zasługuje na LM i nie widać wielu przesłanek, żeby się zmieniło.


Fan United od 1992 roku
30-06-2008 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Sebos -- nie zasługujemy, ale Bóg 11 rok z rzędu daje nam szansę, którą musimy wykorzystać. W tym sezonie groziło namgranie el. Lm od III rundy... A optymistą jestem, bo chce nim być. Jak ja pamiętam 2004 rok i "geniusz" Majdana przy golu na 3-1...

Wiecie może, na jakim kanale jest transmisja z losowania par eliminacyjnych?

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
30-06-2008 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #10
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Wisła Kraków zmierzy się w drugiej rundzie eliminacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów z izraelskim Beitarem Jerozolima. Mistrz Polski przystąpi do eliminacji od drugiej rundy, w której był rozstawiony.

Na te zespoły Wisła może trafić jeśli awansuje dalej:
FC Liverpool, Arsenal (Anglia), FC Barcelona (Hiszpania), Schalke 04 (Niemcy), Fiorentina, Juventus Turyn (Włochy), Olimpique Marsylia (Francja), Steaua Bukareszt (Rumunia), Olympiakos Pireus (Grecja), Szachtar Donieck (Ukraina), Spartak Moskwa (Rosja)

Czarno to widze :/



Mój Blog: Pod presją czasu
01-07-2008 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
A Lech Poznań wpadł na azerbejdżański Lankaran, natomiast Legia na Białorusiński Homel. Jako tako te losowania. Zdecydowanie najgorzej ma Wisła, ale chcąc wejść do LM, trzeba i takich pokonywać.

tak więc:
Beitar Jerozolima - Wisła Kraków
Xazar Lankaran - Lech Poznań
Legia Warszawa - FK Homel

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
01-07-2008 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #12
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
No czyli na razie nie jest źle. To są druzyny do ogrania... jak się chce grać w fazie grupowej LM czy UEFA to będzie trzeba pokonać jeszcze o wiele silniejszych rywali. Legia i Lech jak nie przejdą to.... a Wisła? Też musi przejść, tylko niech w końcu kupią kogoś porządnego.



Mój Blog: Pod presją czasu
01-07-2008 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #13
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Dla mnie marzeniem byłoby ujrzenie Wisły w fazie grupowej [no ściemniam trochę(L)] ale kciuki trzymać trzeba co prawda słabo ale trzeba. Tak naprawdę to żaden z naszych przeciwników nie jest mi choć trochę znany , mogą wydawać się anonimowi ale przecież ile to już razy nasze zespoły odpadały z takimi przeciwnikami . III runda el.LM i tylko tyle na więcej ich nie stać , mieli bajeczną jesień a jeśli marzą o przebrnięciu eliminacji to i tak tamta forma nie wystarczy na Arsenal czy Liverpool . Oby nie było kompromitacji z Izraelitami ...

Lech , od fuzji z Amicą wymieniany wciąż w gronie pretendentów do mistrzostwa Polski ale jakoś nic z tego nie wychodzi . Awans do fazy grupowej lechitów bd jeszcze większym cudem niż przypuszczalny mecz United vs Wisła w fazie grupowej Big Grin

(L)egunia ... Transfer Iwańskiego wzmocni zespół i to sporo . Wreszcie obok Rogera bd grał klasowy środkowy pomocnik . Białorusini z nazwy są jak najbardziej do przejścia ale nazwiska i statystyki nie grają na boisku . Naturalnie najbardziej liczę na Legię z racji sympatii jaką darzę ten wspaniały klub . Jedno jest pewne że bd chcieli zamazać blamaż z ostatniego meczu w europejskich pucharach .
A więc ; Do boju LEGIO!

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
02-07-2008 14:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Mata -- a dlaczego słabo trzymać kciuki za Wisłę? Bo jest to znienawidzony przez Legię rywal? Ale ten znienawidzony przez Legię rywal może zarobić pkty w rankingu UEFA. Z resztą kilka postów wyżej napisałem dłużeszego posta, a tam jest wszystko, co sądze.

Beitar jerozolima ma 2 razy większy budżet od Wisłay, a na dodatek trenera, który wcześniej w LM grał z Galatą i Maccabi Hajfa. Szczególnie ten drugi zespół był prawdziwą sensacją awansująć do LM. Nie pamiętam nazwiska tego tranera, ale potrafi dokonywaćcudów, co? :/

A po fuzji z Amicą zapowiadane było mistrzostwo w przeciągu 3 lat (fuzja - 2006 rok), czyli jeśli w nowym sezonie zdobędą majstra obietnica będzie dotrzymana. Jest jedno "ale": Następny sezon to sezon Legii Big Grin

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
02-07-2008 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
maju1309 napisał(a):Beitar jerozolima ma 2 razy większy budżet od Wisłay, a na dodatek trenera, który wcześniej w LM grał z Galatą i Maccabi Hajfa. Szczególnie ten drugi zespół był prawdziwą sensacją awansująć do LM. Nie pamiętam nazwiska tego tranera, ale potrafi dokonywaćcudów, co? :/

Trener to Yossi Mizrahi, a co do budżetu jest on największy w całym Izraelu. Beitar jest nazywany izraelskim Chelsea.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
02-07-2008 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości