Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patrice Evra
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #91
Re: Patrice Evra
Po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu jak zajebisty jest Pat.



Mój Blog: Pod presją czasu
21-03-2011 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #92
Re: Patrice Evra
Ukryty tekst:
Choć istniały kontakty pomiędzy Evrą a systemem szkoleniowym Paris St Germain, dopóki nie skończył on 17 lat, tak naprawdę nikt go nie zauważył. - Byłem napastnikiem i grałem w turnieju, zorganizowanym przez lokalne centrum sportowe - powiedział Francuz. - Byli tam włoscy przedstawiciele, którzy zapytali mnie czy nie chcę pojechać na testy do Torino. Grali oni wtedy w Serie B. Dałem im swój numer telefonu i trzy dni później zadzwonili do mnie i rozmawiali z moją mamą. Powiedziała ona: "Nie ma mowy, nie mamy pojęcia kim jest ten facet". Ale wtedy mój brat powiedział: "Spójrz, Patrice nic nie robi, pozwól mu wyjechać".

- Spędziłem tam 10 dni, zaproponowali mi, abym pozostał jako piłkarz drużyny młodzieżowej. Ale wtedy skontaktował się ze mną obserwator z Marsali, sycylijskiej drużyny trzecioligowej, i zaoferował mi szansę na zostanie profesjonalnym piłkarzem. Powiedział, że otrzymam dom i zgodziłem się. Pamiętam, kiedy przyjechałem na trening, zakładając dres i klapki. Spojrzałem na siebie w lustrze, to było niczym raj.

- Do dzisiejszego dnia jest to moje najlepsze wspomnienie z kariery piłkarskiej. Nie zdobycie mistrzostwa ani Ligi Mistrzów, ale tamten moment, kiedy miałem 17 lat i w końcu zostałem profesjonalnym piłkarzem. Dokonałem tego. Udowodniłem, że ludzie nie mieli racji. To był cudowny klub. Niczym wielka rodzina. Byłem jedynym czarnoskórym piłkarzem w klubie i ludzie pytali mnie czy nie zrobię sobie z nimi zdjęcia, ponieważ nigdy nie widzieli czarnoskórego faceta. Ale idąc ulicą, mogłem być zaproszony do ludzkich domów, aby przyłączyć się do wspólnego posiłku.

So beautiful.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
21-03-2011 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #93
Re: Patrice Evra
Kolejny w przeciągu kilku ostatnich tygodni słaby mecz Pata. Obawiam się, że albo jest to skutek nadmiernej eksploatacji i po prostu fizycznie już nie wytrzymuje albo trzeba zacząć częściej dawać szanse Fabio, żeby Evra zrozumiał, że jego pozycja nie jest nietykalna. Skłaniałbym się ku temu pierwszemu. Może należałoby mu dać wolne w weekend?
06-04-2011 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #94
Re: Patrice Evra
Bez przesady, dwa razy się potknął, ale nie zapominaj kto wybijał piłkę z bramki po strzale Lamparda.

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
06-04-2011 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #95
Re: Patrice Evra
Wybicie piłki z linii bramkowej niczego nie zmienia. Należą mu się za to pochwały, ale jego ogólny występ był fatalny. Przegrał mnóstwo pojedynków na swojej stronie.

Nie jestem zwolennikiem tego, żeby posadzić go na ławce, bo zastępców lepszych nie mamy. Wystarczy, żeby Ferguson poważnie z nim porozmawiał, w efekcie czego Evra w końcu zacznie grać tak jak nas niegdyś do tego przyzwyczaił.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
06-04-2011 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #96
Re: Patrice Evra
Jak dla mnie to było tego więcej niż 2 potknięcia.
06-04-2011 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #97
Re: Patrice Evra
mucha napisał(a):Wystarczy, żeby Ferguson poważnie z nim porozmawiał, w efekcie czego Evra w końcu zacznie grać tak jak nas niegdyś do tego przyzwyczaił.
Nie wydaje mi się, że jest to kwestia poważnej rozmowy. Pat jest zajechany i nie może odnaleźć formy. Tak jak Fletch. Od 4 sezonów gra non-toper, zero wytchnienia, w lecie jeszcze ta cała afera z reprezentacją. W przyszłym sezonie pewnie wróci stary, dobry Pat.

Dałbym mu dychnąć z Fulham, Fabio powinien sobie poradzić.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
06-04-2011 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #98
Re: Patrice Evra
Dokładnie, nieraz mówiliśmy w zeszłym sezonie czy 2 sezony temu - on nie wytrzyma takiego tempa. Grał non stop na najwyzszym poziomie, bez wytchnienia. odbiło się to na nim w końcu. Jemu nie trzeba żadnych rozmów, tylko odpoczynku, który dostanie pewnie dopiero latem.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
06-04-2011 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #99
Re: Patrice Evra
Ja osobiście nie nazwałbym jego wczorajszego występu fatalnym, wprawdzie kilka razy się potknął i dał się objechać zawodnikowi Chelsea, czasami nie nadążał z powrotem na pozycję, ale miał także kilka przechwytów i co nieco udzielał się w ofensywie. Niemniej występ poniżej poziomu do jakiego swego czasu przyzwyczaił nas Francuz.
Zmęczenie, to główny powód takiej dyspozycji Pata. Śmiało można w niektórych meczach dawać szansę Fabio.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
07-04-2011 08:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #100
Re: Patrice Evra
No ja nie do końca zgadzam się z argumentem dotyczącym zmęczenia Evry. Fakt, to z pewnością ma jakiś wpływ na jego formę, ale niektórych jego zagrań nie można tłumaczyć zmęczeniem. To, jak bawi się piłką i ją traci, jak wchodzi na raz i w dziecinny sposób daje się ogrywać. To nie są błędy spowodowane zmęczeniem. Rozumiem, gdyby on nie wytrzymywał kondycyjnie, ale tak nie jest. To są dziecinne błędy juniora, który dopiero uczy się prawdziwej gry w defensywie.

Do końca sezonu pozostało już niewiele meczów, nie możemy ryzykować, nawet z takim przeciwnikiem jak Fulham (już Bolton nam pokazał, że u siebie wszystkiego nie wygramy z zamkniętymi oczami). Evra powinien grać, tym bardziej, że Rafael pewnie będzie pauzował przez jakiś czas i na prawej obronie wyląduje Fabio.

Niech tylko przeanalizuje swoją grę i zobaczy jak bardzo odstawał od swoich kolegów w meczu z Chelsea. Każdy dał z siebie wszystko, żeby wywalczyć ten niezwykle ceny rezultat na Stamford, a szkolne błędy Evry mogły nas kosztować remis lub nawet porażkę. Evra już w tamtym sezonie znacząco przyczynił się do odpadnięcia z Bayernem. A Evra to człowiek bardzo inteligentny, w przeciwieństwie do takiego Balotelliego z łatwością powinien zdać sobie sprawę, że gra słabo i musi coś z tym zrobić.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
07-04-2011 18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #101
Re: Patrice Evra
No chyba nie myślisz, że Evra nie zdaje sobie sprawy w jakiej jest formie. Zgadzam się poniekąd z tym co piszesz, że niektóre błędy ciężko wytłumaczyć zmęczeniem, vide karny z WHU, ale może to też jest kwestia zmęczenia psychicznego.

To też nie działa tak, że piłkarz sobie nagle uzmysławia "kurde, zauważyłem, że ostatnio gram jakby gorzej, od soboty znowu zacznę wymiatać" i bum, znowu gracz w formie. Coś jak z Rooney'em, pojechał sobie na wakacje, zapomniał o piłce i powoli się psychicznie odbudowywał.

I właśnie mi się wydaje, że on kondycyjnie nie wyrabia. Często go brakuje na lewej stronie jak się zapędzi do przodu, w ofensywie też udziela się rzadziej niż w poprzednich sezonach.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
07-04-2011 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #102
Re: Patrice Evra
Ale za to najlepsze w Evrze jest to, że praktycznie nie łapie kontuzji. Gdyby wszyscy mieli tak samo, mielibyśmy potrójną koronę co roku.

Ja bym mu chętnie dał odpocząć nawet na 2-3 tygodnie, ale niestety - jesteśmy w takim momencie sezonu, że nie ma chuja. Poza tym on nigdy nie gra jakoś źle - co najwyżej przeciętnie. A to jest różnica. Wczoraj też to było widać: może i parę razy dał się objechać, ale parę razy też uczestniczył w fajnych akcjach zaczepnych + uratował nam raz pewnego gola. No, może z West Hamem zagrał źle. Ale to mu się naprawdę często nie zdarza.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
07-04-2011 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #103
Re: Patrice Evra
Fakt, zmęczenie psychiczne też ma znaczenie. No i w sumie zgadzam się z tym, że ot tak nie da się odbudować formy. Ale na chwilę obecną mamy problem na bokach obrony (kontuzja Rafaela - oby nie poważna) i rezygnacja z Evry w pierwszym składzie może nam nie wyjść na dobre. Bo co jak co, ale wolę jego w słabszej dyspozycji niż Rafaela i Fabio na bokach, tym bardziej, że sezon wkracza w decydującą fazę, nie możemy sobie pozwolić na utratę punktów.

A pisząc o słabszej dyspozycji nie mam na myśli występu z Chelsea, bo ten w moim mniemaniu był wręcz fatalny. Wcześniejsze mecze Evry nie były tak słabe, przynajmniej ja nigdy z takim wkurwieniem jak w meczu z Chelsea, nie patrzyłem na jego grę.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
07-04-2011 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #104
Re: Patrice Evra
Fergie wie najlepiej, ale granie nim cały czas też pewnie na dobre nam nie wyjdzie. Będziemy go potrzebować jeszcze w tym sezonie w ważniejszych meczach niż ten z Fulham. Jesteśmy w formie, takie Fulham u siebie powinniśmy wciągnąć nosem.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
07-04-2011 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #105
Re: Patrice Evra
No wydaje się, że przeciwko Fulham można spokojnie dać szansę rezerwowym, ale ja ciągle w pamięci mam mecz z Boltonem, gdzie rzutem na taśmę wygraliśmy 1:0 po golu Berbatowa w końcówce. Nie możemy sobie pozwolić na utratę punktów. Ale Ferguson zrobi jak będzie uważał - w końcu i z FA Cup z Arenalem wystawił śmieszny skład, a wygrał Wink

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
07-04-2011 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości