Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taktyka
Wiktor Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Taktyka
Jaką taktykę preferujecie? 4-4-2, 4-5-1 czy może bardziej ryzykowna gra z 3 napastnikami, bądź formacja skupiająca się na grze obronnej z 5 obrońcami? Jaką chcielibyście widzieć na Old Trafford?

Ja najbardziej lubię grę 4-4-2. Powszechna taktyka. Boczni obrońcy, garjący jako cofnięci skrzydłowi. A do tego dwóch napastników, którzy cofają się i rozpoczynają akcję. W środku pola - def. pom. i ofensywny, bądź jak napastnicy - dwójka w środku jako "cenrtal midlefielder". Ferguson stosuje 4-4-2, jednak w ostatnim sezonie w Europie kombinował z 4-3-3 bądź, jak kto woli, 4-5-1.
25-01-2008 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #2
Re: Taktyka
4-4-2 to jest to. Taktyka właściwie "oklepana", piłkarze grają nią już jakiś czas i ja nie narzekam. Nie chciałbym, żeby SAF zmienial taktyke Wink Kombinacje z 4-5-1 i 4-3-3 nie specjalnie wyszły nam na dobre, więc sądzę, że najlepiej byłoby pozostać przy tej Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
25-01-2008 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Luki Offline
Member
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Taktyka
Jak na razie 4-4-2 uważam za optymalną. Najgorzej jak SAF kombinuje z 4-5-1.
Mamy świetnych skrzydłowych i to jest system, w którym możemy najlepiej ich wykorzystać. Teoretycznie można grać 4-3-3 z Ronaldo, Nanim/Giggsem po bokach z przodu, tylko kto grałby w środku? Jak na razie nie warto rozdzielać duetu Roo-Tevez. Przy taktyce 4-3-3 wykorzystalibyśmy najlepiej naszych środkowych pomocników, których mamy nadmiar, ale myślę że nie warto tego robić kosztem odsunięcia od składu Roo lub Teveza. Tym bardziej, że kiedy gra tylko jeden z duetu Roo/Tevez i jest tym wysuniętym napastnikiem to ciężko nam idzie gra. Zdecydowanie lepiej kiedy ma wsparcie w postacie kolego z przodu :mrgreen:
25-01-2008 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #4
Re: Taktyka
Luki napisał(a):tylko kto grałby w środku?

Carrick? :>

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
25-01-2008 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Luki Offline
Member
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Taktyka
Chodziło mi o środek ataku Tongue W tym sensie, że jak są Giggs/Nani i Ronaldo, to jeszcze potrzeba ustawić w środku, pomiędzy nimi Roo lub Teveza. A w środku pola to mamy Carricka, OH, Andersona, Scholesa, Fletcha więc jest w czym wybierać.
25-01-2008 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #6
Re: Taktyka
W tym sezonie dobrze się sprawdza taktyka 4-4-2. Nie powinniśmy nic zmieniać ;] SAF w zeszłym ( i nie tylko) sezonie próbował 4-5-1. W Premiership nawet się sprawdzało, natomiast w Lidze Mistrzów już nie bardzo. Sam Rooney na szpicy za dużo nie zdziała.
25-01-2008 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Taktyka
Zdecydowanie 4-4-2 przecież ta taktykę mamy już opracowaną niemalże do perfekcji Wink nią wygraliśmy "The Treble" i wiele innych,bardzo ważnych trofeów.
Tą taktyką gra prawie każdy zespół w PL.
26-01-2008 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
milosz Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Taktyka
4-4-2 i żadna inna! Każdy widział jak graliśmy jednym napastnikiem na początku sezonu :| bramki nie mogliśmy praktycznie strzelić. Potem wrócił Rooney po kontuzji i była ta passa 4x4 czyli 4 mecze 16 bramek.
Obecnie najlepsza taktyka (licząć, że wszyscy zdrowi):
VDS
Gary - Rio - Vida - Evra
CR - Scholes - OH - Ryan
Roo - Tevez

w dodatku ławke mamy dosyć mocną, bo tacyzawodnicy jak: Saha, Carrick czy Anderson to klasa światowa.
26-01-2008 11:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ronny Ackermann Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Taktyka
4-4-2 to najlepsza możliwa taktyka. Skuteczna i dobrze opracowana, awaryjną taktyką mogłoby być 4-3-3 ale teraz nie ma to sensu bytu do wprowadzenia.
26-01-2008 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tedunio Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Taktyka
Ta taktyka jest tylko 4-4-2 z nazwy. Podczas ataków zmienia się w 4-2-4. Na razie sprawdza się świetnie,więc najlepiej nic nie zmieniać.
26-01-2008 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #11
Re: Taktyka
Na dobrą sprawę w naszym przypadku trudno mówić o jednym ustawieniu. To na pewno jest coś pomiędzy 442, a 433.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
26-01-2008 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Palemka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Taktyka
Taktyka 4-4-2 jest chyba najlepszą. Nasz zespół w tym ustawieniu czuje się najlepiej, więc po co to zmieniać?
26-01-2008 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #13
Re: Taktyka
Palemka napisał(a):Taktyka 4-4-2 jest chyba najlepszą. Nasz zespół w tym ustawieniu czuje się najlepiej, więc po co to zmieniać?
Czasami sytuacja wymusza takie zmiany. Wystarczyło, że w tym sezonie Rooney był kontuzjowany i już był problem, kto ma grać cofniętego napastnika. Niestety ani Giggsowi, ani Ronaldo aż tak dobrze się nie czują na tych pozycjach, więc ja też twierdze, że 4-5-1 to nie jest zbyt dobre ustawienia dla United.


Fan United od 1992 roku
26-01-2008 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Taktyka
trudno pisać coś o taktyce, jeśli nie wiemy jakich piłkarzy do niej podpiąć.
klasyczne 4-4-2 Fergusona mocno ewoluowało przez ostatnie lata. Pożegnanie z Becksem i Ruudem to koniec gry na podanie/dośrodkowanie>strzał, zaczęło się więcej kombinacji z czego się niezmiernie cieszę Smile
no ale pewien siwiejący pan o nazwisku na literę Q usiłuje wszystko popsuć, a czasem mam wrażenie że sir Alex świadomie mu na to pozwala...
Przyjmując że moje marzenie się spełni czyli CQ pójdzie w siną dal nie ciągnąc za sobą już sprowadzonych oliwkowych chłopców, powinniśmy zostać przy granej obecnie 4-4-2 z mocno wysuniętymi skrzydłowymi(Giggsy/Nani-CR/Park), dwoma środkowymi pomocnikami nastawionymi jeden lekko defensywnie (OH/Carrick/Fletch) i drugi lekko ofensywnie (Scholesy/Anderson). Atak to Roo i Tevez +Saha +ten czwarty wysoki pies na gole który kiedyś przybędzie, czyli mieszanka do wyboru do koloru na wszelakie okazje.
Obrona jest raczej pewna. Orange(Gary kiedy wróci za 2 tygodnie Tongue/marzy mi się Richards/Hutton)-Vida/Rio/może kiedyś powalczy Pique-Patrice(Sheasy). Co do bramki to na razie VdS, a kiedyś- przykro mi to pisać Foster, a dopiero potem Tomek, wszystko niestety na to wskazuje...
Wracając do taktyki. W ataku skrzydłowi przesuwają się do ataku co daje brazylijskie 4-2-4. a w obronie? Przecież United nigdy się nie broni Tongue

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
26-01-2008 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #15
Re: Taktyka
Jakie 442? Trudno powiedzieć, że gramy takim ustawieniem. Trudno - jak już wcześniej powiedziałem - mówić w naszym przypadku o ustawieniu taktycznym.

Cytat: dwoma środkowymi pomocnikami nastawionymi jeden lekko defensywnie (OH/Carrick/Fletch) i drugi lekko ofensywnie (Scholesy/Anderson)
To akurat jest nieprawda, bo ostatnimi czasy(a szczegolnie w ostatnim sezonie) dwóch środkowych ma podobne zadania. W tamtym sezonie Scholesa nie widywaliśmy już tak często w polu karnym rywali jak kilka lat temu, a i w tym Anderson gra nieco zachowawczo.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
27-01-2008 09:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości