Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żużel
smiglojr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Żużel
Kiedyś (ponoć - tak mówili w tv) najpopularniejszy sport w Polsce. Na pewno jeden z najniebezpieczniejszych, jak wiadomo, niejedna osoba straciła życie przez, a może dla 'czarnego sportu'.
Żużel stawiam na równi z piłką kopaną.. Pierwszy raz byłem na meczu mając 6 lat. Oczywiście, nie od razu zaraziłem się miłością do tego sportu, ale z czasem, z meczu na mecz, z biegu na bieg, wciągnęło mnie to coraz bardziej.. Do tego stopnia, że teraz ciężko mi jest odpuścić choćby jeden mecz Big Grin.
Kibicuję Unii Leszno, jako że jestem z tego regionu kraju. I cieszyłem się jak małpa kitą , gdy zdobyliśmy DMP '07. Niezapomniane przeżycie.
Jeszcze kilka słów, o DPŚ, który odbył się w Lesznie. Nie wiem, może ktoś z Was był na tym wspaniałym żużlowym święcie. Ale było genialnie, niesamowite uczucie gdy cały stadion śpiewa hymn (bo nie miałem okazji być na innym, równie ważnym sportowym evencie), ta radość kibiców gdy Nasi wznieśli Puchar. Ahh, rozmarzyłem się ;].
Komu Wy kibicujecie, kogo typujecie na DMP ad 2008 ?
25-01-2008 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #2
Re: Żużel
Kiedyś bardziej się interesowałem żużlem, odkąd mi nawalił polsat sport to jakoś się to urwało, a szkoda, bo sport naprawdę emocjonalny Big Grin

Chyba w tym roku namówię ojca na wyjazd na mecz Stali Rzeszów Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
25-01-2008 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smiglojr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Żużel
Tomassen napisał(a):Chyba w tym roku namówię ojca na wyjazd na mecz Stali Rzeszów Wink

Namów Big Grin
I przyjeżdżajcie na Grand Prix do Leszna Tongue
szkoda, że bilety takie drogie ;/
25-01-2008 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Żużel
Ja właściwie żyję żużlem, odkąd się urodziłam.
Legendy rodzinne głoszą, że gościłam na stadionie już w wózeczku [to by wyjaśniało, czemu tak niedosłyszę wiecznie Wink], więc można przyjąć, że fanką żużla jestem już prawie 20 lat [przy okazji nieskromnie przypominam, iż w najbliższy czwartek oczekuję kwiatów i życzeń Smile] Smile
Poważna sprawa to jest. Generalnie odkąd sięgam pamięcią nie opuściłam żadnego meczu, czy sparingu. Mieszkanie w sąsiedztwie stadionu daje mi ten komfort, że ledwo usłyszę dźwięku maszyn, mogę w pół minuty już tam być.
Kibicuję Włókniarzowi Częstochowa, co pewnie nikogo nie zdziwi. Wierna taka jestem i baaaardzo oddana. I cholernie się cieszę, że na studiach zakumplowałam się z równie ogromnym fanem żużla, co ja. Nie trudno się więc domyślić, jakie dyskusje umilają mi czas w trakcie nudnych zajęć Smile

Ogólnie, gdybym miała wybierać między futbolem, a żużlem, nie umiałabym się chyba zdecydować. Jedyne co, to pod względem dziennikarskim, interesuje mnie wyłącznie pisanie o piłce Smile

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
25-01-2008 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smiglojr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Żużel
Futbolowa napisał(a):Kibicuję Włókniarzowi Częstochowa, co pewnie nikogo nie zdziwi.

No fakt, 'Miejscowość: Częstochowa' mówi samo za siebie Wink. Pamiętam, kilka lat temu byłem w Czewie na meczu. Z ojcem, kuzynem i bratem. Przegraliśmy 35:55, a Adamsowi tylko w 15 biegu uznał wyższość Waszych zawodników. Wink
Aha, szkoda, że Sebastian U. odszedł z Unii ;].
25-01-2008 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Żużel
A ja z kolei miałam przyjemność być na żużlu w Lesznie Smile
Ale wyniku nie pamiętam nawet. Spodobał mi się stadion i panujące tam zasady. Tzn. możliwość picia piwa np. U nas coś takiego nie wchodziło wówczas w grę Wink
Co prawda podróż niosła za sobą dużo stresów, ale i tak warto było.

W tym roku może też uda się zawitać. Przynajmniej mam taką nadzieję Smile

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
25-01-2008 23:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smiglojr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Żużel
A no to zapraszamy Big Grin. I to chyba będzie nawet inauguracja sezonu, nie ?
A teraz piwa już chyba nigdzie nie można pić. Ale cii, nie mam lat - jeszcze ;]
26-01-2008 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Prezydent Offline
Member
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Żużel
Witam z Torunia, więc więcej chyba nie muszę tłuamczyc xD Poprzedni sezon moim zdaniem udany, mimo przegranego finału, następny może byc tylko lepszy ;] Nie wiem co tu jeszcze napisac, wiec nadmienię, iż we wrześniu 7 spełniłem swoje marzenie i bylem na GP w Bydzi - fantastyczne zawody(mimo, że Wiesiu dał ciała), a finał bajka. Teraz u mnie zabierają się w końcu za budowę nowego stadionu, więc konkurencja o organizację w Polsce niedługo zaostrzy się jeszcze bardziej xD

Pozdrawiam, Apatora Fan Smile

Redlog - Because We Are United!

Są dwa rodzaje ludzi: ci, co myślą i ci, co się bawią.
26-01-2008 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smiglojr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Żużel
@Prezydent - musisz przyznać, że mecze pomiędzy Apatorem a Bykami były świetne Smile.
A tak w ogóle, to w zeszłym sezonie, tylko właśnie Anioły i Unia L. zasługiwały na mistrza ;]. No i wygrali 'Biało-niebiescy'. Wink
26-01-2008 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zelman Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Żużel
Uważam żużel za jeden z najbardziej emocjonujących sportów. Atmosfera na stadionach jest wspaniała, kibice
zawsze dopingują z całego serca, no i oczywiście nie ma to jak siedzieć na wirażu i dostawać żużlem Big Grin
Aha i nie napisałem najważniejszego, kibicuje PSŻ Poznań Wink
26-01-2008 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Prezydent Offline
Member
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Żużel
@smiglojr - O złoto walczyły zdecydowanie da najlepsze zespoły w sezonie. A finał? No cóż, po wydumanym zz Atlasu, zz za Jarka nie byliśmy w stanie już pokonac. Jeśli dobrze pamiętam Hampel 'zdobył' wtedy na zz 11 punktów. Wygraliście jednak całkowicie zasłużenie Smile

Redlog - Because We Are United!

Są dwa rodzaje ludzi: ci, co myślą i ci, co się bawią.
26-01-2008 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smiglojr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Żużel
@Prezydent - może w tym roku powtórka będzie ;> ? Fajnie by było. Mecze na pewno byłyby jeszcze ciekawsze, bo zapewne zawodnicy Apatora pałają żądzą rewanżu Wink.
A był ktoś z Was może na DPŚ w Lesznie ?
26-01-2008 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Żużel
Tylko Unia Leszno ! Żużel jest bardzo widowiskowym sportem, w TV mozna oglądać po kilka razy powtórki ciekawych rajdów żużlowców lecz być na stadionie i usłyszeć ryk tych motorów... Big Grin
Nigdy nie zapomnę meczu finałowego z poprzedniego sezonu (z Unibaxem Toruń), gdyż byłem obecny na stadionie w Lesznie.
27-01-2008 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smiglojr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Żużel
@Miko - no właśnie, ryk motorów, ten charakterystyczny zapach.. poezja ! Big Grin To naprawdę trzeba przeżyć na własnej skórze Wink
27-01-2008 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Żużel
Miko napisał(a):w TV mozna oglądać po kilka razy powtórki
Żużel w TV to nie żużel. To trzeba przeżywać na miejscu, a nie przed szklanym ekranem Tongue
Kocham żużel za ten ryk, za ten zapach, za ten niepowtarzalny klimat. W telewizji tego się tak nie odczuwa Wink

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
27-01-2008 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości