Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komentatorzy
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ciampel napisał(a):Wczoraj nawet Szpaku wspomniał, że rozmawiał z Tomkiem o jego ewentualnym pojawieniu się na boisku w meczu przeciwko Milanowi.

Gdy grała Chelsea z Liverpoolem tydzień temu, mecz był transmitowany to też coś Szpakowski mówił, że rozmawiał z Dudkiem, czy wystąpi w tym (tamtym) meczu. To już chyba nawet małe dziecko wie, że podstawowymi bramkarzami The Reds i United są Reina i Van der Sar, a on z jakimiś tekstami, że rozmawiał z każdym z nich i z pytaniem czy zagra. Totalne nieporozumienie, ale cóż...

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
03-05-2007 14:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Zauważyliście może, że komentator ligi portugalskiej na Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra każde nazwisko, czy też nazwę klubu, na którego końcu jest "o" wymawia, np. Ricardu Quaresma, Adrianu... Czy tak wymawia się w języku portugalskim, czy po prostu to jakiś wynalazek tego pana? Wie ktoś, bo mnie to zawsze interesowało :roll:

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
22-05-2007 07:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gollaz Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 325
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Wydaje mi się, że tak jest dobrze, posłuchaj np. tu z portugalskiej telewizji RTP jak wymawiają Cristiano Ronaldo (Kristianu Ronald?) http://youtube.com/watch?v=yQ81B66NZqE

[Obrazek: 2hgv639.jpg]
always ready to die
22-05-2007 08:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
A więc jednak komentator jakby wprowadza nas w portugalski klimat Tongue Zawsze mnie to zastanawiało, dlaczego tak wypowiada te nazwy, dzięki gollaz za link.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
22-05-2007 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Niekiedy też mam olbrzymi dylemat, słuchając co poniektórych komentatorów. Zastanawiam się wówczas, czy tego akcentu/dialektu używają świadomie i celowo, czy też zupełnie przypadkowo. Zwykle jednak są obeznani w swoim fachu, no może poza panami z TVP2 - oni przechodzą nawet samych siebie, właściwie tylko do nich mam zastrzeżenia.

Relacja live na stronie ZCzuba.pl - finał LM na TVP napisał(a):Gdzie komentatorów trzech, tam Kujt, Kałt i Kajt. Jest również Sejdorf, Sedorf i Sidorf.

Komicznie to wygląda, gdy każdy mówi po swojemu, a wydaje się przecież, że nawet trójka komentatorów powinna stanowić monolit. Z tym że wyjątek od reguły zazwyczaj dotyczy naszej kochanej Telewizji Polskiej, zapamiętajcie to sobie na całe życie :mrgreen:

capo di tutti capi

MUSC PL
05-06-2007 12:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maryc Offline
Member
***

Liczba postów: 176
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Dodałbym urywek komentarzu Dariusz Sz. z meczu reprezentacji Polski z Azerbejdżanem, gdzie wspominając Jacka Bąka powiedział:
"Jest to 85 mecz Jacka Gmocha w polskiej reprezentacji".
Wiadomo, że każdy może się przejęzyczyć, ale dla mnie było szokujące, przez chwilę nawet chciałem wyłączyć dźwięk w telewizorze. No i charyzma wcześniej wspomnianego Gmocha zastanawia, co szefowie TVP sobie wyobrażają, zapraszając jego osobę do studia... :roll:
05-06-2007 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Mi się nawet podoba komentarz tego pana, który bardzo często komentuje mecze The Championship. Nie pamiętam nazwiska, ale naprawdę facet ciekawie komentuje spotkania, dużo wie na temat określonych klubów, przedstawia wszystko w fajny sposób. No i co ważne, bardzo mało popełnia błędów, co na pewno jest dużym plusem Wink


Ciampel napisał(a):Gdzie komentatorów trzech, tam Kujt, Kałt i Kajt. Jest również Sejdorf, Sedorf i Sidorf.

To już jest kompletna paranoja...

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
05-06-2007 14:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gollaz Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 325
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
maryc napisał(a):Dodałbym urywek komentarzu Dariusz Sz. z meczu reprezentacji Polski z Azerbejdżanem

Swoim grobowym głosem: "Piłka nożna nauczyła mnie jednak, że w meczu są dwie połowy". No panie Darku, dziękujemy za Pana złote myśli, doprawdy odkrywcze. Ale gdybyście tyle lat komentowali wielkie imprezy piłkarskie to pewnie też byście to wiedzieli.

[Obrazek: 2hgv639.jpg]
always ready to die
05-06-2007 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Kilka wpadek Pana Darka:

Dostałem sygnał z Warszawy, że mają już Państwo obraz, więc możemy spokojnie we dwójkę oglądać mecz."

"Teraz pokażemy bramki z tego meczu dla tych, którzy widzieli, ale myślę, że chętnie obejrzą je jeszcze ci, którzy nie widzieli."

"Oto ten moment przed momentem na państwa ekranach."

"Johann Cruyff dokonywał bardziej zmian taktycznych niż zmieniających taktykę zespołu."

"Trzeciak strzelił gola po indywidualnej akcji całej drużyny."

"Deco podrywa kolegów."

"Marchena świetnie poznał hiszpańskie boiska. Grał już przecież w Benfice."

"Hiszpanie czują się jak u siebie w domu, bo na stadionie jest około piętnastu kibiców z Hiszpanii."

"Ten wynik to dla Portugalczyków sporo jak i niewiele."

"Hiszpanie znają potencjał swoich możliwości."

"Holandia cierpiąca na nadmiar bogactwa."

"Vieira składał się, ale się nie złożył."

"Sam boski i mocno ostrzyżony Vialli nie strzelił karnego."

"Bergkamp trafił bramką w słupek."

"Była to najsłabsza pierwsza połowa w tym meczu."

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
18-06-2007 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
GargiAFC Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Wedlug mnie poziom komentarzy w polskiej telewizji zalezy od stacji. Nie wiem dlaczego tak jest , ale jak sobie porownam np. komentatorów telewizji polskiej i komentatorów "Polsatu Sport" to widze kolosalną roznice na korzysc tej drugiej stacji. Teraz opisze poziom komentowania w kazdej ze stacji , ktorej ogladam.

Zaczne od TVP. Na pewno na czele tamtej ekipy wysuwa sie Dariusz Szpakowski. Jesli chodzi o "Szpaka" to rażą te jego bledy w komentarzu i brak wiedzy pilkarskiej (nie jest ona na czasie). Jednak te braki nadrabia fantastycznym glosem. Potrafi zbudowac dramaturgie podczas meczu. Reszta zespolu komentatorskiego w TVP wedlug mnie nie zachwyca.

Nastepna stacja to TVN. Tam to jest totalna "bieda". Ani jednej jakiejs ciekawej postaci. Wszyscy wypadaja blado. Niestety wykupili LM. Najgorsi sa Ci ze studia "Pomarańcza Ekstraklasa" , no poprostu typowe amatorstwo. Zero wiedzy na temat pilki noznej , a telewidzą serwuja jakies suche statystyki i informacje z onet.pl!!!

No i ostania juz stacja , a wiec "sloneczni". Polsat Sport ma naprawde dobra ekipe. Chyba najbardziej znany duet Mateusz Borek i Roman Kolton. Kiedy nic sie nie dzieje na boisku potrafia zatrzymac telewidza przed telewizorem podajac jakies ciekawe informacje , albo wyrazajac swoj poglad. Najbardziej mi sie w nich podoba to , ze nie boja sie krytykowac absolutnie niczego zaczynajac na pilkarzach , a koncząc na polskiej pilce. Jedyny minusik tej pary jest taki , ze Borek ma troche "ciezki" glos do komentowania. Bardzo lubie Bozydara Iwanowa ( ekspert ligi holenderskiej i szkockiej). Naprawde bardzo duzą wiedzą pilkarską sie wykazuje. Tym wiekszy plus , ze czesto komentuje w pojedynke. Znakomity jest rowmiez Przemyslaw Pelka. Jesli chcesz sie dowiedziec dlaczego tak sądze to patrz Bozydar Iwanow. Pasuje mi tez Cezary Kucharski , ale momentami zbyt krytyczny.

Podsumowujac zdecydowanie najlepszy poziom komentowania jest na "Polsacie Sport". Za to najbladziej wypada TVN. Nie wypowiedzialem sie na temat Canal+ , a to dlatego ze nie posiadam ego programu i nie jestem wstanie sie obiektywnie wypowiedziec. Slyszalem , ze sa dobrzy jak nie najlepsi.
07-02-2008 01:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #26
 
Zgadzam się z Tobą w 100% procentach.

GargiAFC napisał(a):Nie wypowiedzialem sie na temat Canal+ , a to dlatego ze nie posiadam ego programu i nie jestem wstanie sie obiektywnie wypowiedziec. Slyszalem , ze sa dobrzy jak nie najlepsi.

Dla mnie nie są najlepsi. Ba! Dla mnie mecze lepiej komentuje Szpak. W Canal+ maja dobry poziom, maja wiedzę, ale uwazam, że nie potrafią dobrze grać emocjami widza.

amor patriae nostra lex
08-02-2008 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Zashi napisał(a):W Canal+ maja dobry poziom, maja wiedzę, ale uwazam, że nie potrafią dobrze grać emocjami widza

Dla mnie mecz bez komentatora może byc również emocjonujący :twisted: A np taki Szpakowski czy ktos inny może dodac charakteru czy uroku. Ogólnie ciężko mi oceniac bo ostatnio patrze tylko na mecze w C+
08-02-2008 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ja nie narzekam na komentarz w C+, wręcz przeciwnie, moim zdaniem uważam, że jest on bardzo dobry.

Zashi napisał(a):ale uwazam, że nie potrafią dobrze grać emocjami widza.

Czy ja wiem? Nie są typu jakiś zamulaczy, którzy powiedzą sobie bezuczuciowe "goool" po strzelonej bramce, potrafią się ekscytować ładną akcją, czy też zdobytym golem.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
08-02-2008 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Kuba_^^ napisał(a):Ja nie narzekam na komentarz w C+, wręcz przeciwnie, moim zdaniem uważam, że jest on bardzo dobry.
Też mam podobne zdanie,jakieś żarciki się czasami pojawią w wykonaniu Twarowskiego i jest fajna atmosfera.Natomiast czasami jest trochę męczące jak Nachorny cały czas rzuca statystykami.

[Obrazek: sorryvk6.gif]
09-02-2008 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
WoLaK napisał(a):.Natomiast czasami jest trochę męczące jak Nachorny cały czas rzuca statystykami.

Nahornego Wink

Przynajmniej mają pojęcie o tym, co komentują, bo w innych stacjach brak profesjonalizmu i wiedzy czasami po prostu poraża od góry do dołu. Zresztą w wykonaniu tego duetu nie słyszałem żadnego zająknięcia, z kolei Szpakowski z tego swojego "yyyyyy" mógłby napisać jakąś operę :lol:

capo di tutti capi

MUSC PL
09-02-2008 11:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości