Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tomasz Kuszczak
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #406
Re: Tomasz Kuszczak
robaldo napisał(a):Kto tak powiedział? Będę zobowiązany :tuptup:
No przecież ja, to mój post.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
09-11-2011 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #407
Re: Tomasz Kuszczak
Kris1908 napisał(a):@Robak
Rozumiem, o co ci chodzi i rozumiem frustracje Kuszczaka. Ale mówi o byciu więźniem United, czyli sugeruje, że United go przetrzymuje wbrew jego woli. A wolę swoją na następne lata jasno określił, gdy podpisywał kontrakt, który przewidywał prawo klubu do niepuszczania Tomka w świat przy jego byle zachciance. A więc jest ewidentna sprzeczność.

A ja mam takie pytanie, bo naprawdę nie pamiętam. Kiedy on podpisywał ten kontrakt? Jak DDG był już na OT, czy wcześniej?

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
09-11-2011 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #408
Re: Tomasz Kuszczak
Nie pamiętam dokładnie, ale daję rękę uciąć, że wcześniej.

Gdzie jest Groszek?
09-11-2011 17:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #409
Re: Tomasz Kuszczak
No pewnie i sprzeczność jest, ale tak jak mówię mnie osobiście okoliczności, w których się znalazł, skłaniają mimo wszystko, żeby opowiedzieć się po jego stronie. Rzeczywiście ta wypowiedź może i nie była najfortunniejsza, ale myślę, że ostatnie zdanie, które przytoczyłeś w swoim artykule najlepiej oddaje jego nastawienie. On naprawdę nie szuka problemów tam, gdzie ich nie ma. Jego położenie może być naprawdę nieziemsko frustrujące, a postawa klubu niczego nie ułatwia. Dlatego ja nie mam do niego żalu i pretensji o te słowa, tylko szczerze mu współczuję i po cichu liczę, że Manchester jednak w zimę się opamięta i sprawi Kuszczakowi taki prezent pod choinkę, którym będzie puszczenie go do innego, przyzwoitego klubu, według mnie zasłużył Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
09-11-2011 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
BeBaD Offline
Member
***

Liczba postów: 191
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #410
Re: Tomasz Kuszczak
RedLucas napisał(a):Kiedy on podpisywał ten kontrakt? Jak DDG był już na OT, czy wcześniej?

Co to ma do rzeczy ?
09-11-2011 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #411
Re: Tomasz Kuszczak
Kris1908 napisał(a):Nie pamiętam dokładnie, ale daję rękę uciąć, że wcześniej.

No to wówczas chłopak jeszcze żył nadzieją, że zostanie tym numerem 1. Dlatego jego wola brzmiała: "grać jeszcze przynajmniej przez te kilka lat na Old Trafford". Ale właśnie - "grać". Czysto teoretycznie masz rację, klub pod względem prawnym może go trzymać w rezerwach i nie pozwalać odejść, bo to oni mają kartę zawodnika i decydują o tym, gdzie będzie grał. Ale wypadałoby, żeby wykazali się taką zwykłą, ludzką życzliwością wobec piłkarza, z którym nigdy nie było jakiś problemów, zawsze ambitnie trenował itd. Tak po prostu należałoby się zachować, nie utrudniać mu odejścia, ratowania kariery, skoro oferty są.

Stąd też rozumiem frustracje Tomka i nie mam mu tego za złe, bo United go w tym momencie wydupczyło i więzi w tych rezerwach.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
09-11-2011 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #412
Re: Tomasz Kuszczak
RedLucas napisał(a):Ale wypadałoby, żeby wykazali się taką zwykłą, ludzką życzliwością wobec piłkarza, z którym nigdy nie było jakiś problemów, zawsze ambitnie trenował itd.
Oczywiście.

RedLucas napisał(a):No to wówczas chłopak jeszcze żył nadzieją, że zostanie tym numerem 1. Dlatego jego wola brzmiała: "grać jeszcze przynajmniej przez te kilka lat na Old Trafford". Ale właśnie - "grać".

No dobra. Ale jak wyobrażasz sobie, że ktoś akceptuje umowę i olewa ją w momencie, gdy umowa mu przeszkadza? Mniejsza, że to jest karalne, ale niehonorowe i złe.
Natomiast ludzie ambitni, tacy jak Tomek, podejmują w swoim życiu ryzyko. Im ambitniejszy ruch, tym zwykle większe ryzyko niepowodzenia. Tomek tak zrobił i na tym stracił, ale, podpisując kontrakt, możliwości, że na tym straci, był świadom*. Więc teraz może być zły, że mu nie wyszło, może mieć żal do szeroko pojętego MU, ale musi uszanować konsekwencje swojej decyzji.
Zresztą, gdyby w najgorszym wypadku wrócił się do punktu wyjścia to to by nie było ryzyko Smile

Podsumowując:
a) rozumiem Tomka rozgoryczenie
b) nie rozumiem ewentualnych blokad United poza chęcią zarobienia na Tomku
c) Tomek nie może uważać się za więźnia tak długo, jak United spełnia warunki kontraktu.

*Zresztą, gdyby w najgorszym wypadku wrócił się do punktu wyjścia to to by nie było ryzyko Smile

Gdzie jest Groszek?
09-11-2011 18:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #413
Re: Tomasz Kuszczak
W sumie to się z tobą zgadzam Kris.

Ech, szkoda, że to się tak potoczyło, lubię Tomka i chciałabym go widzieć grającego, robiącego postępy a nie w takiej roli..
oby zimą, albo najdalej latem jak mu kontrakt wygaśnie, skończyły sie jego problemy, niech znajdzie jakiś solidny klub i gra.

BTW ciekawa jestem czy on naprawde użył w oryginalnym wywiadzie słowa 'niewolnik', czy Super Express sobie co nieco podkoloryzował, a reszta podłapała. No ale to już takie ryzyko jak sie udziela wywiadów do tabloidów, że przydramatuzyją odpowiednio słowa piłkarza.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
09-11-2011 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #414
Re: Tomasz Kuszczak
Wiesz, rozmawiali po polsku, więc raczej powiedział "więzień", bo tak jest napisane (niewolnikiem był Ronaldo). Natomiast, gdyby było inaczej, to Tomek już dementowałby informacje, bo widzimy jaką burzę to wywołało.

Gdzie jest Groszek?
09-11-2011 18:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #415
Re: Tomasz Kuszczak
Ciekawe co by było gdyby kontrakt wygasał za 5 lat. Wtedy chęć odejścia też była by niehonorowa itd itp?? Wtedy klubowi bardziej by się uśmiechało zarobić na nim mniej bo więcej by się zyskało za 5 lat jego pensji.
09-11-2011 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #416
Re: Tomasz Kuszczak
:plask:

Niehonorowa jest nie chęć odejścia, jeno wrzucanie na zaakceptowane warunki kontraktu.

Ostatni raz to piszę :roll:

Gdzie jest Groszek?
09-11-2011 19:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #417
Re: Tomasz Kuszczak
Faktem jest, że kontrakt zobowiązuje i klub może z tego korzystać - pytanie czy chcemy kibicować klubowi, który tak robi bez względu na sytuację.

Mnie w całej sprawie cholernie zawiodła postawa klubu a ostatnio również i Tomka. Klub zachował się moim zdaniem strasznie nie fair i chciałbym wiedzieć o co naprawdę poszło bo nie sądzę, że o kasę gdyż to się nawet matematycznie nie zgadza. Tomek miał w lecie rok do końca kontraktu, myślę, ze Ferguson już wtedy wiedział, że grał nie będzie nawet w rezerwach. Więc czemu nie dali mu odejść? Nie potrafię tego zrozumieć, takiego Browna oddajemy za 1mln gdzie spokojnie moglibyśmy wyciągnąć 5 a za tomka nie chcemy spuścić 2-3mln z ceny, gdzie jest to nielogiczne posuniecie z każdej strony. Sprzedając go za 1mln klub byłby milion do przodu, nie sprzedając go w ogóle jest 2 miliony w plecy gdyż tyle Tomek zarabia w ramach kontraktu rocznie a po zakończeniu kontraktu i tak odejdzie za darmo. Więc pieniądze moim zdaniem nie mogły być tu powodem. Stawiam na jakaś kłótnie z SAFem, może na tel sprowadzenia De Gei Tomek powiedział o 2 słowa za dużo. Odstawienie nawet od meczów w rezerwach, brak zgody na sprzedaż - wszystko to wygląda jak kara za coś.

Z drugiej strony Kuszczak też trochę przesadził. Rozumiem jego rozgoryczenie ale deklarując, że jest kibicem United od dziecka powinien wiedzieć jak będzie przyjęta jego chęć odejścia do Leeds za wszelką cenę. Szkoda.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
09-11-2011 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #418
Re: Tomasz Kuszczak
Sorry za post pod postem ale tak to nikt nie zauważy

Cytat:Kuszczak issues statement

United keeper Tomasz Kuszczak has issued the following statement to ManUtd.com following media stories earlier this week.

"In response to recent press reports in the English media, I would like to set the record straight by clarifying that I did not use the word ‘slave’ in a recent interview I gave to the Polish newspaper SuperExpress, about my current position at Manchester United Football Club.

"At no point during the interview did I use the word ‘slave’, or imply that the Club was treating me like a ‘slave’. Indeed what I did say has either been misinterpreted or mis-reported.

"It is important to clear this mis-information up because I have the utmost respect for the Club and have not described my relationship with the Club in this way because it is simply not the case."

http://www.manutd.com/en/News-And-Featu ... ement.aspx

Ale oczywiście wszyscy już go rozszarpali bo wielce obiektywna gazeta "Super-Express" coś napisała.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
10-11-2011 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mat.ka Offline
oj.cieć
****

Liczba postów: 324
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 5
Post: #419
Re: Tomasz Kuszczak
Nie ma co się oszukiwać - udzielanie wywiadu tego typu gazet... tfu brukowcom, zazwyczaj kończy się jakimś przejęzyczeniem, niedomówieniem, niedopatrzeniem. Daleki jestem od rozszarpywania czy usprawiedliwiania Tomka w związku z wypowiedzianymi słowami, ale nikt mu nie kazał gadać właśnie z pismakami pokroju SE.

A sprostowanie? Przecież na to nikt nie zwróci większej uwagi.

to nie może tak być
ja sobie sam wybiorę wroga
10-11-2011 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #420
Re: Tomasz Kuszczak
Lasq napisał(a):Ale oczywiście wszyscy już go rozszarpali bo wielce obiektywna gazeta "Super-Express" coś napisała.
OK, jest fajnie.
Tylko mam dwie wątpliwości:
:arrow: Dlaczego oświadczenie ukazało się dopiero w czwartek, gdy od publikacji wywiadu minęły 3 dni?
:arrow: Jest takie coś jak autoryzacja wywiadu. Tomek jest profesjonalistą i pewnie wie, że szczególnie z tabloidami trzeba uważać na słowa, więc powinien sobie takich rzeczy pilnować.

Gdzie jest Groszek?
10-11-2011 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości