Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moto GP/Superbike/Formuła 1
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #226
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Powrót Schumiego oznacza również mój powrót do oglądania F1, a także większe zainteresowanie sponsorów i innych fanów. Dobry moment, bo powoli ten sport zmierzał ku przepaści, a tak przynajmniej się troszkę ten cały cyrk ożywi.


Fan United od 1992 roku
04-08-2009 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #227
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
sebos_krk napisał(a):...bo powoli ten sport zmierzał ku przepaści...
Trudno się z tym nie zgodzić...
W przyszłym sezonie to już w ogóle będzie porażka. Zakaz zmiany opon i tankowania - czyli brak tego co najciekawsze, boksy... Jeśli zostanie to wprowadzone to nie będę już oglądał F1 bo to będzie już bardzo nudne. Oglądanie przez półtorej godziny 24 ludzi ścigających się w bolidach, bez boksów Sad



Mój Blog: Pod presją czasu
04-08-2009 09:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #228
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
A dla mnie to właśnie może być zmiana na plus. W końcu żeby coś osiągnąć trzeba będzie się wykazać umiejętnościami na torze a nie tylko dobrą taktyką i mechanikami. Obawiam się tylko, żeby nie było tak, że wyniki kwalifikacji ustawią cały wyścig. Ja bym jednak do tego jeszcze wprowadził jednakowe bolidy dla wszystkich i może coś by się zaczęło dziać.

Tak abstrahując od głównego tematu to ja właśnie nie potrafię zrozumieć fenomenu F1. Co prawda za dzieciaka też się nim fascynowałem, teraz też oglądam chyba najwięcej spośród sportów motorowych ale i tak uważam, że to najnudniejszy spośród nich. Nie wiem, ktoś tu ogląda np. w ogóle WRC? Nie mówiąc już o NASCARze, który jest w Europie w ogóle nieznany a dla mnie jest kwintesencją torowych wyścigów. W przeciwieństwie do F1 jest tam wszystko, walka na torze, masa wyprzedzania, nagle zmieniająca się sytuacja w stawce, dramatyczne finisze itd. Gdyby tylko była możliwość oglądania rajdów albo NASCARa w publicznej TV (kurwa ta ich "misja" to chyba puszczanie "M jak Miłosć", "Klanu" czy innych "Barw Szczęścia" bo ostatnio tylko to tam widzę) to bardzo chętnie bym oglądał no ale to chyba by musiał jakiś Polak tam jeździć żeby nasza telewizja się tym zainteresowała.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
04-08-2009 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #229
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
fidain napisał(a):A dla mnie to właśnie może być zmiana na plus. W końcu żeby coś osiągnąć trzeba będzie się wykazać umiejętnościami na torze a nie tylko dobrą taktyką i mechanikami. Obawiam się tylko, żeby nie było tak, że wyniki kwalifikacji ustawią cały wyścig. Ja bym jednak do tego jeszcze wprowadził jednakowe bolidy dla wszystkich i może coś by się zaczęło dziać.

Bądź co bądź, byłaby to rewolucja absolutna, bo na dzień dzisiejszy Formuła 1 jest sportem ZESPOŁOWYM.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
04-08-2009 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #230
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Zakaz zmiany opon już był z 4, czy 5 lat temu i okazał się jedną wielką farsą i po sezonie znów zmienili przepisy. Więc akurat ten pomysł uznaję za nietrafiony.
Jak jeszcze dołożą do tego zakaz tankowania, to już w ogóle będzie dramat. Przecież cała taktyka opiera się na pit-stopach. To dodaje smaczku i gwarantuje nam emocje. Bez tego będziemy oglądać nudne wyścigi, które będą się kończyć tak, jak się zaczęły (z małymi wyjątkami, bo pewnie paru wyląduje za torem, a Kimi jak zwykle będzie miał awarię Sad).
Zgadzam się z poprzednikami, że F1 z motosportów jest najmniej ciekawym dla oka. Na torze niewiele się dzieje, jeżeli porównać by to chociażby do Nascara (fidain - kłaniam się Smile), czy wszelakich wyścigów motocyklowych. Nie zmienia to jednak faktu, że oglądałam jako dziecko i oglądać pewnie będę jeszcze długo, pomimo tego, że do szału doprowadza mnie kubicomania i wysiew "specjalistów", którzy mądrzą się na prawo i lewo.

EDIT/
A z powrotu MSC bardzo się cieszę, choć nigdy nie byłam jego fanką. Zawsze to dodatkowy smaczek do tych wyścigów Smile

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
05-08-2009 09:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #231
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Nie jestem pewien, ale w przyszłym sezonie ma być tylko zakaz dotankowania w trakcie wyścigu. Tak więc będziemy mieć do czynienia z boksami, bowiem kiedyś trzeba będzie zmienić opony Wink Ale zaznaczam - mogę się mylic.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
05-08-2009 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #232
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Ale to i tak będzie głupie.
Zakaz tankowania automatycznie skraca wyścig, to raz. A dwa, że taktyka opiera się właśnie na tankowaniu. Zmiana opon trwać będzie mniej-więcej tyle samo w każdym z zespołów [nie licząc sytuacji problemowych], więc gdzie tu emocje?

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
05-08-2009 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #233
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Zmiana opon może być emocjonująca i odgrywać główną rolę, ale tylko w czasie zmiennych warunków atmosferycznych, więc tych parę wyścigów w sezonie może nie będzie nudnych.


Fan United od 1992 roku
06-08-2009 07:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #234
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Pytanie tylko, czy ma to kogokolwiek satysfakcjonować? Tych kilka ewentualnych wyścigów?
Wiadomo, każdy pojedzie inaczej, tzn. jeden zmieni opony trzy razy, inny raz i pewnie da nam to jakieś zróżnicowanie, ale wątpię, aby było ono wystarczające na tyle, aby zagwarantować nam ogromne emocje. Dupa, nie podoba mi się to. Tak samo, jak te bzdurne pomysły ze standaryzacją KERSu - teraz się obudzili? Co mają powiedzieć ci, co wyłożyli na to grubą kasę i wiązali nadzieje na rozwój? Wszystko w tej F1 idzie w dół... :/

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
06-08-2009 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dende Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #235
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
http://sport.onet.pl/0,1248769,2023831,wiadomosc.html

To sobie pojeździł w F1

Pele good, Maradona better, George Best
11-08-2009 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #236
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Ciekaw jestem czy kontuzja jest rzeczywistym powodem, bo znając ambicję Schumiego to nie stanąłby na starcie, gdyby nie był pewny, że powalczy o zwycięstwo. A w obecnej sytuacji bolid Ferrari nie daje gwarancji walki o najwyższe cele.


Fan United od 1992 roku
11-08-2009 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #237
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
No tak, nie ma auta -> nie ma Schumachera, zawsze wolałem Häkkinena Wink

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
11-08-2009 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #238
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Dla mnie to po prostu pewna zasada, którą ja też w życiu wyznaje- nie zabieram się za robienie czegoś, jeśli wiem, że nie zrobię tego idealnie.


Fan United od 1992 roku
11-08-2009 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #239
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Ale czy to znaczy, że kierowcy słabszych teamów jak Force India, Toro Rosso, BMW czy Reanult powinni zaprzestać udziału w F1 w końcu i tak nie mają większych szans na zwycięstwo?
Rozumiem, że "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym", a taki powrót i ewentualne ~10 miejsce w pojedynczych zawodach mogłoby nadszarpnąć jego reputację mistrza. W takim razie po co tylko ta cała akcja, że wraca do F1 i będzie startować, jeśli teraz się wycofuje, wiedział jak wygląda pozycja Ferrari w Formule1, że nie mają już najlepszego auta. Trzeba było od początku mówić, że nie ma tematu powrotu Schumiego.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
11-08-2009 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #240
Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1
Tyle, że tamtych kierowców po prostu mogą satysfakcjonować same starty w F1. Schumi podchodzi do tego bardzo ambicjonalnie i chyba widzi, że w Ferrari zbyt dużych szans na zwycięstwo nie ma.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
11-08-2009 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości