Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moto GP/Superbike/Formuła 1
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #136
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Udało mi się odszukać wywiad, w którym Robert krytykuje przepisy związane z pojawieniem się samochodu bezpieczeństwa na torze.
Cytat:- Nowe zasady, nie pozwalające na wjazd do pit lane mogą każdemu zepsuć wyścig - powiedział Kubica w wywiadzie dla strony internetowej swojego zespołu. - Zdarzyło się już to w tym sezonie, a na koniec może to zrujnować czyjeś mistrzostwo.
Tym razem przytrafiło się to właśnie jemu. (link do artykułu: http://tinyurl.com/3k77v5 )
Szkoda bo była duża szansa na podium, a skończyło się na tym, że tylko Hamilton z ścisłej czołówki zapunktował. No nic, może następnym razem będzie lepiej.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
28-09-2008 17:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #137
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
maju napisał(a):że zespół przespał tą decyzję IMO mimo wszystko powinien zostać na torze.
Ty naprawdę nie rozumiesz, że stanął by w miejscu zanim dojechałby normalnie do pitstopu?
28-09-2008 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #138
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Cytat:Ty naprawdę nie rozumiesz, że stanął by w miejscu zanim dojechałby normalnie do pitstopu?
Ja doskonale rozumiem, że istniało takie ryzyko. Byłeś w stajni BMW, kiedy następował czas na tankowanie Roberta i widziałeś poziom paliwa w jego zbiorniku? Wątpię. Tak, jak powiedziałem: Heidfeld wielokrotnie otrzymująć rozkaz zjazdu do boksu zostawał na torze i jeździł jeszcze ze 2 kółka (nie muszę wspominać, że na pełnych obrotach, a Kubica wczoraj oszczędzałby paliwo jadąc tempem dyktowanym przez SC).

Nie lubię się powtarzać, ale chyba muszę: Gdyby stanął na torze to zdobyłby jakieś punkty? Żadnych. A zdobył jakieś wczoraj? Nie pamiętam. Bilans zysków i strat jest równy 0. BMW faktycznie dało dupy, ale i przyznajmy, że Robertowi także brakuje czasami doświadczenia.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
29-09-2008 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #139
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
1) Wyścig ciekawy nawet bo uliczny.
2) Już wolę wstać o 6, niż oglądać te nocne wyścigi. Nic szczególnego.
3) BMW zawaliło strategię.
4) Maju, staniesz na torze i śmieję się z Ciebie cały świat.
5) Kubica miał zjechać wtedy co Rosberg bo wtedy jechałby na przodzie (po tankowaniu) i miałby szansę na podium. Minimum: 4 miejsce byłoby.
6) Jestem zadowolony bo Kimi jeździ, jak jeździec bez głowy.
7) Massa i wąż do tankowania :lol:
8) Przygotowanie organizatorów do GP: słabe.
29-09-2008 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #140
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
maju napisał(a):Ja doskonale rozumiem, że istniało takie ryzyko. Byłeś w stajni BMW, kiedy następował czas na tankowanie Roberta i widziałeś poziom paliwa w jego zbiorniku? Wątpię. Tak, jak powiedziałem: Heidfeld wielokrotnie otrzymująć rozkaz zjazdu do boksu zostawał na torze i jeździł jeszcze ze 2 kółka (nie muszę wspominać, że na pełnych obrotach, a Kubica wczoraj oszczędzałby paliwo jadąc tempem dyktowanym przez SC).
No chyba nie rozumiesz. Chyba inną sytuacją jest powiadomienie drużyny o kończącym się paliwie i w ciągu kilku okrążeń zjedzie się do boksu a nagłym wypadkiem i pojawieniu się SC w niespodziewanym momencie, nie? Według Twojego myślenia 1/4 kierowców F1 jest bezmyślna, bo zjechała zatankować w czasie SC. No brawo, brawo. Może Ty się zgłosisz do Ferrari w miejsce "głupiego" Massy?
maju napisał(a):Nie lubię się powtarzać, ale chyba muszę: Gdyby stanął na torze to zdobyłby jakieś punkty? Żadnych. A zdobył jakieś wczoraj? Nie pamiętam. Bilans zysków i strat jest równy 0. BMW faktycznie dało dupy, ale i przyznajmy, że Robertowi także brakuje czasami doświadczenia.
No to wszyscy, którzy wjechali do boksu w czasie SC, nie powinni w ogóle tankować, tylko zrezygnować z jazdy.
29-09-2008 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #141
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Cytat:23-letni Robert Kubica pozostanie na przyszły sezon mistrzostw świata Formuły 1 w teamie BMW-Sauber. Razem z polskim kierowcą, podobnie jak to było dotychczas, w barwach niemiecko-szwajcarskiego zespołu będzie się ścigał 31- letni Niemiec Nick Heidfeld.
wp.pl

Po cichu liczyłem na Ferrari, ale to baardzo odległe marzenia. Musimy więc poczekać do wygaśnięcia kontraktu jednego z Maranello'istów.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
06-10-2008 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olle Offline
Member
***

Liczba postów: 159
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #142
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Jeżeli Raikkonen zakończy ten sezon na czwartym miejscu, Ferrari przez jego beznadziejną jazdę nie zwycięży w klasyfikacji konstruktorów, a w następnym roku nie będzie walczył do końca o mistrza, to we włoskim teamie zwolni się miejsce. Nie liczyłbym jednak, że zajmie je Kubica, bo murowanym kandydatem będzie Alonso, no i Vettela też pewnie będą pilnie obserwować. Sporo będzie zależeć od przyszłego sezonu, kilka rzeczy ulegnie zmianie, więc klasyfikacja może się nieco pomieszać, miejmy nadzieję że z korzyścią dla BMW Sauber.

Aha, Kubica zajął w tym tygodniu 55 miejsce w turnieju bowlingowym Vienna Open. Przy okazji organizatorzy przeprowadzili z nim wywiad. Kimi to podobno niezbyt miły gość, więc jeżeli Ferrari będzie chciało go zastąpić kimś sympatyczniejszym, to Kubica pasowałby idealnie Smile
http://www.bowlingdigital.com/bowling/node/23941/1
06-10-2008 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylvinha Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #143
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Niektórzy mają obsesje Ferrari i Ferrari. W 2009 roku będzie tyle zmian,że praktycznie trudno jest dziś powiedzieć , który team upora się z tym najszybciej . Dla mnie pozostanie Roberta w BMW jest najlepszą dla Niego opcją. Jest to zespół młody , który rozwinął się niesamowicie szybko. Również dzięki pracy Roberta. Są błędy i niedociągnięcia, ale to jest nie do uniknięcia u najlepszych. Jeżeli
prace w zespole będą się toczyły tak jak dotychczas, jest duża szansa,że będzie to czołowy team w roku 2009. W BMW Robert jest kimś, a w Ferrari byłby śrubką w maszynie, a znając Jego niepokorną naturę mogłoby sie to skończyć hucznym wylotem.
BTW, ponieważ nie znoszę Ferrari , dla mnie jedyną dopuszczalną - poza BMW opcją jest McLaren Smile
06-10-2008 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #144
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Sylvinha napisał(a):poza BMW opcją jest McLaren
moja droga, sama sobie zaprzeczasz. Mówisz, że w Ferrari byłby śrubką w maszynie. Czyli w McLarenei byłby postacią pierwszoplanową? W tym zespole woleli wszystko postawić na Hamiltona niż na Alonso! Mówisz, że Kubica ma wybuchowy charakter - ok. Tu się zgadzam i z tego powodu w McLarenie, gdzie byłby podrzędnym kierowcą nie widzę dla niego miejsca. Tam, jeśli on (Lewis) sobie zażyczy, będą mu podcierać tyłek przy sraniu. Rozbawiłaś mnie, na serio Big Grin

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
07-10-2008 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #145
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Dobrze, że pozostał w BMW, jak wspomniała fanatyczka - Sylvinha Wink w sezonie 2009 będzie sporo zmian więc zapowiada się ciekawie. Też byłbym za tym aby zawitał do McLarena. Ferrari weźmie Alonso lub Vettela w 2010r. kiedy to Kimi zakończy współpracę z F1. Mimo wszystko to Alonso zachowywał się jak gwiazda, a wiadomo w zespole jest dwóch kierowców. Moim zdaniem Lewis i Robert stworzyliby extra duet.

maju napisał(a):Tam, jeśli on (Lewis) sobie zarzyczy, będą mu podcierać tyłek przy sraniu. Rozbawiłaś mnie, na serio Big Grin

Od kiedy interesujesz się F1? :? / od wczoraj Mata
07-10-2008 14:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #146
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Wy na serio myślicie, że w McLarenie jest równość? Powiedzmy sobie szczerze - tam jest równy i równiejszy. Gdyby było inaczej to Heikki miałby w tym sezonie więcej punktów. Ile razy na torze była sytuacja, że Kovaleinen oddawał Hamiltonowi pozycję bez walki? Myślę, że ten dowód wystarczy.

Miko - ten przykład był do zadziałania na wyobraźnię Tongue Widzę, że wywołałem odwrotny skutek ;]

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
07-10-2008 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #147
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Jak wiemy w przyszłym sezonie zajdzie wiele zmian w F1. Być może będzie, że po tych zmianach nie Ferrari czy McLaren a np. BMW czy Red Bull.

Od przyszłego sezonu zostanie wprowadzony system KERS, który może wiele w Formule 1 zmienić. Dla wszystkich jest to coś nowego. Ferrari i McLaren nadal walczą nie tylko o zwycięstwo swych kierowców ale i także konstruktorów, a co za tym idzie ciągle skupiają się nad ulepszeniem obecnego bolidu by wygrać. A takie BMW czy inny zespół już spokojnie przygotowują się do przyszłego sezonu, mam tu na myśli to że więcej czasu spędzają na ustawienia bolidu na przyszły sezon niż na ulepszaniu obecnego, tka przynajmniej jest w BMW, tak mówił szef BMW.

Być może tak się nie stanie, ale jest możliwe że właśnie dzięki temu że Ferrari i McLaren nadal są bardzo zaangażowane w obecny sezon, taki zespół jak np. BMW przez to że poświęciło więcej uwagi bolidowi na przyszły sezon, będą lepsze Wink Jest takie coś możliwe, dlatego uważam że

Kubica bardzo dobrze zrobił że został w BMW, tak jak już napisała Sylvinha jest to młody zespół, który szczególnie w ostatnim roku zrobił wiele, dzięki czemu teraz są 3 zespołem w F1. Kto wie czy za rok nie będą pierwszym?



Mój Blog: Pod presją czasu
10-10-2008 18:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #148
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Foster26 napisał(a):tka przynajmniej jest w BMW, tak mówił szef BMW.
Kiedy w miediach pojawiły się psekulacje, że BMW więcej czasu spędza nad przyszłorocznym bolidem niż nad obecnym, to Theisen powiedział coś zupełnie odwrotnego. Nie pamiętam jego żadnej wypowiedzi, w której stwierdziłby, że koncentrują się nad bardziej kolejnym bolidem. Aczkolwiek, oczywiście testy trwają.

Cytat:KERS
Na testach było ponoć mnóstwo wypadków z tym systemem. Podobno wszystkie zatajono (jak wiemy PS opublikował chyba 3 przypadki, w tym jeden z udziałem mechanika BMW).

Foster26 napisał(a):Kto wie czy za rok nie będą pierwszym?
Szczerze w to wątpię. Jednym z wielu czynników, ale najbardziej widocznym an torze, przez który BMW odstaje od reszty stawki jest maksymalna prędkość. Podczas, gdy na długich, szybkich prostych McLaren, Ferrari, czy Renault osiągają prędkości blisko 330 km/h, BMW ledwo dochodzi do 317 km/h (zaobserwowałem te dane na jakiś tam wyścigu).

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
11-10-2008 07:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #149
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Tak w ogóle to czym jest ten KERS?

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
11-10-2008 08:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #150
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
z tego, co dobrze się orientuję to systemem odzyskiwania energii kinetycznej podczas dohamowywań. Mogłem jednak coś przekręcić ;]

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
11-10-2008 08:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości