Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serie A
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Serie A
Jeszcze niedawno wydawało się, że Juventus już na pewno zdobędzie poraz kolejny Scudetto, lecz ostanie 5 remisów w meczach doprowadziło do tego, że AC Milan, który jest drugi w tabeli ma już tylko 3 punkty straty do lidera. Ciekawa walka jest pomiędzy moją drugą ulubioną drużyną Fiorentiną a AS Romą, które walczą u kwalifikacje do Ligi Mistrzów. Narazie na tej wymarzonej, czwartej pozycji jest Viola, lecz mają tylko 3 pkt. przewagi nad drużyną ze stolicy. Już wiadomo, że Lecce i Treviso w przyszłym sezonie zagrają w Serie B.

Zapraszam do dyskusji.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
26-04-2006 10:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja również myślałem, że Juve ma już mistrzostwo zapewnione. W pierwszej części sezonu grali znakomicie i notowali prawie same wygrane. Szkoda, że gdzieś stracili tą formę. Mam jednak nadzieję, że odrodzą się i odeprą atak Milanu, tym samym zdobywając mistrzostwo.
26-04-2006 13:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Farmer16 Offline
Member
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
No tak sytuacja Juventusu staje się nie pewna :x . Juventus miał wiele punktów przewagi. Teraz ta przewaga stopniała do 3 pkt. :? Juventus musi zacząć grać, bo ostatnie mecze to 5 remisów. Milan ostatnio gra także ładnie. Ostatni mecz wygrali 3-1 z Messiną, i jak odpadną z LM to zapewne będą starali się odebrać lidera Juventusovi. Juve teraz rozegra spotkanie ze Sieną. Juventus teraz do końca sezonu ma dość łatwe mecze. Milan za to ostatni mecz rozegra z Romą, i kto wie może Rzymianie odbiorą im punkty :wink: . Licze na dobre mecze Juve, i zdobycie 29 Scudetta w historii :twisted: .
26-04-2006 13:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Farmer16 Offline
Member
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Pisze 2 posta pod rząd bo chciałem was nieco ożywić.
Poprzedniego mojego posta usuńcie :wink:
Juventus dzisiaj rozegrał wspaniałe spotkanie na wyjeździe ze Sieną. Podopieczni Fabio Capello pokonali Sienę 3-0, i dalej utrzymują 3 pkt przewagę w tabeli nad drugim Milanem. Bramki strzelali: w 3 minucie Vieira, w 6 minucie Trezeguet, a w 8 minucie Mutu. Jak widac Juventus szybko zdołał strzelić 3 bramki bo w przeciągu 5 minut. Ten rezultat Bianconerich utrzymali już do końca i zanotowali 3 pkt. Milan który zażarcie ich gonił pokonał na własnym stadionie Livorno. Dwie bramki zanotował Filippo Inzaghi Big Grin . Winnym ciekawym spotkaniu Inter przegrał z Empoli. Nie wiem co si.e ostatnio dzieje z Interem. Niedawno wygrywali, a tu nagle wpadka z Empoli. Na szcęście nie stracą drugiej pozycji, ponieważ Fiorentina uległa na wyjeździe 1-0 Palermo. A masakryczna liczba bramek padła w Weronie.Miejscowe Chievo zremisowało z Romą 4-4.

Ciampel -> ja nie widzę potrzeby usuwania posta, pisałeś go dużo wcześniej, a że temat się nie kręci i gadasz praktycznie sam ze sobą, to już nie moja wina! Wink
30-04-2006 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Palermo - AC Fiorentina 1:0

Bohaterem tego meczu był David Di Michele, który strzelił jedyną bramkę w tym meczu w 52 minucie. W tym meczu wiadomo było, że kibice Palermo będą wygwizdywać Toni'ego, który grał w tej drużynie aż dwa sezony. Świetny występ zaliczył Stefano Fiore, który już od pierwszych minut grał jak powinien. W 47 minucie świetną okazję na zdobycie gola miał najlepszy strzelec Serie A, jednak piłka po Jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Di Michele zdobył bramkę w akcji sam na sam, nie dał się wrobić w pułapkę offside'ową. Po zdobyciu gola przez Palermo zespół ten przez ostanie minuty caly czas się bronił, dobre sytuacje mieli m.in. Boijnov, Jimenez i Jorgensen. Wygrali godpodarze, lecz wynik powinien być conajmniej remisowy.

Pomimo tego, że Viola przegrała nadal utrzymuje 4 pozycję, ma 2 pkt. przewagi nad Romą, która zremisowała 4:4.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
30-04-2006 19:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gracek_11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 703
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wkońcu Juventus wygrał spotkanie, 5 remisów pod rząd i już wydawało mi się, że Milan dopadnie graczy z Turynu pod sam koniec rozgrywek. 3 pkt to nie dużo, ale Juventus raczej meczy nie przegrywa, a dwa remisy w dwóch ostatnich kolejkach to chyba im się nie przytrafią (chyba dwie ostatnie kolejki :roll: ). Juventus szybko objął prowadzenie w 8 minut i nie wypuścił go aż do ostatniego gwizdka. Inny wysoki wynik to remis Cheivo z Romą 4-4, a tak sie bałem u bukmachera, że będzie mniej niz 3 bramki :lol: Milan pokonał 2-0 Livorno, ale oglądając wczoraj skróty to mieli bardzo dużo setek.
01-05-2006 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Seki Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 661
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Sytuacja w końcówce sezonu w Serie A zrobiłą sie interesująca, bo toczy sie wyrównana walka o mistrzostwo pomiędzy Juve i Milanem. Piłkarze z Turynu w ostatnich meczach grali totalną kiszke aż nie dało sie na nich patrzeć ( zresztą dalej twierdze ze grają denny football, nawet Arsenal robił z nimi co chciał ) za to Milan zdołał troche nadrobić. Inter na pewno będzie na trzeciej pozycji, a poza tym toczy sie świetna walka o czwartą pozycje pomiędzy Fiorentioną i Romą, osobiście wolałbym zeby zawodnicy z Rzymu zajeli 4 miejsce. :wink:

"zobaczyc UNITED bezcenne"

Praga, 2x Mediolan, Budapeszt, 2x Amsterdam, Kopenhaga, Lens, Kijow, Manchester, Rzym, Londyn

RED ARMY
01-05-2006 11:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Farmer16 Offline
Member
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
No tak zrobiło się naprawde ciekawie jak wspomniał Sterowiec. Juventus teraz złapał formę wygrywając z Sieną 3-0. Milan także jedzie z tym koksem i w ostatnim meczu pokonali 2-0 Livorno. Każdy z 2 tych zespołów (Milan, Juventus) czeka trudne spotkanie. Milan w ostatniej kolejce zmierzy się z Romą. A Juventus w tej weekendowej kolejce podejmie Palermo, które jest nieco łatwiejszym rywalem, choć napewno trudnym. Przypomne, że Palermo w ubiegły weekend wygrało z Fiorentiną :!: Sytuacj ciekawa Juventus musi zdobyć tylko 4 pkt. by świętować 29 mistrzostwo kraju w całej historii klubu. Walka o mistrzostwo będzie napewno zażarta. Jednak wierze w to, że po Scudetto sięgnie Juventus, ba jestem pewny! :wink:
03-05-2006 07:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nie mam nic przeciwko temu, aby Juventus po raz kolejny został mistrzem Włoch, jednak na pewno nie będzie to łatwe, bo Milan nie da łatwo za wygraną.
Wydaje mi się, ze Juve we wcześniejszych meczach było w lepszej sytuacji niż piłkarze z Mediolanu, ponieważ Milan grał jeszcze w Lidze Mistrzów, a turyńczycy mogli się już skupić tylko na rozgrywkach ligowych. Teraz kiedy Milan również pożegnał się z LM (niby przez sędziego) może już tylko myśleć o pokrzyżowaniu szyków drużynie z Turynu.
03-05-2006 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
AC Fiorentina - Reggina 5:2

Viola od pierwszych minut pokazywała, że chce bardzo wygrać to spotkanie. Reggina aż do gola Fiore w 25 minucie po akcji Bojinova i Jorgensena zaatakowała bramkę gospodarzy tylko raz. 2 minuty później po golu Stefano, Luca Toni strzelił swoją 29 bramkę w tym sezonie w Serie A. Wykorzystał On błąd obrony i swobodnie wbił piłkę do siatki. Kolejną gafę defensywy Regginy wykorzystał Duńczyk Martin Jorgensen zdobywając trzeciego gola w meczu. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się tak samo jak na OT, wynikiem 3:0. W 64 minucie ponownie strzelił Toni, jedna z ładniejszych bramek w Jego wykonaniu, bardzo ładny wolej i 30 bramka w lidze. Szybko Bojinov podwyższył na 5:0, wykorzystał On kolejny błąd obrony gości, nie wpadł w pułapkę off-sid'ową i strzelił w akcji sam na sam. Gracze Fiorentiny już się chyba rozluźnili, czego konsekwencją były jeszcze dwie stracone bramki w końcówce meczu, autorami dwóch goli był Amoruso.

Viola zajmuje 4 pozycję, Roma wygrała z Treviso tylko 1:0.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
07-05-2006 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Chievo Verona - AC Fiorentina 0:2

Viola wygrała mecz w Veronie po golach Luca Toni'ego i Dainelli'ego, tym samym zapewniła sobie udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów zajmując 4 miejsce na koniec sezonu. Obecnie jest wielka afera, w którą jesy wplątany Juventus jak i Fiorentina (zresztą to nie są jedyne kluby), ale mam nadzieje, że wszystko się dobrze ułoży i zobaczę Viole wreszcie chociaż w tych eliminacjach. Boję się, że znowu klub z Florencji zostanie zdegradowany i kolejne sezony będą tylko po to, aby wchodzić wyżej i wyżej.

Forza Fiorentina !!

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
14-05-2006 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gracek_11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 703
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Juventus jednak utrzymał to pierwsze miejsce i zdobył Scudetto, choć Milan napierał z drugiego miejsca. Po tej serii 5 remisów z rzędu wkońcu się obudzili i dojechali do końca sezonu jako lider. Fiorentina ostatecznie na 4. Cóż chyba jednak to imk nalezalo się to miejsce, Roma miala fenomenalna runde wiosenna, a Viola grala lepiej, przede wszystkim rowniej przez caly sezon. Tak więc znamy kolejnego mistrza, który obronił tytuł sprzed roku. Choć ten sezon także zakończył się w cieniu wielu skandali, które takze na dniach powinny być rozwiązane.
15-05-2006 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ramone Offline
Member
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Należy podziwiać Juventus za to czego dokonał w ostatnim meczu.Nie dość ,że grał pod presją(Milan) to jeszcze w atmosferze skandalu.Na prawdę ciężko musi się grać wiedząć ,że to może być ostatni mecz w Seria A.Wiele słyszałem o tym ,że Juventus kupuje mecze...cóż teraz chyba wyszło na to ,że te słowa się potwierdziły...szkoda...
15-05-2006 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Fabio Liverani został oficjalnie piłkarzem AC Fiorentiny. Co ważne, Viola nie będzie musiała za ten transfer zapłacić, ponieważ piłkarz przeszedł do klubu na zasadzie wolnego transferu (z Lazio). Moim zdaniem będzie to dobre wzmocnienie, podobno rozmowy są jeszcze prowadzone z Franco Semiolim, Aimo Dianą, a także Francesco Tavano. Działacze klubu twierdzą, że ten transfer nie będzie ostatnim, chcą wzomcnić zespół przed eliminacjami do LM.

Bardzo cieszę się z tego, że Viola już tak szybko działa i mam nadzieje, że zarząd dotrzyma słowa.

Cristiano Zanetti przeszedł do Juventusu Turyn.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
26-05-2006 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Farmer16 Offline
Member
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
No tak mamy nowego piłkarza Juve a jest nim Cristiano Zanetti jak wspomniał przedmówca. Powoli zaczyna się wyjaśniać sprawa co do tej afery z sędziami. Pewne jest to, że Juventus spadnie do SerieB, ale ja i tak się tym nie martwię bo nawet jak to będzie SerieB czy nawet C to będę na zawsze z Juve. Ostatnio miała miejsce przykra sprawa. Były piłkarz Juventusu Gianluca Pessotto wypadł z 3 piętra okna klubowego i walczy o życie w Turyńskim szpitalu. Oficjalnie Juve zaczyna wybierać prezydium po tym jak musieli zwolnić całą 4 za fałszerstwa. Jak Juventus spadnie a co jest nie uniknione to Milan będzie miał kare odjęcia 20 punktów w SerieA więc napewno Mistrzostwa Włoch nie zdobędzie Smile
01-07-2006 07:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości