Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moto GP/Superbike/Formuła 1
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #256
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
http://www.eurosport.pl/wyscigi-motocyk ... tory.shtml

...



Mój Blog: Pod presją czasu
05-09-2010 18:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #257
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Cytat:Jadący Skodą Fabią S2000 w rajdzie Ronde di Andora kierowca Formuły 1 Robert Kubica, miał poważny wypadek - poinformowali organizatorzy. Polak został przewieziony do szpitala, włoska agencja prasowa ANSA podała, że Polakowi grozi utrata dłoni. Agencje prasowe podają sprzeczne informacje co do czasu wypadku - według AFP Kubica rozbił się jeszcze przed startem wyścigu, w momencie gdy dopiero zmierzał na trasę rajdu. Według PAP kraksa nastąpiła na 6 km wyścigu.

Źródła podają, że samochód uderzył w barierę i został poważnie uszkodzony. Aby wydobyć Kubicę z rozbitego auta, trzeba było rozciąć karoserię. Pilot pojazdu Jakub Gerber nie odniósł obrażeń. Kubica został przewieziony śmigłowcem do szpitala.

Świadkowie przekazali, że po wyjęciu z samochodu Polak był przytomny. Wszystko wyjaśnią badania, które Kubica przejdzie natychmiast w najbliższym szpitalu.

Wypadek miał miejsce około godziny 8:30. Portal internetowy Savonanews.it podał, że Kubica został przewieziony do szpitala Santa Corona di Pietra Ligure, z podejrzeniami złamań. Podobne doniesienia przekazuje serwis http://www.ivg.it - według Il Vostro Giornale Kubica mógł doznać złamania nogi w kliku miejscach. Agencja prasowa ANSA doniosła, że Kubicy grozi utrata dłoni.

Z doniesień ze szpitala w miejscowości Testico wynika, że dłoń kierowcy Formuły1 jest faktycznie zmiażdżona. Poza tym doznał on kilku złamań nogi.

Leszek Kuzaj, który jest w ciągłym kontakcie z Jakubem Gerberem, powiedział serwisowi TVN 24, że informacje o amputacji ręki są jednak nieuzasadnione. Polski rajdowiec zaznaczył, że Kubica odniósł bardzo liczne obrażenia. Z informacji Kuzaja wynika, że Polak złamał nogę w kilku miejscach.

Kubica poddany został rezonansowi magnetycznemu. Na godzinę 14 zapowiedziano ogłoszenie biuletynu medycznego. Zespół Renault wydał specjalne oświadczenie, w którym potwierdził, że Polak trafił do szpitala na specjalistyczne badania. Team Polaka nie zabrał głosu w kwestii jego kontuzjowanej ręki.

AFP podaje, że wypadek Kubicy miał miejsce przed startem rajdu. Oznaczałoby to, że kraksa została spowodowana w drodze na start. Francuska agencja potwierdza również, że Kubica mógł doznać wielu złamań nogi i ręki.

Polska Agencja Prasowa utrzymuje jednak wersję, że do wypadku doszło na pierwszym odcinku specjalnym rajdu. Po wypadku Polaka drugi OS został odwołany, a dwa kończące rajd skrócone o 4 km. Kierowcy mieli początkowo cztery razy przejechać odcinek Val Merula o długości 13,35 km.

Wiadomo już, że Jakub Gerber wyszedł z wypadku bez szwanku. "Jestem ok" - opublikował na swoim facebooku pilot Roberta Kubica.

Kubica postanowił wystąpić w rajdzie Ronde di Andora w przerwie między testami do zbliżającego się sezonu Formuły 1. Polak zawsze otrzymywał zielone światło od teamu Renault w kwestii jego startów w rajdach samochodowych. Inne teamy nie stosują takich praktyk. Dla przykładu: kierowcy Red Bulla mają zakaz jeżdżenia w innych konkurencjach, ponieważ traktowane są one jako zbędne ryzyko.
Zapewne odezwą się głosy krytyki, że nie powinien pozwalać sobie na dodatkowe ryzyko poza sezonem F1, ale ja uważam, że jeśli tylko miał zapis w kontrakcie, pozwalający mu na starty w rajdach, to czemu nie miałby realizować swej pasji. Formuła nigdy nie była dla Krakowianina całym światem. Niestety ten zawód zawsze będzie się wiązał z ryzykiem i nie ważne czy na trasie rajdu, czy w bolidzie f1.


Fan United od 1992 roku
06-02-2011 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #258
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Oby doniesienia o zmiażdżonej ręce się nie potwierdziły i Robert z tego wyszedł cało.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
06-02-2011 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #259
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Jeśli potwierdzą się informacje o kilku złamaniach nogi, to w tym sezonie Roberta niestety nie zobaczymy za kierownicą bolidu F1. Informacja o amputacji ręki okazała się nieprawdziwa. Obecnie trwa operacja, która na celu ma zatrzymanie krwotoku wewnętrzne. Niesamowity pech Kubicy. Przyczyną wypadku jak się okazuje nie był jego błąd, tylko śliski asfalt i jego wybrzuszenie z powodu wystającego korzenia drzewa. W tym momencie pytam do cholery co robili organizatorzy?! Jak można było w ogóle dopuścić do rozpoczęcia tego rajdu/odcinku?



Mój Blog: Pod presją czasu
06-02-2011 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #260
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Ale dlaczego mieli nie dopuścić? Jak jest jakaś groźniejsza nierówność/ przeszkoda to pilot powinien mieć to zanotowane i prowadzić kierowce na jej ominięcie. Rajdy samochodowe to nie F1, żeby wszystko było równe jak stół.


Fan United od 1992 roku
06-02-2011 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #261
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Nie wiem jakie tam są przepisy... i nie mówię też droga ma być równiutka jak tory w F1. Jednak jeśli to jest jakiś wystający korzeń (zazwyczaj takie kurestwo jest dość duże) to chyba zaczyna się to robić trochę niebezpieczne, prawda? Nie wiem dokładnie jak to rzeczywiście tam wygląda, bo nie miał okazji widzieć tej trasy i tego problemu na niej.
Jednak informacje o zmiażdżeniu ręki okazały się prawdziwe. Lekarze próbują ją uratować. Operacja Roberta trwa od 14 i najprawdopodobniej zakończy się koło godziny 20. Mam nadzieję, że Kubica, a raczej jego prawa ręka wyjdzie z tego cało, bo jeśli to będzie to dla niego oznaczać koniec kariery...



Mój Blog: Pod presją czasu
06-02-2011 17:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #262
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Wielka szkoda... Bardzo fajnie się zapowiadał ten sezon dla Kubicy, a tu taki klops. Wydaję się, że bolid w końcu na miarę oczekiwań, Robert również zaczął być doceniany, a tak to rok z głowy :/ Swoją drogą, ciekawe, jak się zachowa Renault...

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
06-02-2011 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #263
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
http://www.fakt.pl/Kubica-wraca-do-zdro ... 167,1.html Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
14-06-2011 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #264
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
To doskonała wiadomość. Mam nadzieję, że Robert jeszcze w tym sezonie wróci na tor, chociaż wiadomo, nie może tego zrobić za szybko. Rehabilitacja jest ważna. To jeden z najbardziej utalentowanych i najlepiej prosperujących kierowców w F1, więc żal by było, gdyby taki talent się zmarnował. Czekamy ;>

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
15-06-2011 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Roxanne Offline
Member
***

Liczba postów: 241
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
Post: #265
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Według mnie najlepiej by było, gdyby Robert wrócił już na całkiem nowy sezon. Dokończył by na spokojnie rehabilitację, żeby nie było żadnych wątpliwości. Marzy mi się, że Bobby wchodzi w nowy sezon i od razu w swoim, znanym dobrze wszystkim, stylu wyciska z bolidu więcej aniżeli się da. Wink
Zobaczymy jak to będzie z tą jazdą ze względu na rękę, ale wrócić MUSI, nie ma innej opcji.

~ I believe Old Trafford is The Theatre Of Dreams but only for United, not the visitors! ~
Pat Evra
21-07-2011 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #266
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
http://sport.wp.pl/wiadomosc.html?kat=3 ... =13920010&

Ja pierdziele co to się ostatnio dzieje...



Mój Blog: Pod presją czasu
23-10-2011 10:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #267
Re: Dakar
Ktoś jest liderem czegoś. Nie zapeszajmy :tuptup:


Fan United od 1992 roku
04-01-2012 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #268
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Hołowczyc Dakaru;>
04-01-2012 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #269
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Żeby tym razem maszyna się spisała i w końcu mógł osiągnąć sukces.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
04-01-2012 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #270
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Cytat:Partnerstwo Saubera i Chelsea. Nazwa klubu na samochodzie

W najbliższym Grand Prix, które odbędzie się w Hiszpanii, samochody zespołu Sauber pojadą przyozdobione nazwą klubu piłkarskiego Chelsea. To efekt partnerstwa obu marek, o czym poinformowano w poniedziałek.

- Nigdy przedtem w takiej formie żaden zespół Formuły 1 nie był partnerem piłkarskiego klubu - mówi szefowa zespołu Monisha Kaltenborn. - Sauber F1 Team i Chelsea FC zmagają się z takimi samymi sportowymi i komercyjnymi kwestiami i chcemy dzięki temu wzmocnić się w poszczególnych obszarach.

W ostatnich dwóch wyścigach w Chinach i Bahrajnie na samochodach Saubera dało się zauważyć hasła: "out of the Blue" i "True Blue", ale nikt nie chciał wtedy mówić, o co dokładnie chodzi. Teraz wiadomo, że było to nawiązanie do przydomka Chelsea "The Blues". Partnerstwo ma m.in. polegać na wymianie know-how w sprawach dotyczących prowadzenia przedsięwzięcia sportowego. Chelsea w zamian umieści logo szwajcarskiej ekipy na bandach reklamowych.

eurosport.pl

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
30-04-2012 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości