Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orange Ekstraklasa
las-palmas Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Orange Ekstraklasa
Zakładam temat o Lidze Polskiej tzn Orange Ekstraklasa. Wygląda na to że po trzech latach, komuś wreszcie udało się przełamać hegemonię Wisły Kraków. A kto inny miał to być jak nie Legia!
Ale trzeba pamiętać, że Wisła Petrescu to nie ta Wisła Kasperczaka. Brak Szymkowiaka, Frankowskiego i Żurawskiego widać przecież jak na dłoni.
26-04-2006 08:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Leny Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
W orange ekstraklasie bardzo podoba mi sie gra Zagłebia Lubin i wg mnie są odkryciem ligi.
las-palmas masz racje to juz nie jest ta sama Wisła tam teraz juz nie ma kto grac nie maja takiego napastnika jakimi byli Franek i Zurawski ale licze ze sie przełamia i za rok tytuł powroci do Krakowa
26-04-2006 08:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Guest
Unregistered

 
Post: #3
 
Teraz w tym roku lige wygra ze spokojem Legia.Jeszcze po rundzie jesiennej typowałem na Wisłę,ale sprowadzenie Rumuna(Petrescu) tylko ze względu na znane nazwisko było największym błędem jaki mogli zrobic...Teraz pozostaje patrzyć na następny sezon.Tam jako mistrza stawiałbym klub po fuzji Amici Wronki z Lechem Poznań czyli KKS Lech Poznań.W nastepnym sezonie walczyc będzie takze Korona(jeśli nie wyprzedadzą najlepszych graczy...)Zdarza się to dość często.Do pierwszej ligi awansuja w tym roku dwa kluby z Łodzi a mianowicie ŁKS i Widzew...


Pozdrawiam.
Rooney
26-04-2006 08:18
maryc Offline
Member
***

Liczba postów: 176
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Wielkim błędem w drużynie Wisły w przerwie zimowej były niepotrzebne i dla mnie dziwne transfery. Wykupienie za około 0,5 miliona złoty (dokładnie nie pamiętam) Rafała Boguskiego z 3-cio ligowego ŁKS'u Łomża, po to by grał w rezerwach Wisły wydaje się okazałą głupotą. Narobili transferów, a grają praktycznie tymi samymi graczmi co na jesieni. Dla przykadu podam również imo niepotrzebny transfer, który miał na celu zastąpienie starzejącej się gwiazdy show-biznesu Radka Majdana. Przyszedł do klubu jego rzekomy następca (Pawełek) i co się dzieje, grzeje ławkę na rzecz Radzia. Dziwne wydaje mi się to wszystko, bo jak miały być zminy to niech będą, a nie tylko na ławce rezerwowych wymiana piłkarzy.
26-04-2006 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Maryc napisał(a):Wielkim błędem w drużynie Wisły w przerwie zimowej były niepotrzebne i dla mnie dziwne transfery. Wykupienie za około 0,5 miliona złoty (dokładnie nie pamiętam) Rafała Boguskiego z 3-cio ligowego ŁKS'u Łomża, po to by grał w rezerwach Wisły wydaje się okazałą głupotą. Narobili transferów, a grają praktycznie tymi samymi graczmi co na jesieni. Dla przykadu podam również imo niepotrzebny transfer, który miał na celu zastąpienie starzejącej się gwiazdy show-biznesu Radka Majdana. Przyszedł do klubu jego rzekomy następca (Pawełek) i co się dzieje, grzeje ławkę na rzecz Radzia. Dziwne wydaje mi się to wszystko, bo jak miały być zminy to niech będą, a nie tylko na ławce rezerwowych wymiana piłkarzy.

W każdej druzynie jest taki system, że druzyne buduje sie od młodzieży, nie wiem czy pamiętasz, ale bracia Brożkowie tez kiedys pałętali sie po rezerwach Wisły, byli wypożyczani do słabszych klubów po to by nabrać doświadczenia. Teraz grają w Wiśle. Ten Boguski na pewno by sobie nie poradził w druzynie, grając w niej od razu. Były to dla niego pewnego rodzaju szok, III a I liga. Duza różnica. Zapewiam Cie ze zagra w Wisle jesli tylko bedzie jego czas.

Under The Boardwalk - United Warriors
26-04-2006 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maryc Offline
Member
***

Liczba postów: 176
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Tylko po co wydawać tyle kasy na zawodnika, który ma grać w rezerwach. Jeżeli uwazają, że jeszcze nie poradzi sobie w 1 lidze, to mogli go nie kupywac, a grajac w ŁkSie nabrałby na pewno o wiele więcej doświadczenia niż w rezerwach Wisełki. Łomża walczy o awans do 2 ligi, a Boguski był jednym z kluczowych graczy tej ekipy. Ma bodajże 21 lat, gdyby Wisła zaoferowała te pieniądze za powiedzmy 2 lata, dostali by wzamian gracza z lepszą marką niż teraz, bo już na 90% ŁKS awansuje. Regularna gra w 2 lidze to nie to samo co martwienie się o swój byt i pogrywanie w 3 ligowych rezerwach. Moim zdaniem głupia sytuacja i niepotrzebny transfer.

Tak, pamiętam Brożków. Teraz Paweł to jeden z najlepszych napastników Białej Gwiazdy, a Piotr - jeden z lepszych skrzydłowych. Mieli i lepsze i gorsze momenty w swojej karierze, grali na wypożyczeniach, etc. Tylko że oni zaczynali swoją przygodę z Wisła mając chyba 18 lat, a nie 21 i będąc na wyżyanch w swoim poprzednim klubie. Inna sytuacja jest / była z nimi.
26-04-2006 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
no Legia bedzie mistrzem, ale mysle ze to dobrze, bo graja o wiele ładniej od ich rywali z Krakowa, nie podoba mi sie ta Wisła prowadzona przez Dana Petrescu

jesli chodzi o niespodzianki to podoba mi sie postawa Korony Kielce Wink ten klub juz niedlugo moze walczyc o mistrzostwo Polski - zespół z przyszłością

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
26-04-2006 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Również Zagłębie Lubin świetnie sobie ostatnio radzi, niedawno 3 miejsce w tabeli, obecnie spadli na 5. W Pucharze Polski to już tradycja, że drużyna z Lubina świetnie się spisuje, teraz już dzisiaj w finale podejmują Wisłę Płock, która zaś w lidze zajmuje dziesiątą lokatę.

Dobrze, że Legia jest na pierwszym miejscu, zanosi się na to, że zdobędą tytuł. Tylko ciekawe czy coś pokażą w tych eliminacjach do LM, zależy na jakiego rywala trafią. Pożyjemy, zobaczymy.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
26-04-2006 11:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Maryc napisał(a):Tylko po co wydawać tyle kasy na zawodnika, który ma grać w rezerwach. Jeżeli uwazają, że jeszcze nie poradzi sobie w 1 lidze, to mogli go nie kupywac, a grajac w ŁkSie nabrałby na pewno o wiele więcej doświadczenia niż w rezerwach Wisełki. Łomża walczy o awans do 2 ligi, a Boguski był jednym z kluczowych graczy tej ekipy. Ma bodajże 21 lat, gdyby Wisła zaoferowała te pieniądze za powiedzmy 2 lata, dostali by wzamian gracza z lepszą marką niż teraz, bo już na 90% ŁKS awansuje. Regularna gra w 2 lidze to nie to samo co martwienie się o swój byt i pogrywanie w 3 ligowych rezerwach. Moim zdaniem głupia sytuacja i niepotrzebny transfer.

Tak, pamiętam Brożków. Teraz Paweł to jeden z najlepszych napastników Białej Gwiazdy, a Piotr - jeden z lepszych skrzydłowych. Mieli i lepsze i gorsze momenty w swojej karierze, grali na wypożyczeniach, etc. Tylko że oni zaczynali swoją przygodę z Wisła mając chyba 18 lat, a nie 21 i będąc na wyżyanch w swoim poprzednim klubie. Inna sytuacja jest / była z nimi.

Wykupili go bo pewnie wiedzą co sie bedzie z niego święcić Smile Ktos by mógł go zgarnąć sprzed nosa działaczom Wisły, mysle ze 0,5 to nie jest tak duzo, Błaszczykowski tez miał byc nie wypałem a jak gra Smile

admin
jesli piszesz o jednym pilkarzu, nie musisz cytowac calej wypowiedzi. odnos sie do pojedynczego zdania. wieklie cytaty zle wygladaja

Under The Boardwalk - United Warriors
26-04-2006 11:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maryc Offline
Member
***

Liczba postów: 176
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Może masz rację. Ale jeżeli na tej zasadzie go wykupili, to dobrym rozwiązaniem teraz byłoby go wypożyczenie do któregoś z klubów pierwszo/drugo ligowych na około rok, by w tym czasie nabierał doświadczenia i nowych umiejętności. Bo w rezerwach to on nie ma zbyt wielkiej przyszłości mimo wszystko. No chyba, ze jest przygotowywany na następce Cantoro, coś w tym rodzaju.
26-04-2006 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ja się cieszę, że Legia zdobędzie prawie na pewno mistrzostwo. Zawsze jakoś darzyłem ten klub sentymentem, nie wiem czemu. Choć z Wisła też sympatyzowałem, kiedy grała w europejskich pucharach i kiedy w tej druzynie byl potencjal, a nie tak jak teraz... Oczywiście to nie jest tak, że jak grają źle to się od nich odwracam. Po prostu w polskiej lidze nie mam jednego ulubionego klubu. Kibicuje tym, ktorych gra mi sie w danym momencie najbardziej podoba i kiedy widze, ze druzyna ma ręce i nogi. Obecnie podoba mi się gra jak już wspomniałem Legii oraz Korony i Zagłębia (Smuda to jednak bardzo dobry fachowiec).
26-04-2006 13:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ramone Offline
Member
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Mi także wydaje się ,że Legia będzie mistrzem.Może to i dobrze?? Może zmogilizuje to ich w następnym roku??Może Cupiał przejrzy na oczy ??Mnie bardziej interesuje druga liga(ze względu na zespół ,któremu kibicuje)Kogo typujecie do awansu ??
P.S wydaje mi się ,że Legia o coś powalczy w europejskich pucharach
26-04-2006 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
adriano_mchw Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
W tym sezonie lige wygra na pewno Legia. Wisła ma juz chyba niewielkie szanse na wygrana. Chociaz Legia nie zasluzyla sobie zeby wygrać. Nie grała równo przez cały sezon. Martwi mnei postwawa Cracovii. Jestem ich kibicem ale to co oni ostatnio wyprawiają woła o pomste do nieba. I kary finansowe nałożóne na zawodnikow tez raczej nie pomogą. Chociaż Craxa wygrała z Polonią 1-0 ale w rundzie jesiennej zdpbyła tylko 4 punkty Sad
27-04-2006 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
adriano_mchw napisał(a):Chociaz Legia nie zasluzyla sobie zeby wygrać. Nie grała równo przez cały sezon.

To kto w takim razie grał równo przez cały sezon? Odpowiedź brzmi: Nikt. Przecież nie trzeba grać non stop na jakimś określonym poziomie, po prostu są najlepsi z punktu widzenia całego sezonu i z całą pewnością zasłużyli sobie na mistrzostwo.
27-04-2006 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
mich_gier963 Offline
Member
***

Liczba postów: 69
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Widzieliście pierwszy mecz: finał Pucharu Polski? Mnie sie spotkanie bardzo podobało. Było duzo akcji podbramkowych i przede wszytskim goliBig Grin Aż 5. Podziwiam tego Jelenia. Strzelił dwie bramki w pięknym stylu robiąc przy tym zwodyBig Grin To mi sie podoba.
27-04-2006 20:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości