Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie drużyny w europejskich pucharach
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #46
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
maju1309 napisał(a):Janek ma pomysł (dobry) na tą drużynę. Wczoraj widać było, że grali na "pół gwizdka". Czemu? Sam nie potrafię odpowiedzieć. Być może po pierwszych pięciu minutach pomyslieli, że bramka i tak padnie. Może zlekceważyli rywala jużna starcie. Oni potrafiągrać lepiej, ale nie wiem, czemu wczoraj nic nie pokazali. Na pewno jeszcze nie są do końca przygotowani.. Urban przygotowuje piłkarzy powoli. Ich optymalna forma ma przyjść na 1. kolejkę. Nie narzuca od razu zabójczego tempa na traningach. Z dnia na dzień powoli je powiększa. Myślę, że z dobrąforma Rogera (myślę, że już jest pewne, że nie odejdzie) i trochę lepszą skutecznością Chiniyamy (w poprzednim sezonie powinien stuknąc 30, a nie 16 bramek) jesteśmy w stanie zajechać na fazę grupową. Wszystko lepsze będzie mistrzostwem świata.
Tak się tłumaczą trenerzy z głupich wyników niedzielnym kibicom, a ty w to wierzysz Jak Legia za chwilę odpadnie z tymi kelnerami to też będziesz tak mówił? Cykl przygotowawczy owszem jest bardzo ważny, ale oni mieli być przygotowani na Puchar Uefa i to jest dla Legii początek rozgrywek.

maju1309 napisał(a):ale już bliższa PU niżLegii
Tak. L-ki gra nie była nawet podobna do jakiegokolwiek pucharu. To nawet na trzecią ligę się nie łapie.


Fan United od 1992 roku
18-07-2008 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #47
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Zagrali totalną kaszanę (choć niektóre podania Maćka Iwańskiego były w miarę dobre w przeciwieństwie do Rogera, który parę razy mógł spokojnie podać a stracił piłkę) z wyjątkiem pierwszych minut, a do tego Urban powiedział, że dali z siebie w tym meczu 70-80%. Jak na białoruskiego średniaka 80% to za mało, żeby wygrać, to w meczu z Austrią Wiedeń (jako, że podaliście wcześniej na przykład również skorzystam) dali by z siebie 200% by nie pomogło.

Gdyby w Polsce było jak w Rumunii, gdzie dwa kluby są ponad potęgę nad inne i wszyscy wyróżniający się zawodnicy trafiają do którejś drużyny z Bukaresztu mielibyśmy duże szanse na granie w Lidze Mistrzów czy Pucharze UEFA co dawałoby cenne punkty w rankingu FIFA i byłaby szansa na pierwszą 20 na świecie. Steaua prawie co roku gra w LM, Rumunia wysoko w rankingu (reprezentację też ma dobrą). Chcielibyśmy tego w Polsce, ale tak nigdy nie będzie, jak ligę wygrywa Zagłębie Lubin, a drugi jest GKS Bełchatów. Od tego momentu nie interesuje mnie polska liga. PZPN też się tyle nadaje, że ludzie z tego forum o wiele lepiej rządziliby polską piłką.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
18-07-2008 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #48
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
sebos_krk napisał(a):Tak się tłumaczą trenerzy z głupich wyników niedzielnym kibicom, a ty w to wierzysz Jak Legia za chwilę odpadnie z tymi kelnerami to też będziesz tak mówił? Cykl przygotowawczy owszem jest bardzo ważny, ale oni mieli być przygotowani na Puchar Uefa i to jest dla Legii początek rozgrywek.

Popieram.

Maju, Janek mógł nie wystawiać drużyny do pucharów, wiedząc że nie są oni przygotowani na 100% i zrobią nam kibicom wstyd na całą Polskę nie potrafiąc strzelić gola takim kasztanom.

Pele good, Maradona better, George Best
18-07-2008 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #49
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Jezu, jak Wy się sracie. Czego Wy oczekujecie w pierwszych meczach sezonu? Legia po jednym sparingu i morderczych treningach ma grać piękny i skuteczny futbol? Niby jak? Cudów w piłce nie ma. A taki FK Homel jest już w połowie rozgrywek. Formę mają to i grać potrafią. Zawsze tak było.

sebos_krk napisał(a):motłoch
Co to miało być? Nie życzę sobie takich słów.
18-07-2008 18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #50
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Niestety poziom polskiej piłki jest identyczny albo i jeszcze gorszy od tego co zaprezentowały Lech i Legia . Nie da się wyrazić słowami wielkiego żalu jak odczuwam w szczególności co do Warszawskiej Legi bo są mi bliscy nawet bardzo ale wczorajszy mecz był beznadziejny , wyglądało tak jakby nie potrafili wymienić kilku celnych podań . Mucha nie miał nic do roboty zresztą tak naprawdę też białoruski bramkarz bo co było groźne to leciało nad bramką ;/ Brak Edsona , Rogera czy też Chynyamy może po części usprawiedliwić drużynę ale nie w aż takim stopniu .

Raczej awansują do dalszej rundy po skromnym i wymęczonym w męczarniach 1-0 bo Lechici grają już dalej na 88% .

Czekać na Wisłę czas której szanse wyglądają chyba jeszcze marniej niż naszych reprezentantów w Uefa ...

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
18-07-2008 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #51
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Sebos -- Jeżeli Wisła też zagra cienko, to pozostaje ci wierzyć w usprawiedliwienia Skorży. Widziałeś traningi Legii? Która drużyna w polskiej lidze kładzie tak samo duży nacisk na treningi ze sztangą i taktykę, jak Legia? Nasi zawodnicy chociażby na EURO pokazali, że przy byle okazji są na ziemi. (nie chodzi tu o symulowanie, nie umieją twardo stać na nogach). Legii zabrakło świeżości. Piłkarze nie mieli siły. Próbowali rozłożyć je na cały mecz, ale trudno to zrobić nie będąc w rytmie meczowym (rytm meczowy to nie kilka sparingów). Dlatego nie zagrali na 100%, a na 80%. Wczoraj trudno byłoby im nie zemdleć na boisku, gdyby chcieli dać z siebie 200% (Garguła po 20-tu minutach sparingu zemdlał, chcąc zagrać ponad max możliwości). A poza tym trudno mieć siły na mecz po takich traningach ze sztangami. Lucas dobrze zauważył, że Białoruś już ma połowę sezonu za sobą. Na mecz rewanżowy Legia będzie po Superpucharze i 1. kolejce.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
18-07-2008 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #52
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Wiesz maju tutaj nawet nie chodzi o te same sztangi czy inne ćwiczenia siłowe , bo nie oszukujmy się ten mecz miał być spacerkiem przynajmniej w moim odczuciu . Taki kolejny niby mecz o stawkę ale jednak sparing a nic z tego nie wyszło . I co z tego że Legia przeważała przez 88% gry czy nawet i więcej . Wiadomo mamy dopiero połowę lipca i nasza liga trochę różni się od najsilniejszych , najlepsi dopiero rozpoczynają przygotowania a u nas rusza liga etc.
Jak dla mnie to Legia zagrała na 50% swoich możliwosci bo ma je naprawdę spore . 20 lipca bodajże mecz z Wisła o SP a potem start ligi więc do rewanżu może się jeszcze sporo zdarzyć .
Wracając do LM to chyba awans do 3 rundy eliminacji będzie już sukcesem, co prawda małym ale będzie.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
18-07-2008 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #53
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
maju1309 napisał(a):Lucas dobrze zauważył, że Białoruś już ma połowę sezonu za sobą.
Tak samo się tłumaczono po porażce Cracovii z jakimś Shachtiorem. Pewnie to samo mówiono, gdy Legia odpadła z Vectrą Wilno. Co roku są szumne zapowiedzi dobrych występów w pucharach, a wy mi mówicie, że sztangi były za ciężkie? Może zupę mieli za słoną przed meczem. Nie wiem, ale widzę jacy rywale są przeszkodami nie do przejścia dla czołowych zespołów ligi, która chce uchodzić za dość mocną europejską.
Rozumiem, że są zmęczeni nie tylko metodami a'la Stefcio Majewski, ale może problem jest w tym, że ciężki sezon za nimi. Może zbyt krótka ta przerwa zimowa w rozgrywkach?
No ludzie dla kibica liczy się wynik, a nie tłumaczenia po porażkach. Zawsze nasi rywale albo w środku sezonu są, albo zmotywowani specjalnie, albo co innego zawsze zaważy, że nasi są poszkodowani. Ja to znam nie od wczoraj.

I jeszcze mała prośba. Nie posługujcie się tymi procentami, kto na ile procent swoich możliwości zagrał.


Fan United od 1992 roku
18-07-2008 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #54
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Lucas napisał(a):Legia po jednym sparingu i morderczych treningach ma grać piękny i skuteczny futbol?

Oczywiście, że nie, ale niektórzy zawodnicy wczoraj grali tak jakby pierwszy raz w życiu widzieli piłkę na oczy.

Aleksandar Vuković: Na pewno chcieliśmy wygrać, choć się nie udało. W mojej ocenie nie zagraliśmy słabego meczu. Zabrakło bramki, którą musimy koniecznie zdobyć w rewanżu i jestem pewny, że to się uda.


Sam Vuko mówi że nie zagrali słabego meczu tylko zabrakło skuteczności. Kurwa bez jaj, większość zawodników miała problemy z opanowaniem prostej piłki, sam Vuko wywracał się na niej jak 5 pięciolatek, a ten mówi że zagrali dobry mecz. Dobrze że w grudniu odchodzi bo już od dawna działa mi na nerwy

maju1309 napisał(a):Garguła po 20-tu minutach sparingu zemdlał, chcąc zagrać ponad max możliwości

Garguła zemdlał ponieważ dostał piłką w twarz.

Pele good, Maradona better, George Best
18-07-2008 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #55
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Lecha nie oglądałem bo byłem na treningu, niestety nie miałem okazji :/ ale słyszałem że mieli dosyć dużą przewagę i mogli wygrać nawet 2,3-0. Skończyło się jak się skończyło tylko 1-0 ale mają dobrą zaliczkę przed meczem w Poznaniu.

Legia za to zagrała TOTALNĄ kaszanę ! U siebie z tak słabym zespołem nie wygrać nawet 1-0 ?! Wstyd i tyle. Naprawdę lepiej będzie dla nich jak odpadną i nie będą dalej się błaźnić w pucharach europejskich, bo to woła o pomstę do nieba. Poziom polskiej piłki chyba nigdy nie osiągnie takiego jaki jest chociażby w Rosji ( nie chodzi o pieniądze itp., chodzi mi tylko i wyłącznie o poziom piłkarski ).
18-07-2008 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #56
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Stefan -- bez pieniędzy sięnie obejdzie. Niestety, ale żeby mieć drużyny w połowie tak dobre jak Rosja (czyli wyjście z grupy PU, LM raz na dwa lata) potrzebne są pieniądze, aby sporowadzić dobrych piłkarzy. Znajdź mi w Polsce Vagnera Love'a (pod względem piłkarskim, a nie wychowawczym) czy Tymoszczuka. Nie ma. Aby mieć dobre drużyny an puchary to cały zespół musi umieć grać na, jak to Leo mówi, International level. Niestety w polskich drużynach grających w el. PU/LM, takich można policzyć na palcach jednej ręki (albo i jeszcze mniej ich jest...). A jeśli mi zarzucisz, że trzeba stwiać na młodzież, to właśnie tak robi Urban. Rybus, WYsocki, Borysiuk - to zawodnicy na których Urban stawia i wierzy w nich.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
19-07-2008 10:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #57
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Przynajmniej Lech swoje zrobił. Gorący teren w Azerbejdżanie do łatwych nie należy. Podopieczni Smudy jako jedyni potrafią 'grać' piłką, taki był cel Franza. Szkoda, że Legia dała tyle odpocząć temu Chinyamie, zagrał 33 minuty w el. do MŚ ale przecież to jest mało. Powinien dostać krótszy urlop niż Roger i Wawrzyniak. Brak dobrego napastnika w Legii jest bardzo widoczny.

http://rafalstec.blox.pl/2008/07/Legia- ... trata.html
19-07-2008 10:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #58
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
Straszna Austria Wiedeń przegrała z Tobołem Kustanaj 1:0 na wyjeździeSmile. Co oczywiście nie usprawiedliwia porażki Legii (ten remis to porażka), ale żeby zawyrokować ewentualny blamaż, poczekajmy do rewanżu.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
19-07-2008 15:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #59
Re: Polskie drużyny w europejskich pucharach
maju napisał(a):A jeśli mi zarzucisz, że trzeba stawiać na młodzież
Tego nie powiedziałem, w polskiej lidze na tę chwilę jest b mało młodych talentów, na których można by polegać. W większości są oni za granicą, gdzie już zdobywają bramki dla swoich klubów, chociażby taki Janota ( Feyenoord ), ma zaledwie 17 lat a już może występować w 1 zespole ( na razie wiadomo że tylko sporadycznie ale kto wie cz za 2 lata nie będzie ich siłą rażenia ).
19-07-2008 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #60
LM: Krok w tył Wisły
http://www.sports.pl/pilka_nozna/artyku ... ykul=32019

Cytat:Beitar - Wisła 2:1(0:1)

BRAMKI: dla Beitaru - Aviram Baruchyan (60), Aviram Baruchyan (79); dla Wisły - Paweł Brożek (28).

Żółte kartki - Beitar: Cristian Alvarez; Wisła: Marcin Baszczyński, Marek Zieńczuk
Czerwona kartka - Wisła Kraków: Marek Zieńczuk (87-druga żółta).
Sędziował: Paolo Tagliavento (Włochy)
Widzów: 20 000.

Beitar Jerozolima: Tvrtko Kale - Cristian Alvarez, Tomer Ben-Yosef, Arik Benado, Yoav Ziv - Aviram Baruchyan, Derek Boateng, Tal Mishali, Idan Tal (46-Michael Zandberg), Toto Tamuz (58-Barak Yitzhaki) - Sebastian Abreu.

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Cleber, Piotr Brożek - Rafał Boguski (81-Tomasz Dawidowski), Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro, Tomas Jirsak (75- Wojciech Łobodziński), Marek Zieńczuk - Paweł Brożek (85-Andrzej Niedzielan)

Do 61. pięknie, potem jak zawsze.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
31-07-2008 11:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości