Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sporty zimowe
Farmer16 Offline
Member
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Sporty zimowe
W tym temacie piszemy o sportach zimowych. Co do skoków narciarskich, jak wiemy Polska ma świetnego skoczka ,,Adama Małysza'' który kolejny sezon świetnie sobie radził. Obecnie prowadzi w klasyfikacji Generalnej Letniego Grand Prix, wygrywając ostatni konkurs w Zakopanem. Ostatnio na arenie skoków narciarskich pojawił się młody 16-letni Austraik Gregor Schlierenzauer. Zajmuje on 2 miejsce w Klasyfikacji Generalnje, nie raz imponował w tym letnim sezonie. Jestem ciekaw czy tak świetnie będzie skakał także zimą. Będzie to niewątpliwie wielkie odkrycie ,,skoków narciarskich''
27-08-2006 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
No ja jestem ciekaw czy Małysz równie dobrze będzie skakał zimą, gdy wtedy skoki są ważniejsze i pełne emocji. Ten młody skoczek z Austrii rzeczywiście wielki talent, ale mi się zdaje, że ta jego forma przyszła tylko na letnie konkursy. Chociaż wszystko przed nami, musimy po prostu poczekać. Liczę również na młodych Polaków, tak jak przed rokiem Kamil Stoch miał swoje 5 minut w skokach.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
28-08-2006 10:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ostatnio w mediach ukazala sie wiadomosc,ze Jakub Janda poklucil sie z czeska federacja skokow narciarskich i nie chce juz wystepowac w barach Czech, podobno jest sklonny zaczac skakac dla Polski(jest to nawet prawdopodobne bo jego dziadkowie,lub rodzice sa Polakami)Jak wiem ostatnio Czech nie jest w najwyzszej formie,ale gdyby moze do nas przeszedl i zaczol trenowac Hannu Lepistoe(pis.) to moze mielibysmy 2 dobrych skoczkow i jakies szanse w druzynowce.

Z drugiej strony osobiscie dziwnie by mi sie dopingowalo Jande i napewno zdecydowana wiekszosc Polakow wolalaby zeby sukcesy odnosil prawdziwy Polak-Adam Małysz, a nie przyszywany Janda.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
29-08-2006 09:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja osobiście Jande zawsze lubiłem, ale zdaje mi się, że przejście do polskiej drużyny to wielka plotka, zresztą czy to jest dozwolone :?: Bo mi się zdaje, że to jest podobnie jak w piłce nożnej, że jak już ktoś wystąpił w reprezentacji kraju to już nigdzie indziej grać/występować nie może. Nie wiem jak to jest w skokach, ale gdyby Janda skakał dla Polski nie miałbym nic przeciwko Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
29-08-2006 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Kuba, tym razem się mylisz, bo przepisy w skokach są trochę inne niż w piłce nożnej. W skokach można zmieniać reprezentacje, wystarczy mieć obywatelstwo kraju, który chce się reprezentować. Przecież jest jeden taki znany skoczek, który przeszedł z Niemiec do Szwajcarii, bo w ekipie naszych zachodnich sąsiadów była zbyt duża rywalizacja. Znam go i to bardoz dobrze, ale uciekło mi kompletnie z głowy jego nazwisko, a nie mam czasu na szukanie, więc proszę o pomoc Smile Podobna sytuacja jest teraz z Herrem. Tyle tylko, że on pokłócił się z trenerem, skoczkami i federacją swojego kraju i nie zamierza już startować w barwach Niemiec. Były swego czasu plotki, że ma startować u nas, ale chyba już zdecydował się na starty w innej reprezentacji. Jakiej? Nie wiem.
A Jandę również lubię i polscy kibice także go bardzo lubią, dlatego z przyjęciem go do naszej reprezentacji nie byłoby problemu. Jednak ja uważam, że jest to niemożliwe, prędzej Janda się pogodzi ze swoją federacją, niż polski zarząd zdoła go zwerbować.
29-08-2006 12:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Farmer16 Offline
Member
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cytat:Przecież jest jeden taki znany skoczek, który przeszedł z Niemiec do Szwajcarii, bo w ekipie naszych zachodnich sąsiadów była zbyt duża rywalizacja
Zapewne chodziło ci o skoczka Michaela Moellingera, bo chyba on tylko opścił Nimców na rzecz Szwajcarów.

Pozatym Małysz prawdopodobnie ostatecznie wygra Letnie Grand Prix jego najiększy rywal Gregor Schlierenzauer powiedział, że nie będzie już skakał i chcę się skoncentrować na przygotowaniu do najbliższego sezonu zimowego. Tak więc jak Małysz będzie dalej skakał tak jak skakał to zdobędzie letnie Grand Prix. 8) Następny konkurs w Sobote 2 września w słoweńskim Kranj skocznia ta ma punkt konstrukcyjne na 100 metrze.
29-08-2006 12:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Farmer16 napisał(a):Pozatym Małysz prawdopodobnie ostatecznie wygra Letnie Grand Prix jego najiększy rywal Gregor Schlierenzauer powiedział, że nie będzie już skakał i chcę się skoncentrować na przygotowaniu do najbliższego sezonu zimowego.

Moim zdaniem Małysz powinien postapic tak samo, wiem ze Letnie Grand Prix to rowniez preztiz,ale nie taki jak Puchar Świata.Mysle,ze Malysz powinien sie przygotowywac na zime niz skakac latem,ale tak moze zadecydowal Lepistoe.Wszystko okaze sie zima.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
29-08-2006 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #8
 
A co sadzicie o tym aby Janda skakal dla Polski?

Niby przy zmianie barw musi byc rok przerwy w skakaniu oficjalnym, ale...to jest obronca tytuly i jesli Janda mialby zmienic barwy to PZN chce uzyt tego argumentu aby skakal juz w tym roku. Ja jestem za. Niby nie "czysty" Polak, ale...Nasza druzyna by byla lepsza w skokach druzynowych. To tez plus.

amor patriae nostra lex
29-08-2006 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Z tego co wiem to Małysz też opuszcza kolejne konkursy, bo nie zależy mu na zdobyciu tego tytułu. Lepiej pracować nad poszczególnymi elementami w spokoju, żeby przyniosło to skutek w zimie, bo prestiż rozgrywek w tej porze roku jest nieporóhttp://nywalnie większy niż w lecie.
29-08-2006 14:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Pejter napisał(a):Kuba, tym razem się mylisz, bo przepisy w skokach są trochę inne niż w piłce nożnej. W skokach można zmieniać reprezentacje, wystarczy mieć obywatelstwo kraju, który chce się reprezentować. Przecież jest jeden taki znany skoczek, który przeszedł z Niemiec do Szwajcarii, bo w ekipie naszych zachodnich sąsiadów była zbyt duża rywalizacja. Znam go i to bardoz dobrze, ale uciekło mi kompletnie z głowy jego nazwisko, a nie mam czasu na szukanie, więc proszę o pomoc

Zupełnie zapomniałem o tym skoczku, teraz to mi wszystko wyjaśniłeś dobrze i zrozumiale. Tak więc jeżeli to nie plotki Janda może dla nas skakać, ja bym się z tego faktu oczywiście ucieszył Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
29-08-2006 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Triumfator ostatniej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich Jakub Janda porozumiał się z czeską federacją w sprawie dochodów z reklam na kombinezonie i kasku.Oznacza to ze Kuba dalej bedzie bronil barw Czech i ze zmiany reprezentacji nici.

Szkoda, bo napewno naszej reprezentacji przydałby sie jeszcze jeden skoczek pokroju Małysza.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
31-08-2006 09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
KanT Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 867
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
w tym sezonie z tego co widze dookola siebie to juz mniej ludzi interesuje sie skokami. Widze 2 powody:

1) Słabe jak na Małysza skoki
2) Brak atmosfery ( m.in brak sniegu )

Na Adama juz nie ma co liczyc bo wygral wszystko i sie starzeje, wiec nie bedzie tak jak kiedys. Mam nadzieje ze w przyszlych latach nasze talenty ; Śliż, Hula, Stoch nie skoncza jak niedoszly mistrz Rutkowski :wink: . Mam tez nadzieje ze bardziej zaczniemy szanowac planete i bedzie wszystko w normie Tongue

[Obrazek: 2rxh5ad.jpg]
13-01-2007 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
KanT napisał(a):1) Słabe jak na Małysza skoki

Jego skoki nie są słabe. Po prostu są lepsi od niego, ale Adam jest w czołówce każdego z konkursów. Nie można przecież wygrywać non stop.

KanT napisał(a):Mam nadzieje ze w przyszlych latach nasze talenty ; Śliż, Hula, Stoch nie skoncza jak niedoszly mistrz Rutkowski :wink: .

W tej chwili to tylko Stoch może zostać uznany za talent, bo Śliż i Hula niczego nie pokazują. Same przeciętne skoki, niestety.

KanT napisał(a):Mam tez nadzieje ze bardziej zaczniemy szanowac planete i bedzie wszystko w normie Tongue

Chodzi ci o śnieg? Bo w pierwszej chwili w ogóle nie zrozumiałem, co miałeś na myśli.

A w tym sezonie bardzo mnie, a pewnie i wszystkich z was zaskoczyli Schlierenzauer i Jacobesen. Wspaniale skaczą ci zawodnicy i miło się patrzy na oddawane przez nich skoki. Sądzicie, że zdołają utrzymać równą formę do końca sezonu i któryś z nich sięgnie po Kryształową Kulę?
13-01-2007 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Małysz skacze dobrze, lecz tak jak napisał Pejter, są od niego lepsi skoczkowie jak na przykład Schlierenzauer i Jacobsen. Bardzo młodzi zawodnicy, a już świetnie skaczą, nie wiem ile lat ma Jacobsen, ale ten pierwszy jest tylko o rok starszy ode mnie (ma 16 lat) ! Zdaje mi się, że są wstanie utrzymać tą dobrą formę, ale muszą solidnie pracować i przede wszystkim nie mogą się zrobić gwiazdami (czyli z serii typu "woda sodowa", "co to nie ja ?" itp. Tongue ).

PS. Małysz ma do tego, że skacze dobrze na treningach i w kwalifikacjach, zaś na konkursach nie idzie mu tak dobrze... nerwy ? Wątpie, to musi być co innego :roll:

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
13-01-2007 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #15
 
Kuba_^^ napisał(a):nie wiem ile lat ma Jacobsen,
Jacobsen w tym roku skonczy bodajze 23 lata.

Kuba_^^ napisał(a):Schlierenzauer .... jest tylko o rok starszy ode mnie (ma 16 lat) !

Juz ma 17 - gdzies na poczatku stycznia mial urodziny.

Dzisiaj pierwszy konkurs lotow w norweskim Vikersund. Małysz podobno dobrze sie spisuje. Schlierenzauer nie pojechał tam. Czyzby sie bali ze mlodzian sie polamie? 8)

amor patriae nostra lex
13-01-2007 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości