Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moto GP/Superbike/Formuła 1
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #121
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Wczoraj nei odpisałem, więc zrobię to dzisiaj:
Miko napisał(a):Maju, to powiem CI tak: Nie zrozumiesz tego po 1 sezonie, po 2... Jadąc 350 km/h nie jesteś w stanie wszystkiego ułożyć tak aby było super, dobrze i wspaniale.
Jednak te markę sobie wyrobił jeżdząc w tak ekstremalnie trudnych warunkach na mistrzowskim poziomie, a w kwalifikacjach pojechał cienko. Czas pokazał, że w kwalifikacjach był ustawiony na suchy wyścig.

Miko napisał(a):Hm, jedne pit-stop? A kiedy zmiany opon? 2 pit-stopy będą.
Właśnie podczas tego jednego pit-stopu. O taką, dokładnie taką taktykę, jaką dziś przeprowadził BMW chodziło mi wczoraj. Genialnie!

Co do samego wyścigu:
Tyle, ile minut trwały te 53 okrążenia, tyle razy (oczywiście przenośniaTongue) zmieniałem zdanie o mechanikach każdrgo z zespołów. Dzisiejszy wyścig pokazał, że w F1 nie zawsze liczą się tylko umiejętności. Czasem zwykły fart. W McLarenie i BMW zaryzykowano. Hamiltona zrobiono na mokry wyścig, i póki tor nie wysechł, Hamilton awansował o 13(!) pozycji, ale kiedy było sucho, Nick i Robert odwalili kawał fantastycznej roboty. Tym razem ryzyko opłaciło się teamowi Petera Saubera. W podobnej sytuacji do Hamiltona znalazł się Raikkonen. On jednak pojechał koszmarnie...

Wyścig trzymał w emocjach do samego końca. Mimo, że czołówka (podium) niemal na 17 okrążeń przed metą była znana, to dalsze miejsca były arcyciekawe. Nieomieszkałbym nie wspomnąć o fenomenalnej jeździe Roberta. Dopóki tor nie zaczął psysychać to myślałem, że chyba wyjde z siebie ze złości na Kubicę i całe BMW. Na szczęście tym razem po kiepskiej pozycji startowej, Kubica stanął na podium ;] No i pierwszy raz w tym sezonie Polak pojechał na taktykę jednego tankowania Big Grin Jest to IMO niezawodna taktyka, gdy się ryzykuje. Wystarczy tylko (a właściwie "aż") wiedzieć, kiedy pogoda zacznie się zmieniać, kiedy temperatura toru ulegnie zmianie i wtedy zjechać na zmianę opon.

Jeszcze raz: Gratulacje Kubica! A co myślicie o jeździe Vettela? Ja ujmę to w jednym słowie: fenomen!

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
14-09-2008 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Re: Wyścigi motocyklowe - Tomassen - 26-01-2008, 00:44
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - maju - 14-09-2008 16:20
Motoryzacja - Tomassen - 13-12-2008, 23:59
Re: Motoryzacja - radzio - 14-12-2008, 01:39
Re: Motoryzacja - paolo - 14-12-2008, 11:21
Re: Motoryzacja - matys - 14-12-2008, 13:35
Re: Dakar - sebos_krk - 04-01-2012, 08:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości