Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tomasz Kuszczak
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #376
Re: Tomasz Kuszczak
Lasq napisał(a):Gdyby był bez ambicji to by zrobił właśnie dokładnie to co napisałeś post niżej. Odszedł z United bo przecież "jestem za słaby żeby zostać nr 1"
Właśnie gdyby był ambitny to poszedłby tam gdzie grał, w dobrym klubie ale rozwijał się, poprawiał umiejętności.
Dorwał dobrą pensję i lekką robotę siedzenia na ławce w wielkim klubie to jest ambicja? Czy granie w dobrym klubie jak Sunderland czy West Brom i nauka?
Teraz widocznie tak się nauczył na ławie że nikt go kupic nie chce, jedynie wypożyczyć.
Do Doncaster mu się nie chce bo za słaby. Szczęsny poszedł jeszcze niżej bronić i mu to się opłaciło.Teraz ktoś wyjedzie że Wojtek dopiero zaczyna bronić i sezon grania to było łapanie doświadczeń.PRoblem w tym że Kuszczak w jego wieku o tym nie pomyślał bo juz wtedy przyzwyczaił się do ławki i ma tylko jeden sezon gry, rzeczywiście ambitnie na bramkarza który chciałby być numerem 1 w kadrze.
08-11-2011 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #377
Re: Tomasz Kuszczak
samcro napisał(a):
Lasq napisał(a):Gdyby był bez ambicji to by zrobił właśnie dokładnie to co napisałeś post niżej. Odszedł z United bo przecież "jestem za słaby żeby zostać nr 1"
Właśnie gdyby był ambitny to poszedłby tam gdzie grał, w dobrym klubie ale rozwijał się, poprawiał umiejętności.

Dziwną masz definicję słowa "ambicja".

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
08-11-2011 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #378
Re: Tomasz Kuszczak
RedLucas napisał(a):Dziwną masz definicję słowa "ambicja".
może nie ja.

Śmieszne jest to że Kuszczak ma 73 rozegrane mecze w karierze a 8 lat młodszy Szczęsny już 65.


panopticum napisał(a):Nie wiem jak można pisać o gościu, który przyszedł do Manchesteru z zamiarem zastąpienia VDS, że jest mało ambitny.

No ja nie wiem jak można myśleć że przyszedł z zamiarem zastąpienia VdS, niby na jakiej podstawie ?Nie te umiejętności nie ten skill.
Hubercik piszesz o Zieglerze, on miał 20 lat i bez doświadczenia, widać nie prezentował albo poziomu w anglii albo chciał wrócić do niemiec.Tam dano mu szansę i wypalił.A Kuszczak przychodził jak miał 25 lat więc już Ferguson wiedział jakiego gracza kupuje.
08-11-2011 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #379
Re: Tomasz Kuszczak
Kuszczak miał pecha i chuj.
Trafił na VDS w United. Teraz przyszedł De Gea. Już samo przyjście Lindegaarda powinno skończyć ambicje Tomka o bronieniu w United. A w zasadzie ostatni grupowy mecz LM w tamtym sezonie, kiedy to w Valencii bronił Amos a nie Tomek.

Amibicji mu udmówić nie można, ale zmieniło się to w obłudę, a raczej ślepe wierzenie w coś co nie nastąpi. W sumie to maxymalna eksploatacja VdS od wieku 38 lat też powinna dać mu do myślenia. Patrząc na Friedela czy Howarda to Tomek ma przecież spokojnie 10 lat grania.

A skoro Zieler, który od Tomka jest, a przynajmniej był słabszy staje się 3 bramkarzem kadry Niemiec to też ma swoją wymowę.

A co do występów Kuszczaka i Szczęsnego no to właśnie pokazuje to tą różnicę między nimi. W sumie kto wie czy to wypożyczenie nie dało by mu najwięcej.
08-11-2011 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #380
Re: Tomasz Kuszczak
Nie wiem jak można pisać o gościu, który przyszedł do Manchesteru z zamiarem zastąpienia VDS, że jest mało ambitny. To, że mu się nie udało to inna sprawa. Kiedy dostawał szanse, wyglądał dość niepewnie, ale nie zwalił nam żadnego meczu. Potrzebował regularnej gry, jak miał taką serię kilkunastu meczów, to z każdym wyglądał coraz lepiej.

Inna sprawa, że mówienie o jakimś niewolnictwie jest żenujące. Można by go sprzedać do niemieckiego burdelu, żeby poznał co to handel ludźmi.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
08-11-2011 13:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #381
Re: Tomasz Kuszczak
Szczęsny vs Kuszczak - bez sensu porównanie. Szczęsny skończyłby w United podobnie jak Kuszczak albo nawet jak Foster. On w swoim debiutanckim sezonie w Arsenalu wpuścił więcej klopsów niż Tomek przez całą karierę. Tylko, ze miał to szczęście że Arsenal miał na to duża tolerancję bo mogli go zastąpić co najwyżej jedynie gorszymi bramkarzami. W United by nie miał tej szansy jakby grał VdS bo pierwszy błąd kosztował by go rezerwy.

Tomek przyszedł do United w czasie kiedy VdS miał już 36 lat i wydawało się, ze powoli będzie kończył karierę. Wiec przychodząc do United miał wszelkie prawo sądzić, że będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie. Chociaż oczywiście według Samcro powinien stwierdzić, że jest za słaby i w ogóle nie podpisywać kontraktu z United. Na szczęście w tym klubie nie graja zawodnicy z taką "ambicją" bo bylibyśmy gdzieś w okolicach Ligue Two teraz Tongue . Jego pechem a naszym szczęściem było to, ze Edwin grał jeszcze 4 lata na poziomie światowym co nie dało Tomkowi wielu szans na wykazanie się (a szanse które dostał wykorzystał). Kiedy Edwin w końcu odszedł na emeryturę dalej miał prawo sądzić, że może powalczyć o miejsce w składzie, bo czemu by nie? Natomiast niestety klub i SAF zadecydowali inaczej, więc Tomek postanowił odejść. Do tego momentu wszystko jest logiczne. To czego nie rozumiem to dlaczego odejść mu nie pozwolono skoro nie jest już w żadnych planach. Jeśli wierzyć mediom to były konkretne oferty z kilku dobrych klubów a United przyjęło jedynie tą z Doncaster :shock: Trochę żenująca sytuacja

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
08-11-2011 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mat.ka Offline
oj.cieć
****

Liczba postów: 324
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 5
Post: #382
Re: Tomasz Kuszczak
Prawda niestety jest okrutna, bo na palcach jednej ręki możemy policzyć występy w Tomka, które w jakikolwiek sposób zapadły nam w pamięć. I on pewnie sam ma tego świadomość, a latka lecą. Pewnie co roku musi/ał słuchać zapewnień od Fergusona, że ma jeszcze szansę, żeby został, że MU to spełnienie marzeń każdego piłkarza na świecie. Przez długi czas grzał grzecznie ławę, teram mu trochę nerwy puściły i powiedział parę kontrowersyjnych słów.
Ciężko mi to pisać, ale zmarnował się chłopina w United trochę i wcale się nie dziwię, że z jego ust padły takie a nie inne słowa.

to nie może tak być
ja sobie sam wybiorę wroga
08-11-2011 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #383
Re: Tomasz Kuszczak
Lasq napisał(a):On w swoim debiutanckim sezonie w Arsenalu wpuścił więcej klopsów niż Tomek przez całą karierę.

By puszczać klopsy trzeba grać. A Szczęsny ma charakter i by poszedł na wypożyczenie , by na pewno robił coś w tym kierunku.Mówisz że puszczał klopsy ale również grał tak jak Kuszczakowi się nie udawało.
Lasq napisał(a):hociaż oczywiście według Samcro powinien stwierdzić, że jest za słaby i w ogóle nie podpisywać kontraktu z United.

Oczywyście nie wiesz o czym mówie bo nigdy nie napisałem żeby nie podpisywał lecz żeby nie mydlił oczów że walczy o pierwsze miejsce w MU bo to tylko polscy fani Kuszczaka i MU wierzyli. Foster był ambitny i zwiał kiedy trzeba. Tak dodam od siebie że Kuszczak wcale lepszym od Fostera bramkarzem nie jest
Zaraz okrzyknę Gibsona za mojego guru w tym aspekcie również.
Lasq napisał(a):Jeśli wierzyć mediom to były konkretne oferty z kilku dobrych klubów a United przyjęło jedynie tą z Doncaster


Była oferta wypożyczenia z Leeds lecz to było wypożyczenie darmowe jak i MU musiałoby płacić mu wynagrodzenie bo Leeds nie chciało.
Ofert kupna nie było.
08-11-2011 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #384
Re: Tomasz Kuszczak
Oferty kupna były - latem. Ale cena jaką klub sobie życzył za Tomka odstraszała potencjalne kluby. Czemu Brown odszedł za milion, a za Tomka MU chciało 4? Nie mogli wycenić go na niższą kwotę i dac mu swobodnie odejść? Co, obrazili się na niego bo powiedział parę kontrowersyjnych słów? nie on pierwszy... nie rozumiem całej tej sytuacji. Mam nadzieję, że będzie mógł swobodnie odejść zimą. Moim zdaniem powinien wiać teraz gdziekolwiek, nawet jeśli oznaczałoby to transfer do Championship.

Co do sytuacji bramkarzy w naszym klubie - United jest specyficzne. Szczęsny nigdy nie zostałby tu nr1 (tyle szmat ile puścił, Ferguson by mu nie darował, co widac było na przykładzie wielu z naszych poprzednich bramkarzy. Zobaczcie choćby na Howarda, jaki jest teraz solidny - a od nas wyleciał po jednym głupim błędzie tak naprawdę. Foster - też teraz broni bardzo dobrze). Szczęsny wiemy jaki jest dobry - a w United by się jego kariera tak nie potoczyła jak w Arsenalu. Tomek być może też byłby równie dobry, może lepszy? nie wiemy tego. Ale gdyby regularnie grał..

BTW - w poprzednich latach Tomek nie mógł pójśc na wypozyczenie, bo Ferguson chciał go mieć jako rezerwowego. A teraz jak chłopak ma 29lat, to wypożyczenie do najsłabszego klubu Championship po to by się 'ograć' jest czymś na co ma prawo się nie godzić. Może i niesłusznie - ale ma swoje racje na pewno....
Może popełnił błąd, że nei odszedł wcześniej, ale no kurcze, to tylko cżłowiek, każdy robi błędy, przykre jest to, że musi za to tak dotkliwie płacić - zepchnięciem w głębokie rezerwy i brakiem możliwości jakiegokolwiek ruchu.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
08-11-2011 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #385
Re: Tomasz Kuszczak
Branka wszystko napisała (zresztą połowę z tego ja już napisałem wcześniej tylko czytasz trochę wybiórczo), więc mogę się tylko podpisać. Od siebie jedynie dodam, że Foster nie "zwiał" ( :shock: ) tylko został sprzedany bo wpuszczał klopsa za klopsem.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
08-11-2011 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #386
Re: Tomasz Kuszczak
Lasq napisał(a):Od siebie jedynie dodam, że Foster nie "zwiał" ( :shock: ) tylko został sprzedany bo wpuszczał klopsa za klopsem.
Ja jeszcze dodam, że Foster imo nie broni teraz bardzo dobrze, jeno solidnie. I tym się różnił od Tomka, że Tomek naprawdę miał argumenty, by bronić bardzo dobrze.

Gdzie jest Groszek?
08-11-2011 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
rimas Offline
Member
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #387
Re: Tomasz Kuszczak
Przepraszam, że się wtrącam, ale... możecie wymienić te wszystkie legendarne klopsy Szczęsnego, bo ja ich tak dużo nie odnotowałem...
08-11-2011 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #388
Re: Tomasz Kuszczak
Jak Foster jest bardzo dobry to Howard nie jest solidny tylko wspaniały albo i więcej. To co Howard robi czy Friedel bo podobny wiek i narodowość to jest bajka. Kuszczakowi pozostaje tylko pójść taką drogą jak oni. Znajść klub na dobrym poziomie sportowym, który ma ambicję o walkę w pucharach niższej kategorii typu Liga Europejska.

Co do Szczęsnego to ja nie jestem taki pewny, że w United dostałby w skórę. Z resztą Szczęsny sporo zawdzięcza kontuzji Fabiańskiego i kto wie czy by teraz miał taką markę gdyby nie to. To jedna sprawa. Druga sprawa to taka, że Szczęsny dobijał się od dołu i nie miał określonej pozycji. Kuszczak przyszedł jako drugi bramkarz i taki już tam był.
08-11-2011 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #389
Re: Tomasz Kuszczak
Flaphandsky robił wszystko żeby ułatwić decyzję Wengerowi. To bardzo miły chłopak musi być.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
08-11-2011 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #390
Re: Tomasz Kuszczak
Miły nie miły ale miał swoje 3 minuty i kontuzja nie dała mu mieć następnych 2 minut, które Szczęsny zamienił na dobre pół sezonu (końcówka poprzedniego + początek tego). Ale cóż taka kolej rzeczy. Gdyby VdS nie był z żelaza tylko kontuzjował się jak każdy normalny zawodnik, kto wie ile i w jakim stylu bronił by Kuszczak. Tylko, że takie gdybanie i tak nic nie zmienia i jest bez sensu.
09-11-2011 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości