Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Champions League 2008/09
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #1
Champions League 2008/09
Dziś odbędą się pierwsze mecze I rundy kwalifikacyjnej Champions League. Losowanie fazy grupowej odbędzie się 28 sierpnia w Monaco. Natomiast pierwsze mecze fazy grupowej zostaną zainaugurowane 16 i 17 września. Obrońcą tytułu jest drużyna Manchesteru United, która w finale pokonała Chelsea 6:5 w konkursie rzutów karnych. Finał tych elitarnych rozgrywek odbędzie się 27 maja 2009 roku w Rzymie na Stadio Olimpico.

Czy w tym sezonie 'Czerwone Diabły' jako pierwsza drużyna w historii 'Champions League' zdołają obronić ten tytuł? Zapraszam do dyskusji.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
29-07-2008 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Oskar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 420
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Champions League 2008/09
Mały błąd, w karnych było 6-5. A dziś i jutro będzie II faza kwalifikacyjna LM.

//poprawione
rzeczywiscie, tak to jest jak się na szybko pisze Wink dzięki za poprawienie/muszeq

Loserpool, not a Liverpool.
"Przyłóż termometr, 100 stopni na kark, byle by na gramofonie w końcu wcisnąć start"
29-07-2008 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #3
Re: Champions League 2008/09
mufc.pl napisał(a):Manchester United w nadchodzącym sezonie będzie bronił tytułu najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Owen Hargreaves twierdzi, że skład jakim obecnie dysponuje sir Alex Ferguson jest w stanie zwyciężyć po raz kolejny. Angielski pomocnik doskonale wie, jak ciężko powtórzyć taki sukces, ponieważ w sezonie 2001/2002 bronił trofeum w barwach Bayernu Monachium. Jego drużyna przegrała wtedy w ćwierćfinale z Realem Madryt.

"Możliwe jest ponowne zdobycie pucharu Ligi Mistrzów, ale wydaje się to bardzo trudne. Nowych piłkarzy pozyskała Barcelona, mocny jest Real Madryt, a jeszcze bardziej niebezpieczna Chelsea. Będzie ciężko, choć myślę że naprawdę jesteśmy zdolni wygrać" - powiedział Hargreaves.

"Najważniejszą rzeczą w Lidze Mistrzów jest osiągnięcie szczytowej formy w najważniejszym momencie. Trzeba też wygrać grupę, by w następnej fazie rozgrywek mecze rewanżowe rozgrywać u siebie, tak jak to zrobiliśmy w poprzednim sezonie. Nasza forma była dobra przez cały czas, a najlepsza w najistotniejszych spotkaniach. Wykonaliśmy ciężką pracę, żeby tak było, a teraz musimy to powtórzyć."

Reprezentant Anglii uważa, że sukcesy drużynie mogą zapewnić w najbliższym czasie młodzi piłkarze - "Możemy być jeszcze lepsi, jestem o tym święcie przekonany. Na początku będziemy grać bez Cristiano i Andersona, ale poza tym wszystko jest w porządku. W drużynie znajduje się wielu młodych graczy. Wayne przecież ma dopiero 22 lata, on może grać jeszcze lepiej. Z niecierpliwością czekam jak to wszystko się potoczy."

Odkąd zreformowano rozgrywki o Puchar Europy w 1992 roku, żadnej z drużyn nie udało się zwyciężyć w tych rozgrywkach dwa razy z rzędu.

No bardzo ciekawy jestem czy nam się uda. Podobnie jak Hargreaves uważam, że będzie cholernie ciężko. Jednak skoro zdołaliśmy odnieść sukces w takim składzie, który obecnie mamy do dyspozycji to nie widzę powodu, czemu mielibyśmy nie zdobyć Champions League i w tym roku. Młodzi zawodnicy jeszcze nabrali doświadczenia. Jeśli przyjdzie Berbatov to wzrośnie siła ofensywna. Według mnie bardzo groźna będzie Barcelona, która w sparingach zachwyca skutecznością, no i kadrę również mają świetną.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
30-07-2008 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #4
Re: Champions League 2008/09
Oj będzie zajebiście ciężko. Skład mamy bardzo dobry, ale inne kluby będą miały naszą drużynę szczególnie na uwadze- to że będą grali z triumfatorem LM z poprzedniego sezonu może ich dodatkowo motywować. Tak jak słusznie wspomniał Owen kluczem do triumfu jest osiągniecie szczytowej formy w najważniejszym momencie, dodatkowo rozsądne rotacje w składzie, brak kontuzji i oczywiście odrobina szczęścia Smile

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
30-07-2008 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #5
Re: Champions League 2008/09
Ja mam takie dziwne oczucie między NBA,a LM. Big Grin
W NBA jest tak samo jak w Lidze Mistrzów albo na odwrót :|
Tam też jakoś tak dziwnie wszyscy są bardziej nastawieni i zmotywowani na dokopanie mistrzowi. Big Grin
Troche podobne no nie?
Sory,że tak odbiegłem od tematu ale musiałem się komuś wygadać :oops:


Edit:

Samo życie to jest serial na Polsacie. . Big Grin
Po prostu pierwsze co mi sie kiedyś skojarzyło z LM to było NBA . Big Grin

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
15-08-2008 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #6
Re: Champions League 2008/09
CyberMU napisał(a):Ja mam takie dziwne oczucie między NBA,a LM. Big Grin
W NBA jest tak samo jak w Lidze Mistrzów albo na odwrót :|
Tam też jakoś tak dziwnie wszyscy są bardziej nastawieni i zmotywowani na dokopanie mistrzowi. Big Grin
Troche podobne no nie?
Sory,że tak odbiegłem od tematu ale musiałem się komuś wygadać :oops:
Yyyy. To nie tylko w NBA tak jest. Nie tylko w LM. Nawet nie tylko w piłce nożnej, a w każdej innej dyscyplinie sportowej. Powiedziałbym nawet, że to samo życie Smile

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
15-08-2008 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Champions League 2008/09
Dzis z bólem serca oglądałem porażkę Liege z Liverpoolem. Forma Liverpoolu oczywiście żałosna, sporo udawania. Keane beznadziejny a Dossena nie pojawił się na boisku.

Mecz to nie tyle zwycięstwo Liverpoolu co porażka Liege. Debilizm taktyczny SL był porażający.
W pierwszy meczu próbowali grac wysokie piłki co dla obrońców angielskich jest wodą na młyn. Każdy aut wykonywali do przodu, do zawodnika krytego nieraz przez trzech scousersów, efekt to masa kontr Liverpoolu i szybkie wymęczenie SL. W drugim meczu robili.... dokładnie to samo. Dodatkowo około 65 minuty ze zmęczenia padł środek pola, zawodnicy praktycznie przestali biegać.... trener SL zmiany dokonał w 85 minucie. 117 minuta meczu, Liverpool cofnięty, wyrzut z autu zamiast do obrońców czy bramkarza, obrońca rzuca piłkę do krytego pomocnika. Cały mecz kląłem na te auty i się doczekałem.

żal.pl że Liverpool to wygrał

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
27-08-2008 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Champions League 2008/09
Wyniki i program środowych spotkań III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów:

BATE Borysów - Lewski Sofia 1:1 (1:1)
Bramki: Siergiej Sosnowskij (14) - Daniel Gadżew (38).
Czerwona kartka - Giennadij Blizniuk (43, BATE).
Pierwszy mecz - 1:0, awans - BATE. :o

FBK Kowno - Aalborg BK 0:2 (0:0)
Bramki: Kasper Risgaard - dwie (75 i 90).
Czerwone kartki: Mindaugas Grigalevicius (30, FBK), Linas Pilibaitis (68, FBK).
Pierwszy mecz - 0:2, awans - Aalborg.

Dynamo Kijów - Spartak Moskwa 4:1 (2:0)
Bramki: Aleksandr Alijew (4), Ismael Bangoura (24), Artem Milewski - dwie (49 i 78) - Artem Dziuba (47).
Pierwszy mecz - 4:1, awans - Dynamo.

Steaua Bukareszt - Galatasaray Stambuł 1:0 (0:0)
Bramka - Banel Nicolita (57).
Pierwszy mecz - 2:2, awans - Steaua.

Fenerbahce Stambuł - Partizan Belgrad 2:1 (1:0)
Bramki: Semih Senturk (28), Alex (58) - Zoran Tosic (76).
Pierwszy mecz - 2:2, awans Fenerbahce.

FC Basel - Vitoria Guimaraes 2:1 (1:1)
Bramki: Valentin Stocker (11), Eren Derdiyok (54) - Fajardo (15-karny).
Pierwszy mecz - 0:0, awans Basel.

Olympiakos Pireus - Anorthosis Famagusta 1:0 (0:0)
Bramka - Fernando Belluschi (54).
Pierwszy mecz - 0:3, awans Anorthosis.

Olympique Marsylia - Brann Bergen 2:1 (0:0)
Bramki: Mamadou Niang (65 i 90) - Kristjan Sigurdsson (74).
Pierwszy mecz - 1:0, awans Olympique.

Slavia Praga - AC Fiorentina 0:0
Pierwszy mecz - 0:2, awans Fiorentina.

Dinamo Zagrzeb - Szachtar Donieck 1:3 (0:1)
Bramki: Bosko Balaban (57) - Luiz Adriano (42), Brandao (59), Willian (70).
Pierwszy mecz - 0:2, awans Szachtar.

Atletico Madryt - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (1:0)
Bramki: Sergio Aguero (22), Diego Forlan (54), Luis Garcia (82), Maxi Rodriguez (90-karny).
Czerwona kartka - Christian Pander (86, Schalke).
Pierwszy mecz - 0:1, awans Atletico.

Arsenal Londyn - Twente Enschede 4:0 (1:0)
Bramki: Samir Nasri (27), William Gallas (52), Theo Walcott (66), Nicklas Bendtner (89).
Pierwszy mecz - 2:0, awans Arsenal.

Liverpool FC - Standard Liege 1:0 (0:0, 0:0)
Bramka - Dirk Kuyt (118).
Pierwszy mecz - 0:0, awans Liverpool.
27-08-2008 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #9
Re: Champions League 2008/09
Cytat:Podział na koszyki:

Koszyk nr 1
Manchester United, Chelsea, Liverpool, Barcelona, Arsenal, Olympique Lyon, Inter Mediolan, Real Madryt

Koszyk nr 2
Bayern Monachium, PSV Eindhoven, Villarreal, AS Roma, Porto, Werder Brema, Sporting Lizbona, Juventus Turyn

Koszyk nr 3
Olympique Marsylia, Zenit Sankt Petersburg, Steaua Bukareszt, Panathinaikos Ateny, Girondins de Bordeaux, Celtic Glasgow, FC Basel, Fenerbahçe Stambuł

Koszyk nr 4
Szachtar Donieck, Fiorentina, Atlético Madryt, Dynamo Kijów, CFR Cluj, Aalborg BK, Anorthosis Famagusta, BATE Borysów

Z kim w tej edycji Ligi Mistrzów Man United będzie grało w grupie? Grupa śmierci, grupa marzeń? Czekam na wasze propozycje Wink

Losowanie odbędzie się dziś w Monaco o godzinie 18:00



Mój Blog: Pod presją czasu
28-08-2008 05:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Champions League 2008/09
A więc moje typy:
MU, Juve, Celtic, BATE - jakaś tam grupa
Chelsea, Bayern, Steaua, Anathoris - następna grupa
L'pool, Roma, Marsylia, Atletico - kolejna
Barca, Werder, Panathinaikos, Szachtar - kolejna
Arsenal, Villareal, Zenit, Fiorentina - kolejna
Lyon, Sporting, Fenerbahce, Dynamo - kolejna
Inter, Porto, Bordeaux, Aalborg - kolejna
Real, PSV, Basel, CFR - ostatnia

Akurat jakoś tak mi się wydaje, że takie będą. Wiem, że możliwości jest mnóstwo i można typować długi, długi czas, no ale coż ;]

PS. Jakie odczucia, co do mojego wytypowania grupy United? Big Grin

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
28-08-2008 07:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Carlito Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Champions League 2008/09
Cieszy mnie bardzo awans Atletico, mam nadzieję, że coś pokażą w fazie grupowej LM Wink Aguero wreszcie będzie mógł się pokazać na arenie europejskiej.

Oglądałem mecz Arsenalu i jestem wniebowzięty grą Walcotta. Biegał po boisku jak walnięty, ale wygrywał wszystkie walki z obrońcami rywali, wchodził w pole karne jak nóż w masło. Antybohaterem meczu dla mnie był Robin van Persie. Miał mnóstwo sytuacji i żadnej nie wykorzystał.


maju napisał(a):PS. Jakie odczucia, co do mojego wytypowania grupy United? Big Grin

Całkiem, całkiem Wink ManUtd i Juve awansują dalej, Celtic w UEFA, a BATE dziękujemy Tongue
28-08-2008 08:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Champions League 2008/09
Bardzo możliwe że po raz kolejny trafimy na Romę lub Celtic ale to by była bardzo optymistyczna grupa. W koszyku 4 są mocne zespoły, więc musimy mieć trochę szczęścia żeby nie trafić na Atletico lub Fiorentinę reszta jest dosyć łatwa do ogrania. Czekamy do losowania...
28-08-2008 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #13
Re: Champions League 2008/09
:arrow: Manchester United
:arrow: Juventus
:arrow: Fenerbahce
:arrow: Atletico

Chyba najtrudniejsza z możliwych grup.

:arrow: Manchester United
:arrow: Sporting
:arrow: Steaua
:arrow: BATE

Ta z kolei wydaje mi się najłatwiejsza. Sporting wczoraj dostał w dupe 5-2 od Realu, który w dodatku nie grał w najmocniejszym składzie. Steaua z 3 koszyka wydaje się najsłabsza, a BATE chyba nie trzeba komentować. Znacie jakichś piłkarzy z Białorusi? :lol:

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
28-08-2008 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Champions League 2008/09
Poziom trudności: wymagający
:arrow: ManUtd
:arrow: Bayern Munchen
:arrow: Zenit St.Petersburg
:arrow: Atletico

Oby takiej nie było. Każdy mecz to walka do końca o punkty.

Poziom trudności: łatwy
:arrow: ManUtd
:arrow: PSV Eindhoven
:arrow: FC Basel
:arrow: Aalborg BK

Jedynie spotkanie z PSV należałoby do trudniejszych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/BATE_Borys%C3%B3w - Nie no pojemność jak w Grodzisku Big Grin
28-08-2008 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #15
Re: Champions League 2008/09
Miko napisał(a):Poziom trudności: wymagający
:arrow: ManUtd
:arrow: Bayern Munchen
:arrow: Zenit St.Petersburg
:arrow: Atletico

Nie żartuj. Bayern gra totalną kaszanę w tym sezonie. Kadra mocno okrojona. Jak dla mnie jedna z najsłabszych drużyn w 2 koszyku.

Zenit też wydaje mi się łatwym przeciwnikiem. Oglądałem kilka meczów w rosyjskiej lidze i drużyny typu Dynamo Moskwa grają na identycznym poziomie. Do tego Arshavin bez formy. Z 3 koszyka mocniejsze jest Fenerbahce, co udowodnili w poprzednim sezonie, a teraz mają Aragonesa, sprowadzili Guizę, więc mają na pewno jakieś większe ambicje.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
28-08-2008 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości