Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sporty zimowe
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Lekarze mówili, że niewiadomo jeszcze, czy Mazoch reaguje na różne rozkazy, typu podnieś rękę itp. Ważne, że postanowiono wybudzić go ze śpiączki i że sam oddycha, bo gdyby tego nie czynił niewiadomo, co by lekarze musieli zrobić. Jeśli już będzie zdrowy i normalnie funkcjonował to on sam podejmie decyzje, czy będzie chciał skakać czy nie. Ciekaw jestem, czy po tym strasznym upadku będzie chciał dalej uprawiać ten sport...

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
25-01-2007 20:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Kuba_^^ napisał(a):Lekarze mówili, że niewiadomo jeszcze, czy Mazoch reaguje na różne rozkazy, typu podnieś rękę itp.


Tak ,dzis czytalem,ze lekarze maja juz kontak slowny z czechem.Skoczek reaguje na wszystkie bodźce i jego stan znacznie sie poprawil.Oby jak najszybciej powrocil do zdrowia :!:
26-01-2007 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Grzeho napisał(a):Tak ,dzis czytalem,ze lekarze maja juz kontak slowny z czechem.Skoczek reaguje na wszystkie bodźce i jego stan znacznie sie poprawil.Oby jak najszybciej powrocil do zdrowia :!:

Tak, to dobra wiadomość. Teraz pewnie skoczka czekać będzie transport do Pragi, który był już zapowiadany od kilku dni, a potem długa rehabilitacja. Mam nadzieję, że czeski zawodnik jeszcze powróci na skocznię, bo inny rozwój wypadków byłby na pewno dla samego skoczka porażką. Na pewno się nie podda.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
26-01-2007 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
W takim wypadku na pewno trudno będzie się nie poddać, bo psychika mu zdecydowanie siadła. Zresztą sami widzieliście Morgensterna, który skakał zaraz po Czechu - miał wcześniej również upadek i nerwy zagościły na jego twarzy, co niczym dziwnym w sumie nie jest. Sport byłby zbyt piękny bez kontuzji i takich zdarzeń, a szkoda.

Tymczasem Małysz całkiem nieźle wypadł w dzisiejszych kwalifikacjach. Ja jeszcze mam nieco żal, że w Zakopanem odbyło się zaledwie 25% zaplanowanych konkursów. Nie było corocznej atmosfery przez ten tragiczny incydent, a Adam mógł o coś przed własną publicznością powalczyć. Pozostał niedosyt ...

capo di tutti capi

MUSC PL
26-01-2007 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Całkiem nieźle w Obersdorfie poczyna sobie równiez Kamil Stoch, a to myślę że cieszy równie jak dobra dyspozycja Króla Skoczni! Może w końcu ktoś zacznie w tej polskiej kadrze (oprócz Małysza oczywiście) przyzwoicie skakać. Oj, żeby tak było, a nie liczyc na przejście zawodników z innych reprezentacji (Alexander Herr). Brawo Adam, brawo Kamil.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
26-01-2007 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
marcelo napisał(a):a nie liczyc na przejście zawodników z innych reprezentacji (Alexander Herr).


Ja bym osobiscie chcial zeby np. Artur Pauli zaczal skakac w naszej kadrze.Wiem, ze teraz skacze dla austryjakow, ale jezeli sie nie myle to ma polskich rodzicow.Jest to baaardzo utalemntowany zawodnik i w przyszlosci moglby byc gwiazda naszej kadry.
26-01-2007 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ciampel napisał(a):Tymczasem Małysz całkiem nieźle wypadł w dzisiejszych kwalifikacjach.

Małysz nie startował w kwalifikacjach.

Grzeho napisał(a):Ja bym osobiscie chcial zeby np. Artur Pauli

Tak, tylko pomyśl, czy on by chciał u nas skakać, biorąc pod uwagę warunki do rozwoju panujące a Austrii i w Polsce. Odpowiedź sama nasuwa się na usta.
26-01-2007 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
No niestety, warunki w innych reprezentacjach zachecaja mlodych, zdolnych skoczkow, pilkarzy itp. na zmiane obywatelstwa i reprezentowanie lepiej wyposazonych i bogatszych krajow.Gdyby bylo wiecej pieniedzy na sport, to teraz nie ogladalibysmy np. polskiego ataku w rep. Niemiec.Jezeli poprawimy cala nasza infrastrukture to moze juz nie beda sie takie sytulacje zdarzaly, ale niestety na to trzeba baaardzo duzo czasu. A kolejne talenty nadal uciekaja...
26-01-2007 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
Łyżwiarstwo
:? Trochę się spóźniłem z tym tematem, ale mam nadzieję, że będzie w nim troche dyskusji, bo przecież nasza para Dorota i Mariusz Siudkowie zdobyli na zwieńczenie sportowej brązowy medal ME rozgrywanych w Warszawie. Brawo!

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
26-01-2007 21:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #40
 
Owszem gratulacje dla nich. Ogladalem to - pojechali bardzo dobrze i zasluzyli na ten medal. Wystapia oni na jeszcze jednej waznej imprezie, bodajze na MŚ. Zaznaczyli jednak, ze najbardziej chcieli osiagnac medal u siebie, w Polsce.

Ogladalem takze solistow i kilka wystepow mi sie podobalo. Bardzo zywiolowy i porywajacy program mial mlody Belg, ktory zajal 3 miejsce. Zdobyl drugi medal w historii Belgii, pierwszy zdobyla jakas kobieta w chyba 1947 roku. Szkoda ze nie bylu Pluszczenki (pis.) - ten to ma genialne programy, a jak to wykonuje to poezja...

amor patriae nostra lex
26-01-2007 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Pejter napisał(a):Małysz nie startował w kwalifikacjach.

Chodziło o trening oczywiście, gafa 8)

Każdy, wybierając pomiędzy Polską a Zachodem, zdecyduje się na to drugie z wielu względów. Przede wszystkim liczy się kasa, a także warunki treningowe - mimo że skoki stoją u nas na względnym poziomie, to porządnej skoczni obok tej w Zakopanem nie ma (co widać w liczbie konkursów organizowanych w Polsce - w Niemczech i Austrii jest powiedzmy 10x tyle w ciągu jednego sezonu). A w innych krajach? Od obiektów treningowych się roi, w dodatku infrastruktura jest też zupełnie inna. Zmiany są potrzebne, w szczególności "na górze".

capo di tutti capi

MUSC PL
26-01-2007 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Pewnie przygotowuje sie do Mistrzostw Swiata , ktore odbeda sie niedlugo.Osobiscie bardzo lubie Pluszczenke(pis.Big Grin) i dla mnie jest zawsze faworytem w kazdej imprezie lyzwiarskiej.
27-01-2007 01:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mati_10 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
No i Adam Małysz wygrał. Skoczył naprawde rewelacyjnie zarówno w I jak i II serii zawodów. W porównywalnych warunkach odskoczył od czołówki. Oby utrzymał tę formę do Mistrzostw Świata w Sapporo.
Stoch ostatni :roll: 50, natomiast Mateja i Hula egzekwo na 42 pozycji...
27-01-2007 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Brawo Adam! Dwa bardzo dobre skoki i Małysz nie dał szans rywalom. Jedynie Morgenstern liczył się w walce z nim o zwycięstwo. Drugi skok Adama na 137 m trochę zachwiany ze względu na nierówności spowodowane lądowaniem zawodników na miękkim śniegu - kilku innych skoczków również miało drobne problemy przy lądowaniu z tego powodu.
Pozostali Polacy słabiutko. Coś się stało ze Stochem po tym konkursie w Zakopanem, ale mam nadzieję, że się jak najszybciej odbuduje, bo stać go na dalekie skoki.

P.S. Dzień się dobrze zaczął, więc teraz czas na wygraną MU Tongue
27-01-2007 17:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
W końcu Małysz pokazał, na co go stać. No i trzeba przyznać, że w końcu został rozegrany cały konkurs bez większych przeszkód (oprócz tej pierwszej przerwy półgodzinnej oczywiście, potem warunki się ustabilizowały). I widać, że Schlierenzauer i Jacobsen nie są robotami do skakania i miewają słabsze dni, wychodzi tutaj brak doświadczenia i niestabilna forma. Małysz nie ma takich kłopotów i przy gorszej formie rywali oraz przy swojej znakomitej dyspozycji pokazał, kto tu rządzi 8)

Szkoda, że Kamilowi Stochowi skok totalnie nie wyszedł. Sad
Cóż może jutro będzie lepiej.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
27-01-2007 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości