Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pływanie
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Pływanie
Wczoraj zaczeły sie plywackie mistrostwa europy,Polska wystawiła az 28 pływakow.Trener reprezentacji Pawel Słomiński liczy na 7-10 medali. Pewniakami na medale sa oczywiscie Otylia Jędrzejczak,Pawel Korzeniowski,katarzyna Baranowska i jeszcze kilku innych.Co sadzicie o szansach polskich pływakow???
31-07-2006 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nazwę tematu zmienić na ogólną: "Pływanie".

Ja liczę na to, że przynajmniej te 7 medali zdobędziemy. Byłoby bardzo dobrze. W przypadku Otylii obojętnie jaki medal byłby sukcesem, dlatego nie wymagam od niej złota. Mam za to nadzieję, że Paweł Korzeniowski zdobędzie właśnie medal o takim kruszcu. Mistrzostwa Europy są transmitowane na Eurosporcie, więc zachęcam do oglądania, bo, wbrew pozorom, jest to bardzo interesująca dyscyplina sportu.
31-07-2006 14:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #3
 
Pejter napisał(a):Nazwę tematu zmienić na ogólną: "Pływanie".

Pejter - przeciez Ty jestes chyba w zespole modow? Prawda?

A co do tematu to sa pierwsze powazne zawody Otylii od wypadku, chyba ze sie myle. Ciekawe czy wroci na szczyt Wink

amor patriae nostra lex
31-07-2006 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja płyawanie oglądam tylko i wyłącznie z udziałem naszych rodaków. Liczę podobnie jak Pejter na Pawła Korzeniowskiego, Otylię, choć ona już raczej jest bohaterem narodowym w tej dziedzinie sportu, fajnie by było gdyby zdobyła złoto Wink Medali powinno być sporo, mam nadzieje, że będzie coś w okolicach tylu, ile nam podał trener Słomiński.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
31-07-2006 14:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #5
 
Prasa napisał(a):Katarzyna Baranowska zdobyła brązowy medal pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Polka zajęła trzecie miejsce w finale wyścigu na 400 m stylem zmiennym. To pierwszy medal dla Polski w tych mistrzostwach.

Baranowska jednocześnie poprawiła swój rekord Polski na tym dystansie. Nowy rekordowy rezultat to 4.40,02.

No i zaczelo sie Smile Gratulacje. Trzeba zaznaczyc ze to trudny rok dla Baranowskiej bo mature zdawala. Ja licze na conajmiej 8 medali - Polacy umieja plywac Wink

amor patriae nostra lex
31-07-2006 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
No i zaczęło się zdobywanie medali. Baranowska zaczęła jako pierwsza, teraz miejmy nadzieję, że inni pływacy pójdą w jej ślady. Można powiedzieć, że zdobyła dwie "rzeczy" - brązowy medal i nowy rekord Polski na dystansie 400 m. Brawo dla Kasi Wink :!:

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
31-07-2006 18:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Przed chwila drugi medal dla Polski na ME w Budapeszcie zdobla ponownie Katarzyna Baranowska.Jest to juz drugi medal na tych mistrzostwach tej osiemnastoletniej plywaczki,ale tym razem srebrny..Dzis ma jeszcze wystartowac Pawel Korzenoiwski na swoim koronnym dystansie-200m motylkiem,jest zdecydowanym faworytem i osbiscie licze na zloty medal.
03-08-2006 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
A teraz już 3 i 4 medal - dwa pierwsze złota! Smile Sławek Kuczko na 200 m stylem klasycznym. Pierwszy był Włoch, ale został zdyskwalifikowany i złoto dostał Kuczko Smile Brawo Sławek!
Chwilę później w finale 200 m motylkiem Paweł Korzeniowski rozniósł rywali, zdobywając 4 medal dla Polski. W tym samym finale startował też Łukasz Drzewiński, jednak mimo dobrego początku przegrał na finiszu i zajął ostatnie miejsce.

I medal nr 5! Smile Tym razem sztafeta pań 4x200 kraulem zajęła drugie miejsce, wygrawyając po dramatycznej walce z Francuzkami. 2 złota, 2 srebra i brąz, to dopiero początek!
03-08-2006 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Wspaniały dzień dzisiaj dla polskiego pływania. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów Polski, którzy przyczynili się dziś do uszczęśliwienia masy kibiców.
Korzeniowski byl murowanym faworytem i potwierdził swoją klasę, jednak szkoda trochę, że nie poprawił swojego rekordu życiowego. Mało brakowało.
W przypadku Sławka Kuczko liczyłem na medal jakiegokolwiek kruszcu. Polak rozkręcał się ze startu na start w tych ME i zajął pierwsze miejsce w najbardziej odpowiednim momencie, czyli finale, choć było to zasługą nieszczęścia innego zawodnika (dyskwalifikacja).
Baranowska zdobyła już drugi medal na tych mistrzostwach i może uznać swój występ za udany. Ładnie dzisiaj walczyła z Manadou, ale niestety nie udało się. Jednakże, drugie miejsce jest wielkim sukcesem, bo Francuzka jest naprawdę w wyśmienitej formie i wygrywa wszystko, w czym startuje...
... no, może prawie, bo dziś sztafeta jej kraju przegrała z Polkami, a ona sama nie potrafiła odrobić straty do Barzyckiej, mimo że nie była ona zbyt duża Big Grin Brawa dla wszystkich dziewczyn. Zaimponowała mi ta 16-latka, nie wiem, jak ma na nazwisko, a nie chce mi się sprawdzać, ale dziewczyna w moim wieku, a zapieprzała, aż miło było patrzeć.
03-08-2006 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nasi pływacy mieli dzisiaj swój dzień. Tak jak przewidywano zdobędziemy dużo medali, na razie mamy ich pięć, ale to nie wszystko. Są również szanse na zdobycie medali przez innych zawodników. Zdobyć tą nagrodę ma szanse jeszcze Otylia Jędrzejczak, która nie pływała jeszcze indywidualnie, a także Mateusz Sawrymowicz na dystansie 1500 m. Trzymamy kciuki :!: Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
03-08-2006 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Kolejny medal do kolekcji. Tym razem złoty medal zdobyła Otylia Jędrzejczak na 200 m stylem dowolnym uzyskując czas 1.57,25. Jest to już drugi medal zdobyty przez Otylię, wcześniej wywalczyła w sztafecie 4x200 stylem dowolnym srebrny medal. Czyli mamy wielki powrót naszej najlpeszej pływaczki do tej dziedziny sportu. Gratulacje :!:

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
05-08-2006 18:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Bardzo się cieszę, że Otylii udało się zwyciężyć. Obawiałem się trochę o jej formę, ale teraz już nie mam wątpliwości - jest wysoka. W półfinale na 200 m motylkiem widać było, że Polka była bardzo zmęczona po odniesieniu sukcesu na 200 m kraulem. Myślę, że jutro "wykręci" lepszy czas i zdobędzie drugie złoto na tych mistrzostwach.
05-08-2006 18:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ja rowniez jestem przekonany ze Otylia powinna dzisiaj zdobyc zloto na swoim koronnym dystansie,licze na bardzo dobry rezultat.Po tym co pokazala w kraulu jestem przekonany ze napewno zyciezy.
06-08-2006 10:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
KanT Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 867
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
My tu sie emocjonujemy LA a w helsinkach sa rozgrywane mistrzostwa europy w plywaniu na malym basenie. Nie jestem w stanie powiedziec ile medali juz mamy bo jest ich masa i zaryzykuje stwierdzenie ze na tych zawodach przeciwnikow bijemy o glowe :wink: .

[Obrazek: 2rxh5ad.jpg]
10-12-2006 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Mamy już 8 medali, a dzisiaj może byc jeszcze kilka kolejnych. Bardzo dobry występ naszych reprezentantów, Otylia rekord Europy. Wspaniale!
Z tego, co zauważyłem to Mistrzostwa na krótkim basenie nie są tak prestiżowe, jak turnieje na długim, 50 metrowym i ja również mam takie odczucie podczas oglądania zawodów. Jednak sukcesy Polaków są bardzo duże na obu długościach i należy się z tego cieszyc. W marcu Mistrzostwa Świata. Oby tak dalej!
10-12-2006 13:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości