Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy serwis
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Nowy serwis
A więc ruszają wzmożone prace nad ostatecznym wejściem z nowym serwisem (wygląd, nowe działy itd.). Design jest w roboczej formie, pozostaje jego dopracowanie, ale tym się nie martwcie. Niedługo dam wam jego screena.

Webmaster wznowi prace nad oskryptowaniem na początku lipca i twierdzi, że do rozpoczęcia nowego sezonu zdąży. Myślę więc, że wstępna data to 5 sierpnia (Tarcza Wspólnoty) lub ewentualnie 11 sierpnia (pierwszy mecz ligowy).

Działy, które proponuję (stan na 20.06, 16:21):

Home
Aktualności
Klub:
- Informacje (ogólne informacje o klubie)
- Historia (historia, która jest obecnie, ewentualnie z poprawkami)
- Transfery (takie założenie miał mATT, choć w sumie nie wiem jeszcze dokładnie, co tutaj planował, zastanawiam się jeszcze nad tym działem)
- Zawodnicy (Pierwszy zespół, rezerwy i młodziki, biografie + takie dane, coś w stylu tego, jak teraz jest)
- Trenerzy (obecny sztab szkoleniowy + biografie wszystkich byłych menedżerów United)
- Legendy (biografie legend MU)
- Old Trafford (opis wyglądu stadionu, zdjęcia, może najwyższe frekwencje)
- Carrington (opis tego ośrodka treningowego, zdjęcia, zastanawiam się jednak nad połączeniem tego działu z Old Trafford, bo nie chcę, żebyśmy się tak rozdrabniali jak DP, które swego czasu miało chyba kilkadziesiąt działów i szpanowali...)
- Ciekawostki (wyjaśniać chyba nie muszę)
- Statystyki

Mecz:
- LIVE (relacja w takiej formie jak obecny panel, z tym że będzie wkomponowana w wygląd)
- Ostatni mecz (opis meczu + zapis relacji)
- Następny mecz (zapowiedź następnego meczu)
- Terminarz

Rozgrywki:
- Premiership
- Liga Mistrzów
- FA Cup
- Carling Cup
W tych czterech powyższych rozgrywkach planuję mniej więcej to samo: historię rozgrywek, dotychczasowe osiągnięcia United w nich, terminarz, tabelę (jeśli jest), ewentualnie jeszcze strzelców czy coś w tym stylu-do uzgodnienia
- Inne (takie jak Tarcza Wspólnoty, Puchar Interkontynentalny, Superpuchar Europy, Klubowe MŚ, to wszystko będzie połączone w jeden dział, bo w nich United udziału co roku nie bierze)

Publicystyka:
- Wywiady
- Felietony
- Opowiadania (włącznie z serialem Stojka)

Dla kibiców:
- Forum (obecne oczywiście, do tego czasu postaram się jeszcze doinstalować kilka potrzebnych modów, myślę, że się bardzo rozwinie po wprowadzeniu nowego serwisu)
- Chat (jeszcze nie wiem, czy będzie ten sam, tylko ulepszony, czy jakiś inny)
- Download (zobaczymy, jak będziemy stać z serwerem, jeśli nie będziemy mieli swojego to tak jak obecnie linki z youtubów itp.)
- Galeria
- United Cafe (dział o wyjazdach na mecze, spotkaniach podczas meczów United, archiwum wyjazdów itd.)
- FC United (?, nie wiem, czy w tej kategorii umieścić ten dział)

manutd.pl
- Redakcja (tutaj chciałbym, abyśmy ujawnili swoje dane personalne, czyli imię i nazwisko, chyba, że ktoś ma bardzo duże opory przed tym)
- Dołącz do Nas (informacje o tym, jak można zostać redaktorem)
- Reklama (informacje dotyczące reklamy na naszym serwisie + bannery, buttony, linki stron, z którymi się wymienimy)

To taki na razie mój ogólny zarys. Czekam na jakiekolwiek sugestie/propozycje. Piszcie je w tym temacie, ale nie po jednym zdaniu na post, bo się burdel zrobi. Jak już piszecie to zbierzcie kilka myśli na raz.

Trochę będziemy musieli przetłumaczyć materiałów, ale dość dużo już mamy gotowego, więc się nie martwcie. Są wakacje, więc spokojnie damy radę. Niedługo przedzielę partie do tłumaczenia.

Piszcie też, czym konkretnie chcielibyście się zajmować w nowym serwisie, ale chciałbym, aby było to robione jak najrzetelniej. Jeśli czujecie, że z różnych powodów nie będziecie w stanie czemuś podołać, nie zgłaszajcie się do tego.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
19-06-2007 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
co do działu redakcja - Przemysław Lewandowski

Na pewno jestem z wami - jak bedzie cos do tlumaczenia daj, od wakacji wracam do pisania

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
19-06-2007 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Pejter napisał(a):Piszcie też, czym konkretnie chcielibyście się zajmować w nowym serwisie, ale chciałbym, aby było to robione jak najrzetelniej. Jeśli czujecie, że z różnych powodów nie będziecie w stanie czemuś podołać, nie zgłaszajcie się do tego.
Ja się piszę do wszystkiego, newsy, felietony - o ile uważacie, że się do tego nadaję - w zasadzie mogę przyjąć na siebie każdy obowiązek związany z pisaniem.

Aha, nie może zabraknąć działu o FC United, mogę go nawet samemu prowadzić, byleby był.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
19-06-2007 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Co do informacji, to fajnie byłoby pod kazdym zawodnikiem (fotka) zrobić taką małą tabelkę z info o nim. Same konkrety: Wzrost, waga, miejsce urodzenia itp. (coś jak kiedyś było w Bravo Sport... :lol: ). No i jak już byłaby ta tabelka, to pod nią dopiero może taka dłuższa historia jego gry...

Oczywiście fajny pomysł to to, by w relacji Live gdy pojawia się jakieś nazwisko i imie gracza United to robić to tak, w formie odnośnika, że jak się w to kliknie, to automatycznie przenosi do tej tabelki personalnej zawodnika ze zdjęciem. Niby nic szczególnego, a zawsze krok do przodu.

Cytat:- Serial (szczerze mówiąc, nie wiem co to jest, to pomysł Stojka, mATT z nim to uzgadniał, muszę pogadać ze Stojkiem na temat tego działu - pod wielkim znakiem zapytania jak na razie)

Z mATT'em to uzgadniałem... powstały już 4 odcinki czy 5 nawet... miało być około 22. Miałbyć to dział swego rodzaju połączenie wspomnień z fabularną akcją i felietonami... mam 4 teksty na kompie więc mogę ci wysłac jak co byś "rozkminił" o co chosi jakby...

Cytat:- Redakcja (tutaj chciałbym, abyśmy ujawnili swoje dane personalne, czyli imię i nazwisko, chyba, że ktoś ma bardzo duże opory przed tym)

Tutaj kiedyś uzgadniałem z mATT'em by nie było tylko nazwisko i imię, lecz coś w rodzaju kwestionariusza. Tzn. główny bloczek każdego newsmana wyglądałby tak, że obok nicka jest imie nazwisko i link pod hasłem "więcej o tym redaktorze" po kliknięciu w ów link czarodziejski, przenosimy się w osobowy kwestionariusz w którym sa uwzględnione takie fajne rzeczy jak: skąd dana osoba pochodzi, data urodzin, wiek, ulubione sprawy (zainteresowania, filmy itp), ulubiony zawodnik itd itp. coś jak na forum było w dziale przedstaw się. Miło, estetycznie i na temat.

Cytat:Piszcie też, czym konkretnie chcielibyście się zajmować w nowym serwisie,

Newsami zajmę się po sesji, bo teraz to ledwo zyję... scouting też chętnie pociągne. Kompilacje, jakiekolwiek teksty, mody do gier to już nadprogramowa inwencja twórcza...

To chyba narazie odemnie tyle...

P.S
I hope this new lay is f****n good... it should be anyway...

[Obrazek: Ole201.jpg]
19-06-2007 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Stojkovic napisał(a):Co do informacji, to fajnie byłoby pod kazdym zawodnikiem (fotka) zrobić taką małą tabelkę z info o nim. Same konkrety: Wzrost, waga, miejsce urodzenia itp. (coś jak kiedyś było w Bravo Sport... Laughing ). No i jak już byłaby ta tabelka, to pod nią dopiero może taka dłuższa historia jego gry...
O tym Pejter już pisał Smile

Co do redakcji to popieram pomysł Stojka, jednak dalej nie rozumiem tego "Serialu"? O czym miałby traktować, bo na razie wyjaśniłeś tylko sposób, w jaki zostałby przedstawiony ów dział.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
19-06-2007 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Serial to bardziej moja iniciatywa i chyba wtajemniczanie każdego nie ma sensu... ponieważ serial ów jest lekko "nieakualny". Jeśli ktoś chce jednak konkretnie poczytać jeden z odcinków to na gg podbijac...

[Obrazek: Ole201.jpg]
19-06-2007 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Valverde napisał(a):Aha, nie może zabraknąć działu o FC United

Dlaczego nie może?

Jeśli chodzi o pomysł tego kwestionariusza w redakcji to mi się wydaje on (kwestionariusz) trochę dziecinny i coś w tym stylu widziałem tylko na niszowych, mało profesjonalnych stronach.
19-06-2007 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ale kwestionariusz bedzie dla "chcących poznać bliżej kogoś" a nie na widoku... po to te linki są...
Przynajmniej ja to tak widzę...

[Obrazek: Ole201.jpg]
19-06-2007 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Dlaczego nie może?
Nie wyobrażam sobie, żeby nie było jakiejkolwiek informacji o FC United, to przecież przełomowy moment w historii samego United. Poza tym kibiców trzeba uświadamiać, że są pewne wartości, które ceni się bardziej, niżeli nowe gwiazdki sprowadzane na Old Trafford. Dla mnie to jest oczywiste, stąd moje zdziwienie, że nie wymieniłeś tego działu/części działu. Uważam, że FC United jest punktem wręcz obowiązkowym.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
19-06-2007 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
niurek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
więc tak krótko ale i przeczytałem po łebkach.??
Co do kwestionariusza to wg mnie zbędne i dziecinne. Co do danych o redakcji jestem za, nie mam nic do ukrycia ale forma mogłaby być taka normalniejsza, no nie wiem, pomyślcie...


a co do FC United - jestem za. Takie urozmaicenie tymbardziej, żę są osoby chętne się tym zająć
19-06-2007 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Stojkovic napisał(a):Ale kwestionariusz bedzie dla "chcących poznać bliżej kogoś" a nie na widoku... po to te linki są...

Jeśli chcą kogoś bliżej poznać to mają GG, maila. Zobacz na gazety czy jakieś duże serwisy internetowe. Tam też masz tylko podane imię i nazwisko, bez żadnych zbędnych bajerów. Ja widzę dział redakcja tylko jako informację dla odwiedzających o tym, kto tworzy + kontakt do nas - nic więcej.

Co do FC United to ok, może masz i rację, ale gdzie go umieścić? Tak na szybko do głowy przyszły mi trzy pomysły:
- poddział w dziale "Historia", w którym będzie opisana geneza powstania FC United itd.
- dział w kategorii "Dla kibiców" (tylko wtedy zmienić nazwę kategorii na "Inne")
- dział w kategorii "Klub"

Kolejność nieprzypadkowa.

niurek napisał(a):Co do danych o redakcji jestem za, nie mam nic do ukrycia ale forma mogłaby być taka normalniejsza, no nie wiem, pomyślcie...

Czyli jaka?
19-06-2007 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Pejter napisał(a):Piszcie też, czym konkretnie chcielibyście się zajmować w nowym serwisie

Ja oczywiście zostaję przy tym, co robię teraz, czyli chcę nadal moderować komentarze Wink

I jeszcze mam jedno pytanie: czy z wprowadzeniem nowego laya wiąże się też to, że zostanie wprowadzona fukncja rejestracji na stronie? Czy nadal się tego jak na razie nie da zrobić?

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
20-06-2007 06:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mates Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 311
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Więc ja się wypowiem po krótce... Wink

Co do działów... Jak są te "wywiady, felietony... itd." to dałbym tam jeszcze opowiadania, leciałby tam serial Stojka i może ktoś wpadnie na jakiś ciekawy pomysł Wink

Co do tego "Inne". IMO brzmi to beznadziejnie, no... przynajmniej wygląda Wink Coś w stylu Red Cafe, czy United Cafe. Tam mogły by się również znaleźć ewentualne wiadomości o wyjazdach, akcjach itd. To jest własnie ten jeden z pomysłów, który na MS z przyczyn ode mnie nie zależnych nie został zrealizowany, a przecież każda stronka może mieć coś takiego.

Poza tym, do tego działu United Cafe, czy jak tam chcecie, można by było dać coś z ESCupa. W końcu trzeba się spodziewać, że nasz serwis będzie odwiedzany przez większą rzeszę ludzi niż teraz Wink

Co do biografii... Tu dałbym to, co znajduje się na manutd.com. Wszystko przetłumaczyć. Trochę roboty jest, ale za to efektowne i bardzo dobrze świadczy.

Mówisz o transferach, mi się wydaje, że gdzieś kiedyś na necie widziałem po kolei sezony, kto, skąd lub dokąd i za ile. Z tego co sobie przypominam było to prawie od początku powstania United, więc również ładnie to będzie wyglądało. Można to pogrupować co 10 sezonów, albo co sezon i umieścić w tabelkach. Jeśli znajdę tą stronkę to moge się tym zająć.

Zdecydowanie brakuje mi działu LEGENDY. Nie wyobrażam sobie, żeby w jednym z działów zabrakło informacji o Keano, Cantonie czy Best'cie...

Pozdrawiam Was serdecznie Wink
20-06-2007 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Przydałby się zmodernizowany dział "rekordy" i tam wpisywać rekordy klubowe. Niezłym pomysłem, byłoby też opublikowanie np. 10 najlepszych strzelców united (wg. strzelonych bramek). rankingi są naprawdę fajne.

Co do serialu, to ja zostawiam decyzje "górze".
Co do buttonów i banerów... postarajmy się o 2 - 3 sponsorów, to jakies konkursy się będzie wymyślało np. konkurs świąteczny itp.
Kiedyś gadałem z jedną firmą, która za roczny (sezonowy) banner na naszej stronie chciała zasponsorować nam koszulkę z nickiem i napisem <!-- w -->http://www.manutd.pl<!-- w --> i herbem united. Fajna nagroda by była moim zdaniem... pozatym zawsze jakieś gadżety możnaby dostać i rozesłać członkom redakcji...

Powinniśmy iść w stronę medialności ale i profesjonalizmu.

[Obrazek: Ole201.jpg]
20-06-2007 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mates Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 311
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Jednego nie chcę - komercji... Jeśli upadniemy tak nisko jak DP to ja na pewno nie będe chciał pracować na takim serwisie. Bajery to jedno, ale profesjonalizm drugie.

Co do konkursów - ok, ale znowu, zeby nie było tak, że zanim się strona otworzy trzeba będzie się przebić przez tysiące reklam, drażni niesamowicie...

Co do tych, jak to Stojko określił, rankingów. Do działu o OT zastanowiłbym się nad ilością kibiców i tak dalej. Co do rekordów, myślę, że nie powinno być tego ani za dużo, ani za mało...

Pozdrawiam Wink
20-06-2007 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości