Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka ręczna
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #1
Piłka ręczna
Nasi szczypiornisci graja na MS w Niemczech. Wygralismy nasza grupe co jest malo niespodzianka:

Tabela grupy C:
M Z R P Bramki Pkt
1. Polska 3 3 0 0 87:63 6:0
2. Niemcy 3 2 0 1 84:69 4:2
3. Brazylia 2 0 0 2 45:58 0:4
4. Argentyna 2 0 0 2 35:61 0:4.



Do rozegrania jeszcze jeden meczy, ale wychodza 2 druzyny. Najlepsi z grup A,B,C utworza grupe i dalej walka.

PS. Jakbys na mundialu w pilke nozna mieli taka grupe to ciekawie by bylo :lol:

amor patriae nostra lex
22-01-2007 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie interesuję się za bardzo piłką ręczną, choć ta dziedzina sportu nie jest mi też zupełnie obca. Cieszę się, że nasi reprezentanci jak na razie sobie tak dobrze radzą. Wygrali wszystkie mecze w swojej grupie i będą grać dalej. Oby z równie dobrym skutkiem!
22-01-2007 20:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja mowiac szczerze spodziewalem sie takiej postawy naszych zawodnikow.Przed tymi mistrzostwami mialem przejemnosc odbejrzec ich dwa sparingi z rep. Danii(jedna z czolowych w europie) i Brazylii.Oba te mecze polacy wygrali bardzo przekonujaco.Terazniejsze wyniki sa tylko potwierdzeniem moich przypuszczen 8)
22-01-2007 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
No, no idzie naszym całkiem nieźle. Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że są w stanie dojść tak daleko, być może dlatego, że nie interesuje się zbytnio tym sportem (teraz trochę bardziej, bo jest sukces, są kibice Big Grin ). Życzę im jednak jak największych sukcesów w piłce ręcznej na świecie. Niech pokażą, że polski sport tęż liczy sie w tym świecie.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
23-01-2007 08:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #5
 
Szlo nieźle, ale wczoraj wtopilismy z Francja bodajze 22-31 czy jakos tak. O ile po pierwszej polowie prowadzilismy 12-11 i gralismy dobrze, ale 2 drugiej nasza gra totalnie siadła. W grupie ejst bodajze 6 druzyn a 4 wychodza, ale chyba tylko 2 pierwsze walcza o medale, wiec trzeba reszte meczy wygrac!!

GO GO POLAND :twisted:

amor patriae nostra lex
25-01-2007 13:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Zashi napisał(a):ale 2 drugiej nasza gra totalnie siadła
Nie powiedziałbym, że siadła. Po prostu Francuzi zaczęli grać to, co grają zawsze, co w efekcie przyniosło słabszą grę Polaków.

Dziś lider - Islandia. Niewiele wiem o tej drużynie, acz na Mundialu spisują się bardzo dobrze. Liczę na naszych chłopaków, szczególnie na Marcina Lijewskiego - bardzo dobry zawodnik, no ale na tych MŚ nie idzie mu za dobrze.
25-01-2007 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
No i wygraliśmy z Islandią 35-33. Mecz był bardzo wyrównany. Przez kilka ostatnich minut czytałem tekstową relację live na WP i muszę powiedzieć, że było ciekawie. Cieszę się, że Polacy wygrali to spotkanie. Może rzeczywiście uda im się coś osiągnąć w tych mistrzostwach.
25-01-2007 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #8
 
Ja zato ogladałem meczyk na Polsat Sport. Po pierwszej polowie bylem troche zawiedzony, nasi zawodnicy czesto trafiali w poprzeczke lub słupki. Ale naszczescie w drugiej polowie nasi sie zmobilizowali i zaczeli grac dobra ..eee...piłke.
Pod koniec emocje byly bardzo duze. Na kilkanascie sekund przed koncem bylismy w ataku prowadza 1 bramka, komentator modlil sie aby Islandia nie przejela pilki ....i wtedy nasi strzelaja bramke i mamy 2 przewagi. A do konca meczu zostalo 6 sekund!

Wspanialy mecz!

amor patriae nostra lex
25-01-2007 21:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cieszy mnie fakt, że nasi szczypiorniści oś tam wojują w tym świecie, bo chyba jak dotąd to w Polsce ten sport był mało popularny. Zresztą mnie samego prawie w ogóle nie interesowały losy polskiej piłki ręcznej. No a teraz wiadomo, są sukcesy to może stanie się to bardziej popularny sport w naszym kraju, bo jak na razie to wszystko kręci się w okół piłki nożnej, a jak wiadomo w tej dyscyplinie nie jesteśmy światową potęgą (jak na razie), więc może dobrze by było szkolić się w zakresie innych dyscyplin. Może curling z czajnikiem i szczotką? :lol:

Eh czemu ja nie mam Polsatu Sport :?

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
26-01-2007 08:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #10
 
marcelo napisał(a):Może curling z czajnikiem i szczotką? :lol:

Ty nie mow tak bo to bardzo fajny sport - na Eurospocie czesto ogladam jak jest. A takze ostatnio zaczalem ogladac Bowls. Podobne troche.

W sobote gramy o 20.00 z Tunezja i powinno byc gladkie zwycieztwo, poniewaz oni maja jeszcze pktow!

Oto tabela po 2 meczach w tej fazie (pokazane sa 3 poniewaz liczy sie mecz z druzyna ze swojej grupy w poprzedniej fazie - u nas to sa Niemcy, ten mecz wygralismy.)

1. Francja 3 2 0 1 88:73 4:2
2. Islandia 3 2 0 1 101:89 4:2
3. Niemcy 3 2 0 1 95:84 4:2
4. Polska 3 2 0 1 84:89 4:2
5. Słowenia 3 1 0 2 82:95 2:4
6. Tunezja 3 0 0 3 85:105 0:6

amor patriae nostra lex
26-01-2007 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Przed momentem zakończył się mecz Polska - Tunezja. Nasi wygrali 40-31, tym samym zapewniliśmy sobie awans do 1/4. Szkoda tylu straconych bramek, spokojnie można było tego uniknąć. Jednak przy prowadzeniu 11 bramkami Polacy zluzowali i skończyło się dość wysoko.

Natomiast w innych meczach naszej grupy Niemcy zwyciężyli Francję 29-26. Świetny mecz, wspaniała atmosfera na trybunach i awans Niemców do ćwierćfinału. Ponadto Islandia wygrała z Słowenią 32-31. Nieciekawy mecz mimo wyniku.

Polska, Niemcy i Islandia już pewni awansu. Jutro do tej trójki dołączy pewnie Francja.
27-01-2007 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #12
 
No i stalo sie - wyslismy z 1 miejsca w grupie. Zagramy z Rosja, ktora ogolnie jest dobrym teamem, ale na tym turnieju nie pokazuje wspanialej formy. Moim zdaniem powinnismy byc faworytem tego meczu, ale dopuki (pis.) pilka w grze...

Jesli zagramy dobrze w obronie i wystrzezemy sie bledow to wygrana powinna byc, bo o nasz atak sie nie musze martwic. Tylko mniej slupkow i poprzeczek bo ostatnio dosyc czesto byly. Na szczescie w meczu ze Slowenia juz prawie w ogole ich nie zauwazylem...

amor patriae nostra lex
29-01-2007 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Polska w półfinale Mistrzostw Świata!

Dosłownie przed chwilą zakończył się ćwierćfinał z Rosją. Wynik: 28-27. Nie oglądałem tego meczu, ale przez ostatnie 10 minut czytałem relację. Nerwy były niesamowite. Według mnie, zwycięstwo zawdzięczamy znakomitej postawie Sławomira Szmala w bramce. 4 wybronione karne, w tym dwa w samej końcówce spotkania. Gdyby nie on, nasza reprezentacja nie miałaby szans na awans.
Bardzo się cieszę, mimo że piłka ręczna nie jest moim ulubionym sportem.
30-01-2007 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #14
 
Pejter napisał(a):Bardzo się cieszę, mimo że piłka ręczna nie jest moim ulubionym sportem.

Moim tez raczej nie - jak lecial gdzies mecz klubowy to nie chcialo mi sie ogladac, ale mecze reprezentacji to cos innego. Sport czasami bardzo widowiskowy i dobrze sie go oglada.

Mecz bym ogladal, ale bylem na lekcji dodatkowego angielskiego a to wazniejsze. Pejter mowisz ze wygralismy dzieki dobrej postawie Szmala? Nie widzialem, ale sie moge zgodzic - we wczesniejszych meczach jego dyspozycja takze bylo bardzo dobra. Teraz czekamy na naszego rywala i czas na polfinał!!

amor patriae nostra lex
30-01-2007 19:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ręcznej wcześniej jakoś nie oglądałem, ale teraz dzięki świetnym występom Polaków wciągnął mnie ten sport. Dzisiaj Polska wygrała po dramatycznej końcówce z Rosją, gra naszych rodaków do najlepszych nie należała, ale liczy się to, że przeszliśmy do półfinałów. Szmala zdecydowanie można nazwać "man of the match", w ważnym momencie obronił dwa karne pod rząd Smile I godne uwagi jest to, że Rosja w spotkaniu nigdy nie wyszła na prowadzenie.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
30-01-2007 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości