Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki, lektury, gazety, nasza tw&#24
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ja czytam obecnie... Biblię Tongue Tak, tak, muszę na polski. Oczywiście nie całą, ale dość dużo fragmentów. Postaram się jednak troszkę więcej przeczytać, bo niektóre księgi są naprawdę interesujące. Ogólnie jednak, żeby się zrelaksować to nie polecam :lol:

P.S. W międzyczasie, żeby się odprężyć, czytam zbiór opowieści "Miecz przeznaczenia" Sapkowskiego, przygotowujący do serii wiedźminowskiej, którą już od dawna zamierzam przeczytać, a jakoś mi nie wychodzi. Za mało czasu, za dużo obowiązków...
10-12-2006 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Obecnie? Syzyfowe prace. Właśnie sam nie wiem, jakim cudem siedzę przy kompie i piszę tego posta, bo powinienem raczej ślęczeć przed książką. W środę mamy sprawdzian o całej fabule Wink To obowiązkowa lektura, więc się wywinąć nie da, ale ogólnie napisana niezwykle trudnym, wręcz masakrycznym językiem. Zdania sklecione nawet na cztery linijki i czasem po pierwszym przeczytaniu trudno wyłapać sens. Większość męki na szczęście za mną, z czego się bardzo cieszę. A co Wy powiecie o dziele Żeromskiego?

capo di tutti capi

MUSC PL
28-01-2007 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Mnie teraz czeka czytanie "Potopu", ale nie wiem czy się nie wezmę za "krótszą wersję" :twisted:
Syzyfowe prace czytałem, nawet dało się przeczytać, cociaż już nie pamiętam za wiele z tej książki. A że język trudny - w końcu to Żeromski. Nie ma co narzekać na lektury w Gimnazjum, bo w szkole średniej to są same co mają min. 250 stron, więc jest troche czytania. Ostatnio czytałem "Mistrza i Małgorzatę"- 570 stron! Jednak musze przyznać, że zabierałem się za nią z mieszanymi uczuciami, ale książka wbrew pozorom fajna, łączy w sobie różne gatunki przez kryminał po powieść romantyczną.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
28-01-2007 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ciampel napisał(a):A co Wy powiecie o dziele Żeromskiego?

Czytałem ją w ubiegłym roku i chyba nawet pisałem o niej na forum Tongue Język trudny, ale ogólnie treść niezła, kilka ciekawych wątków. Myślę, że mimo wszystko warto ją przeczytać, bo zawarte w niej treści przydadzą się w kształtowaniu świadomości młodych ludzi (upodabniam się do Romka już :lol: ).
28-01-2007 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #35
 
Mam ciekawa wiadomosc dla fanow Harry`ego Potter`a.

7. tom - Harry Potter and the Deathly Hallows" - uwakze się 21 lipca. Oczywiscie angielskie wydanie. Jesli chodzi o 6. tom to przeklad na jezyk polski pojawil sie pol roku po premierze angielskiego.


Ciekawa jest sprawa z tytulem. O ile "deathly" mozna tlumaczyc jako: śmiertelny, podlegający śmiercy, groźny lub zabójczy to z "hallows" sa problemy. Problemy nawet dla kogos kto od urodzenia mowi po angielsku. Polkowski twierdzi, ze moze to być nawiązanie do starogermańskich i celtyckich znaczen tego slowa co oznacza "regalia" (berło, miecz, jablko, tron) lub "relikwie" (glownie jesli chodzi o Świetego Grala).

Moim zdaniem moze to byc nawiazanie do Miecza Godryka Gryffindora - być moze okaze sie on smiertelne dla Lorda Voldemorta...

amor patriae nostra lex
02-02-2007 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Temat Harry'ego Pottera jest mi już trochę obcy. Przy czwartej części zrezygnowałem i wolałem sobie poczytać przygody Tomka Wilemskiego - kojarzycie? Przy okazji podszlifowałem geografię, historię i wiedzę o plemionach Ameryki Południowej. Wyboru nie żałuję Wink

I na szczęście uporałem się z dziełem Żeromskiego ostatnio. Jakoś dotrwałem do samiutkiego końca. Choć chwilami - kiedy żmudne i nudne opisy zajmowały 20 stron - było ciężko. I o dziwo wszystko zapamiętałem - na sprawdzianie pani nie miała mnie czym zagiąć. Chyba koncentracja podczas czytania książek dużo daje Wink

capo di tutti capi

MUSC PL
02-02-2007 15:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Zbiór opowieści "Miecz przeznaczenia" Sapkowskiego skończony. Oczywiście wszystkim polecam, bo bardzo ciekawe są historie Geralta i jego towarzyszy.

Zacząłem czytać pierwszy tom sagi wiedźmińskiej - "Król Elfów". Jak na razie bardzo mi się podoba; zresztą tego się spodziewałem.

Ciampel napisał(a):przygody Tomka Wilemskiego - kojarzycie?

Nie. Jaki to autor/tytuł? I ogólnie o czym jest?
02-02-2007 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ostatnio ostro wziąłem się za twórczość Kena Folletta. Jest to brytyjski pisarz, autor wielu słynnych thrillerów. Posiadam wszystkie jego książki, póki co przeczytałem połowę. Follett praktycznie z miejsca stał się moim ulubionym pisarzem, każdą stronicę lektury chłonę z wielką ekscytacją. Fantastycznie zbudowana akcja, nieoczekiwane zwroty - wszystko, co potrzeba do dobrego thrillera. Najbardziej podobały mi się książki o tytułach "Trzeci bliźniak" oraz "Zabójcza pamięć", ale "Noc nad oceanem" czy "Zamieć" niewiele im ustępują. Kilku nocy nie przespałem, bo oderwać się nie mogłem - bynajmniej nie żałuję. Każdemu polecam przejść się do biblioteki/księgarni, te pozycje są ogólnodostępne.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
11-02-2007 02:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Pejter napisał(a):Nie. Jaki to autor/tytuł? I ogólnie o czym jest?

Alfred Szklarski to autor tej serii.

Opisane są podróże i perypetie pewnego chłopca nieco młodszego od nas. Jego tata jest łowcą dzikich zwierząt i wiadomo - wybiera się we wszelkie zakamarki świata, by upolować coś godnego uwagi. Taka tematyka mnie nawet kręci i właśnie dlatego wszystkie 7 książek przeczytałem przez jedne wakacje Wink

@Valver - jak tak polecasz, niewykluczone, że nie wezmę się za to. Zobaczymy, czy opłaca się zarywać nocki.

Co do brytyjskich autorów - George Orwell - "1984 rok" - mówi wam to coś? Też trzyma w napięciu i można się poczuć jak w za czasów państw totalitarnych. Książkę czytałem po angielsku, zatem zachwyt był jeszcze większy Wink

capo di tutti capi

MUSC PL
11-02-2007 09:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ciampel napisał(a):jak tak polecasz, niewykluczone, że nie wezmę się za to. Zobaczymy, czy opłaca się zarywać nocki.
Opłaca, opłaca Wink
Ciampel napisał(a):George Orwell - "1984 rok" - mówi wam to coś?
Autora kojarzę, czytałem "Folwark zwierzęcy". Jak skończę Folletta, to się wezmę za ten tytuł, który polecasz.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
11-02-2007 12:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Andre770 Offline
Member
***

Liczba postów: 124
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ja aktualnie czytam Krzyżaków. Nawet fajna ta książka. :wink:
Jeżeli chodzi o Harry'ego to wszystkie częsci mam pare razy już przeczytane. 8) Po prostu podobał mi się.

GLORY GLORY MAN UNITED
11-02-2007 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
tomash333 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Co to pana Pottera, tez czytalem i wciaga cholerstwo...ale nie lubie tego glupkowatego bohatera. taki ciciu. Fajna jest parodia BARRY TROTTER..

Inne ksiazki ktore polecam to Forrest Gump,Forrest Gump, i jak ktos lubi historie do D-DAY i Kompania Braci Big GrinBig GrinBig Grin Swietne ksiazki
17-02-2007 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ciampel napisał(a):przygody Tomka Wilemskiego - kojarzycie? Przy okazji podszlifowałem geografię, historię i wiedzę o plemionach Ameryki Południowej. Wyboru nie żałuję
Aaaaale kolega ma plusa już u mnie Smile
Znakomite książki! Moi rodzice sobie je na randkach wzajemnie czytali :mrgreen: :mrgreen: Jak byłam młodsza chcieli we mnie wskrzesić miłość do geografii i podróży i chyba im się udało. Czasem mam ochotę znów powrócić do tych książek, ale zwyczajnie brakuje mi czasu. Matura, matura, matura :? Jak sobie pomyślę, że przez całe liceum nie przeczytałam żadnej lektury i muszę wszystko nadrabiać, to aż mnie szlag jasny trafia. Dobrze, że chociaż streszczenia regularnie wertowałam, bo inaczej moja celująca ocena z polskiego, istniałaby wyłącznie w moich znach Wink
09-03-2007 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
man utd fan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 257
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Ja tam lubię Harrego Pottera a teraz czytam fajną książke zakazana magia nieźle wciąga od 2 do trzech dni i przeczytam :twisted:

Manchester Panem!!!Manchester królem!!!
09-03-2007 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #45
 
Ostatnio od nauczycielki angielskiego dostalem ksiazke zwiazaną z tematyka HP. A mianowicie "Quidditch przez wieki". Bardzo ciekawa lektura dla fanow serii. Niestety na jakies 20-30 minut Smile

Jesli chodzi o inne ksiazki to jestem w trakce czytania ksiazki Fredericka Forsyth`a pt. "Mściciel". Ciekawa pozycja. PRzeczytałem narazie jakies 100 stron i dochodze do wniosku ze to dopiero poczatek a zdarzen, a juz dosyc duzo sie działo....

amor patriae nostra lex
09-03-2007 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości