Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MŚ U-20, Kanada 2007
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
MŚ U-20, Kanada 2007
Dzisiaj rozpoczęły się Mistrzostwa Świata do lat 20 w Kanadzie. Tak wyglądają grupy w tym turnieju:

Grupa A: Kanada, Austria, Kongo, Chile.
Grupa B: Hiszpania, Zambia, Jordania, Urugwaj.
Grupa C: Portugalia, Nowa Zelandia, Gambia, Meksyk.
Grupa D: Brazylia, POLSKA, Korea Płd, USA.
Grupa E: Argentyna, Czechy, Korea Płn, Panama.
Grupa F: Nigeria, Szkocja, Japonia, Kostaryka.

Przed chwilą zakończyło się pierwsze spotkanie Polaków na tym turnieju. Podejmowali oni jednych z faworytów mistrzostw, Brazylię. No i niewaplwie doszło do niespodzianki w tym meczu, ponieważ nasi rodacy wygrali! Jedyną bramkę w spotkaniu strzelił Grzegorz Krychowiak, który na co dzień występuje w francuskim Bordeaux. Popisał się on bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego z znacznej odległości. Niestety później Krzysztof Król otrzymał żółtą kartkę, a że wcześniej również został nią ukarany musiał zejść z boiska. Bardzo to przeżywał schodząc z murawy... Od tego momentu Brazylia ciągle atakowała na naszą bramkę, ale my albo skutecznie graliśmy w defensywie, albo dobrze spisywał się w bramce Białkowski, który kilka razy wybronił Polskę przed utratą bramki. Wynik 1:0, jak się okazało, dotrzymaliśmy do końca i to zwycięstwo na pewno przejdzie do historii Smile

Oczywiście mecze z udziałem naszej reprezentacji U-20 można oglądać na TVP 2 Smile

Jeżeli chodzi o cały turniej, oczywiście najbardziej kibicuję naszym Smile Moim zdaniem, faworytami do końcowego sukcesu są Brazylia, Argentyna i Hiszpania.

POLSKA

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
30-06-2007 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Brawo nasi!!! Polacy zagrali bardzo dobry mecz, przede wszystkim w defensywie. Ciagle grali pressingiem, nie dawali rozwinac skrzydel Brazylijczykom. Ci mlodzi chlopcy grali jak prawdziwi profesorowie, momentami az milo bylo popatrzec na ich dobra gre. Na pochwale zasluguje cala druzyna, ale przede wszystkim kapitan Marciniak i bramkarz Bialkowski.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
30-06-2007 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Bardzo ładny strzał z rzutu wolnego. Coś może być z tego Krychowiaka, w końcu ma dopiero 17 lat. Cała drużyna zaprezentowała się dobrze. Brawo!

Dodam, że z piłkarzy United na tym turnieju wystąpi Gerard Pique, dlatego oprócz Polski, będę liczył na Hiszpanię.
30-06-2007 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Wspaniały mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Globisza.Bardzo dobrze zagrali nasi w bronie jak i z przodu.Wspaniały strzał zawodnika Bordeaux Krychowiaka z rzutu wolnego.Myślę,że będzie on przyszłością w S-kadrze tak jak i kilku innych graczy.Wspaniale bronił Białkowski oprócz jednej sytuacji w pierwszej połowie,kiedy było dośrodkowanie z prawej flanki a on minął się z piłką ale bez konsekwencji.Trochę nierozsądnie zachował sie Krzysztof Król który bardzo ostro sfaulował jednego z Brazylijczyków i dostał drugą żółta kartkę.Niepotrzebnie tak ostro faulował mógł zaczekać,a nie tak ostro faulowac i przez to musiał zejść z boiska.Smutne bylo to że on się popłakał.Ja w jego sytuacji też bym się rozryczał.Ale zauważyliście że w jego obronie stanął nasz kapitan Adam Marciniak i inni zawodnicy.Jak zagrają tak we wszystkich meczach (nie licząc czerwonych kartek)to mogą nawet zdobyć jakiś medal.Oprócz tego na tych mistrzostwach można sie wypromować.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
01-07-2007 09:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
http://www.youtube.com/watch?v=NOxCk445r-o - tutaj bramka Krzychowiaka dla tych którzy nie widzieli. Bardzo ładny strzał z dość znacznej odległóści. Narazie czekajmy na kolejne spotkania w wykonaniu naszych.

[Obrazek: Ole201.jpg]
01-07-2007 12:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #6
 
Wspaniały mecz!

Białkowski - bramkarz Świętch grał doskonale, bronił strzały z daleka, ale najbardziej podobała mi sie jego gra na przedpolu

Starosta - prawy obronca grający jak stary wyga, wywiazuje sie ze swoich zadan w defensywie, do tego atakuje

Fojut + Strugarek - nasi dwaj srodkowi obroncy, wzorowa gra: nic dodac niz ujac

Król - duzo nie pogram. Szkoda mi go. O ile druga zolta mu sie nalezala to pierwsza raczej nie.

Danch - srodkowy pomocnik. Wydaje mi sie miał wiecej zadan defensywnych. Nie było go duzo widac, ale robił swoje, a taki defensywny pomocnik powinien byc.

Krychowiak - młody chłopak, a jaki strzał...

Marciniak - zawodnik GKS Bełchatów bardzo dobrze grał - do 27' minuty jako pomocnik, potem zastapił Króla. Bardzo dobrze spelnił zadanie kapitana.

Cywka - wydaje mi sie, ze jego sposob myslenia jest nastepujacy: "Najlepszą obroną jest atak".

Małecki - mało widoczny jak dla mnie. Jednak nic zlego powiedziec nie moge.

Janczyk - jakos bardziej podoba mi sie jego gra w koszulce Polski niz Legii, nie wiem dlaczego Smile Bardzo dobry napastnik, a mam nadzieje ze bedzie lepszy.

Troche irytował mnie sedzia, Howard Web (lub Webb - nie sprawdziałem). I Polacy, i Brazylijczycy faulowali, ale to naszym dał duuzzo wiecej zoltych kartek. Do tego przedluzenie meczu o te 5 minut. Zenada.

W meczu pomiedzy USA a Korea padł remis - wiec prowadzimy w grupie. Czekam na następne mecze. Uwazam, ze awans powienien byc spokojnie, a potem zobaczymy. Smile :wink:

amor patriae nostra lex
01-07-2007 17:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Zashi napisał(a):Howard Web (lub Webb - nie sprawdziałem)
Z tego co pamiętam to Webb.


Ze wszystkim innym co napisałeś Zashi zgadzam sie w 100 procentach.Bardzo fafne podsumowanie meczu wykonaniu Zashiego.Awans jest prawie pewny.Wystarczy w tym meczu wygrać z United States of America z którym będzie łatwiej niz z Brazylią i mamy awansik.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
01-07-2007 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #8
 
ziomo napisał(a):
Zashi napisał(a):Howard Web (lub Webb - nie sprawdziałem)
Z tego co pamiętam to Webb.

Sprawdziłem - Webb Smile


ziomo napisał(a):United States of America

Ziomo chciał byc dokladny, ale mu nie wyszło Smile Przed tym jest The

Zashi napisał(a):W meczu pomiedzy USA a Korea padł remis

Uzupelnie informacje. Padł remis 1-1. Obydwie bramki padły w pierwszej czesci spotkania. W 16' kontratak Amerykanów strzalem głową wykonczył Danny Szetela - niedoszly reprezentant Polski. W 38' bramke dla Azjatów strzelił Shin Young-Rok.

W ekipie USA gra Freddy Adu - gwiazda zespołu, jednak z tego co mozna wyczytac nie zagrał on zbyt dobrze w tym spotkaniu. Kiedys coś było slychac o zainteresowaniu nim ze strony ManUtd. To chyba on, prawda?

amor patriae nostra lex
01-07-2007 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Wygrana Polaków może napawać dużym optymizmem, bo pokonanie Brazylii - nie biorąc pod uwagę już nawet ich poziomu sportowego - budzi spory respekt. Nasi zawodnicy na co dzień grają w dobrych klubach, niedawno ktoś w PS napisał, że ekipa Globisza ma wielkie szanse na zawojowanie turnieju i będzie ciężko o podobną okazję w przyszłości.

Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, a po ograniu Canarinhos utrata punktów w kolejnym spotkaniu zburzyłaby wszystko, co do tej pory udało się chłopakom zbudować Wink

capo di tutti capi

MUSC PL
01-07-2007 18:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
man utd fan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 257
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Brawo!!!
Polska-Brazylia 1-0 coś wspaniałego wida że Polska potrafi wygrywac z wszystkimi nawet z wielką Brazylią.Białkowski pokazał klasę bramkarską a Krychowiak to już ogólnie bohater meczu bramka życia.Więcej zawodników nie mogę ocenic bo widziałem tylko końcówkę meczu.Oczywiście to stawia nas w sytuacji bardzo dobrej bo Korea zremisowała z USA.Do boju Polska!!!

Manchester Panem!!!Manchester królem!!!
02-07-2007 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Po swietnym sukcesie jakim bylo zwyciestwo nad Brazylią przeszedl czas porażki (czułem to) ale żeby aż takie baty zebrac???????? 6:1 :shock: 3 gole wsadził nam F.Adu :!:
2 Szetela...
04-07-2007 06:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
man utd fan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 257
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Meczu nie widziałem wynikiem się załamałem 6-1 dla USA my nawet prowadziliśmy 1-0 po golu w piątej minucie Janczyka ale potem 6 goli w pakowali no i przegraliśmy.No ale tak przegrać to jest teksańska masakra piłą mechaniczną po prostu ale dalej będę kibicował Polsce i wierzył że przejdzie dalej i wygra z Koreą Płd.

Mała pomyłka już zmieniona :oops:

Manchester Panem!!!Manchester królem!!!
04-07-2007 07:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Niemir Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 25
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Po pierwszej połowie wyłaczyłem TV bo mi nerwy zaczeły puszczać. Amerykańce wchodzili w nas jak w masło, obrońcy kryli na "radar" zostawiając 3 metry swobody. To wnioski po 1 połowie śmiem twierdzić ze w 2 nie było lepiej patrząc na wynik. :evil: Swoją drogą 2 gole Adu były świetne. Chyba Diabły interesowały sie kiedyś tym chłopakiem??

P.S Man_utd_fan...graliśmy z USA
04-07-2007 08:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Jednym slowem pogrom.

Polacy przegrali w swoim drugim meczu na mistrzostwach z USA 1-6. Na poczatku jednak nic nie zapowiadalo takiego obrotu sprawy. Juz w piatej minucie po akcji Tomasza Cywki i Patryka Małeckiego do siatki rywali trafil Dawid Jańczyk, ale niestety zaraz po strzeleniu gola za bardzo sie cofneli, czego rezultatem byly gole Szeteli(tu zawinili przede wszystkim obroncy, ktorzy nie pokryli stojacego na 11 metrze zawodnika USA). Druga bramka byla dzielem Freddiego Adu, ktory troche szczesliwie zdobyl swoja pierwsza bramke na mistrzostwach. Kiedy wydawalo sie ze Polacy zdolali sie juz otrzasnac z szoku, po stracie 2 bramek w 10min Amerykanie wyprowadzili kontre i po swietnym podaniu Zizzo(wedlug mnie rozgrywal bardzo dobry mecz wczoraj) trzecia bramke dla USA zdobyl Adu.Pozostale 3 bramki byly spowodowane glownie slaba gra naszych obroncow. Amerykanie przewyzszali nas przede wszystkim przygotowaniem fizycznym. Teraz pozostal mecz z Korea, ktora przegrala z Brazylia 3-2, wiec na pewno to nie bedzie latwy przeciwnik dla podopiecznym Globisza.


Niemir napisał(a):Chyba Diabły interesowały sie kiedyś tym chłopakiem??

Tak , byl nawet u nas na testach.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
04-07-2007 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
KanT Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 867
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cóż, spodziewałem się porażki, ale nie w takim stylu...

Tutaj nie chodzi mi już o technikę, zgranie, ale o samą mentalność i warunki fizyczne. Popatrzcie sobie na powtórki z meczu, jak nasi zawodnicy się rozpędzali, a jak Amerykanie. Po prostu wstyd... wyszliśmy przy nich jak jamnik przy owczarku niemieckim. Z tego co widziałem (bo nie oglądałem całego spotkania) to pokazaliśmy też brak jakiejkolwiek determinacji. Po stracie dwóch bramek nikt się nawzajem nie motywował, nie starał...

Spodobała mi się trochę gra Patryka Małeckiego. Obserwuję go już od dłuższego czasu, w zasadzie to jakiś rok od kiedy rezerwy Wisły grały z tutejszą Skawinką no i Małecki właśnie tam grał. Widać, że robi postępy i ma papiery do gry.

[Obrazek: 2rxh5ad.jpg]
04-07-2007 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości